Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

A na zdjęciu nie ma przypadkiem niebieskiego zalmana? Czy jest to stock heatsink, a jeśli to drugie, to jak wysoki?

 

Po drugie, w drugie PCI-E to można na DFI załadować, oraz zasadniczo na płytach SLI. To Twoje mobo ma dwa PEG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zdjęciu nie ma przypadkiem niebieskiego zalmana? Czy jest to stock heatsink, a jeśli to drugie, to jak wysoki?

 

Po drugie, w drugie PCI-E to można na DFI załadować, oraz zasadniczo na płytach SLI. To Twoje mobo ma dwa PEG?

No tak hehe, może trochę się xle wypowiedziałem poprzednio. Chodzi o to że PRZESIADAM SIĘ na DFI i mam pytanie gdzie będę musiał wpakować grafe - na góre czy na dół, jesli na DFI zamontuję zalmana właśnie.

 

A pytanie o to gdzie jest lepiej i czy jest różnica polega na tym, że chciałbym wiedzieć czy jak przeładuję grafę w dolny slot, to stracę np na przepustowości PCIEx ? Czy jest to zupełnie obojetne gdzie będzie grafika ?

 

PS

Paskudne kable ATA

Heh, a tyle się meczyłem żeby takie ładne znaleźć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 - ale ty przekrecasz

zayonnc nie napisal, ze nie dziala, tylko ze czasami jest problem

nie siej plotek, tylko najpierw dowiedz sie dokladnie o co chodzi, przeczytaj topic o dfi i bedziesz wszystko wiedzial

 

ps. tak z ciekawosci - w ilu topicach zadales jeszcze te same pytania ? znalazlem narazie chyba 3 - tu, o dfi nf4 lp i gto... co pominolem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 - ale ty przekrecasz

zayonnc nie napisal, ze nie dziala, tylko ze czasami jest problem

nie siej plotek, tylko najpierw dowiedz sie dokladnie o co chodzi, przeczytaj topic o dfi i bedziesz wszystko wiedzial

 

ps. tak z ciekawosci - w ilu topicach zadales jeszcze te same pytania ? znalazlem narazie chyba 3 - tu, o dfi nf4 lp i gto... co pominolem ? ;)

Heh, no próbuje no :)

Zerknij w wątek o DFI :P Pytałem jak Ci weszła twoja x800gt i jak to sie ma do zalmana, czy wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies juz pokazywalem fotki... ale nie pamietam gdzie;

 

znalazlem gdzies w szafie radiatorek - cos w stylu tego

http://www.proline.pl/pictures/titan_ttc_k635t.jpg

troszke pokombinowalem, i udalo sie -

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

temp utrzymuje sie na poziomie 44'C bez zadnego nawiewu - radiator cieply

po wlaczeniu wiatraka w sciance budy (120mm dmuchajace na wys grafy) temp zeszla do 30'C

jak dla mnie rewelacja - i koszt to 7zl (w moim przypadku 0cl - radiatorek mialem) , a nie +/- 20 :]

teraz i tak chce wode

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja radiator tylko ciepły to moze nie dolega za dobrze do rdzenia ??

bo mi on cosik nie wygląda zbyt prosto :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie jest prosto (krzywo wywiercilem otwory :P ) ...

ale przylega dobrze. temp pokazuje tak jak zawsze, po oc robi sie naprawde goracy. teraz podlaczylem wiatraczek 80mm w miejsce tego wyjca, ktory wlacza sie przy 40'C a max jest ustawione na 50'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.. przyczytalem wszystkie watki i.. dalej nic nie wiem :-) :-) bede mial Radeona X1900XTX Sapphire.. czym najlepiej bedzie zastapic ten wiatrak? Zalman NB47J i rozginac? jesli nie.. jak do ku.. nedzy przeniesc te zworki(zadnej straty nie bedzie, nie?)? co w koncu apropos Revoltec'a VGA Blue i Spire SP201-NBL? w obydwu trzeba dlubac? chce tego uniknac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w najblizszym czasie kupuje DFI bo stracie mojego Fatal1ty :cry: i sledze te topic, co byscei mysleli o tym revoltecu cena przystepna a i dodatkowe radiatorki zawsze sie na cos przydadza :D ciekawe tylko czy wejdzei bez wiekszych przerobek?? Jak myslicie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chojrakrock

Zamiast tego marnego "alusa" kup tego Spire: http://allegro.pl/item85544850_spire_do_ka..._cf201_neb.html Jak widzisz cena syci, a i radiatorki też są... no i cooler Cu! Z wiatraków, jeśli chodzi o stosunek cena/możliwości to aktualnie jest to najlepsze rozwiązanie!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w najblizszym czasie kupuje DFI bo stracie mojego Fatal1ty :cry: i sledze te topic, co byscei mysleli o tym revoltecu cena przystepna a i dodatkowe radiatorki zawsze sie na cos przydadza :D ciekawe tylko czy wejdzei bez wiekszych przerobek?? Jak myslicie?? :)

ten revoltec to lipa i jeszcze cena poraża :( praktycznie to samo co standardowe chłodzenie na DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz :D teraz czekam tylko na pzrelew i ide po DFI mam nadzieje tylko ze dobrze trafie, a wentyl zmienie za jakis czas bo jestem totalny splukany przez ram :( mozecie mi tylko powiedziec na jaki kolor jest podswietlany ten revoltec bo ta nie ma nic o tym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Zalman i grafa w dolnym slocie. Na calosc dmucha fander 120mm ktory zarazem daje powietrze dla freezera. (zalman jest na fotce zasloniety w czesci przez grafe, ale mozna go zlokalizowac :wink: ):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi tylko powiedziec na jaki kolor jest podswietlany ten revoltec bo ta nie ma nic o tym :wink:

Z jednej strony jest czerwony, a z drugiej cos ala pomarancz... ;) Jak bede robil maly remanent w budzie (katodki :) ) to zrobie kilka fotek jak to wyglada.

 

@aerial - a co to za buda?

Wyglada jak BTX... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu budy to chyba masz zablokowany wylot powietrza...

Nie przeszkadza ci to?

Nie bardzo rozumiem o jaki wylot ci chodzi?

 

Dołączona grafika

 

 

Cyrkulacja wyglada tak ze na froncie budy jest swobodny dostep powietrza (kratka pod frontem) i fancer to napedza, dajac tak 3/4 tego do freezera na procu owiewajac nb. Reszta leci do grafy i do tagana ktora wciaga powietrze 2gim wentylem. Pozostale wyloty sa za procem (3x 80mm) i spokojnie wywala cale cieple powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego revolteca R002 ale wczesniej kupilem 2 wentyle AC FPT 80mm.

Wsadzilem do budy i problem z wentylem na mostku DFI zanikl.

Wentyl jest nie slyszalny a wczesniej chodzil jak latajacy pterodaktyl.

Obroty ma w granicach 4000 tem.48.(wczesniej mial 4500 i 52)

Niech na razie revoltek lezy i czeka(jesc nie chce) zobaczymy co bedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...