Skocz do zawartości
matma6

Złącza W Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Kupuje karte na agp. Posiadałem dotąd GF3Ti 200 na agp (agp x4 bo płyta nie obsługuje agp x8). Zauważyłem pewną różnice miedzy sprzedawaną kartą a kupowaną.

Geforce posiada złącze podzielone na 3 częsci (dotąd go używalem) , a kupowana karta posiada złącze podzielone na 2 częsci. (tak jak na rysunkach ps. rysunki są poglądowe, nie odpowiadają opisywanym kartom).

Czy to jakaś różnica ? Nie bedzie problemu wcisnięcia karty w mój slot agp???

post-110052-1134068649_thumb.jpg

post-110052-1134068685_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard AGP można z grubsza podzielić na dwie grupy pierwsza zasilana napięciem 3,3V druga 1,5V pierwsze napięcie obowiązuje dla trybu 1x i 2x dla trybu 4x i 8x jest 1.5V nowe karty nie są kompatybilne ze standardem 3,3V tak samo jak nowe płyty nie sa kompatybilne ze starymi kartami i brak wcięcia to jest zabezpieczeniem przed włożeniem nowej karty (nie obsługujacej 3.3V) w stare gniazdo

 

na twojej płycie będzie prawie kazda nowa karta na AGP działać ale tylko w trybie 4x

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz zdarzaja sie agenci ktorzy mimo zabezpieczenia karte na agbp 1x-2x i tak wsadzaja do sloty 4x-8x obracajac ja o 180 stopni ze skutkim oplakanym ale coz da sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl juz kiedys temat z duza dyskusja

 

dla ciebie wnioski sa takie ,ze majac plyte z gniazdem AGP4x (agp uniwersal slot)

wlozysz kazda karte AGP jaka kiedykolwiek wyszla i z zalozenia powinna dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...