Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki, pomozcie icon_biggrin3.gif Zapodalem 7800GTX i jego mosfety sa akurat na wysokosci chipsetu i niebieskiego zalmana, no i chipset mi sie przegrzewac zaczal icon_neutral2.gif

 

I teraz pytanie, czy ma kots z was na grafie zalozone Accelero i czy to poprzez te dysze co ma z prawej strony wieje cos w kierunku chipsetu? Chociaz z drugiej strony pewnie jeszcze wiecej zalmana bedzie trza wyrznac...

 

Bo musze tam jakis obieg powietrza wymusic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przymocowaniem do chipsetu nie bylo zadnych problemow tylko bylo trzeba pociac odpowiednio jeden z dwoch radiatorow aby trzymal sie jakos heat pipe.

a powiedz jak wyglada sprawa wyprostowania heatpipa?

pomysl mi sie podoba, mam zamiar rozwiazac to w ten sam sposob. Jedyne czego sie obawiam to wlasnie to prostowania heatpipa (komus pekl podczas takie operacji)

jakbys ogl jeszcze pokazac fotki z zalozona grafa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi poda jakiś dobry sposób na mostef od ramu

mam na nim 80mm AC na 7V (po zmostkowaniu) i nie daje rady

jak dotchłem palcem to aż sie poparzyłem

mam teraz 4x 256 winbondow na 3.4v i musze jechać na 3.0v bo w grach zamiast mieć 30fps mam tylko 10, bo sprzet wyraźnie zwlnia i dostaje przycinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przykleiłeś na ten mosfet mały radiatorek, czy po prostu dmuchasz na goły :?:

na tym mosfecie standardowo jest już radiatorek i to nie mały :)

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już było, ale niech będzie:

 

Nowy Thermalright HR-05-SLI:

 

http://www.matbe.com/actualites/13508/computex-thermalright/

 

Dołączona grafika

 

Odnośnie już dostępnego zwykłego Thermalrighta HR-05 to tak sobie myślalem czy byłoby możliwe, jeśli HP wpasowany w podstawe jest okrągły, takie obkręcenie go ażeby leżal w poziomie. Wtedy można by skierować poziomo w prawą stronę od chipsetu, czymś podeprzeć od spodu żeby za bardzo nie ciążył i pasuje :D Co Wy o tym sądzicie?

 

EDIT

 

E, jednak głupie rozwiązanie, wszystkie sata przesłoni...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, jednak głupie rozwiązanie, wszystkie sata przesłoni...

Może niekoniecznie głupie. Zależy jak nachylisz. Mocno zastanawiam się nad kupnem i przerobieniem. Tylko :

1. czy heatpipe jest okragly - pewnie tak, bo jak dotad wszedzie sa okragle

2. podstawa sklada sie z 2 czesci z HP pomiedzy. Jak te części są połączone - lutowane? Mozna by rozciąć na łączeniu, obrocic HP i potem zrobic skrecana podstawe do regulacji nachylenia. Miedzy HP a podstawe dobra pasta i powinno działać? Pierwsze zalmany na grafę tak się składało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, HP w podstawie sa plaskie i jakos nie bardzo wyobrazam sobie ich obracanie (chyba ze o 180*).

Mozna je za to bardzo kulturalnie wyginac (tez o 180* ;]).

Podstawek zwykle sie nie rozcina tylko rozlutowuje (chyba ze sa tylko skrecone...), wiec dawanie jakiejkolwiek pasty miedzy HP a podstawke nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wczoraj dostalem nowa karte graficzna od Galaxy 7600gs Zalman no i pomyslalem ze i tak zalman jest mi zbedny wiec zaaplikuje go na NF4

no i akurat wlazl :) rozstaw idealny... temp nie przekracza 43C a cisza :) a tutaj foty...

post-131671-1155127763_thumb.jpg post-131671-1155128225_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie głupie. Zależy jak nachylisz. Mocno zastanawiam się nad kupnem i przerobieniem. Tylko :

1. czy heatpipe jest okragly - pewnie tak, bo jak dotad wszedzie sa okragle

2. podstawa sklada sie z 2 czesci z HP pomiedzy. Jak te części są połączone - lutowane? Mozna by rozciąć na łączeniu, obrocic HP i potem zrobic skrecana podstawe do regulacji nachylenia. Miedzy HP a podstawe dobra pasta i powinno działać? Pierwsze zalmany na grafę tak się składało.

Na fotkach HP wygląda na okrągły. Mi sie wydaje, że jakakolwiek większa siła wystarczyłaby do ruszenia HP z miejsca i jego obkręcenia, ewentualnie te dwie częsci da się z powrotem skleić albo w ostateczności skręcić z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wczoraj dostalem nowa karte graficzna od Galaxy 7600gs Zalman no i pomyslalem ze i tak zalman jest mi zbedny wiec zaaplikuje go na NF4

no i akurat wlazl :) rozstaw idealny... temp nie przekracza 43C a cisza :) a tutaj foty...

Moze sie czepiam ( e nie poprostu jestem ciekaw) skoro masz wode w kompie to nie prosciej kupic bloczek na mostek dodatkowy ???

A z tymi nowymi radiatorkami od Thermalright to super tylko kiedy beda i ile bedza kosztowaly ;DD

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ktory z producentow procz zalaman'a zaplacil recenzentowi...

No sorry, ale 57 gramowy kawalek aluminum od zalmana jest tak samo dobry jak HR-05, albo miedziany jing ting z wentylem :blink: ?

 

I was really surprised with how well Zalman’s ZM-NBF47 passive heat sink performed.

Dobrze, ze zawalu nie dostal

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ktory z producentow procz zalaman'a zaplacil recenzentowi...

No sorry, ale 57 gramowy kawalek aluminum od zalmana jest tak samo dobry jak HR-05, albo miedziany jing ting z wentylem :blink: ?

Dobrze, ze zawalu nie dostal

Moze tylko zalman dodawal paste? :lol:

Ale rzeczywiscie zastanawiajace wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdy 1 stopien mniej, 100-200$.

Wyjdzie calkiem niezla sumka bo 1500-3000$ :D

Zreszta to tylko przypuszczenia :wink: .

Oczywiscie jak na zalmanie temp. bylyby w granicach 52-55*.

 

Oj nie, przepraszam przeciez zalman ma tak innowacyjna konstrukcje, ze miazdzy wszystko co do tej pory wyszlo :lol2: :lol2:

 

 

Zdecydowanie bardziej sensowny test

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia płyty głównej, bo przecież każda pokazuje temperatury jak chce... :D

 

W każdym bądź razie ja już dałem sobie spokój z poszukiwaniem jakiegos pasywnego chłodzenia na NF4 i już wolę zainwestować w WC. Miałem freezera modować, ale przesadą wydaje mi się żeby coś takiego albo thermalrighta montować na głupi chipset. Moze we wrześniu uda mi się wszystko poskładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...