Skocz do zawartości
lukasrz

Ciekły Azot - Intel Celeron D325 2.53ghz@5.51ghz Rekord Świata Pobity!

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za OT.

 

Jakieś szczególy dotyczące tego chłodzenia ?

Narazie nie wiem za bardzo jak wykonać "blok" na procesor, tzn gdzie mi to zrobią. Narazie mam dwa kompresory, parownik, otuline i kilka innych gadzetów. Mysle ze do wakacji go wykoncze, narazie złozyłem sobie nowy water cooling i nim chłodze procka, konkretnie to dodałęm do mojego wc blok na grafe, przykręciłem inaczej chłodnice, wymieniłem weze i "wyremontowałem" blok na cpu oraz uszczelniłem dodatkowo pompke. W srode bede miec aparat i pochwale sie moim wc na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drag

Pewnie chodziło mu o reakcję endotermiczną, albo po prostu sam nie wiedział co pisze i chciał się popisać wiedzą, której nie ma ;-)

 

PS. @edelo życzę dostania się na uniwerek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wiem za bardzo jak wykonać "blok" na procesor, tzn gdzie mi to zrobią. Narazie mam dwa kompresory, parownik, otuline i kilka innych gadzetów. Mysle ze do wakacji go wykoncze, narazie złozyłem sobie nowy water cooling i nim chłodze procka, konkretnie to dodałęm do mojego wc blok na grafe, przykręciłem inaczej chłodnice, wymieniłem weze i "wyremontowałem" blok na cpu oraz uszczelniłem dodatkowo pompke. W srode bede miec aparat i pochwale sie moim wc na forum.

za bardzo nie wiem co Ty kobinujesz. Z tego copiszesz wynika ze kompletnie nie wiesz o co chodzi w fc. poiszesz cos o "bloku" na procesor i ze nie wiesz jak go wykonac, potem ze masz kompresor i parownik. nie rzoumiem, skoro masz juz parownik to ten blok to do fwc czy co?!

 

a co do tych reakcji to mysle ze juz ktos by to stosował i ciezko by było zrobic nizsze tempy niz na azocie ale zycze powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wiem za bardzo jak wykonać "blok" na procesor, tzn gdzie mi to zrobią. Narazie mam dwa kompresory, parownik, otuline i kilka innych gadzetów. Mysle ze do wakacji go wykoncze, narazie złozyłem sobie nowy water cooling i nim chłodze procka, konkretnie to dodałęm do mojego wc blok na grafe, przykręciłem inaczej chłodnice, wymieniłem weze i "wyremontowałem" blok na cpu oraz uszczelniłem dodatkowo pompke. W srode bede miec aparat i pochwale sie moim wc na forum.

ten "blok" to parownik...IMO nie wiesz o co ho i lejesz wode ;) taki OT mały się zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "blok" to parownik...IMO nie wiesz o co ho i lejesz wode ;) taki OT mały się zrobił...

Oj, noe che być pr0, jak go apytałem o fotke to sie dowiedziałęm ze nie ma ensu jej robic bo ma tylko parownik i cos tam, a boku na procxesor jeszcze nie :lol:

zreszta: ;)

 

[...] Z tego copiszesz wynika ze kompletnie nie wiesz o co chodzi w fc. [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie jeszcze bardziej schłodzić procka to macie tu najlepsze sposoby:

Dołączona grafika

Polecam chłodzenie laserowe :D

hehe ale przy takiej temperaturze już elektrony zwalniają swój bieg co może miec negatywny skutek:)

ale ciekły hel? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pogratulować recordu śwwiata! jzu niepierwszego z pod PL

podobaja mi sie wskazania temperatur:) chciałbyb takie!:) i te mhz cos pieknego! nieselekcjonowany celek:) teraz na allegro mozna furore na takim zbyc:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

hehe ale przy takiej temperaturze już elektrony zwalniają swój bieg co może miec negatywny skutek:)

ale ciekły hel? :rolleyes:

No przeciez http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=174953 ;)

szkoda ze ci z nasa na orbicie nie kreca :lol: tam jest odpowiednia temperatura:)))

 

zna ktos moze ceny suchego lodu? i czy latwo go dostac?

 

Gz wyniku:)

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!!

 

jestem dumny :lol: bo mam takiego procka :rolleyes: :rolleyes:

 

klimax

 

 

jak mi przywieziesz proca i mobo, ew zasilacz to moge jutro zalewac ln2, nie bylo mozliwosci pozyczenia sensownego p4, wiec krecilismy to co bylo, a ten wr to i tak przez przypadek sie zrobil, nikt nie sadzil ze po fc gdzie zrobilem 4560 stable poleci az tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos moze ceny suchego lodu? i czy latwo go dostac?

juz dziesiatki razy o tym pisalem jak i inni userzy zwlaszcza ze w wawie masz dostep do suchego lodu jak do browara :wink:

 

gaz linde: http://www.linde-gaz.pl/International/Web/...ByAlias/kontakt

 

messer: http://www.messer.pl/index.php?pid=8#2

 

zemot: http://www.zemot.pl/ (?)

 

i pare mniejszych firm jeszcze sie znajdzie - trzeba tylko poszukac

 

Zdrowia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkwd40: o to masz skraplacz(wdg ciebie parownik), otuline - ciekawe, niewidziałem, ale moze schował- jak zrobisz tego freona sam to masz umnie respect 100%, tylko że natych dwóch kompresorach co masz to chyba ciezko będzie, jeden na r22(niedługo zostanie przezemnie pożyczony i zmodowany na kompresor do aerografu :P, bo do fc kompresor z mineralnym to mozna o kant [gluteus maximus] rozbić, chyba ??), a drugi na r134a. Życze powodzenia w projektowaniu parownika... A jak ci już mówie jak coś zrobić, to chociaz mnie pożądnie słuchaj... Nie lubie jak ludzie niewiedzą jak coś zrobić, a próbują to zrobić. A i nie objeżdzajcie go zato, i nie zadawajcie pytań o fc, bo niema otym zielonego pojęcie, chyba, że ja oczymś nieiwem.. A za to jego 5,4 moge ręczyć głową, że sie wyswietlało przy starcie, ale tylko tyle miało to wspólnego 5,4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego użyłem "??" ale jest on dość stary i poczciweć pracował w lodówce minsk. Jak mozna to fajnie. Nie zagłebiaem sie w tych kompresorach na mineralny, bo to są raczej sprezarki starej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='15 Sty 2006, 14:06' post='1884104'] dlatego użyłem "??" ale jest on dość stary i poczciweć pracował w lodówce minsk. Jak mozna to fajnie. Nie zagłebiaem sie w tych kompresorach na mineralny, bo to są raczej sprezarki starej generacji.

sam jestes starej generacji, nie masz/nie znasz sie do konca na fc, to nie pisz glupot i jeszcze jako OT w "moim" temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem to forum jest jak dlamnie ostro po.., czy ideą tego forum jest objżdżanie każdego z kolei użytkownika raz w miesiącu?? Chyab nie :)

Żeby nie było że to OT, to gratuluje rekordu :) Sam mam celka D, i nienarzekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='15 Sty 2006, 15:41' post='1884360'] ja niewiem to forum jest jak dlamnie ostro po.., czy ideą tego forum jest objżdżanie każdego z kolei użytkownika raz w miesiącu?? Chyab nie :)

Żeby nie było że to OT, to gratuluje rekordu :) Sam mam celka D, i nienarzekam:)

nie, ale w[ciach!]ia juz czlowieka jak ktos sie tutaj wypowiada i nie wie co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba - to właśnie mi przyszło na myśli, że wyczytał to i owo o zabijaniu sprzętu przez azot.

heh, no ja zabilem bios od nf-7 bo mi sie zawiesil podczas zapisu ustawien :lol: ale tak to jest fachowe forum (pcarena) i sami znawcy, trza sie ich sluchac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...