Skocz do zawartości
aceraspire

Celeron M 370 Vs 380

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kolejna osoba po modzie, kurde ile problemow z tym drucikiem by go wlozyc. Procek hula na 1866 mhz pamiatki 533mhz i teraz najlepsze temperatura nie wykracza po za 50 st przy obciazeniu!!!!!! SZok ile daje pasta OCZ wczesniej potrafilo doskoczyc do 58 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejna osoba po modzie, kurde ile problemow z tym drucikiem by go wlozyc. Procek hula na 1866 mhz pamiatki 533mhz i teraz najlepsze temperatura nie wykracza po za 50 st przy obciazeniu!!!!!! SZok ile daje pasta OCZ wczesniej potrafilo doskoczyc do 58 st.

Tylko na tyle a czemu nie 1998MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sieM360 ale wiadomo nie od dziś ze najwiekszy przyrost mocy ma sie przez przestawienie szyny FSB. NA pcozatku byla chwila zwatpienia wszyrkie programy stwierdzily ze jest procek 1,4ghz dopiero everest stwierdzil rzeczywista predkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, interesuje mnie temat drutowania Celka M Dothan. Mam lapa FS V2030 i plyte na chipsecie VIA VN800, nominalnie obsluguje ona 400/533/800 FSB. Moze ktos juz na tym probowal wykonac tego moda? Nie jestem pewien czy zadziala i nie chce probowac bez wczesniejszego zapytania.

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

od dawna bawie sie w OC jednak po kupnie lapa myślałem że nic nie da sie zrobić a tu prosze :-P

Mam acera 2423 czyli GML 915 i celeron M 370

wnioski wyciągam takie że da sie go przerobć, jednak narazie mam gwarancje i nie moge nic przy nim majstrować :( ale mam pytanie co to programowej zmiany. np po za dużej zmianie fsb komputer sie zawiesi, gdzie zrobić reset biosu?? czy to taktowanie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie dopiero po włączeniu programu??z góry dzięki za odp.

Edytowane przez BlackIce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o zgloszenie osoby ktorej ta sztuka sie nieudała badz nastapily jakies komplikacje w wyniku zastosowania drudmoda. HAsło mojej wypowiedzi brzmi uczmy sie na błedach:)

Czy ktoś próbował zlikwidować drudmod i z jakim skutkiem ?

Mam nx6110 na 910 GML zrobiłem mostek i wszystko działało ok ale zmieniałem procek i chciałem zlikwidować przetaktowanie. Po wyciagnięciu drucików z podstawki procka i odpaleniu kompa okazało się ze nic z tego, fsb jest nadal 533.

Cały mój problem z drudmodem i procesorem pentiumM 1700 opisałem tutaj oraz dalej. Problem nadal nie rozwiązany, jeśli masz jakiś pomysł to radz.

Podstawowe pytanie to jak wrócić do ustawień pierwotnych FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się pomęczyłem z moim Acerem TM 2410 i udało się!! Co najciekawsze nie miałem pasty więc go na nowo nie posmarowałem a działa bez zarzutu z temperaturą 45-55 stopni. Mam pamięci DDR2 400MHz i ich częstotliwość się nie zmieniła. FSB natomiast jest 533MHz i częstotliwość CPU 1995MHz. Włożenie tego drucika to koszmar!!! Męczyłem się z 0,5h. A na dodatek po skręceniu laptopa wszystkimi śrubkami nie uruchamiał się! Ale pełen wiary rozebrałem całego laptopa (bez zdejmowania procesora bo by drucik wypadł =D) i skręciłem go precyzyjnie od nowa. Teraz jest wszystko OK, więc moge powiedzieć z czystym sumieniem, że można robić tego moda. W PCmark 05 wynik z 1600pkt skoczył mi na 2100pkt :D

Edytowane przez daVit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wstawić PM 1600 2MB 533 można już kupić za niewiele ponad 100 zł (albo nawet mocniejszy - tylko drożej). Ja wymieniłem w swoim starym Acerze 2413 NWLMI Celinę 1500 najpierw na PM 745 a następnie po sprzedaży PM 745 na PM 730 i cisza poza tym dłuższa praca na baterii - a wszystko zasługa speed stepa i NHC 2.0. Problemów z tym nie było żadnych obie wymiany bez zgrzytów a komfort pracy niesamowity (wydajność PM 745 (FSB 400) i PM 730 (FSB 533) bardzo podobna jednak z lekką przewagą na PM 730 nieporównywalna natomiast do biednej Celiny :rolleyes: ). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wstawić PM 1600 2MB 533 można już kupić za niewiele ponad 100 zł (albo nawet mocniejszy - tylko drożej). Ja wymieniłem w swoim starym Acerze 2413 NWLMI Celinę 1500 najpierw na PM 745 a następnie po sprzedaży PM 745 na PM 730 i cisza poza tym dłuższa praca na baterii - a wszystko zasługa speed stepa i NHC 2.0. Problemów z tym nie było żadnych obie wymiany bez zgrzytów a komfort pracy niesamowity (wydajność PM 745 (FSB 400) i PM 730 (FSB 533) bardzo podobna jednak z lekką przewagą na PM 730 nieporównywalna natomiast do biednej Celiny :rolleyes: ). Pozdrawiam

Ja nie chciałem płacić za pentium M ponieważ mi aż tak nie zależy na wydajności ale jeżeli można mieć coś za darmo to czemu nie? :D planuje dokupić pamiątki tylko nie wiem czy 2x1GB DDR2 533Mhz czy 2x512MB 533Mhz. Co radzicie? przyda mi się 2GB w tym laptopie> acer tm 2413???

Edytowane przez daVit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim staruszku TM 2413NWLMI z PM730 na pokładzie mam 2x1GB/533 - dual channel i szczerze rzadko użycie pamięci przekracza 40% (winda xp sp2 i mandriva 2007 free) wniosek jest taki że chyba przesadziłem z ilością pamięci ale miałem tą pamięć za pół darmo z rozbiórki z Tosi więc zamontowałem. Jeśli nie zamierzasz używać Visty to polecałbym 2x512/533 dual - wystarczy na pewno. Pozdrawiam. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że za jakiś czas planuję przesiadkę na Viste... i zastanawiam się czy 1GB pamięci mi wystarczy... A tak przy okazji to czy jest jeszcze jakaś możliwość polepszenia osiągów laptopa? Pomijając wymianę procesora...

PS: JACATHORN, czy w Twoim laptopie masz wbudowany bluetooth? Pytam ponieważ jest przycisk bluetooth na obudowie.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam bluetooth, choć sprzedawca był przekonany że jest (pewnie sugerował się tym przyciskiem) po rozpakowaniu w domu i sprawdzeniu wróciłem do sklepu i :oops: ale przeprosili i zaproponowali w kluczu usb lub zwrot gotówki (wtedy ten klucz kosztował 90zł a nie było lapka z bluetooth w sklepie w podobnej cenie) zgodziłem się i wróciłem z lapem do domu bogatszy o blue. W swoim lapku wymieniłem biedny dysk WD 40GB 4200rpm 2mb na hitachi TS 80GB 5400rpm 8mb - znacznie szybciej chodzi i mam prawie 80GB. Jak myślisz o Viście to polecam jednak 2x1GB bo 1GB to tzw minimum dla niej jak dla XP-ka 512. Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez JACATHORN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały crosspost w stosunku do

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2760221

 

 

===

 

Mam: hp nx6110 EK214ES Celeron 1,5MHz Dothan. Wifi Intel 2200, Grafa i915. Northbridge Intel Alviso i915GM [ << tutaj chyba Everestowi się powaliło ze wzgl. na przetaktowanie FSB, powinno być chyba w celeronach i910GML !!]

Pamięci DDR PC 2700 [333MHz].

Od marca 2007r Drut Mod i taktowanie niecałe 2000MHz, działa stabilnie przez te pół roku.

 

Chcę zmienić procka na Pentiuma M. Czy:

 

1. zmienić na Pentiuma M 400MHz ?

2. zmienić na Pentiuma M 400MHz i zostawić DrutMod'a, żeby chodził na FSB 533?

3. zmienić na Pentiuma M 533MHz i wyrzucić drutmoda ?

4. zmienić na Pentiuma M 533MHz ale zostawić DrutMod'a, bo inaczej nie będzie działał?

 

Które opcje są błędne / nie będą działać ?

 

Na allegro 70% procków to Baniasy z 1MB Cache. Z Dothanów znalazłem to:

http://www.allegro.pl/item245926090_1_70_g...essor_735a.html

http://www.allegro.pl/item246976612_proces..._400_sl7eg.html

http://www.allegro.pl/item244845299_pentiu..._533_gwar_.html

 

 

Pierwszy link wygląda dla mnie zachęcająco, pozbyłbym się drut-modu nawet, jeśli by trzeba było. Ale za cholerę nie mogę znaleźć w listach Intela symbolu SL8BA (!). Z list Intela PM735A powinien być SL7BA.

 

Z góry dzięki za wszelkie info icon_smile3.gif

 

Pzdr,

Krzysiek.

 

EDIT: widzę, że koledzy pokupowali PM725 i zdrutowali. Pójść w ich ślady, czy lepiej tego 735A kupić i oddrutować podstawkę?

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym to bez drutowania, obniżenie napięć, speed step, wydajność bardzo dobra, o chłodzie i ciszy, dłuższej pracy na baterii nawet nie wspominam: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=248203118 moim zdaniem i cena lepsza od powyższych i wydajność ok. :razz:

Będzie chodził dlatego że ja mam w swoim lapku i910GML i PM730 chodzi bez problemu - jak wcześniej pisałem chodził też PM 745, a w standardzie był CM 370. Choć teoretycznie chipset I915GML - PM nie obsługuje nie wspominając o FSB 533. Pozdrawiam

Edytowane przez JACATHORN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym to bez drutowania, obniżenie napięć, speed step, wydajność bardzo dobra, o chłodzie i ciszy, dłuższej pracy na baterii nawet nie wspominam: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=248203118 moim zdaniem i cena lepsza od powyższych i wydajność ok. :razz:

Everest pokazuje mi, że mam chipset i915gm. Ale pod Linuxem, że jest i915gm/i910gml. Sam już nie wiem czy to pierwszy czy drugi :)

 

A procek, który jest na FSB 533 będzie chodził normalnie, jeżeli okaże się, że mam i910 i teoretycznie tylko FSB 400 ?

 

Z góry dzięki za info.

 

 

EDIT: dzięki za informacje... jeszcze rozważam zakup PM 725 i PM 745 bez drutowania z racji dużo mniejszego poboru mocy. Przy FSB 400 jest 7,5-21W, a przy FSB533 mamy 10,8-27W.

Pozdrawiam.

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To teraz ja mam pytanie. Posiadam laptopa compaq v4110ea

 

czyli celeron 360j 1.4 14x100

zmienilem pamieci na 2x1 gb

zzmieniam tez dysk i przydalo by sie zmienic proca na cos lepszego albo zrobic tego drut moda, i wlasnie tu jest problem bo robilm go dzis juz chyba z 5 razy ruznej dlugosci druty itd. i nic, wszystkie programy pokazuja to samo, czyli 1400 mhz i bios to samo.

 

Mam kolejne pytanie:

 

Moja podstawka w procu to mpga479m w ruznych miejscach prubowalem sie dowiedziec na ten temat i wyczytalem ze niby to jest to samo co mfcpga478 ?

 

I problem kolejny. kupilem procesor o oznaczeniach L325B171 / RH80532 / SL6V9 2000/512. jest to micro - fcpga 478( co wg wiekszosci programow ma moja plyta ) lecz procesor na tym nie rusza. Czy pomozecie mi w doborze procesora ? dysponuje print screnami jezeli bedzie to pomocne to je wstawie.

 

Prosze o pomoc bo najwiekszy problem mam z tym procem.

 

Dodam ze moj chipset to 910gml czyli moze cos takiego podejdzie http://cgi.ebay.co.uk/Intel-Pentium-M-Proc...1QQcmdZViewItem

 

Najbardziej dziwi mnie brak mozliwosci zrobienia drut moda.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez n0w3y_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Mam nowego lapka: fajny sony vaio z celkiem m 1.6ghz. Wkładać do niego pentium M z mojego obecnego laptopa, czy robić drutmoda na (2133mhz)? PM ma speedstep więc większość czasu chodził by na 800mhz, więc pewnie zjadłby mniej prądu niż celek stale hulający na 2133mhz, rajt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie zabralem sie za OC starego lapka wlasnie z Celeronkiem 1.5 GHz M. Problem wlasnie w tym ze laptop jest na chipsecie SiS M661MX ktory wedlug producenta moje sprzetu niby ma obslugiwac zarowno FSB 400 MHz jak rowniez 533 MHz, ale wszedzie pisze ze drutmod na tym chipsecie nic nie daje. Dlaczego?? Przeciez niby ten chipset ma obsluzyc FSB 533 chyba ze producent w kulki leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry za odkopanie tematu ale jestem ciekaw czy w moim laptopie da rade to zrobić mam :

Ibm R50e

Typ procesora Mobile Intel Celeron M 330, 1400 MHz (14 x 100)

Typ magistrali Intel AGTL+

Mostek północny (Northbridge) Intel Montara-GM i855GM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...