Skocz do zawartości
shark31

Zmiana Radeona 9500pro Na Geforca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym sie zapytać czy jak zmienie mojego radeona 9500@pro na geforca 6200@6600 to czy odczuje duzy skok wydajności?? Idą święta a ja moge mieć leadteka 6200td za 340zł więc sie zastanawiam czy sie opłaca zmieniać czy moze dozbierać i za pol roku kupic coś lepszego. Z grugiej jednak strony taki leadtek podkręcony np strongmen'a to juz potworek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Geforce swietnie się kręci i po oc będzie znacznie szybszy. Cena też bardzo dobra. Jeśli Radek ma 64MB to nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli 128 to już większy dylemat, ale w tej cenie raczej warto (najwyżej odsprzedasz za 350 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie zapytać czy jak zmienie mojego radeona 9500@pro na geforca 6200@6600 to czy odczuje duzy skok wydajności?? Idą święta a ja moge mieć leadteka 6200td za 340zł więc sie zastanawiam czy sie opłaca zmieniać czy moze dozbierać i za pol roku kupic coś lepszego. Z grugiej jednak strony taki leadtek podkręcony np strongmen'a to juz potworek:)

Skok bendzie naprawde odczuwalny.

Jesli czujes ze Radek ci juz nie starcza to wymien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem z R9500Pro Herculesa (czyli nie byle jaki radek) na 6200TD winfasta.

Kop w grach id niesamowity (D3 i dodatek - Q4 musi byc podobnie, a nie bylem w stanie go sprawdzic na R9500Pro bo go jescze nie bylo).

W FarCry wlaczasz HDR i masz ten sam framerate co na R9500Pro bez HDR.

W Riddicku kop, ze hej !

Pff, nawet HL2 chodzi z 30% lepiej. Moglem sobie AAx2Q i AFx8 wlaczyc.

Jezeli Ci zalezy na 3dm03 to szok (z 5000 --> 7600)

 

Co do wyboru 6200 vs 6600 wybralem to pierwsze ze wzgledu na cene i mozliwosci OC.

Jak wiemy 6200 ma wiekszy potencjal OC (nie wiem skad sie bierze ale jest to potwierdzone).

Za 40pln dokupisz lepsze chlodzenie i krecisz nieprzecietnie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem z R9500Pro Herculesa (czyli nie byle jaki radek) na 6200TD winfasta.

Kop w grach id niesamowity (D3 i dodatek - Q4 musi byc podobnie, a nie bylem w stanie go sprawdzic na R9500Pro bo go jescze nie bylo).

W FarCry wlaczasz HDR i masz ten sam framerate co na R9500Pro bez HDR.

W Riddicku kop, ze hej !

Pff, nawet HL2 chodzi z 30% lepiej. Moglem sobie AAx2Q i AFx8 wlaczyc.

Jezeli Ci zalezy na 3dm03 to szok (z 5000 --> 7600)

 

Co do wyboru 6200 vs 6600 wybralem to pierwsze ze wzgledu na cene i mozliwosci OC.

Jak wiemy 6200 ma wiekszy potencjal OC (nie wiem skad sie bierze ale jest to potwierdzone).

Za 40pln dokupisz lepsze chlodzenie i krecisz nieprzecietnie.

to odblokowales tego 6200 czy nie? bo nie piszesz

za to z tego co piszesz o wrazeniach to odblokowales na 6600 i podkreciles ostro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odblokowales tego 6200 czy nie? bo nie piszesz

za to z tego co piszesz o wrazeniach to odblokowales na 6600 i podkreciles ostro :]

Przeciez bym nie polecal skoro by mi sie trafila niemodowalna sztuka :)

Owszem nawet niezle podkrecilem jak na stockowe chlodzenie.

Nacodzien gram w ustawieniach 570/740Mhz

Do benchow uzywalem 600/750 ale artami sypalo troche, a czasami nawet sie wieszaly marki.

Mysle, ze byle jaki pentagram nawet Alu i spokojnie na 600 by latal bo teraz temp. w winfoxie skacze do 79`C !

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...