Skocz do zawartości
aceraspire

Celeron M 370 Vs 380

Rekomendowane odpowiedzi

GRANDMASTER - Uważma, że możesz sam spróbować jeśli nikt tego nie testował. Wystarczy tylko poszukać układ PLL zamontowany w twoim notebook'u np.google.pl (sam przekopałem sporo) i pogrzebać z pomocą programu np. CPUFSB, SETFSB lub SYSTOOL(ten w moim przywatku działa). I sie dowiesz wtedy czy możan puścić procka na FSB 133.

Pozdrawiam

 

____________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Prosze napisz tu jak podkręciłeś swojego celerona ??

 

GRANDMASTER - Uważma, że możesz sam spróbować jeśli nikt tego nie testował. Wystarczy tylko poszukać układ PLL zamontowany w twoim notebook'u np.google.pl (sam przekopałem sporo) i pogrzebać z pomocą programu np. CPUFSB, SETFSB lub SYSTOOL(ten w moim przywatku działa). I sie dowiesz wtedy czy możan puścić procka na FSB 133.

Pozdrawiam

 

____________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Powiedz jak podkręciłeś swojego celerona ??

 

Jak podkręciłeś tego celerona na 1.7 ghz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER Napisano Dzisiaj, 19:12

a jak jest z dzielnikiem pci itp. czy przez podnoszenie fsb nic nie uszkodzę?

W tym przypadku dzielniki zostają bez zmian. Podnosisz tylko FSB i nic po za tym. Sugeruję sie moim laptopem tak jest w tym przypadku.

Pozdrawiam

 

aceraspire

Donner Napisano Wczoraj, 23:18

Witam

Chciałem wnieśc do tego postu małe zprostowanie, a mianowicie jest możliwa zmiana FSB Celerona M 370 programowo, ponieważ posiadam taki procesor w moim laptopie(opis). Udało mi sie w biosie odzczytać nazwę układu PLL czyli clock generator'a jaki jest użytyt w moim kompie. Po żmudnych poszukiwaniach udało mi sie oddnaleść program obsługujący ten typ PLL (SysTool v. 1.0 Build 631). Bez problemu mogę podnieść stabilnie FSB do 115, zegar porcka wyności wtedy 1700 MHz. Dalsze testy trwają.

Pozdrawiam

 

____________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Edytowane przez Donner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku dzielniki zostają bez zmian. Podnosisz tylko FSB i nic po za tym. Sugeruję sie moim laptopem tak jest w tym przypadku.

Pozdrawiam

 

aceraspire

Pozdrawiam

 

____________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Czy moglbys napisac jak zrobic to w tym programie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Trzeba rozpoznać rodzaj układu generującego częstotliwość FSB czyli tkz. PLL (clock generator).

2. Nastepnie w programie (najlepiej CPUFSB, zawiera więcej obsługiwanych układów PLL) wybieramy obsługiwany przez naszgo notebook'a typ układu.

3. Po dobrym wyborze zmieniamy naszą częstotliwść za pomacą przycisków co 1 MHz.(Np. w przypadku SysTool jest to suwak)

4. Testujemy i cieszymy się większym prockiem :)

 

aceraspire musisz zainstalować jeden z tych programów i popróbować. Najlepiej poszukaj jaki PLL występuje z chipsetem twojego laptopa lub np. z płytami głównymi posiadającymi taki sam chipset oc ten który posiadasz w laptopie. Ja tak zrobiłe wzorujac sie na ecs'sie posiadającym chipset też ati radeon xpress 200. Tylko u mnie było o tyl dobrze, że rodzaj pll znalazłem w biosie(gdzieś tam jest napisane).

 

Uwaga nie biorę żadnej odpowiedzialności za tę poradę! jeśli coś nie wyjdzie !!! Zrobiłem tak na swoim laptopie i działa wszystko ok.

 

Pozdrawiam

 

______________________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak powiedział, że nie wierzę, że PCI itp się nie podnoszą. Bo to nie są przecież płyty główne do podkręcania. I jak podniesiesz FSB to reszta też do góry leci. Ale Ty przynajmniej na 1.7GHZ możesz dać. U mnie maks. to 1560Mhz ale to podobno wina mojego układu PLL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI AGP/PCI-e nie podnoszą siew tym wypadku tylko ulega zmianie FSB. Tak pokazuje SYSTOOL.

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

 

______________________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dopóki sie nic nie krzaczy, wiesza, nie wystrępują códa wianki i nie ma duzej temperatury to można próbować tak jak w tradycyjnym kompie tylko oczywiście bez przesady. U mnie stabilnie działa FSB na 119 MHz ale w zupełności mi wystarczy 115 MHz bo po co katować procka w końcu to tylko notebook. Jak bym chciął to bym sobie kupił tradysyjnego kompa :). Uważam że możesz nieco podnieść FSB. Np. u hpx4000 dziął z powwaznym modem na 2 GHz i jest ok.

 

Pozdrawiam

 

______________________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s - Masz rację. Być może w twoim przypadku podnoszą się też częstotliwości PCI AGP/PCI-e wraz z FSB i przez to pewnie grafika nie wyrabia w zintegrowanym chipsecie.

 

Pozdrawiam

 

______________________

Notebook: LG LE50 CPU: Intel Celeron M 370J 1.5 GHZ @ 1,7 GHz, Pamięć: DDR II 512MB (533MHz), HDD: 60GB 4800 rpm 8MB, Grafika: ATI Radeon Xpress 200M, WLan, LG DVD - RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s - Miłaeś rację, sprawdziłem i twój chipset Intel 910GML jednak nie ma wsparcia dla szyny FSB 533 MHz i wyżej, obsługuje on tylko FSB 400 MHz i stąd takie kiepskie podoszenie FSB. Chpiset Intel 915 dopiero obsługuje FSB 533 MHz. Szkoda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety. Ciekawi mnie czy jakiś Pentium M z szyną 400Mhz (nawet na Dothanie jest jeden taki model a ja bym chciał mieć speedstepa) poszedłby na moim chipsecie. Niby obsługuje tylko Celerony, ale w koncu one sie tylko funkcjami i cache'em różnią od Pentiuma. Jednak pewności nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne sporo osob bedzie rozczarowanych

na i855 czyli duza ilosc dothanow - mod nic nie daje

bynajmniej u mnie nic nie dal

aspire 1682

system wstaje na standardowej szynie 100MHz

oczywiscie mimo ze chipset oficjalnie nie wspiera tej czestotliwosci to jest w stanie z nia pracowac

http://www.yngwie1.republika.pl/superpi6.JPG

clockgenowi sie nie oparl

problem w tym ze rowniez pci szlo w gore

a procek wydaje sie mial jeszcze zapas

 

no chyba ze uzylem niewlasciwego ogniwa laczacego

co prawda w dziedzinie elektroniki nie mam wiedzy teoretycznej ale doswiadczenie wskazywalo mi ze powinno to zadzialac

uzywalem drucika ktory uzywany jest rowniez w bezpiecznikach 5amp

jest dobrym przewodnikiem, przekroj ma odpowiedni, wiec tu nie powinno byc problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak wiec i jak moge potwierdzić teorie hpx4000! od ponad tygodnia mam zrobioną identyczna modyfikacje wg jego opisu w moim acer 2403. jak na razie wszystko jest OK. procek pracuje obecnie na 2.0Ghz.

To info dla tych co podobnie jak ja szukali i czekali na jakies powerdzenie czy taki mod jest bezpieczny. u mnie na razie tak!!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszą mnie Twoje słowa. Nadal będę trzymał się zdania że jest to najbardziej korzystna forma podkręcania Celerona M.

 

ps

yaro29, to nie była teoria, zostało wszystko sprawdzone na żywym organizmie który do dzisiaj działą idealnie (i na pewno tak pozostanie)

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko mianowicie gdy zainstaluje SysTool i ustawie Celeronowi m 1.5GHz na szyne 133MHz to sie zawiesza interesuje mnie czy po zrobieniu drut moda na cpu komp ruszy czy jak SysTool nie wyrabia na 133 to nic mi drut mod nieda ?? Toshiba satellite L25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko mianowicie gdy zainstaluje SysTool i ustawie Celeronowi m 1.5GHz na szyne 133MHz to sie zawiesza interesuje mnie czy po zrobieniu drut moda na cpu komp ruszy czy jak SysTool nie wyrabia na 133 to nic mi drut mod nieda ?? Toshiba satellite L25

masz chipset ATi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ATi wiec ??

Opisana metoda działa z chipsetem Intel i910/i915. Nikt jej nie sprawdzał na ATi, zakładam że nie zadziała ale możesz sprawdzić. Najpierw poszukaj specyfikacji chipsetu, zobacz czy ten sam jest używany w modelach z Pentiumem M. Jeśli tak to znaczy że obsługuje FSB 533. Miałbyś jakieś 55% szans że mode zadziała. Warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset Intel 910GML jednak nie ma wsparcia dla szyny FSB 533 MHz i wyżej, obsługuje on tylko FSB 400 MHz i stąd takie kiepskie podoszenie FSB.

od ponad tygodnia mam zrobioną identyczna modyfikacje wg jego opisu w moim acer 2403. jak na razie wszystko jest OK. procek pracuje obecnie na 2.0Ghz.

To dziwne - podobno Acer TM2403 i 2423 maja chipset z serii 910 - tak podaje Acer. Czyzby to byla nieprawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka tu jest opis do mojego modelu ze wykonano OC poprzez drutmoda wiec na ATi bedzie on działał przynajmiej tak mi sie zdaje

Chyba nie rozumiesz do końca o czym toczy się dyskusja oraz jak działa ten mod.

 

 

 

To dziwne - podobno Acer TM2403 i 2423 maja chipset z serii 910 - tak podaje Acer. Czyzby to byla nieprawda?

i910 wspiera FSB 533MHz http://support.intel.com/products/chipsets/910gl/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskocze z innym chipsetem, moj laptop pracuje na via p4p800. Jak zmieniam fsb systoolem to procesor sie ladnie podkreca ale powyzej 110mhz zaczyna sie wszystko sypac. Czy zmienia mi sie takze taktowanie pci/agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem narazie laikiem w dziedzinie laptopów, ale O/C nie jest mi obce B) Zamierzam kupić (najprawdopodobniej)

 

*Acer TM 2413 NWLMi M370

*FS AP V2035 M370

 

 

Na którym z nich uda mi się zrobić tego drut moda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

mam pytanie do osób, które mają TM2403:

Jak często włącza się Wam wiatraczek? U mnie prawie cały czas jest włączony... Tuż po włączeniu laptopa nie wyje, ale potem jak już zacznie to aż do wyłączenia :/

Tem dysku mam ok 40 st, a temp. procka ponad 50 st. Mam zamiar zmienić paste na procku, może to cos pomoże...

 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

mam pytanie do osób, które mają TM2403:

Jak często włącza się Wam wiatraczek? U mnie prawie cały czas jest włączony... Tuż po włączeniu laptopa nie wyje, ale potem jak już zacznie to aż do wyłączenia :/

Tem dysku mam ok 40 st, a temp. procka ponad 50 st. Mam zamiar zmienić paste na procku, może to cos pomoże...

pozdro.

Witam

Mam ten model i wentylator włącza się nie regularnie na ok 1 min (zasilanie bateryjne) nie jest zbyt głośny ale słyszalny bardziej niż w Dellu 610.

Jakim programem zmierzyłeś temperaturę procka ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...