Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

chemiczny_ali, rzeczywiscie wyniki X1800XT/Xl w AoE 3 to porazka, czyzby dlatego ATi tak sie spieszylo z X1900 bo zrozumialo, ze nie wszystko jest ok z 1800 i w nowych grach moze byc zonk :-|

Nvidia tez szybko ratowal FX'y modelem 5900 (w sumie 5800 z 256bit szyna, i poprawinonymi bledami i dodanymi paroma bajerami), ktory nawet taki zly nie byl. Ale 5800 i inne slabsze FX to byla juz porazka :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali, rzeczywiscie wyniki X1800XT/Xl w AoE 3 to porazka, czyzby dlatego ATi tak sie spieszylo z X1900 bo zrozumialo, ze nie wszystko jest ok z 1800 i w nowych grach moze byc zonk :-|

Nvidia tez szybko ratowal FX'y modelem 5900 (w sumie 5800 z 256bit szyna, i poprawinonymi bledami i dodanymi paroma bajerami), ktory nawet taki zly nie byl. Ale 5800 i inne slabsze FX to byla juz porazka :angry:

zostawcie te aoe 3 i x1800 bo robicie oftopa dyskusja o tym byla tu: ATi Radeon 520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tak zamydlać oczy .Zresztą nieważne i tak ta karta jest do [gluteus maximus] :(

Masz jakies problemy :? To nie jest mydlenie oczu tylko suche fakty ,a czy karta jest do [gluteus maximus] to juz inna sprawa ,imo nie jest tak zle (za taka cene ciezko znalezc cos ciekawszego ,pisze teraz o Palicie) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie; zamówiłem w Bitcomputer Radeona Palit X1600Pro Golden, wyraźnie zaznaczając, że ma być z ZALMANEM.

Okazało się, że karta, która dotarła do sklepu, jest to (jak to ostatnio) GOLDEN, ale zamiast Zalmana, ma zwykłą suszarkę (wprawdzie z miedzią w środku, ale wiatrak ma dużo krótkich łopatek). Na moje grymasy :? zaproponowano mi tę kartę za 490 pln plus wentyl Pentagrama (XC, AlCu - bardzo podobny do Zalmana, odrobinę głośniejszy, z 8 radiatorkami na pamięci) za 40 pln. Tak więc nabyłem komplet za 530 pln.

Wymiana chłodzenia zajęła mi 10 minut (bardzo wygodne mocowanie tej suszareczki jest).

Pentagrama puściłem przez regulator obrotów (w zestawie) do AKCEPTOWALNEGO DLA MNIE POZIOMU SZUMU (ok 40% powyżej minimalnych obrotów).

W takim układzie zapuściłem 3x3DMark, kręcąc kartę za pomocą ATITool 25 b12 (nic innego jej nie ruszyło) na sterach Omegi (3.8.205).

Mój system to W2003std (nlite), proc Sempron 3000+ [939] 1800@1995, płyta: ASROCK 939-Dual-SATA2, DDR 512 (Elixir)

 

Standardowe zegary: core 575 mem 650

  • 3DMark03 - 7885
  • 3DMark05 - 4014
  • 3DMark06 - 1278
I tak lepiej niż mój GeCube 9550 rev 2.1 :-P

 

Na zegarach wersji XT: core 590 mem 700

  • 3DMark03 - 8258
  • 3DMark05 - 4244
  • 3DMark06 - 1294
No niedużo wzrosło, kręcę dalej na coolerze skręconym jak zaznaczyłem na początku:

 

Max stabilne ustawienia bez zwiech i artefaktów: core 670 mem 700

  • 3DMark03 - 9082
  • 3DMark05 - 4554
  • 3DMark06 - 1470
W smarku06 to i tak pokaz slajdów :D

 

Następnie odkręciłem cooler na maksa (2600 RPM) - jak dla mnie lekkie bzyczenie, bo na procu mam WC więc już słychać i:

Max stabilne ustawienia bez zwiech i artefaktów: core 685 mem 850

  • 3DMark03 - 12118
  • 3DMark05 - 4809
  • 3DMark06 - 1541
Wyszło bardzo przyzwoicie.

Za tę cenę zdecydowanie polecam.

 

P.S. Gier nie testowałem bo urodził mi się synek :lol2: i mam co teraz robić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Voltar

Wyniki eleganckie, ale z tym markiem 06 masz coś nie tak- powinieneś mieć 1k punktów więcej.

Przypuszczam, że może to te 512 Mb RAMu - w wymaganiach smarka pisze ze minimum to 1 GB, poza tym mój system raczej nie jest optymalizowany pod gry - ma być stabilny jak skała (i jest), no a gry mają chodzić, ale juz o te 5 FPS to nie bardzo umiem zawalczyć :sad:

Co myślisz wogóle o podmianie chłodzenia, chyba za tę cenę się opłacało (nawet się ugadałem, że jakby coś z kartą się stało, to zakręcam stary wiatrak i oddaję na gwarancję)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy wynikami prezentowanymi powyżej Palit-a przez kolegę a tymi jakie ja osiągnałem to jakaś przepasc jest :blink:

 

na zegarach gpu@670 i mem 750

 

mam 28k w 01, 10800 w 03, 5800 w 05 i ponad 2200 w 06, no chyba ze to wplyw reszty sprzetu SD@2.8GHz i inne takie, ale tylko 2 x 256 ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

mam 28k w 01, 10800 w 03, 5800 w 05 i ponad 2200 w 06, no chyba ze to wplyw reszty sprzetu SD@2.8GHz i inne takie, ale tylko 2 x 256 ramu.

No ja też 512 Mb, tyle, że w jednej kości - brakuje mi po 1kw każdym sMarku. Zresztą Twoje wyniki świadczą o tym, że jednak WARTO kupić :lol:

Edytowane przez Voltar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

jestem posiadaczem (szczęśliwym lub nie :lol: ) x1600pro 256mbddr na agp (alternatywą był tylko G66GT)

ściągnąłem X3 Reunion Rolling Demo i oto wyniki końcowe:

 

shader 1.1 - av 26.5 fps

shader 1.4 - av 25.3 fps

shader 3.0 - av 25.5 fps

shader 3.0 4aniso 4antia - av 24.6 fps

 

w sumie mimo znacznego poprawienia wyglądu wyświetlanego obrazu ilość klatek (nieduża :lol2: ) prawie nie spadła. może to mój procek (stary wysłużony xp 2100+) jest tutaj najsłabszym ogniwem(pozdroofka dla Pani Szczuki :D )?

ram 1GB na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... może to mój procek (stary wysłużony xp 2100+) jest tutaj najsłabszym ogniwem(pozdroofka dla Pani Szczuki :D )?

ram 1GB na pokładzie...

Dokladnie jak piszesz Reunion jest strasznie zalezny od procka i u Ciebie tym hamulcem jest wlasnie procek :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie moze doradzicie ?? X800GT vs X1600Pro, mowa o kartach pod AGP. Moj obecny konfig: XP2500@3200, A7N8X-E nF2, 2x512 pdp, PSU szef 360, reszty chyba nie trzeb podawac :razz: Obecnie jade na 9600XT i chcialbym cuś bardziej wydajnego na poklad zarzucic. Zmiana platformy nie wchodzi w gre...brak $$$ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie moze doradzicie ?? X800GT vs X1600Pro, mowa o kartach pod AGP. Moj obecny konfig: XP2500@3200, A7N8X-E nF2, 2x512 pdp, PSU szef 360, reszty chyba nie trzeb podawac :razz: Obecnie jade na 9600XT i chcialbym cuś bardziej wydajnego na poklad zarzucic. Zmiana platformy nie wchodzi w gre...brak $$$ :(

Ja na Twoim miejscu kupilbym to, co tańsze. Karty na AGP nie wsadzisz już w przyszły komp, więc nie warto przepłacać. (Komputer - choć jeszcze dość wydajny, musz już niedzisiejszy :()

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to nie problem. Robilem nawet przymiarki do GTO ale patrzac na najnowsze cenniki stwierdzam ze nie jstem wstanie wytrzepac ponad 900pln :/ Pytanie tylko czy warto inwestowac takie $$$ w ta platforme;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to nie problem. Robilem nawet przymiarki do GTO ale patrzac na najnowsze cenniki stwierdzam ze nie jstem wstanie wytrzepac ponad 900pln :/ Pytanie tylko czy warto inwestowac takie $$$ w ta platforme;)

Ja bym się "pomęczył" na tym co masz, a potem zmienił na coś extra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tak sie zastanawiam na tym x1600pro gigabyte za 440zł, tylko męczą mnie te 2.5ns, z drueij strony palit jest za 480, ale palit to palit....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam na tym x1600pro gigabyte za 440zł, tylko męczą mnie te 2.5ns, z drueij strony palit jest za 480, ale palit to palit....

Narazie nie słyszałem, żeby którykolwiek Golden Palita się nie kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

a okręcanie raczej sie boje, bo widać, ze fajnie narazie, ale mnie słowo palit przeraża, nie za bardzo mi ta firma podchodiz, choc wsumie 9800se xpertvision robił dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki

jakie macie temperatury na Radeonie X1600Pro/XT?

 

Ja na standartowym chłodzeniu na Sapphire X1600XT mam 59'C i 78 w stresie zas otoczenie około 41'C w ATITool 0.25 beta 12.

 

Temperatura otoczenia - odczyt z którego miejsca karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...