Skocz do zawartości
lukasrz

Ciekły Azot - Intel Celeron D325 2.53ghz@5.51ghz Rekord Świata Pobity!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Ja miałem doczynienia z dwoma Celinami:

- 2.53 Ghz (tytułowa);

- 2.80 Ghz;

 

Byłem bardzo rozczarowany ich osiągami.

 

2.53 Ghz to młot. Mój 2Ghz Sempik jest szybszy od niego :lol: (dobija mnie gadka kolegi który jest jego właściecielem: "Demon szybkości" LOL). Tym bardziej że reszta konfiga jest prawie identyczna więc mam bardzo prostą wykładnie prędkości.

 

2.80 GHz jest porównywalny do mojego jednak i tak większość benchmarków mój procek o włos wyprzedza tego Intela.

 

5.51 Ghz to ładny wynik. Oby tak dalej. Mam małe zastrzeżenia co do artukułu. Mało treści. Powinno być przynajmniej z kilka stron o tym. Po za tym strasznie podobne to tego co kiedyś kiedyś prezentowało Tom's Hardware B)

 

Jeszcze raz wielkie uszanowanie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pegazus jest szybszy od tego Celka 5GHZ:>, a tak na serio to ile kosztuje takie chłodzenie azotem ??

 

P.S Oczywiście gratulacje za wynik :].

Edytowane przez lori129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 Gru 2005, 09:45' post='1809800'] Ja miałem doczynienia z dwoma Celinami:

- 2.53 Ghz (tytułowa);

- 2.80 Ghz;

 

Byłem bardzo rozczarowany ich osiągami.

 

2.53 Ghz to młot. Mój 2Ghz Sempik jest szybszy od niego :lol: (dobija mnie gadka kolegi który jest jego właściecielem: "Demon szybkości" LOL). Tym bardziej że reszta konfiga jest prawie identyczna więc mam bardzo prostą wykładnie prędkości.

 

2.80 GHz jest porównywalny do mojego jednak i tak większość benchmarków mój procek o włos wyprzedza tego Intela.

 

5.51 Ghz to ładny wynik. Oby tak dalej. Mam małe zastrzeżenia co do artukułu. Mało treści. Powinno być przynajmniej z kilka stron o tym. Po za tym strasznie podobne to tego co kiedyś kiedyś prezentowało Tom's Hardware B)

 

Jeszcze raz wielkie uszanowanie :razz:

na thg robia to bardziej lajtowo B)

 

pozatym to byla fotorelacja, a nie naukowe wywody chlodzenia ln2 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby pamieci byly ustawione rowno z procem to moze mozna by zejsc w okolice 30s w 1mb bo przy takich taktach i jeszcze asynchro sobie mozna

 

a co do smiania sie z 5ghz celkow to polecam poczekac na 65nm

 

lori129 nie sadze zeby twoj pegazus czy nawet twoj xp ostro wykrecony byl szybszy ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lori129 nie sadze zeby twoj pegazus czy nawet twoj xp ostro wykrecony byl szybszy

No w to nie wątpie, ~4GHZ różnicy jednak robi swoje:)

Więc tak:

Pierwsza część mojego postu:

Mój pegazus jest szybszy od tego Celka 5GHZ:>[...]

To był żart, a tą część na serio to nawet zaznaczyłem:

[...]a tak na serio to ile kosztuje takie chłodzenie azotem ??

 

P.S Oczywiście gratulacje za wynik :].

Więc nie bierz RaVeN155 aż tak na serio, niechciałem tak wogóle kogokolwiek zrazić.

 

Odpowie ktoś na pytanko, ile kosztuje taki azocik ??

 

pozdro

Edytowane przez lori129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Niezłe wahania ceny :wink:

Tak czy siak nieźle trzeba wybulić żeby pobawić sie takim cudem <_<

Małe pytanko do specjalistów. Nie dało rady uzyskać takiego wyniku przy kożystaniu z samej "przenośnej lodówki"?

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='13 Gru 2005, 20:24' post='1813036']

Niezłe wahania ceny :wink:

Tak czy siak nieźle trzeba wybulić żeby pobawić sie takim cudem <_<

Małe pytanko do specjalistów. Nie dało rady uzyskać takiego wyniku przy kożystaniu z samej "przenośnej lodówki"?

:lol:

 

//

 

Czy azot w dewarze sie jakos rozkłada (znaczy czy ginie, albo coś) czy po powiedzmy miesiącu jest jak był wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 tysiaki za zobaczenie minusowej temperatury :blink: - no, ale to już klasa biznesowa i mnie nie dotyczy :wink:

Edytowane przez lori129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paruje aż.... wyparuje

a ile paruje? jak jest full go?

 

 

3-4 tysiaki za zobaczenie minusowej temperatury :blink: - no, ale to już klasa biznesowa i mnie nie dotyczy :wink:

oj podejrzewam ze ryba jest blizej tej dolnej granicy cenowej ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gorna granica to jak np matiz sie dowiadywal, to musial wylozyc 3k kaucji za dewar, potem by oddali, ale najpierw trzeba bylo skas miec tyle, mnie to kosztowalo wsumie 366 zl brutto jak juz tak bardzo mocno chcecie wiedziec,

 

1-2% na dzien wyparuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był rekord swiata??

Tzn ze jestem w stanie ustanowic drógi??

Na płycie asrocka P4V88+ Mój celeron 2400 wstawał na 5400 po podniesieniu fsb do 300mhz. Asrock miał mozliwosc zablokowania pamieci by nie szły razem za FSB procka. Mój nowy gigabyte nie ma juz takiej mozliwosci wiec pozostaje mi max 4000mhz

Oczywiscie procesor tylko wstawał i nie było mowy o załadownaiu systemu. Tym bardziej ze nie podnosiłem napiecia bo asrock nie ma takiej mozliwosci. Przydałaby mi sie taka płytka która ma duze mozliwosci podoszenia napiecia i kreci FSB niezaleznie od niczego

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był rekord swiata??

Tzn ze jestem w stanie ustanowic drógi??

Na płycie asrocka P4V88+ Mój celeron 2400 wstawał na 5400 po podniesieniu fsb do 300mhz. Asrock miał mozliwosc zablokowania pamieci by nie szły razem za FSB procka. Mój nowy gigabyte nie ma juz takiej mozliwosci wiec pozostaje mi max 4000mhz

Oczywiscie procesor tylko wstawał i nie było mowy o załadownaiu systemu. Tym bardziej ze nie podnosiłem napiecia bo asrock nie ma takiej mozliwosci. Przydałaby mi sie taka płytka która ma duze mozliwosci podoszenia napiecia i kreci FSB niezaleznie od niczego

Taaa 5.4GHz na Asrocku i a/c napewno :lol: Asrock i 300MHz FSB :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

//

 

Czy azot w dewarze sie jakos rozkłada (znaczy czy ginie, albo coś) czy po powiedzmy miesiącu jest jak był wczesniej?

paruje, prauje dewar nie jest szelnie zamkniety

 

a ile paruje? jak jest full go?

oj podejrzewam ze ryba jest blizej tej dolnej granicy cenowej ;)

ile czasu potrzeba na calkowite wyparownia ln2 z dewaru zalezy wlasnie od dewaru jego kontrukcji i pojemnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Taaa 5.4GHz na Asrocku i a/c napewno :lol: Asrock i 300MHz FSB :ploom:

Z jego siga wynika że ma W/C, jednakże to nie zmienia faktu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm postaram wam sie skołowac dowody. Czekajcie cierpliwie, widziało to pare osób kture moga wam to potwierdzic. Agp i Pci jakos wszystko zadziałało. Tylko jak mówie ta częstotliwosc była widzialna tylko w biosie, po załadowaniu windy pokazywał 3223. Mysle ze za tym stoi Hybrid Booster Safe Overclocking.

 

Jak nie wiecie to nie musicie obiezdzac. Na tym forum to hyba wiekszosc to hamy które jak w cos nie wierzą to obiezdzają.

 

Powiedzcie jak mam odzyskac z karty pamieci SD stare foty które usunołem to wam pokaze zdiecia z biosu. Płytki juz nie posiadam dlatego zdjecia zrobic nie moge. Jak ktos wie jak odzyskac dane z SD to zobaczy dowody.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie!! bez pokazywania dowodów moge napisac ze moj sempron poszedl na 5ghz. swiadkow tez zalatwie :D i sie tak nie denerwoj. jak kreciles to 3ba bylo chociaz screen z cpuz/everesta zrobic a nie teraz placzesz ze ci nikt nie wierzy :lol:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie!! bez pokazywania dowodów moge napisac ze moj sempron poszedl na 5ghz. swiadkow tez zalatwie :D i sie tak nie denerwoj. jak kreciles to 3ba bylo chociaz screen z cpuz/everesta zrobic a nie teraz placzesz ze ci nikt nie wierzy :lol:

Po pierwsze wcale nie płacze.

Po drógie pisałem juz wczesniej ze system widział go jako 3223 wiec screen z cpu-z moze byc tylko na 3223mhz.

Po trzecie procek sie nie grzał mocno nobo nie podnosiłęm mu napiecia.

Po czwarte i tak postaram sie załatwic dowody zeby nie było ze bajeruje, wciskam kity itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wcale nie płacze.

Po drógie pisałem juz wczesniej ze system widział go jako 3223 wiec screen z cpu-z moze byc tylko na 3223mhz.

Po trzecie procek sie nie grzał mocno nobo nie podnosiłęm mu napiecia.

Po czwarte i tak postaram sie załatwic dowody zeby nie było ze bajeruje, wciskam kity itp

Mozesz sprawdzic co naprawde sie dzieje z CPU jesli odpalisz AiBench.

Po wyniku bedziesz widzial czy bylo to przeklamanie w bios czy przeklamanie windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wcale nie płacze.

Po drógie pisałem juz wczesniej ze system widział go jako 3223 wiec screen z cpu-z moze byc tylko na 3223mhz.

Po trzecie procek sie nie grzał mocno nobo nie podnosiłęm mu napiecia.

Po czwarte i tak postaram sie załatwic dowody zeby nie było ze bajeruje, wciskam kity itp

wstal na 5 ghz na def vcore, kurde stary jestes lepszym oc'erem odemnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...