Skocz do zawartości
Prodigal Son

Ściemnanie Ekranu W Grach Na R9000

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwałem forum, bez skutku, może jednak ktoś potrafi pomóc. Historia problemu będzie dłuższa, proszę o cierpliwość :)

 

Kiedyś miałem kompa, Athlon 900 na płycie ECS K7VZA, z grafą HIS R9000 VIVO. Reszta komponentów nie ma tu chyba znaczenia. Działał bez jakichkolwiek problemów. Po pewnym czasie modernizowałem kompa, kupiłem więc to co mam w podpisie, zostawiając sobie grafę. Działała w porządku na nowej płycie. Starą płytę z procem, RAM-em i czymś tam jeszcze pchnąłem do siostrzeńca. Dołożył do niej brakujące bebechy, w tym GF 2MX200 i wszystko działało jak należy. Potem jeszcze wymienił na GF 4MX400, dalej działało bez zarzutu. Kiedy wymieniłem grafę na tego R9800 co go mam, starą czyli R9000 pchnąłem jak nakazuje zwyczaj do siostrzeńca :) I tu zaczyna się problem. Niby spotkały się komponenty, które ze sobą pracowały, i to dobrze, ale dobrze nie jest. We windzie jest OK, ale jak włącza jakąś grę, to obraz bardzo się ściemnia. Przy czym nie tak, żeby był zupełnie czarny. Conieco widać, ale jest bardzo ciemny. Grafa nigdy nie była kręcona, zasilane toto jest Chieftekiem HPC-360-202. System jest świeżo postawiony (XP SP2), próbowaliśmy sterów dołączonych na płycie (jakieś trójki), najnowszych 5.12, także omeg, w tej chwili jedzie na 4.12. Na każdych jest tak samo. 3Dmarka2001 przechodzi, ale też jest ciemny. Można się oczywiście bawić jasnością w grach, jak jest taka możliwość. W ustawieniach sterownika też można sobie ustawić jasność w aplikacjach 3D. Ale problem musi tkwić chyba gdzie indziej.

 

Tym którzy dotrwali do końca tej epopei gratuluję :) No ale pozostaje pytanie: jak to wszystko możliwe, skoro kiedyś te komponenty ze sobą działały bez problemów? I jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ciutkę Cię uspokoję :) to chyba normalne w kartach 9000 Hisa. Mam ten sam efekt, tyle że przy minimalizowaniu gry. Ściemnia się dosyć mocno, no i ja przestawiam w opcjach :). Myślałem że to przez moje kręcenie o ponad 25 % tej karty :D ale jak widać nie tylko ja mam taki "problem". Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, wcale mnie to nie pocieszyło. Wiem że niektórzy mają tego typu problemy na radkach, nie tylko 9000. Ale to wcale nie wyjaśnia, czemu wcześniej tego problemu nie było, a teraz jest, i to przy niezmienionej konfiguracji. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Reinstal? System jest świeży, więc nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...