Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Może kwestia płyty głównej, bo przecież każda pokazuje temperatury jak chce... :D

Szczegolnie, ze testowali na tej samej plycie...

 

W każdym bądź razie ja już dałem sobie spokój z poszukiwaniem jakiegos pasywnego chłodzenia na NF4 i już wolę zainwestować w WC. Miałem freezera modować, ale przesadą wydaje mi się żeby coś takiego albo thermalrighta montować na głupi chipset. Moze we wrześniu uda mi się wszystko poskładać...

Bo akurat skladasz WC nie tylko do chipsetu.

Ja mam bardzo dobre chlodzenie proca, bede mial grafy wiec nie oplaca sie wywalac kasy na WC do glupiego chipsetu. To dopiero bylby bezsens.

 

Pozatym freezer za 25zł to nie przesada :wink: , thermalright za 80zł przy cenie dobrego bloczku za 100zł... hmmm tez chyba nie.

 

Nie zmienia to faktu, ze gdybym mial WC juz na np. procu to wiadomo, ze i na chipset bym dal, a tak to za duze koszta, choc bude mam calkiem dobrze przystosowana do WuCeta.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze testowali na tej samej plycie...

Chodziło mi o to, że nie na DFI tylko na Asusie testowali... :)

 

Bo akurat skladasz WC nie tylko do chipsetu. Ja mam bardzo dobre chlodzenie proca, bede mial grafy wiec nie oplaca sie wywalac kasy na WC do glupiego chipsetu. To dopiero bylby bezsens.

Nie mówiłem, że będe składał WC tylko dla samego chipsetu, docelowo ma być proc+grafa+chipset. Chipset po prostu już przy okazji... :)

 

Pozatym freezer za 25zł to nie przesada :wink: , thermalright za 80zł przy cenie dobrego bloczku za 100zł... hmmm tez chyba nie.

Nie chodziło mi o cenę, bo bloczek sobie przełożę zawsze na nowszą płytę itp. , ale bardziej o nieporęczność i rozmiary takiego rozwiązania. Po prostu jak patrzę jak taki np. Asus sobie radzi z chłodzeniem chipsetu w najnowszych płytach (układ HP łaczący wszystko na płycie), to się zastanawiam czemu w DFI na to nie wpadli, a takie radiatory wystające na kilkanaście cm z płyty na głupi chipset to już lekka przesada. Nie zmienia to faktu, że to tylko moje skromne zdanie... :)

 

Tylko że WC kupuje sie raz a potem ewentualnie zmienia zapinki ;)

I o to właśnie chodzi... :D

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie na DFI tylko na Asusie testowali... :)

Tu mnie chyba nie zrozumiales.

Ja zaznaczylem, ze testy byly robione na tej samej plycie czyli kazde chlodzenie bylo testowane na tej samej plycie. Co za tym idzie, test jest przeplacony bo nie mozna braku roznic temp. pomiedzy zalmanem i innymi coolerami zwalic na roznice czujnikow na plycie.

Nie mówiłem, że będe składał WC tylko dla samego chipsetu, docelowo ma być proc+grafa+chipset. Chipset po prostu już przy okazji... :)

Wiem, ze nie. Znowu mnie nie zrozumiales :wink:

Dalem tutaj przyklad na sobie czyli gdybym zlozyl wc tylko do chipsetu.

 

Nie chodziło mi o cenę, bo bloczek sobie przełożę zawsze na nowszą płytę itp. , ale bardziej o nieporęczność i rozmiary takiego rozwiązania. Po prostu jak patrzę jak taki np. Asus sobie radzi z chłodzeniem chipsetu w najnowszych płytach (układ HP łaczący wszystko na płycie), to się zastanawiam czemu w DFI na to nie wpadli, a takie radiatory wystające na kilkanaście cm z płyty na głupi chipset to już lekka przesada. Nie zmienia to faktu, że to tylko moje skromne zdanie... :)

Weze tez wystaja, a DFI ma zbyt, wiec reszte ma w tylku.

Przeciez w kompie nie grzebiesz caly czas pozatym WC jest mniej praktyczniejsze jesli chodzi o wyciagnie wszatkich bebechow itd.

HR-05 sli to naprawde konkret i nie widze w tym przesady :wink:

I o to właśnie chodzi... :D

I to samo mozna zrobic z AC przykrecanym na srubki tylko, ze nie zawsze producenci kwapia sie do wypuszczenia odpwiednich zapinek.

Wiec ten argument jest najmniej sensowny bo bloczek tez musi pasowac.

 

EDIT>> czasem nie odbierz tego postu jako klotni typu "co jest lepsze"!!

Po prostu staram Ci sie przedstawic argumenty, ze nie ma najlepszego rozwiazana choc z checia bym z woda pokombinowal, ale jak juz bym mial kase(minimum 500-600zł na w miare dobre) to wolabym dolozyc do lepszej grafy, albo kupic X2.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie mogę zrozumieć, dlaczego chcecie pąkować konkretne pieniądze w chłodzenie chipsetu, czy nie rozsądniej kupić cos takiego jak ja, ustawić na 3000 obrotów i zapomnieć (obecnie temp. przy 25 stopniach w pokoju wacha sie w granicach 45-47 stopni)

Fakt, wymaga pewnej modyfikacji, ale to jak sadze drobnostka w porównaniu z tym co ludzie tu wyczyniają :)

 

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=120817753 tylko u mnie smiga Titan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie mogę zrozumieć, dlaczego chcecie pąkować konkretne pieniądze w chłodzenie chipsetu, czy nie rozsądniej kupić cos takiego jak ja, ustawić na 3000 obrotów i zapomnieć (obecnie temp. przy 25 stopniach w pokoju wacha sie w granicach 45-47 stopni)

Fakt, wymaga pewnej modyfikacji, ale to jak sadze drobnostka w porównaniu z tym co ludzie tu wyczyniają :)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=120817753 tylko u mnie smiga Titan :D

Bo wydajnosc tandetna, a i drogie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wydajnosc tandetna, a i drogie to jest.

 

 

Cóż jak wiesz lepiej to ok ...

Dobrze DFI nie wyprodukowało zastępczego chłodzenia za powiedzmy, hmmm... 200 zł, bo jak sadze poszło by jak cieple bułeczki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak wiesz lepiej to ok ...

Dobrze DFI nie wyprodukowało zastępczego chłodzenia za powiedzmy, hmmm... 200 zł, bo jak sadze poszło by jak cieple bułeczki :lol:

Wiesz ja za freezera dalem 25zł i bede mial kompletna cisze.

 

ps. ile dales za titana i jaka masz w tej chwili temp. w idle??

Wentyl skrec do poziomu nieslyszalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja za freezera dalem 25zł i bede mial kompletna cisze.

 

ps. ile dales za titana i jaka masz w tej chwili temp. w idle??

Wentyl skrec do poziomu nieslyszalnego.

 

3000 obrotow to jest poziom niesłyszalny

jesli chodzi o temp, to nigdy nie przekracza 49 stopni, dobra wentylacja budy.

a koszt wentyla to 30 z przesylka by allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.bmpJa tam niebawilem sie w szukanie co zamontowac,w gratach byl nowy niebieski zalman wiec go zamontowalem+wiatraczek z 386 jak ktos jeszcze pamieta jest wielkosci tego zalmana idealnie.Dobrze ze 7600gt to krotkie karty musialem odgiac tylko 3 zeberka.Temperatury no tu niema co sie rozczulac idle 44 strec 49-50.Wiem wysokie ale SLI robi swoje. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeHe spoko wystarczylo, a w podpisie plyta RIP ^^

Jednak wole poczekac na hr pod sli ^^

 

//edit

Dstalem odpowiedz od angeli, szykowac kase za 2 3 tygodnie bedzie i w angeli ^^ i pewnie an allegro.

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta padła z innej przyczyny - nie daje napięcia na proca... no ale nie o tym mówimy :) Jakoś przez pół roku wystarczało i w 30*C upały też :] - więc możecie swobodnie takie rzeczy u siebie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w planach zakup TT Extreme Spirit 2, wygląda na to, że pasuje, jest wydajny(przynajmniej w testach) i się świeci :D. Niestety kosztuje też jakieś 8 dych :(. Jednak mam w najbliższych planach zwodowanie kompa, nie pchałem się więc w niepotrzebną inwestycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie wyższa, bo nie ma żadnej innej rozsądnej alterntywy dla niego na płyty ze SLI, więc mogą sobie wymyślić cenę jaką będą chcieli a i tak sporo ludzi go kupi... No i HP tam jest dłuższy ,więc większe koszty od razu... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...