Skocz do zawartości
nauron

Aristo Smart 270 - Opinie Posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem sięzałożyć ten temat, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć opini na temat tego kompa i innych modeli Aristo. Ale zapewne wielu z was zauważyło bardzo korzysty stosunek wyposażenia do ceny tej marki i tego modelu i nosi się z zamiarem zakupu jak ja . Proszę by wypowiadali się ludzie posiadający tego kompa ( ewentualnie inni mający Aristo ) a nie wszyscy ci co twierdzą "Aristo to szajs, krzak, kup HP lub IBM" bo sami w taki g***o wpadli i teraz innych chcą przybrudzić ;)

W szczególności proszę o opinie na temat :

 

- Co się wykrzaczyło i jak było z serwisem ( proszę podawać nawzwę/adres serwisu )

- Jak ogólne wrażenia

- Czy mocno się grzeje

- Czy hałasuje

 

Dodam jeszcze coś od siebie. Mianowicie taka oto historia. Wybrałem się do sklepu by popytać o różne lapki, napalony byłem na Acera 3613 WLMI, wiadomo cena/wyposażenie. Sprzedawce zdecydowanie mi odradzał twierdząc że z Acerami są często problemy i serwis jest żałośnie kiepski. Polecał natomiast Aristo. Sprszedawce chyba nie działałby na swoją szkodę i jeżeli Aristo to syf, to by go nie wciskał w obawie że za parę dni go zwrócę i będzie miał problemy. Z miejsca odrzucam tezę że wciska Aristo bo chce pozbyć się nieschodzącego sprzętu z magazynu. Aristo raczej zamawiają indywidualnie u dostawcy i trzeba na niego trochę poczekać. Już prędzej Acerów mają po sufit.

I to samo powiedziałem mojej koleżance. Ale ona bardzo chciała Acera 3613 WLMI bo jej ktoś polecił. W sklepie o któym pisałem nie chcieli jej sprzedać ( autentyk ) twierdząc że często są z Acerami problemy i pewnie by do nich z nim wróciła. Kobita twarda jest i po 30 minutach się wykłóciła. I wywieszczyli, następnego dnia byłą już z reklamacją, coś się z dźwiękiem działo.

Edytowane przez nauron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do niedawna pracowałem w sklepie komputerowym, a także jeździłem na różne konferencje i mogę powiedzieć tyle: jak te lapki są nowe (tylko z takimi miałe do czynienia) to prezentują się ładnie i solidnie. Cieszy dwuletnia gwarancja i tanie przedłużenie do 3 lat. Cieszą normy ISO. W rozmowie (nawet takiej "półprywatnej") przedstawiciele Aristo wychwalali swoje lapki, no ale to standard :wink: Niestety mimo wszystko złe doświadczenia ze starszymi modelami tego producenta (nie moje, ale nie trudno o takie opinie) nie pozwalają mi jak na razie uwierzyć w tego producenta. Mimo to bacznie go obserwuję i podziwiam za szybkie postępy w dziedzinie jakości i technologii stosowanych w ich lapkach.

 

BTW - ja mam "g.......go" HP i sobie chwalę, miałem też do czynienia z dużo starszymi modelami tego producenta (m.in. Armada M300 <-wypas, E500) i naprawdę są to trwałe sprzęty - uwierz mi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem tej laptopa tej marki. Jestem bardzo zadowolony, zbudowany solidnie, nic mu nie można zarzucić. No i co dla mnie najważniejsza chłodzenie jest bardzo dobre. Wiatraczek włącza się max co 0,5h na minutkę, bądź dwie. No jeszcze mogę dodać, że firma wykorzystuje tylko markowe podzespoły. Dysk mam samsunga, nagrywarkę DVD toshiby, a resztę ATI i Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć tutaj jako posiadacz Aristo Smarta 270:

 

Plusy:

- zwarta, solidna, cienka obudowa

- lekki

- szybkie dyski Toshiby lub Samsunga 5400rpm 8mb cache

- nagrywarka Matsushita/Panasonic 840D

- ładna stylistyka (podobał mi się)

- najtańsza opcja posiadania notebooka z Pentium M

- bateria 4400mAh (Acery za te pieniądze mają zwykle 2000mAh)

- rewelacyjna cena (przy wykorzystaniu znajomości dałem 3026PLN brutto normalnie coś ok 3300 za mój konfig)

- bardzo stabilny

- można pracować na wyjętej baterii gdyż nóżki nie są na jej obudowie

- gwara 24 mce

 

 

Minusy:

 

- ubogi bios

- nie udało mi się odczytać żadnym programem temp procka

- wentyl czasami się włącza zbyt często na moje chociaż to mój 1 szy notebook i nie mam porównania

 

Do matrycy nie wiem jak się ustosunkować gdyż przy stacjonarce mam 19" CRT więc przesiadka była conajmniej dziwna ale już się przyzywczaiłem. Raczej nie odstaje od innych lapków w tej cenie (Asus A3l itd) aczkolwiek to nie crystal bright hehe. Ciemne filmy się ciężko ogląda momentami. Natomiast praca w necie i gry bez problemu.

Podświetlenie w miarę równe choć do ideału trochę brakuje, ogólnie luzik plam nie ma żadnych.

Pikselki zdażają się w 1/10 notebookach mniej więcej, nie widziałem jeszcze więcej niż 1 pikselka naraz chociaż sprzedaję je od roku mniej więcej.

Ja mam 1 czerwonego pikselka z boku ekranu, mogłem wymienić lapka u producenta ale zupełnie mi on nie przeszkadza, nie jestem zbytnio przewrażliwiony.

Ogólnie polecam i fajnie że firma Comes coraz bardziej zaczyna dbać o jakoś lapków które wypuszcza w świat.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

A czy mogliby się wypowiedzieć użytkownicy Aristo Smart 210? Urzekł mnie jego wygląd, no i powiadają, że matrycę ma w porządku.

Nie mam tego Aristo ale koleżanka z pokoju obok ma!

 

Zalety:

- tani

- w miarę cichy

- 2 lata gwarancji

- plastik od strony klawiatury i matrycy chropowaty, nie rysuje się tak łatwo jak ten u np. Acera

 

Wady:

- grzeje się mocno (po godz. klawiatura, ekran touchpad ciepłe)

- zintegrowana karta dźwiękowa bardzo niskiej jakości - trzaski i szumy nawet po podłączeniu zewn. głośników

 

Co do matrycy:

- mnie osobiście się nie podoba, kolory blade, niezbyt ostre

 

Lepiej już tego smart270 - w podstawowej wersji były po 2499zł.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już tego smart270 - w podstawowej wersji były po 2499zł. [\quote]

 

Ale czym one się właściwie różnią? Prócz dodatkowej pamięci i innej grafiki (co mnie raczej nie dotyczy, bo nie zamierzam na nim grać). To grzanie mnie tylko martwi.

Ten 270 nie pasuje mi z wyglądu, a 210 jest podobny do hp nx6110, który jest dla mnie ideałem piękności

:rolleyes: Ale niestety ma tylko 2 USB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się bebechami, Smart 210 to intel 852 grafa Intel Extreme graphics 2 a Smart 270 to intel 915 i ddr2 i GMA 900 Dx9. O wyglądzie nie wspominam.

 

Teraz jest promocja na Smarta 270, konfiguracja 512MB/60HDD/DVDRW/CELEK M360/WLAN za 2899 PLN brutto. Bierta kto chce bo mało zostało!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Teraz jest promocja na Smarta 270, konfiguracja 512MB/60HDD/DVDRW/CELEK M360/WLAN za 2899 PLN brutto. Bierta kto chce bo mało zostało!!!

Widziałem tą promocję na stronce comes-a!!!

 

Jak za tą cenę to super ale nigdy nie widziałem tego modelu na żywo :sad:

 

Mam więc kilka pytan do posiadaczy smarta 270:

- czy po kilku godzinach pracy lapek jest ciepły(chodzi mi o spód, klawiaturę, touchpad, panel)?

- jak jest z dźwiękiem z wbudowanych głośników?

- czy po podłączeniu zewn. głośników słychać w nich trzaski, szumy (na tym punkcie jestem uczulony)?

- czy obudowa jest dobrze spasowana(nic, nie odstaje, nie trzeszczy)?

- czy plastik jest taki jak w acerze czy bardziej chropowaty i mocny jak w HP?

- klawiatura podczas pisania ugina się do środka?

- czy wiarak pracuje cicho i jak często się włącza?

- czy karta wifi działa pod Linuxem?

- ile obrotów ma dysk i ile pamięci cache?

- jakiej jakości jest matryca (kąty, kolory, smużenie itp.)?

- no i czy śmiga na nim Enemy Territory?

 

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Widziałem tą promocję na stronce comes-a!!!

 

Jak za tą cenę to super ale nigdy nie widziałem tego modelu na żywo :sad:

 

Mam więc kilka pytan do posiadaczy smarta 270:

- czy po kilku godzinach pracy lapek jest ciepły(chodzi mi o spód, klawiaturę, touchpad, panel)?

- jak jest z dźwiękiem z wbudowanych głośników?

- czy po podłączeniu zewn. głośników słychać w nich trzaski, szumy (na tym punkcie jestem uczulony)?

- czy obudowa jest dobrze spasowana(nic, nie odstaje, nie trzeszczy)?

- czy plastik jest taki jak w acerze czy bardziej chropowaty i mocny jak w HP?

- klawiatura podczas pisania ugina się do środka?

- czy wiarak pracuje cicho i jak często się włącza?

- czy karta wifi działa pod Linuxem?

- ile obrotów ma dysk i ile pamięci cache?

- jakiej jakości jest matryca (kąty, kolory, smużenie itp.)?

- no i czy śmiga na nim Enemy Territory?

 

Pozdro!!!

- po kilku godzinach pracy jest ciepły z dołu i delikatnie ciepły z góry

- dźwięk z wbudowanych głośników jest, słychać je tak jak na 1 czy 2 watowe głośniki przystało hehe

- na słuchawkach nie ma żadnych trzasków czyli pewnie na głośnikach też nie, narazie nie mam głośników

- obudowa jest ok, spasowana ładnie, wszystko proste i nie odstające, narazie mi nic nie trzeszczy

- klawiatura się nie ugina

- wiatrak włącza się co kilka minut a pracuje...jak wiatrak, nie mam porównania

- nie wiem czy karta działa pod linuksem ale są albo firmy MSI albo GIGABYTE albo INTELA jak Centrino

- Samsung lub Toshiba, napewno 5400 i 8mb

- smużenia nie ma, kąty wydają sie identyczne jak w Asusach za podobną cenę

- nie odpalałem Enemy Teritory, działa Call Of Duty w 1024xx768

Edytowane przez Swatkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego lapka od okolo miesiaca i jeszcze żadnych z nim problemow nie miałem . Odpala mi prawie wszystkie gry no moze oprócz Quake 4

uklad 3D sprawuje sie bardzo dobrze nie ma p-roblemów z tworzeniem duzych przestrzenie np. w grach typu Lineage 2. Pracuje w miare cicho czasami tylko zdarza mu sie zabrzeczeć. Czasami tez nie wiem jeszcze z jakiego powodu nie reaguje touchpad ale po przelogowaniu sie lapie elegancko . za swoja konfiguracje (co prawda po znajomosci) zaplaciłem ok 2700,-. Polecam bardzo ten model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...