Skocz do zawartości
yotomeczek

Pentium Mobile Story (akcja Dothan) ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soker

Cholera z moim też jakieś jaja :blink:

 

1x512MB Winbondów nie działa

 

1x256 i 1x512 Winbondów - działa :blink:

 

1x256 Winbond - działa

 

wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

No i zabawa z dotimw wykonaniu Tomka się zakończyła. Na polu walki pozostał jeszcze tylko Soker, ale coś cicho siedzi :wink:

WC w przygotowaniu (patrz dział Kupię)

I poluje na jakieś dobre Behy :)

Mam plan również wymienić mojego nie krętliwego x800xl na jakąs 7600GT i powalczyć coś w 3DM2001 :)

 

A z nowosci :)

 

Wczoraj z kumplem wkońcu zrobilem rail moda 3.3v :) Za pomoc serdecznie dziękujemy yotomeczkowi ;)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC w przygotowaniu (patrz dział Kupię)

I poluje na jakieś dobre Behy :)

Mam plan również wymienić mojego nie krętliwego x800xl na jakąs 7600GT i powalczyć coś w 3DM2001 :)

 

A z nowosci :)

 

Wczoraj z kumplem wkońcu zrobilem rail moda 3.3v :) Za pomoc serdecznie dziękujemy yotomeczkowi ;)

Grunt, że się udało :D

System już na ATA stoi ?

Pokaż jakie PI :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Cholera wczoraj od godziny 17 nie miałem internetu, na wieczór żadnych planów więc myśle że przysiąde sobie i walne wkońcu jakiś w miare wynik :)

 

Bohaterzy wieczoru:

 

Dothan 730

P4GPL-X

2x256MB Winbond

1x512MB Winbond

S3 Virge PCI

Dysk 20GB Samsung ATA

 

Chłodzonko:

 

cooler asusa + bezpośredni nawiew 2x120mm delt na 12V

 

I nie mogłem przekroczyć > 240 FSB :(

 

Próbowalem na wiele sposóbów, waliłem ramki asynhro, zjeżdzałem z timingami, zmieniałem taktowanie PCI-e chodź niewiedzialem czy to cokolwiek daje bo i tak jechałem na grafie PCI (ale w każdym razie z pcie jechalem od 114-122) oba mostki dosyć solidnie chłodzone, vcore 1.6v w cpuz (temp w biosie dochodzila juz do 60C), zmiana mnożnika na 11/10 i max jaki miałem to to 12x239 :(

 

12x240 albo black screen albo bootowało ale gdy wchodzilem do biosu i chcialem jeszcze coś zmieniać to już w nim łapało zwisy...

 

Clockgen pod windą w ogóle jakoś dziwnie działa...

 

Ustawiam mu PLL ICS 954123 bo na tym wszystkie zegary wykrywa poprawnie ale pod windą też ponad 240 nie chcial wejść.

 

Wnioski:

 

- jak najszybciej składać wc :) bo te 60C przy 1,6v juz było złe :P

- jeśli płyta więcej jak 240 nie robi to niestety sie chyba rozstaniemy :)

 

 

@Yoto

 

Jakie max FSB miałeś na tej płycie?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale Soker nie zostal sam z dothanami ;P ja tez mam :D ( yoto dzieki z przelotke :] ) moj ram narazie na gwarancji wiec spi nie licze bo najlepszy czas jaki mialem to rowno 31sek w 1m a tak z czekawosci dzis rano sie bawilem i zrobilem to ...

post-131187-1147014611_thumb.jpg

nie wiem czy to dobrze czy zle ale jestem zadowolony jaknarazie :] trzeba czekc tylko na ram :D

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

wcale Soker nie zostal sam z dothanami ;P ja tez mam :D ( yoto dzieki z przelotke :] ) moj ram narazie na gwarancji wiec spi nie licze bo najlepszy czas jaki mialem to rowno 31sek w 1m a tak z czekawosci dzis rano sie bawilem i zrobilem to ...

post-131187-1147014611_thumb.jpg

nie wiem czy to dobrze czy zle ale jestem zadowolony jaknarazie :] trzeba czekc tylko na ram :D

O jest się z kim ścigać ;)

 

Bo yota dogonić to chyba bym potrzebował z 15lat świetnych :)

 

PS. Jaka masz mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest się z kim ścigać ;)

 

Bo yota dogonić to chyba bym potrzebował z 15lat świetnych :)

 

PS. Jaka masz mobo?

jak nie 30:P mobo mam takie jak w sygnaturze ;) P4P800SE jakos mnie na pci-e nie ciagnie :P a teraz moze mi ktos powie czy jak na stock V i niezmieniany mnoznik to dobrze czy niezabardzo ?? ( chlodzenie ten ponacinany kawalek aluminium od asusa zmniejszony na 2k rpm bo strasznie chalasuje :P )

 

P.S zauwazylem ze asusik lepiej sie zachowuje jak jest podpiety do ekranowanego kabelka w taganie :] i nadal nie moge uzywac clockgena to chyba wina windy :( zmienie chociaz o 1mhz i reset to samo mialem na ic7-g :mur: moze to wina mojego windowsa bo ciagle instalowalem z tej samej plyty :(

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Udało mi się właśnie wyrwać Dothanka 740 (UTT) za 225zł :)

 

Czekam aż dojdzie :)

 

A tymczasem nadal kompletuje WC (patrz dział Kupię)

 

Dostałem krótką lekcje od yota więc myśle ze następnym razem wróce tu już z FSB > 240 :)

 

@alfredek

 

Na jakim V robi 2.7-2.8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sie tylko bawilem na stock V i na mnozniku 6 zeby zobaczyc max plyty :] 270mhz i dalo sie wiecej ale musialem juz isc w kime bo bylo kolo 3 rano i juz nic nie widzialem jutro sie odezwe co i jak. ja za swojego dalem 350zl nowka funkiel na gwrancji :]

 

post-131187-1147040909_thumb.jpg

sporawa roznica w V miedzy 2,8 a 2,6

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony: czy TO jest Dothan czy nie ??

UPDATE: skorzystano z uprzejmości www.google.pl.. nie .. to nie jest Dothan :P

poza tym:

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony: czy TO jest Dothan czy nie ??

UPDATE: skorzystano z uprzejmości www.google.pl.. nie .. to nie jest Dothan :P

poza tym:

 

RE5PECT

hmmm na bank ... nie, ale szukaj dalej i szykuj sie na zmiane mobo ;) jezeli o nim myslisz

Edytowane przez kasa.ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ano .. własnie że nie zamierzam brnąć w Dothana .. robię coś bardziej szalonego :D chcę kupić mobilka na 478 fsb 533 0,13mikro który wejdzie na MSI z chipem intela 848P :P gdzieś upolowałem via google.com takie zestawienie i o dziwo :D działało :P tyle że trzeba wtedy mu ustawić mnożnik in minus :D a ta mobo w biosie ma masakryczne FSB :P .. sie zobaczy sie obluka :D najpierw na niej pokatuję celka a potem się skupię nad skupem mobila :P na przykład takiego z jedno megową kaszką :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tych mobili uzywam od ponad roku na roznych plytach i tylko na ic7-g nie chodzily a o tym z 1mb l2 mozesz zapomniec chodza tylko intel pentium 4 mobil a ten to intel pentium M niby mala roznica w nazwie ale nei wlaczysz i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ano .. własnie że nie zamierzam brnąć w Dothana .. robię coś bardziej szalonego :D chcę kupić mobilka na 478 fsb 533 0,13mikro który wejdzie na MSI z chipem intela 848P :P gdzieś upolowałem via google.com takie zestawienie i o dziwo :D działało :P tyle że trzeba wtedy mu ustawić mnożnik in minus :D a ta mobo w biosie ma masakryczne FSB :P .. sie zobaczy sie obluka :D najpierw na niej pokatuję celka a potem się skupię nad skupem mobila :P na przykład takiego z jedno megową kaszką :P

 

RE5PECT

Hmmm czy kręcenie p4-m ma byc czymś szalonym? To akurat nic nowego. A co do biosowych możliwości kręcenia a relanych jakie chipset wytrzyma to są dwie różne rzeczy. Kiedyś na MSI i845GE miałem w biosie możliwość ustawienia fsb 355mhz ale co z tego jeśli stabilnie mogła wytrzymać max jakieś 185mhz, a przy 201mhz były już zwisy... Biosem nie ma co się niepotrzebnie emocjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wystarczy jak wstanie i będzie stabilny na fsb 250 :P ... szkoda że ten z 1mb cache nie wejdzie :( ... cóż .. trzeba będzie szukać takiego co osiągnie swoje i bedzie fajno :D jakbyscie mogli ewentualnie napisać, które bedą działały bo na serio jakoś nie moge nadal zakumać czym one się różnia ... jak na razie to już wiem że nie wszystkie 478 są 478 pin :P ... do tego że taki Pentium M nie będzie działał.. znaczy ten z 1MB :( szkooooda :( jak macie jakieś specyficzne cechy tych co mogą działać to bym poprosił bo będzie mi łatwiej szukać na allenegro albo na yebayu .. zresztą nie tylko mnie :P w związku z tym że taki procek:

1) włazi na socket 478 bez przejściówki <zdarza się>

2) jest w przedziae cenowym celeronów D

3) jest wydajniejszy od powyższego.

więcej userków mogłoby sięskusić tylko że nie ma żadnego poradnika ani wskazówek w sieci a dochodzić samemu metodą prób i błedów kupujac coraz to inne procesory to trochę nietanio wychodzi :P Konkluzja: jeśli toś ma wiedzę na tyle obszerną żeby się podzielić wiadomościami na temat: jaki P IV z laptoka wejdzie na zwykły socket 478 bez dodatkowych kosztów typu przejściówka prosiłbym o dodanie tu ki9lku wskazówek :D

 

dzięki i RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mocno pod gorke :(

nr 1 brak pasty silikonowej w kielcach a juz chcialem shrima robic jakiego i sprawdzic co czy zimna woda zdrowia doda :P

nr 2 max Vcore to 1,6 dostep do wiekych mam tylko po reset CMOS ale nawet jak wtedy wklepe wiekszy to ustawia sie 1,6 :(

nr 3 max dzisiejszych zabaw to 11x250 1,6V w biosie realnie 1,53V ( niech zyje asus szybko trzeba dropa zrobic :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mocno pod gorke :(

nr 1 brak pasty silikonowej w kielcach a juz chcialem shrima robic jakiego i sprawdzic co czy zimna woda zdrowia doda :P

nr 2 max Vcore to 1,6 dostep do wiekych mam tylko po reset CMOS ale nawet jak wtedy wklepe wiekszy to ustawia sie 1,6 :(

nr 3 max dzisiejszych zabaw to 11x250 1,6V w biosie realnie 1,53V ( niech zyje asus szybko trzeba dropa zrobic :P )

 

1,6 to max w biosach na i865/875 (przejściówka powinna dodać coś od siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Soker a ty jak sobie radzisz ?? czy czekasz na tego 740 ?? i przy ilu V twoj robi 2,7-2,8 GHz ??

Ja sobie radze całkiem nieźle :)

 

Ostatnio nie mogłem przekroczyć FSB 240 a już dziś po lekcji yota zrobiłem 270 FSB :)

 

Wyników nie ma bo mam bardzo kiepskie pamięci i nie potrafie dobrze zoptymalizowac systemu ogólem mówiąc jestem njub :D

 

 

Co do V 2.7-2.8 postaram się później lub jutro podać :)

 

PS. Niedługo wejdzie nam nowa osóbka do rodziny dothan :) jest już na forum ale coś się narazie nie pokazuje :)

 

Rośniemy w siłe! :)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie radze całkiem nieźle :)

 

Ostatnio nie mogłem przekroczyć FSB 240 a już dziś po lekcji yota zrobiłem 270 FSB :)

 

Wyników nie ma bo mam bardzo kiepskie pamięci i nie potrafie dobrze zoptymalizowac systemu ogólem mówiąc jestem njub :D

Co do V 2.7-2.8 postaram się później lub jutro podać :)

 

PS. Niedługo wejdzie nam nowa osóbka do rodziny dothan :) jest już na forum ale coś się narazie nie pokazuje :)

 

Rośniemy w siłe! :)

Ciesze się, że poszło :D

Czekamy na jakieś konkretne wyniczki :D

Niech MOC będzie z WAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było co gonić ...

 

WC, temperatury coś cienkie - podejżewam, że blok się lekko zatkał (PowerX)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

no i jeszcze max fsb 1:1 na P4C800 (i875)

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...