Skocz do zawartości
bostom

Problem Z Galaxy Gf6600 128mb Ddr3 Pci-e !pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiac temu zakupilem Galaxy gf 6600 128MB ddr3 pci-e ale niestety po zamontowaniu jej w kompie okazalo sie ze kazda proba przesjcia 3d mark 2003 , 2005 czy proba pogrania w jakas gierke konczyla sie 2 sek zamrozeniem ekranu i restartem kompa! Sprawdzilem rożne sterowniki, przeistalowalem kilka razy windowsa, aktualizowalem biosa na plycie glownej, najnowsze ster do nforca4 nic nei pomoglo! Jedyne co stwierdzilem ze karta zaczyna dzialac przy obnizonej czestotliwosci pamieci z 1000MHz do 800MHz nawet po podkreceniu rdzenia do 500MHz Myslalem ze to wina zasilania ( posiadam obudowe logic q4 - zas modecom feel 350W ) wiec pojechalem do kumpla z kompem sprawdzic na Taganie 440W ale efekt ten sam:(Przypuzsczalem wiec ze to wina karty.

Niestety nie mialem u kogo sprawdzic samej karty, wiec oddalem ja do serwisu(karta na gwarancji). Po 3 tyg oczekiwan wrocila z odpowiadzia "test OK". Nie bardzo potrafilem w to uwierzyc wiec dogadalem sie z gosciem w sklepie aby to jeszcze sprawdzic. wlozylismy ta karte do jego kompa i wszytko smigalo ( na jakeis plycie gigabyte nei pamietam modelu). Co dziwne jego karta - rowniez gf 6600 na ddr3 tyle ze gygabyte dzialal na mojej plycie!! wiec wychdozi an to ze i moja karta i plyta sa sprawne tylko nei chca ze soba wspolpracowac!!

Brak mi juz pomyslow co moze byc nie tak!! :mur: prosze o rade co mozna jeszcze z tym fantem zrobic moze cos przeoczylem!! Brak mi juz do tego cierpliwosci!! :sad: Zal mi sprzedac tej karty aby doplacic 100 zl i kupić prawie identyczna ( gf 6600 gt ) ale zadaje się ze nie mam innego wyjscia :sad:

 

Athlon 64 3.0 (pentagram freezone 100 Cu

plyta gl ASUS K8N4-E Deluxe

Galaxy gf 6600 128MB ddr3 pci-e

512 MB RAM hynix d-43

dvd-rw NEC ND-3500AG

dvd-r TOSHIBA SD-M1502

WD800JB

SB live 5.1

obudowa Logic Q4 (modecom feel 350W)

Edytowane przez bostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamięci na karcie się nie przegrzewają ? bo na to wygląda. sprawdź organoleptycznie czy nie parzą podczas grania. moze też być problem ze sterownikami ze sterownikami które pozostały po starej grafice, ściągnij program DriverCleaner i wywal wszystkie pozostałości po nich. jaką miałeś wcześniej karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kazdej zmianie sterownikow usuwalem poprzednie DriverCleanerem!! nie byl owczesnije innej karrty ta plyta rowneiz jest nowa mam ja niewiele ponad miesiac. a temperaturke zaraz sprawdze. tyle ze radiatorki sa orginalnie naklejone na wszytkich pamieciach wiec nie wem czy to akurat w tym rzecz. W koncu na innej plycie dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...