Skocz do zawartości
aceraspire

Celeron M 370 Vs 380

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem narazie laikiem w dziedzinie laptopów, ale O/C nie jest mi obce B) Zamierzam kupić (najprawdopodobniej)

 

*Acer TM 2413 NWLMi M370

*FS AP V2035 M370

Na którym z nich uda mi się zrobić tego drut moda ?

nawet jak się na ACER będzie dało a na FS nie to i tak nie kupuj tego [ciach!]a, ostrzegam! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten model i wentylator włącza się nie regularnie na ok 1 min (zasilanie bateryjne) nie jest zbyt głośny ale słyszalny bardziej niż w Dellu 610.

Jakim programem zmierzyłeś temperaturę procka ?

pozdrawiam

 

 

Temp mierzłem programikiem HMonitor. Jutro planuję kupić i nałożyć na procek nową pastę.

U mnie na poczatku też rzadko włączał się wiatraczek. Z czasem zauwazyłem że ciągle wyje i tak zostało :/ Teraz jak włącze emule i gg to wiatraczek praktycznie w ogóle się nie wyłacza :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem dokładnie opisywanego wyżej "drutmoda" na Asusie A6R (Celeron M380-1,6GHz, ATI Radeon Xpress 200M) i nic tzn. po włączeniu komputer uruchamia się normalnie bez żadnego przetaktowania. Drucik jakiego użyłem to cztery splecione druciki z kabla telefonicznego umieszczony w podstawce w otworach C-15,16 procesor wszedł dość ciężko więc napewno stykało. Chyba na ATI ten sposób nie działa. Jedyne co się sprawdziło to wymiana pasty na taką z dodatkiem srebra wentylator włącza się zdecydowanie żadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem dokładnie opisywanego wyżej "drutmoda" na Asusie A6R (Celeron M380-1,6GHz, ATI Radeon Xpress 200M) i nic tzn. po włączeniu komputer uruchamia się normalnie bez żadnego przetaktowania. Drucik jakiego użyłem to cztery splecione druciki z kabla telefonicznego umieszczony w podstawce w otworach C-15,16 procesor wszedł dość ciężko więc napewno stykało. Chyba na ATI ten sposób nie działa. Jedyne co się sprawdziło to wymiana pasty na taką z dodatkiem srebra wentylator włącza się zdecydowanie żadziej.

To działa tylko na chipsecie intela, już o tym było :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka:

1. Jakiego kabla użyć do tego drutmoda (jaki konkrektnie kupić w sklepie)

2. W jaki sposób przymocować kabel??? Trzeba użyć jakiegoś kleju czy coś??? Przecież notebook jest przenoszony itp. itd., to się może kabelek odczepić.

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka:

1. Jakiego kabla użyć do tego drutmoda (jaki konkrektnie kupić w sklepie)

2. W jaki sposób przymocować kabel??? Trzeba użyć jakiegoś kleju czy coś??? Przecież notebook jest przenoszony itp. itd., to się może kabelek odczepić.

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

 

druciki ja mam z kabli od zasilacza(spalonego)

 

niczym nie trzeba ich przymocowywac bo wkladasz na ten drucik procek - jego nozki dociskaja druciki do podstawki!--a sam procek jest sruba przymocowany...

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa aristo smart 270 z celeronem m 370. Mój PLL to ics950405

 

SysTool nie wykrywa płyty głównej i nie moge przez to podkręcić procka, chociaż everest pokazuje ze to jest MiTAC.

Czy ktoś może mi pomóc, może jakiś inny łatwy w obsłudze program???????

 

Metoda drut-mood odpada, gdyż mam jeszcze gwarancje na 1,5 roku.

Edytowane przez marcin86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem narazie laikiem w dziedzinie laptopów, ale O/C nie jest mi obce B) Zamierzam kupić (najprawdopodobniej)

 

*Acer TM 2413 NWLMi M370

 

Na którym z nich uda mi się zrobić tego drut moda ?

no właśnie nikt nie odpowiedział czy da się na tym zrobić?

A i czym sterować z poziomu windowsa mocą procka, bo wydaje mi sie że dołączony na płycie ePower nie działa, a może ja nie wioem jak sie posługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nikt nie odpowiedział czy da się na tym zrobić?

A i czym sterować z poziomu windowsa mocą procka, bo wydaje mi sie że dołączony na płycie ePower nie działa, a może ja nie wioem jak sie posługiwać.

Już o tym było :mur: ePowerManagment działa ales steruje thortle tzn. dusi celerona programowo. A drutmoda można zrobić na chipsenie intela u mnie INTEL 910 GML, nie wiem jak inne. Ale użytkownik hpx400 zrobił drutmoda w acerze 2413 czy 2423. Pozdro :) Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nikt nie odpowiedział czy da się na tym zrobić?

A i czym sterować z poziomu windowsa mocą procka, bo wydaje mi sie że dołączony na płycie ePower nie działa, a może ja nie wioem jak sie posługiwać.

da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, odnośnie procesorów. Czy w Acerze 2403 z chipsetem 910GML da się wymienić Celerona M na Pentium M?

Chipset 910 GML jest zaprojektowany na Celerony M, natomiast w instrukcji do Acera 2403 jest wzmianka:

TravelMate 2400:

• Procesor Intel® Pentium® M 725

( 2 MB pamiÍci cache poziomu L2, 1,60 GHz,

400 MHz FSB)

• Procesor Intel® Celeron® M 350/360/370

( 1 MB pamiÍci cache poziomu L2, 1,30/1,40/1,50 GHz,

400 MHz FSB)

• Chipset Mobile Intel® 910GML Express

 

Jak bedzie sie zachowywał procesor Pentium M na tej płycie? Czy to jedyny model który można zastosować czy można też zastosować rodzine Pentium M z szyną na 400 MHz np. Pentium M 725, 735, 745, 755, 765?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, odnośnie procesorów. Czy w Acerze 2403 z chipsetem 910GML da się wymienić Celerona M na Pentium M?

Chipset 910 GML jest zaprojektowany na Celerony M, natomiast w instrukcji do Acera 2403 jest wzmianka:

TravelMate 2400:

• Procesor Intel® Pentium® M 725

( 2 MB pamiÍci cache poziomu L2, 1,60 GHz,

400 MHz FSB)

• Procesor Intel® Celeron® M 350/360/370

( 1 MB pamiÍci cache poziomu L2, 1,30/1,40/1,50 GHz,

400 MHz FSB)

• Chipset Mobile Intel® 910GML Express

 

Jak bedzie sie zachowywał procesor Pentium M na tej płycie? Czy to jedyny model który można zastosować czy można też zastosować rodzine Pentium M z szyną na 400 MHz np. Pentium M 725, 735, 745, 755, 765?

Możesz wsadzić każde Pentium M na jądrze Dothan, czyli taktowane 400MHz, alo dokonać drut - moda (opisanego w tym temacie) i wsadzić PM na 533 MHz - to nie sprawdzone organoleptycznie ale powinno działać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ale w takim razie czym różnią się płyty z chipsetem 910GML Express od 915GM/PM Express?

Najbardziej ogólnie - 910 jest taktowane 400 MHz, 915 jest taktowane 533 MHZ.

Informacje o chipsetach Intela

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 910GML drut moda chyba nie da się zrobić, wsparcie jest tylko dla 400MHz. Sam bym się nad czymś takim zastanowił, ale lipa :/

Da się... Użytkownicy "aceraspire", "hpx4000" i chyba jeszcze ktoś, nie pamiętam już zrobili :) Włożenie tego drucika wymusza właśnie pracę chipsetu z taktem 533 MHz, którego normalnie nie wspiera :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wtedy moze byc nie stabilnie... Jako,ze chipset nie obsuguje 533--wiec sie go podkreca.A z tym wiadomo jak bywa.W 915PM poprostu sie odblokowuje "533" na chipsecie a podkreca sie tyko procka:)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wtedy moze byc nie stabilnie... Jako,ze chipset nie obsuguje 533--wiec sie go podkreca.A z tym wiadomo jak bywa.W 915PM poprostu sie odblokowuje "533" na chipsecie a podkreca sie tyko procka:)

Zapytajmy usera hpx4000 jak się zachowuje laptop (hardware i winda) po tej modyfikacji będzie to już ponad pół roku zabawy zmodowanym chipsetem Int 910

Pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytalm caly topic i musze przyznac ze drut-mod bardzo kusi:)

Gwarancja konczy mi sie za 2 miesiace, a wiec pewnie w niedlugim czasie zdecyduje sie na taki manewr. Mam dwa pytania odnośnie tej modyfikacj:

 

1. mam procesor CeleronM 360 - 1.4 GHz, rozumiem ze po drut-modzie taktowanie zegara nie wskoczy na 2.0 Ghz tylko pewnie proporcjonalnie mniej (przypuszczam ze na ok 1.9Hz), czy mam racje?

 

2. Fsb zmienia sie na 533, jak to sie ma do kosci pamieci DDR. W tej chwili kosci jakich uzywam maja "333 Mhz", czy po drut-modzie jest sens zmieniac kosci na "533", czy da to dodatkowy zastrzyk mocy?

 

Pozdrawiam i czekam na ewentualne sprostowanie, a i jeszcze jedno pytanie do uzytkownikow laptopow z drutmodem - czy przez ten czas pojawily sie jakies problemy ze stabilnoscia systemu (u niektorych minelo kilka miesiecy a wiec napewno moga juz cos na ten temat powiedziec)

 

Piotrek

Edytowane przez piotrekmor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Fsb zmienia sie na 533, jak to sie ma do kosci pamieci DDR. W tej chwili kosci jakich uzywam maja "333 Mhz", czy po drut-modzie jest sens zmieniac kosci na "533", czy da to dodatkowy zastrzyk mocy?

 

Piotrek

 

masz pamiec starszego typu (DDR)266,333,400 ,wiec na Twoja plyte nie wlozysz (DDRII)400,533 --fizycznie sie roznia miedzy soba.

 

W pierwszych lapkach wkladano stare DDR zamiast nowszych,drozszych DDRII --teraz tansze sa DDRII ....

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli sprawe pamieci mam juz z glowy, dzieki. Teraz jeszcze czekam na jakies wskazówki odnośnie mojego pierwszego pytania.

drut mode daje o 33% wieksze taktowanie.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny użytkownik - łuk-a-sz - bawił się drucikiem :wink: Czekamy, aż podzieli się z nami wrażeniami...

 

Modzik jak modzik B) Celeron dostał niezłego kopa..... pasta termo osiągneła po paru dniach swoją maksymalna termoprzewodliwość i cisza panuje na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...