Skocz do zawartości
BENITO

Mikołajkowy Prezent Ode Mnie.

Rekomendowane odpowiedzi

tez czytalem ale nietety moje cudo bylo zbyt zepsute przed testem zeby jest testowac a ciekawe jak by sie sprawdzil sprawny egzemplarz :P

 

chociaz napiecie 3.3v i 5v bylo zblizone do moich odczytow ale te 12v no coz to zdeczka nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, powiedz no brachu, jak sie Twoim zdaniem ma ten Tagan serii U22 do U1 - którego jak wiem posiadasz? Pomijam tę róznice 50 W w mocy, mam na myśli stabilnośc napięć i ogólne wrażenia co do bebechów.

 

Swoją drogą ładniutki test, nawet powiedziałbym - bardzo ładniutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, powiedz no brachu, jak sie Twoim zdaniem ma ten Tagan serii U22 do U1 - którego jak wiem posiadasz? Pomijam tę róznice 50 W w mocy, mam na myśli stabilnośc napięć i ogólne wrażenia co do bebechów.

 

Swoją drogą ładniutki test, nawet powiedziałbym - bardzo ładniutki :)

jesli moge sie wtrącic za BENITO :) ale to bda jego raczej mysli :)

http://www.tweak.pl/artykul/zasilacze2005_4

 

tez kupowałem zasiłke ostatnio i ogolnie seria U22 (i U15) ma gorsza markę niż U01 - spojrz na wyniki na 12V np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test calkiem dobry...

Tylko co do glosnosci Topowera TOP-628P6(520W) EZ-PLUG to niestety nie jest tak jak pisze autor. Musze podwazyc jego opinie... a mianowice.. Zasilacz juz po wlaczeniu kompa jest slyszalny..i to nawet z odleglosci 1m.. Mam w kompie chlodzenie wodne i jedyna rzecza ktora ma wentylator jest wlasnie zasilacz Topower (a wybralem go gdyz pewien internetowy sprzedawca zapewnial ze jest on bardzo cichy). Jak dla mnie strasznie "huczy" <_< . I nie jest to tylko opinia mojego egzemplarza.. znajomy ma ten sam model .. i ten sam objaw :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tescik, nareszcie P6. Tagan u15 wypada bardzo blado, az dziwne ze wypuscili cos takiego. Przeciez mozna bylo bez problemu uzyc jakiegos cichszego wentyla, masywniejszych radiatorow, w kazdym razie uzyskac lepsza wydajnosc niz 2x80mm przy wiekszej ciszy - tak wskazywalaby logika, a jest odwrotnie. Nie rozumiem toku rozumowania firmy Tagan. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo od sponsora:

www.pc-cooler.pl

Napiszcie coś coś pozytywnego do szefowej(Pani Monika) bo mnie już gnębi, że test się nie ukazał, a przejściowo nie mam sprawnego kompa żeby z Nią dyskutować dlaczego MOD-PLANET nie wywiązuje się z obietnic w ustalonym czasie.

 

Proszę Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tescik, nareszcie P6. Tagan u15 wypada bardzo blado, az dziwne ze wypuscili cos takiego. Przeciez mozna bylo bez problemu uzyc jakiegos cichszego wentyla, masywniejszych radiatorow, w kazdym razie uzyskac lepsza wydajnosc niz 2x80mm przy wiekszej ciszy - tak wskazywalaby logika, a jest odwrotnie. Nie rozumiem toku rozumowania firmy Tagan. :huh:

Zgadza się. Dlatego wyszła już druga rewizja U15 i trwają pracę nad trzecią. Jeszcze nieco cichszą. Zobaczymy jaki będzie efekt tych prac. Ale tak to już jest... Najpierw ludzie skarżyli się, że Tagan U01 strasznie podnosi temperaturę we wenętrzu obudowy (takich maili do tagana była masa, z całego świata). Więc dział marketingu przesłał zlecenie do R&D żeby zrobili nową serię i przy okazji zgodnie panującą z modą dodali odpinane przewody. Efekt znamy ;D Zasilacz dobrze wentyluje obudowe jednak nie jest już tak cichy jak sławetna U01, która chyba już na zawsze będzie się wszystkim kojarzyła jako najlepsza seria Tagana.

 

Przy wentylatorze 120mm trudniej jest dobrze schłodzić poszczególne komponenty zasilacza, ponieważ mamy wiele martwych punktów (pod wirnikiem, poza obrysem wentylatora. Dodatkowo powietrze w kilku częściach zasilacza po prostu stoi w miejscu. Główne trafo nagrzewa się do ponad 90st ;D

 

W przypadku push-pull wentylatory skuteczniej wymuszają obieg powietrza. Dlatego smuci mnie nieco, że zarówno polski dystr. Topowera, jak i Tagan odchodzą od push-pull na rzecz chłodzenia wentylatorem 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to pewnie wiaze sie wlasnie z presja userow, ktorzy w zdecydowanej wiekszosci mysla ze 120mm jest zdecydowanie lepsze niz 2x80. Dziwia sie po co pakowac 2 wentyle jak mozna dac 1 itd. A widac czasem takie proste rozumowanie nie wystarcza.

Do mnie doszedl U01 480W, rozkrecilem go sobie, poogladalem, i robi wrazenie srodeczek, upchane maja tam tego naprawde sporo. Wentyle sa dobrej jakosci, bardzo cichche. Jedyne co troche boli to masakryczna ilosc kabli, ktora jakos bede musial schowac. Zwiniete kable zajmuja wiecej miejsa objetosciowo niz sama zasilka :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tagana U01, ktorego kupilem pare miesiecy temu u Zenfist'a, a kupilem po przeczytaniu tutaj dobrych opinii, zasilacz jest naprawde super nie musze o tym wspominac bo poprzednicy juz to zrobili :-) Ale brakuje odpinanych kabli, ktore w malej budzie jednak troche przeszkadzaja, choc i tak sobie z nimi radzilem ;-)

 

btw. Jak ktos jest zainteresowany PC POWER & COOLING - TURBO COOL 425ATX to priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test calkiem dobry...

Tylko co do glosnosci Topowera TOP-628P6(520W) EZ-PLUG to niestety nie jest tak jak pisze autor. Musze podwazyc jego opinie... a mianowice.. Zasilacz juz po wlaczeniu kompa jest slyszalny..i to nawet z odleglosci 1m.. Mam w kompie chlodzenie wodne i jedyna rzecza ktora ma wentylator jest wlasnie zasilacz Topower (a wybralem go gdyz pewien internetowy sprzedawca zapewnial ze jest on bardzo cichy). Jak dla mnie strasznie "huczy" <_< . I nie jest to tylko opinia mojego egzemplarza.. znajomy ma ten sam model .. i ten sam objaw :D

 

Pozdrawiam

Ten zasilacz juz do mnie jedzie. Zasmucila mnie Twoja opinia... Mam nadzieje tylko, ze nie bedzie glosniejszy niz moj Chieftec z pospisu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...