Skocz do zawartości
Rozpalacz

2 Rozne Polaczenia 2 Karty Sieciowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Mam dwoch roznych providerow internetu. W jednej sieci jest DHCP a w drugiej nie :) Chcialbym wykorzystywac obydwa łącza jednoczesnie, niekoniecznie łącząc je ze sobą. Np. poprzez jedno polaczenie sciagam z ftp a poprzez drugie z P2P. W kompie mam dwie sieciowki no i do kazdej podpiete łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś takiego zrobić, ale nie wiem, jak...

Znaczy sprawa wyglądałaby tak:

 

Provider A przez modem+router i z tego wychodzi LAN cały

Provider B przez modem+moj komp i to łącze dalej na LAN cały

 

Żaden to Neo.

 

Zależy mi na tym, żeby mój komp miał stałe, zewnętrzne IP (jesli provider B takie mi da :] ), i zeby przekazywal to lacze dalej na LAN; powienien też korzystac z obu łączy jednocześnie.

 

LAN caly idzie z routero-switcha od łacza A (modem ma przypisany MAC routera, nie moge tego zmienić).

 

Chcialbym, zeby wszystkie kompy w sieci korzystaly z obu łączy jednoczesnie (zeby przez jedną wtyczkę LANu oba byly dostepne).

 

W moim kompie będą dwie kartki sieciowe.

 

PS LAN jest wyłącznie przewodowy.

 

 

Myślałem nad czymś takim:

 

Mój Komp - C

Komp brata - D

Laptop - E

Router-swich - F

Modem od providera A - A

Modem od providera B - B

 

A -> F -> C,D,E

B -> C -> LAN (ale jak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh jacy wy jesteście optymiści. Takie rzeczy to się nazywa agregacja łącz i wcale nie jest takie proste.

Trzeba zdecydowac co ktoredy ma isc i zrobic stosowny routing, jedyne co ma sens to przy takich laczach to maly serwerek na linuxie, defaultowo to lepsze lacze i skrypt, ktory zmienia wpisy w tablicy routowania gdy pierwsze lacze padnie.

Drugiego lacza mozna uzywac jako DCHuba, i ogolnie do sciagania, na tym samym linuxiem mozna przeciez zrobic lokalny serw ftp/http.

Mozna tez uzyc drugiego lacza do uslug ktore wymagaja gwarantowanych przepustowosci typu VoIP czy gry lub telnet a cala reszte wlacznie z p2p puscic po pierwszym.

I jak sie ktory nieuk i len odezwie ze on by chcial wlozyc w jedno gniazdko jedno lacze w drugie inne lacze a w trzecim miec oba naraz, to wsiade w auto, pojade i mu do[ciach!]le :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno takie pytanko:

Co się stanie, jesli do kompa będe mial podlaczone dwa lacza (jedno z nich przez router) przez dwie karty sieciowe?

Czy wogole bedzie dzialalo?

Jesli tak, to ktore lacze bedzie wykorzystywane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...