Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Squbii!!! a jak Ci gierki chodza na tej karcie? W jakich rozdzialkach grasz itd??

Podłączam się pod pytanie. Kumpel takiego chce kupic i ciekaw jestem jak to w realu działa. Czy AA jest możliwy chociaż w 1024x768?

Wyniki w markach wyglądają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Kupiłem X1600Pro na AGP i mam z nim problem:

ATI Tool:

- nie rozpoznaje go (może to wina wersji - 0.24 Final),

- co gorsze - najnowszy ATI TT ma też z nim problemy - nie potrafi odczytywać temperatury. Przecież X1600 mają wbudowany sensor :-| (zegary dobrze odczytuje). Gdy załączam Display to wygląda to tak, jakbym miał wyłączony główny monitor (info na temat max rozdzielczości i max odświeżania jest dobrze rozpoznawane) - zaznaczam ON i robię Zastosuj, ale nic się nie zmienia - z TV jest to samo :( ).

 

ATI TT to najnowsza wersja jaka jest dostępna.

 

Monitor: Philips 107P50/00

 

Stery: Catalyst 6.3

 

P. S. Co polecacie jako zastępstwo dla Everest'a Home Edition :huh: (moja wersja 2.20 nie podaje dokładnych danych na temat karty, a przydałoby się to czasem :( ) ??

 

EDIT: Parę wyników:

3DMark 2001SE: 14600

3DMark 2003: 6825

3DMark 2005: 3920

3DMark 2006: nie robiłem, bo go nie mam :P

P4 2.6GHz HT, 2x256MB DDR400 @ D.CH. Gigabyte @ I865PE

 

Czy te wyniki są dobre jak na ten konfig :huh: ??

 

Pozdro

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186388 u mnie na x1300pro sa porownywalne wiec powiedzialbym ze kicha... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie czy ten nowy gf7600 ma sprzętowe wspomaganie mp4,wmv,h.264 tak jak ma to miejsce w radkach x1k?W sumie nawet ciekawa pozycja ten gf,tylko troche spóźniona bo ati poszły w dół ostro a mają do zaoferowania gorsza wydajnoś ale za to mniejszą cenę,lepszą jakość obrazu no i avivo.Czy komuś udało sie uruchomić czujnik temperatury w x1600pro golden?Może sprawe rozwiąże podmiana biosu na ten z x1600xt

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie czy ten nowy gf7600 ma sprzętowe wspomaganie mp4,wmv,h.264 tak jak ma to miejsce w radkach x1k?W sumie nawet ciekawa pozycja ten gf,tylko troche spóźniona bo ati poszły w dół ostro a mają do zaoferowania gorsza wydajnoś ale za to mniejszą cenę,lepszą jakość obrazu no i avivo.Czy komuś udało sie uruchomić czujnik temperatury w x1600pro golden?Może sprawe rozwiąże podmiana biosu na ten z x1600xt

geforce 7600 mają tylko sprzetowe dekodowanie h.264 i innych formatów. Nie ma co porównywać do Ati. W ATI masz sprzetowe kodowanie tych formatów. W przypadku nvidii jest to tylko chwyt marketingowy nic wiecej. Na dobra sprawe na 6600 w purevideo dało by sie zdekodować h.264 odpowiednio programujac go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do convertera avivo.Czy wy też macie taką kulawą jakość dźwięku w mp4 i wmv chociaż jakość na high jest ustawiona?Ogólnie converter idzie jak burza:DGdyby tak tylko ati zrobiło stery żeby taka metoda kompresji była uznawana we wszystkich programach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do convertera avivo.Czy wy też macie taką kulawą jakość dźwięku w mp4 i wmv chociaż jakość na high jest ustawiona?Ogólnie converter idzie jak burza:DGdyby tak tylko ati zrobiło stery żeby taka metoda kompresji była uznawana we wszystkich programach;]

Najlepiej kompresować w Graphedit. Po odpaleniu klikamy menu graph potem insert filters. Rozwijamy zakładkę directShow Filteres i dwa razy klikamy na:

ATI Mpeg Audio Encoder

ATI Mpeg File Writer (Musimy wcześnij utworzyć jakiś plik AVi i wskazać go - mozna nawet byle jaki plik aby rozszezenie było avi)

ATI Mpeg Multiplexer

ATI Mpeg Video Encoder

Potem klikamy menu file potem render media file i wybieramy film do skompresowania. Po wszystkim ma to wygladaćtak. Jeśli nie ma wszystkich połączeń - łaczymy ręcznie.

 

post-106925-1142173910_thumb.jpg

 

Teraz zajmujemy sie konfiguracją. Prawym klikamy ATI Mpeg Video Encoder i wybieramy odpowiednie dla nas parametry. Ja zmieniłem na h.264 avi i bitrate na 1504 i zatwierdzamy.

 

post-106925-1142174097_thumb.jpg

 

Teraz czas na audio ATI Mpeg Audio Encoder. Zmieniłem na mp3 128 bitrate 44100 i stereo i zatwierdzamy.

 

post-106925-1142174282_thumb.jpg

 

Na koniec musimy ustalić w jaki sposob ma być łączony strumień audio z video ATI Mpeg Multiplexer. Jeśli format wyjsciowy ma być w avi to wybieramy avi. MOgliśmy tez utworzyćjakiś plik.mp4 w ATI Mpeg File Writer i wtedy tu byśmy wybrali mp4 i zatwierdzamy.

 

post-106925-1142174718_thumb.jpg

 

 

Teraz wystarczy kliknac "enter" i mamy przekonwertowany plik. Mi 700 MB film konwertował 14 minut.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:D!! Już troche próbowałem ale mi troche przeszkadzają ffdshow i kodeki cyber linka.Troche sie pobawie i gicik będzie.Powered By ATI.Czy jest możliwość użycia avivo w virtual dubie?Bo chce od razu napisy wgrać do avika.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić że wczoraj odpaliłem Battlefield2 na 1600x1200 i to nawet z 4xAA! Oczywiście spadek płynności jest odczuwalny i gra nie jest już komfortowa. No powiedzmy że jak nic się nie dzieje i głównie patrzymy na wode to jest ok :-) Nie włączałem frapsa ale tak na oko to 20-25fps. To i tak nieźle jak na karte middle end. Pewnie bez AA byłoby płynnie ale nie chciało mi się sprawdzać.

 

Normalnie teraz gram 1280x1024 z AAx6 (wcześniej x4) i obraz miodzio! :D A no i karta default - bo coś mi ostatnio wywala jak podkręce mocniej <_<

Nie wiedziałem że w tej karcie są takie pokłady mocy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokłady to mało powiedziane:DMyśle że jeszcze kilka sterowników i będzie w pełni wykorzystana jej moc a avivo to juz chyba rewolucja w gpu middle i low end.Dotychczas jedyna karta z kompresją sprzętowa to był matrox marvell g400-sprzętowa kompresja mjpg ale karta kosztowała ponad 1,5 tys jak ją kupowałem a x1300 można za 3-4 stówki kupić.Ale oczywiście co do matroksa to nie można porównywać bo do tego to chyba tylko all in wonder pasuje.Bo łatwiej było powiedzieć czego ta karta nie ma(cały czas ja mam)No może brakowało jej tylko fm ale tuner tv miała.Matrox gościł w mym kompie 5 lat i byłem zły że mi ojciec go nie wymienił w końcu proc był 2.6 i do tego matrox g40016mb lecz teraz nie żałuje:D takty miała zabójcze-135/170

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GF 6600 firmy Gigabyte wers. AGP. Czy jest sens se przesiadac (pomijam kwestie finansowa) na x1600pro (agp) czy skok wydajnosci bedzie zauwazalny? taktowanie mojego 6600 to 400/700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GF 6600 firmy Gigabyte wers. AGP. Czy jest sens se przesiadac (pomijam kwestie finansowa) na x1600pro (agp) czy skok wydajnosci bedzie zauwazalny? taktowanie mojego 6600 to 400/700

Samo to ze zmienisz na ATI to jush bedzie OK :D a i na pewno jest wydajniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam juz caly sprzet zlozony na pokladzie mam plyta glowna Gigabyte k8ne 1 gb ramu sempron3000+ (1800@2430) i golden palit x1600pro na sucho mam w marku 2005 4554 punkty a po maksymalnym podkreceniu karty tak ze sa juz minimalne arty mam 5048 punktow wiec te krecenie nie wiele dalo ale to zawsze cos zaden GF 6600 tyle nie wycisnie:) (chyba) Wie ktyos moze jak sprawdzic temperature tej karty?? i czy wogole da sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktyos moze jak sprawdzic temperature tej karty?? i czy wogole da sie?

Mnie to też dręczy.Spróbuj wgrać bios z x1600xt bo z pro sie nie opłaca gdzie masz pewność że fabrycznie czujnik był włączony bo on jest w chipie więc chyba każde x166 powinno go mieć bez względu na to czy golden cz nie golden;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... musze zmienic grafe - wybor padl na dwie

 

Radeon X1600Pro PCI-E Asus Extreme AX1600Pro/TD/256M 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

1. http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...00ProAsu256+BOX

Radeon X800GTO PCI-E Sapphire 128 MB TV-out / DVI bulk (256-bit)

2. http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...TOSap128DVIbulk

 

ktora z nich polecacie...

ps: nie zamierzam wiecej doplacic do karty, interesuje mnie tylko kart nowa...

z gory thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestrzegam wszystkich przed wgrywaniem biosu od x1600xt. Problemem sa pamieci które maja inne timingi, czestotliwosc pracy i czasami wielkosc. Karta na 100% nie wstanie

Jakieś tam szanse są że wstanie ale sorry że nie napisalem o ryzyku i tym ze musi być tyle samo ramu.Wiele razy jak np przy r9550 chociaż pamiątki były inne niż w r9600 pro,xt to jakoś działały po zamianie biosu.To samo z fx5900@5950. A co do kart to ja bym raczej wybrał x800gto bo jest wydajniejsze i oc daje większe rezultaty no może prócz niektórych testów syntetycznych a różnicy wielkiej pomiędzy sm3.0 a 2.0 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperature wytrzymuje Gpu na tej serii 1600 ??Bo miałem maks 70, a teraz dałem w dolny slot bo na chip bede chłodzenie zakładał i tak juz nie wieje na niego wentylator i temperatura bo godzinie grania wzrosła do 80, ajeszcze cieplejsze dni przyjda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperature wytrzymuje Gpu na tej serii 1600 ??Bo miałem maks 70, a teraz dałem w dolny slot bo na chip bede chłodzenie zakładał i tak juz nie wieje na niego wentylator i temperatura bo godzinie grania wzrosła do 80, ajeszcze cieplejsze dni przyjda...

podobno 110'C jest niebezpieczne dla grafiki. U mnie na sapphire x1600xt było to samo. Dodatkowo ta karta dmuchała do srodka budy i podnosiła mi temperaturę na wszystkich podzespołach. Zmien chłodzenie na coś cichego i bardziej wydajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w poniedziałek mam otrzymać kartę Palit ATI Radeon X1600Pro Golden 128DDR3 128bit PCI-E TV/DVI i ma pytanie ktore sterowniki zainstalować czy te ostanie oficjalne catalisty 6.3 czy inne np. omegi jakie polecacie do tej katy?, z mysla o O/C

pozdrawiam piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh tyle czytania i nie znalazlem odpowiedzi [:

Przymierzam sie do kupna tego x1600pro(obecnie 2mb s3 na pci), ale byc moze wersji nie golden(pamieci 2ns), czyli niby taktowania 500/500, badz wedlug innych zrodel 575/570. czy ktos moglby przetestowac tego goldena z tak obnizonymi taktowaniami?z gory dzieki.

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... musze zmienic grafe - wybor padl na dwie

 

Radeon X1600Pro PCI-E Asus Extreme AX1600Pro/TD/256M 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

1. http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...00ProAsu256+BOX

Radeon X800GTO PCI-E Sapphire 128 MB TV-out / DVI bulk (256-bit)

2. http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...TOSap128DVIbulk

 

ktora z nich polecacie...

ps: nie zamierzam wiecej doplacic do karty, interesuje mnie tylko kart nowa...

z gory thx za pomoc.

mam ten sam dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na X1600 PRO golden palit smiga oblivion na rozdzialce 1024 wszystkie suwaki w prawo na maxa :) czyli wszysko na max detalach z wlaczonym hdr i bez aa bo nie mozna wlaczyc i hdr i aa lipa troszq ale gra chodzi w pomieszczeniach bardzo plynnie okolo 50 fps a na zewnatrz i w miescie spada do okolo 20 fps ale jest nadal grywalne i sie nie przycina :) jestem zadowolony palit sie nadaje jak najbardziej to tej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba gra nie obsluguje :/ bo seria x1000 obsluguje obie technologie na raz wiec to raczej wina gry. A co do tego asusa to co z tego ze ma 512 mb skoro ma szyne 128bit i teraz juz pamiec karty nie jest tak wazna jak kiedys teraz licza sie zegary potoki i technologie zawarte w karcie wiec ja polecam palit golden x 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...