Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Załozyłem sobie tego Spire bo mój oryginalny wyjec całkiem się już posypał. Żeby go wcisnąć na miejsce musiałem:

1. Przewiercić nowy otwór mocujący o kilka mm bliżej.

2. Zfrezować deczko podstawę bo opierała się o jakiś element na płycie.

 

Dołączona grafika

 

 

Co do rezultatów nie jestem zbytnio zadowolony, jest trochę ciszej ale to nie to. :wink:

Trzeba będzie chyba jednak kupić dodatkowy bloczek... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad wstawieniem freezera na chipset. Bo koszt jakiejs starszej rev na allegro jest stosunkowo niski. Tylko jak zrobic skuteczna i dobrze dociskajaca zapinke, no i wyciac srodek tych blaszek, bez ich zdejmowania. Moze przejechac szlifierką? :)

 

EDIT:

 

Znalazlem fajne zdjecie przedstawiajace tego zalmana vga na chipsecie. Wprawdzie nie na DFI, ale koncepcja jest ta sama. Co ciekawe mozna sobie giac ta rurke jak sie chce i umiescic radiator w roznych miejsach. To bardzo ciekawa koncepcja - szczegolnie gdy uzyjemy np takiego modelu z 2ma hp, wtedy mozna robic jeszcze dziwniejsze rzeczy :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad wstawieniem freezera na chipset. Bo koszt jakiejs starszej rev na allegro jest stosunkowo niski. Tylko jak zrobic skuteczna i dobrze dociskajaca zapinke, no i wyciac srodek tych blaszek, bez ich zdejmowania. Moze przejechac szlifierką? :)

Polecam to:

https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=83640026

 

Ja na swojej A8N-E mam na chipsecie Thermalrighta SI-97 przymocowanego tą zapinką :-).

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego coolera. Przegladam dokladnie dfi street i trafilem na takie moda xp120 + si-97 :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

widac mozna giac hp, byleby potem nie byly zorientowane pionowo w dol.

 

A ta zapinka by sie swietnie nadala tez do freezera przyczepienia, ale trzebaby ja tak przykrecic zeby byla jak najnizej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego coolera. Przegladam dokladnie dfi street i trafilem na takie moda xp120 + si-97 :)

Link nie działa :-(. BTW tutaj jest coś ciekawego:

1915556[/snapback]

A ta zapinka by sie swietnie nadala tez do freezera przyczepienia, ale trzebaby ja tak przykrecic zeby byla jak najnizej.

Dokładnie! I lekki OT - tutaj moja fotka ze wspomnianym wcześniej Thermalrightem na ASUS A8N-E:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyglada, jak wydajnosc?

Na razie mogę sprawdzić to organoleptycznie. Radiator jest bardzo gorący, dodam, że nie koliduje z niczym, jedynie problem stanowią kabelki: POWER SW, RESET, HDD LED etc., ale po lekkiej gimnastyce da się je podpiąć.

 

Wcześniej miałem niebieskiego Zalmana i radiator parzył. Termometr cyfrowy po przyłożeniu czujnika temp. do żeberek Zalmana pokazywał 47-49 stopni przy temp. otoczenia 21-22 stopni Celsjusza w idle. W stress było to 52-54 stopnie (system bez OC). Przewiew w budzie Antec P180 to dwa Nexusy 120mm @ 5V.

 

Niewykluczone, że dziś będę miał z powrotem miernik w łapach, a zatem podam temperatury :-).

 

BTW - ciekawe chłodzenie nF4:

http://www.ichbinleise.de/product_info.php?products_id=1928

 

a tutaj fotki usera tegoż wynalazku:

http://forums.silentpcreview.com/viewtopic.php?t=25580

 

Inny ciekawy topic:

http://forums.silentpcreview.com/viewtopic.php?t=19902

 

EDIT:

Dorwałem termometr cyfrowy - temperatura zarówno w idle, jak i w stress utrzymuje się w przedziale od 39-40 stopni. Jest jeszcze miejsce pod radiatorem aby zamontować np. Fandera 92mm. Mniemam, że temperatura spadłaby nawet o 15 stopni... no... może ~10 stopni :D.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej xc-80 al chyba kupic i wmontować albo freezera do pociecia :P

mialem takie rozwiazanie, fotki w temacie i sprawdzalo sie cieniascie. tamto rozwiazanie podoba mi sie, ale ma grubosc 20mm a z tego co pamietam to dla DFI max jest 17...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to gdzieś w Polsce? Jak tak to ja biore :)

Borg nF4 to produkt firmy mCubed. Widzę, że PC-Tuning ma w ofercie T-balancery tej firmy, więc może mają możliwość sprowadzenia.

 

EDIT:

Borg nF4 będzie w ofercie Angela.pl.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad wstawieniem freezera na chipset. Bo koszt jakiejs starszej rev na allegro jest stosunkowo niski. Tylko jak zrobic skuteczna i dobrze dociskajaca zapinke, no i wyciac srodek tych blaszek, bez ich zdejmowania. Moze przejechac szlifierką? :)

....

szlifierka kątowa się nie nadaje bo topi blaszki :) , lepiej dremelem ew. piłka do metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@themOn

Freezer syci, ale mam zamiar uzbroić się w SLI, a to rozwiązanie chyba mi na to nie pozwoli... a może pozwoli... hmm?

Realne jest przesunięcie ciut wyżej całej konstrukcji, tak aby jedna część Freezera wchodziła między dwie grafiki, czy da coś zrobienie jedngo ramienia ciut węższego? Czy jeśli cała zabawa z ciśnięciem tej zabawki w zestaw SLI odpada, to co myłsisz o podobnym modzie, ale z zastosowaniem nowej wersji PRO - chyba odległość między HeatPipes jest większa?

Jak przymocowałeś tego potwora do mobo, koleś z DFI-Street użył zapinek od Zalmana, a Ty?

 

P.S.

Foto z zoomem Twojego sposobu mile widziane. :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@themOn

Freezer syci, ale mam zamiar uzbroić się w SLI, a to rozwiązanie chyba mi na to nie pozwoli... a może pozwoli... hmm?

Realne jest przesunięcie ciut wyżej całej konstrukcji, tak aby jedna część Freezera wchodziła między dwie grafiki, czy da coś zrobienie jedngo ramienia ciut węższego? Czy jeśli cała zabawa z ciśnięciem tej zabawki w zestaw SLI odpada, to co myłsisz o podobnym modzie, ale z zastosowaniem nowej wersji PRO - chyba odległość między HeatPipes jest większa?

Jak przymocowałeś tego potwora do mobo, koleś z DFI-Street użył zapinek od Zalmana, a Ty?

 

P.S.

Foto z zoomem Twojego sposobu mile widziane. :wink:

realne będzie przesunięcie konstrukcji ciut niżej wtedy jedna część będzie pod dwiema kartami - trochę zabawy z wyginaniem heatpipe-ów ale jest to do zrobienia.

Co do wersji pro to nie widziałem jej na oczy także nie wiem czy ma szerzej osadzone heatpipy :)

 

Moja zapinka zrobiona jest ze zwłok freezera, jest brutalna i brzydka ale działa ;), poniżej zdjęcia z zoomem:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@themOn

Wersja PRO ma o 1cm szerszy rozstaw rurek.

Widzę, że też masz całość lekko rozgiętą, czy poszło łątwo i jak tego dokonałeś?

 

Właśnie jestem w trakcie organizowania oryginalnych uchwytów od Zalmana.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niebieskiego zalmana, troszku go powyginałem kombinerkami,aby grafa mogła pozostać w domyślnym slocie.w idle mam 48,w stresie 48-50. bardzo pomaga pentagram 100,który w stresie kręci na maxa i przy okazji schładza zalmana. na wyjcu miałem w idle ok 43 przy prędkości ok 3000 i dochodziło mi do 50-52 w stresie i obrotach ponad 7000 (ale wtedy to rzeczywiście wył).w sumie jestem zadowolony z Zalmana. nie jest chłodniej,ale ciszej bez porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@themOn

Wersja PRO ma o 1cm szerszy rozstaw rurek.

Widzę, że też masz całość lekko rozgiętą, czy poszło łątwo i jak tego dokonałeś?

 

...

 

rozgina się łatwo - ja akurat rozginałem rękami :)

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle nad wstawieniem czegos takiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=84883299

 

Nie jest jakos kosmicznie wysoki (3cm), rozegnie sie gdze trzeba, jest dosc rozlozysty a i nie powinien haczyc o elementy na mobo. Do tego 120mm na freezerze ktorej kawalek "wystajacy" z freezera wlasnie przedmuciach!e ten radiatorek (i plecy karty graficznej). Zobaczymy co z tego wyniknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś wentylek Spire o którym mowa wyżej i ja jestem bardzo zadowolony. Temperaturka w idle 36C i obroty wiatraczka ~1900 w stresie 40C i obroty ~3000. Jednym słowem cichutko i chłodniutko :D

Sam wiatraczek produkuje Y.S. Tech więc jest całkiem przyzwoicie i nawet przy 6000obr/min. nie ma tragedii (zdecydowanie lepiej wypada niz oryginał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś wentylek Spire o którym mowa wyżej i ja jestem bardzo zadowolony. Temperaturka w idle 36C i obroty wiatraczka ~1900 w stresie 40C i obroty ~3000. Jednym słowem cichutko i chłodniutko :D

Sam wiatraczek produkuje Y.S. Tech więc jest całkiem przyzwoicie i nawet przy 6000obr/min. nie ma tragedii (zdecydowanie lepiej wypada niz oryginał).

Ja tez wkoncu zamontowalem swoje chlodzednie Revolteca i rowniez jestem bardzo zadowolony. Temperatury mam troche wyzsze od Ciebie (46C idle), ale duzo nizsze niz na oryginalnym wyjcu (55C idle)... Napisz jaka masz temp w budzie, bo u mnie jest cieplutko (pwmic i czujnik podpiety pod panel pokazuja podobne temp, az 42 stopnie :huh: )... Ale z drugiej strony ta cisza jest rewelacyjna... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sie pobawilem w zmiane chlodzenia na NB

 

- kiedys byl "wyjec" (tempy nawet do 48-50*)

- zalman47 + owiew (foto1, foto2, foto3 - najlepsze i najcichsze rozwiazanie ale najwieksze 34-36*)

 

 

Obecnie: revoltec VGA (foto1, foto2, foto3)

jak widac trza bylo troche sie pobawic .. sciągnelem plastik z wierzchu i przepilowalem jedne otwór troche bo byl za duzy rozstaw (stad po kołeczkiem widoczna czerwona podkladeczka dla pewnosci). Trzeba bylo tez podfrezowac go w 2 miejscach bo zachaczal by o roznie "pierdulniki" na mobo .. dla pewnosci okleilem je jeszcze czarna tasma izolazyjna)

 

tyle odemnie .. ;] temperatury poki co 43* idle na min obrotach ... jak sie pasta ulezy i potestuje prime napisze co ijak ...

bynajmniej jest cicho na min .. ale na maxa nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie, ale to jednak 5 dych za taki maly &*%$ - troche drogie rozwiazanie mowiac delikatnie. Juz prawie bloczek za to mozna pod DFI dostac.

tia ... ja tam mam to za free.. i nie zapominaj ze zostaje przejsciowekcza z molexa na 3pin i 4 radiatorki ...

bedzie jak znalazl na grafe jak sie bloczke zaloze :P

 

mi chodzilo bardziej o to zeby pozbyc sie wiatrakow które staly mi w budzie by to wszystko chldozic ...

pozatym niebawem WC na razie na proc .. potem docelowo chipset i grafa (grafa pewnie predzej)

takze przy okazji wybebeszania przycielem sobie pare rzezcy w budzie itp :P

 

nie ma reweli ale jest cicho a nadal stabilnie ;]

 

no i raczej bloczka na DFI z 50zl nie dostaniesz.. (pozatym wiem gdzie sa takei za 48zl .. a wez pod uwage ze do tego sa radiatorki na mem wiec nie ma co porownywac do spire)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Przecież zestaw Spire jest identyczny, też są radiatory, przejściówka z molexa, taśma termo. i pasta - SPIRE

 

Co do radiatorów to jak na dzisiajsze warunki 4szt. to ciut za mało...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Przecież zestaw Spire jest identyczny, też są radiatory, przejściówka z molexa, taśma termo. i pasta - SPIRE

 

Co do radiatorów to jak na dzisiajsze warunki 4szt. to ciut za mało...

a nie widzialem jak zestaw wyglada :)

 

a co do 4szt :PP pff ATI moze nize .. ale GF6 jak bajbardziej styka :D

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...