Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to TT, te 19dBa trzeba odczytywać jako 39dBa :D

Najlepszym rozwiązaniem jest WC z bloczkiem na NB ;)

Jestes zrazony do wentyli TT? Mam w swoim zestawie 3x12cm TT i nie mam zadnych pretensji do nich. Najglosniejszy obecnie u mnie element to oczywiscie PSU. A ze WC jest najlepszym rozwiazaniem to oczywiste, ale tu przeciez rozwaza sie chlodzenie tradycyjne.

 

Jednego czego mi brakuje na stronie TT to jakis zdjec z roznych perspektyw tego chlodzenia na plycie, bo rozmiary rozmiarami ale jak to sie wpasuje to juz inna bajka...

 

Pozdrawiam :)

 

EDIT:

przyjzalem sie temu malenstwu i wiatrak jest do zdemontowania. na gorze jest jedna srubka ktora przechodzi przez wszystkie finy i gwintuje sie na dole w tym caly "poszyciu" ktore jest do okoła wiatraczka :)

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jestem zrażony, miałem dwa wentyle TT i z żadnego nie byłem zadowolony były ciche praktycznie tylko na 5V.

 

Tak naprawde to powinnybyć tu rozważane chłodzenia tylko pasywne jak to zaznaczył autor w pierwszym poście :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz ktos podawal ten przyklad ale znalazlem na xs wlasnie, zastosowanie aerocoola VM101, bezposrednio zamontowanego na DFI.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Interesujace, tym bardziej ze teraz ten cooler jest dosc tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatury w idle i stress - czy dajesz na niego jakiś nadmuch :?:

Czy te heatpipe'y po prostu wygiąłeś ręcznie - obawiam się ryzyka pęknięcia hp.

:ploom:

 

Wczytaj sie w 1 linijke nad zdjeciami. To nie moje, znalazlem to :wink: Nie wiem jak temp, ale mozna sie spodziewac ze rownie dobre co na zalmanach czy modowanym fryzjerze. A giecie hp to nic nadzwyczajnego, nie sa az tak lamliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myślałem chwile nad tym Aerocoolem.Można śmiało przełożyć HP na druga strone razem z radiatorem(poniewaz sa przykrecane) i bedzie wtedy jeszcze bardziej wydajny.

Zastanawiam sie tylko czy stopka musi byc poddana jakims przerobkom.

 

 

P.s A moze cos takiego przeciac przez środek i odgiąć.Troche pracy ale cena zachcecająca.

http://www.allegro.pl/item99837853_coolery...wszystkim_.html

 

 

P.s 2.Czy istnieje jakis sposob demontazu wyjca z chipsetu bez koniecznosci wyciągania MoBo,Grafy itp??(myślałem na obcieciu nóżek)

 

Czy jeśli obetne nóżki wyjcowi to strace w jakis sposob gwarancje?I jeśli juz obetne mu nóżki to czy założe Zalmana niebieskiego na MoBo znajdujące sie w w kompie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s 2.Czy istnieje jakis sposob demontazu wyjca z chipsetu bez koniecznosci wyciągania MoBo,Grafy itp??(myślałem na obcieciu nóżek)

 

Czy jeśli obetne nóżki wyjcowi to strace w jakis sposob gwarancje?I jeśli juz obetne mu nóżki to czy założe Zalmana niebieskiego na MoBo znajdujące sie w w kompie?

Musisz wyjac mobo bo do wyjecia wyjca musisz zgiac "wystajace cypki" przytrzymujace nozki. Z gwara przy obcieciu raczej sie pozegnasz chyba ze znajdziesz gdzies identyczne nozki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wiem ze trzeba zgiąć te bolce :sad: .Szkoda ze nie ma w tym miejscu dziury z prawej strony budy bo oszczedziło by to kłopotu.

 

P.s Czy po obcieciu trace gware na samego wyjca czy na cała MoBo?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Przeglądając temat, wpadło mi w oko kilka fajnych rozwiązań, tylko szkoda że nie są to tanie rozwiązania, i niektóre z nich ciężko będzie nam upchnąć w obudowie.

Osobiście zamieniłem firmowego wyjca na Evercool VC-RE http://www.bigbruin.com/html/evercool-vcre.htm , zaletą tego chłodzenie jest to że potrzeba odrobiny siły by go zamontować na naszej płycie, przy maksymalnych obrotach jest słyszalny, ale nie aż tak jak ten oryginalny, biorąc pod uwagę temperatury na zewnątrz, chodzi na max obrotach i w ciągu dnia w ogóle nie przeszkadza.

Aktualnie temperatura wacha się miedzy 36 stopni a 43 w stresie, w zimę nie przekraczała 40 stopni. Biorąc pod uwagę układ SLI to wydaje mi się że chłodzenie zdało egzamin.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial Mógłbyś podać linka do tej stronki na ktorej znalazłeś tą modyfikacje AEROCOOLA??

 

Czy może mi ktos odpowiedziec na pytanie:Czy rozstaw otworów na stopce tego Aerocoola pasuje do rozstawu otworów na chipsecie?Bo z tych zdjęc wynika ze chyba tak.

 

Edit:

 

Spogladam własnie na zdjęcia VM101 i z nich wynika ze ten ktos musial chyba coś dorabiać(uszka na śróbki)

 

Wersja VM102 jest miedziana i posiada owe "uszka" tylko nie wiem czy by pasowały do rozstawu chipsetu.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial Mógłbyś podać linka do tej stronki na ktorej znalazłeś tą modyfikacje AEROCOOLA??

www.xtremesystems.org/forums/

 

Dzial liquid cooling, to chyba trafilem w galerii wc, na jakiejs stronie niedalekiej ogladanej od konca. Nie ma tam za wiele informacji z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to się nada na chłodzenie chipsetu? http://allegro.pl/item104508082_thermaltak...tower_4in1.html

 

Jak z montażem, potrzebne są jakieś przeróbki?

Zmieści mi się między ramionami X800GT z pasywnym chłodzeniem Zalmana?

 

Może podpowie ktoś jakieś ciche i wydajne chłodzenie na DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, żeby zmieściła się grafika z Zalmanem w pierwszy slot (pci mam obsadzone)?

 

Będę wdzięczny za poradę, bo moja MB wraca niedługo z gwary i nie chcę powtarzać błędu użytkowania na firmowym wiatraku :mur:

pozdrawiam serdecznie :D

 

Znalazłem jeszcze to http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16657

 

Ciężko przerobiś podstawkę na procesor, żeby pasowała do Chipsetu ??

Edytowane przez SETHH1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to się nada na chłodzenie chipsetu?

http://allegro.pl/item104508082_thermaltak...tower_4in1.html

Nada się!

Jak z montażem, potrzebne są jakieś przeróbki?

Na pewno.

 

Zmieści mi się między ramionami X800GT z pasywnym chłodzeniem Zalmana?

Nikt ci tego nie powie bo, raczej na polskie warunki to cena duża jak na chłodzenie samego chipsetu.

Raczej nikt się takich prób nie podejmował.

Może podpowie ktoś jakieś ciche i wydajne chłodzenie na DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, żeby zmieściła się grafika z Zalmanem w pierwszy slot (pci mam obsadzone)?

Nie ma, jak jest to kosztuje dużo.

 

Ciężko przerobiś podstawkę na procesor, żeby pasowała do Chipsetu ??

Przerobić się nieda(samej podstawki), bo ona jest za duża nie zmieści się. Naokoło chisetu są kondensatory itp.

 

Ogólnie do obydwu propozycji:

Wdać że cię na nie stać, jako że nie jestem posiadaczem dfi nie jestem w stanie się w 100% trafnie wypowiedzieć, ale obydwie konstrukcje jakie podałeś nie wejdą bez żadnych modyfikacji na chipset (zbyt duża podstawka), a jeśli by tak, to nie obejdzie się bez modu w postaci odginania itp. nie mówiąc o cięciu. Mając kasę poszukaj markowych chłodzeń itp.

Takie mody to kosztują dużo pracy, ciężkiej umysłowej pracy i kasy.

 

Ale jeśli się upierasz to wszystko się da trzeba trochę pomyśleć / pomierzyć / pomodować i gotowe.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX J.O.H.N. !!!

 

Siedzę i myślę nad tym cholernym chłodzeniem, rozmawiałem już z tokarzem i mi pomoże B)

mam 3 faworytów do przerobienia:

 

AeroCool VM-101 http://www.4max.pl/default.asp?produkt=1429

 

Aerocool VM-102 http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1055

 

Arctic Cooling Freezer 64 Pro http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23979

 

W pierwszych 2 przypadkach będę musiał zmienić podstawkę, żeby pasowała na chipset i wygiąć rurki heat-pipe w kąt prosty (miał ktoś może możliwość sprawdzenia czy nie są zbyt łamliwe? )

 

W trzecim przypadku trzeba zmodyfikować postawkę dla chipsetu i rozkroić blaszki, żeby weszła karta grafiki pomiędzy nie, rozchylić trochę heat-pipe ;

 

Zastanawiam się którą opcję wybrać, może ktoś doradzi??

 

Które chłodzenie lepsze AeroCool VM-101 czy Aerocool VM-102 ??

 

Będę wdzięczny za wskazówki B)

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gięciu HP już było w tym topicu i ta przygoda nie skończyła sie pomyślnie ;) ale z drugiej strony to był tylko pojedyńczy przypadek.

Zginalem zalmanowskie HP, byc moze Aerocoola czy AC sa bardziej elastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo wlasnie nabylem takie cudo zalman ZM-NB47F

dalem 8,5 funta brytyjskiego razem z ta nowa pasta zalmana takze potem zarzuce wyniki w porownaniu do standartowego wyjca i ZM-NB47J. Przypomina ten stary cooler na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuje moj post z porownania Thermalrighta HR-05 i Zalmana ZM NB47J bo widze ze bylo zainteresowanie tym radiatorem:

 

 

Wiec ostatecznie po testach :)

 

Buda jak w podpisie:

przod 2 cooler Master Led 80 na 5V

tyl revoltec 120 Dark Led 12V

procesor; Thermalright Ultra-90 pasive :)

 

Temperatury:

Zalman ZM NB47J bez wiatraka temp.: 48*

Thermalright HR-05 bez wiatraka temp.: 36*

 

Różnica miedzy zalmanem 12* <-- przy tych samych warunkach w budzie.

 

A tak to wyglada:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Zastanawiam sie tylko czy jak obroce HR-05 o 90* tak by byl w poziomie to tempe. spadna czy beda takie same, bo na razie mam go jak na foto.

 

Dla mnie po prostu bomba.

 

PS. I nierozumiem po co na stronie Thermalright pisze ze nie wchodzi to chlodzenie na serie plyt DFI :blink:

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan...

a powiedz mi - czym ty chlodzisz nf4 na dfi lp ? - u mnie gto bedzie siedzial w gornym slocie, a obecne chlodzonko sie nie zmiesci

 

Narazie jade na standartowym wyjcu. Jak bede mial czas na kilka dniz aloze revolteca. Pozniej najprawdopodobniej jakis bloczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie;

zmodowanie VM-102 dało mizerne rezultaty - mało miejsca w budzie, HDD na 4 miejscu Sata, temp. chipsetu 48* :mur:

Nie chce już nic przerabiać i pogodziłem się z myślą o lekkim hałasie w budzie, więc wymienię chłodzenie na

EVERCOOL VC - RF

http://allegro.pl/item107439459__evercool_...c_rf_gw_fv.html

lub

REVOLTEC VGA Cooler - ATI 9200-9800

http://allegro.pl/item108132086__revoltec_...nvidia_3_4.html

 

Który z tych wyjców będzie lepszy ??

 

Grafika musi siedzieć w 1 slocie więc niestety szukam gotowego radiatora, a niestety Jing Ting ani TT extreme spirit II w Polsce nie kupię :mad:

 

Proszę o szybką poradę

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wrzuciłem do siebie EVERCOOL VC - RF. Wszedł ciężko, jakby gdzieś brakowało tego milimetra. Kołeczki mocujące są lekko wykrzywione i może ciężko byc go wyjąć. Jak znajdzę trochę czasu na wakacje, to rozwierce co trzeba. A tak pozatym, to radiatorek nie jest z miedzi, jedynie te pseudo-finy są z miedzi. W każdym razie jest cichy i dość wydajny. Na standardowym DFI miałem 49-50* teraz mam 42*. Mogę polecić jego zakup, bo w cenie 37zł macie także 8 radiatorków na grafikę, które też są niby miedziane... musiałbym spiłować żeby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wrzuciłem do siebie EVERCOOL VC - RF. Wszedł ciężko, jakby gdzieś brakowało tego milimetra. Kołeczki mocujące są lekko wykrzywione i może ciężko byc go wyjąć. Jak znajdzę trochę czasu na wakacje, to rozwierce co trzeba. A tak pozatym, to radiatorek nie jest z miedzi, jedynie te pseudo-finy są z miedzi. W każdym razie jest cichy i dość wydajny. Na standardowym DFI miałem 49-50* teraz mam 42*. Mogę polecić jego zakup, bo w cenie 37zł macie także 8 radiatorków na grafikę, które też są niby miedziane... musiałbym spiłować żeby sprawdzić.

No to w przypadku Revolteca jest na odwrót, podstawa jest miedziana na "finy" są Al.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...