Skocz do zawartości
samurai_jack

Asus P2b 1.02 + Pentium3 733 Mhz - Zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ten procek (FSB 133) ruszy na moim ASUSie P2B rev. 1.02 ?

Słyszałem że ta płyta ma jakieś nieoficjalne FSB 133 ale nie wiem jak wytrzymają to dzielniki PCI i AGP...

Mam tuner TV na PCI więc obawiam sie że mógłby zacząć wariować... no i martwie sie o dysk...

Prosze o jakieś info w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhh, oczywiście że to 440BX, ale tu jest kwestia FSB, a najważniejsze kwestia dzielnika PCI/AGP :-|

 

Jak już pisałem, podobno FSB 133 ruszy, ale nie można wtedy zmienić dzielnika, to PCI dostanie za dużo MHz i myśle że dysk i tuner TV moze nie wytrzymać :huh:

 

Zresztą już nieważne, zamówiłem PIII 650MHz na szynie 100MHz, spróbuje z nim pokombinować wyższe FSB :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykly bx, nie posiada obslugi fsb 133 (ospalic sie moze i da, ale pci/agp beda na takim poziomie, ze watpie, zeby dzialalo ok). Mialem dawno temu p3 450mhz i spokojnie odpalal na fsb133 ~600mhz, ale dysk sypal strasznymi bledami i grafa sie wieszala, wiec nie warto katowac sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykly bx, nie posiada obslugi fsb 133 (ospalic sie moze i da, ale pci/agp beda na takim poziomie, ze watpie, zeby dzialalo ok). Mialem dawno temu p3 450mhz i spokojnie odpalal na fsb133 ~600mhz, ale dysk sypal strasznymi bledami i grafa sie wieszala, wiec nie warto katowac sprzetu.

 

to nie jest taki zwykly BX ;) przy fsb 133 dzielnik dla PCI w przypadku tej plyty wynosi 1/4

jezeli wiec grafika wytrzyma (a wiekszosc wytrzymuje) nadtaktowana magistrale AGP, to nie bedzie problemu z fsb 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest taki zwykly BX ;) przy fsb 133 dzielnik dla PCI w przypadku tej plyty wynosi 1/4

jezeli wiec grafika wytrzyma (a wiekszosc wytrzymuje) nadtaktowana magistrale AGP, to nie bedzie problemu z fsb 133

Czyli mam rozumieć że po ustawieniu "nieoficjalnego" FSB 133MHz (na płycie jest tabelka z ustawieniami zworek bodajże do 112 MHz) mnożnik PCI zmieni sie sam? W biosie ani na płycie nie mam możliwości zmiany mnożnika :huh: a nie chciałbym żeby moja Barra sie posypała :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bx śmigał na FSB 152 (dysk stary WD spokojnie PCI wytrzymywał, grafika mx 200 to samo).. sam chipset jest zdolny do pracy 133mhz+ więc o to sie nie martw ;)

Pamiętaj o dobrych mapięciach PC 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to małe szanse - przy pcb 1.02 płyta podaje minimalne napięcie 1.85V (konieczna przelotka z regulacją napięcia, jeśli masz wersję slotową proca to nie wstanie w ogóle) i do tego puchną kondziory. Od wersji 1.04 pozostaje tylko problem napięcia, a od wersji 1.10 powinno śmigać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam asusa p2b-f i on nie ma dobrego dla agp dzielnika jest na tym sammym chipsecie (bx440) i idzie spoxik na fsb 133 ale grafa (gf 2 mx 200) nie bardzo sie lubi z takim agp wysokim ale chodzi bez miałczenia ;d;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...