Skocz do zawartości
nancy

Przy Instalacji Windowsa Xp, Wcięło Mi Gdzieś 30 Gb Z Dysku!

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój problem.

Zakupiłam sobie nowiuśki dysk o pojemności 160 GB. Przy instalacji Windowsa XP, standardowo utworzyłam sobie dwie partycje, dysk C 30 GB i dysk D 130 GB. Instalacja przebiegła bez żadnych kłopotów i po całej zabawie Windows pięknie się odpalił. Szczęśliwa przystąpiłam do kolejnego etapu, czyli sformatowania dysku D. I tu również nie było problemów, do momentu kiedy już dla formalności sprawdziłam jaką pojemność mają moje stworzone dyski. Radość przeminęła kiedy okazało się, że dysk D zamiast 130 GB, ma tylko 100 GB. I moje pytanie. Gdzie podziało się te 30 GB? Nie mam zielonego pojęcia jak je odzyskać. Przewertowałam tony zapytań na forum i nie znalazłam odpowiedzi. Plis.... jeśli ktoś wie co powinnam zrobić, bardzo proszę o wskazówki. Będę wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem w podstawowych, potrzebujesz Service Packa do windowsa. Mozna go pobrac z witryny microsoftu

Już wiem, już wiem. Wielkie dzięki:)

 

To normalne XP bez SP nie zobaczy wiecej jak 130GB czyli dokladnie tyle ile masz.

Musisz zainstalowac SP1 lub SP2 i uzyc tego:

http://www.48bitlba.com/download/enablebig...nableBigLba.exe

Nastepnie utworzyc nowa partycje 30GB.

 

Eh widzę, że czeka mnie ciężkie zadanie do wykonania. Hehe nie wiem czy podołam, ale będę próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnęłam sobie Service Packa 2 i dodatkowo EnableBigLba i........ obawiam się Panowie, że bez Waszej pomocy nie dam rady. Ostatnia malutka prośba:) Możecie mi powiedzieć po kolei, krok po kroku co mam dalej z tym robić. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym przyciskiem na Moj Komputer i wybierz Zarzadzaj.

 

W tym co sie otworzy wybierasz zarzadzanie dyskami i tam powinna widziec na swoim dysku nieprzydzielone miejsce. Prawy klik->sformatuj (czy utworz partycje, nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wkleję ; ). Mam Win XP z SP1a i ten wpis EnableBigLba ustawione na 1 ale i tak nie wykrywa wiecej niz 128GB :(((( help... Nie mam aktualizja najnowszych windy z wiadomych powodów :D. da sie to jakos ominac wie ktos? :> przy intalce windy chialem miec c: 85GB i d: reszta. ustawilem c na 85000 i teraz jak sie jakos mam nadzieje odblokuje ta reszta to to na tym d: "ujawni" Dysk to Seagate 200GB Sata NCQ

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, a ja mam taki problem siostrzeniec kupił dysk 160gb segate ma abita nf7 (v1.0). istaluje windowsa xp i po pierwszym uruchomieniu (chodzi mi tu o tą część nie graficzna po kopiowaniu plików) komp uruchamia się ponownie i lipa wyświetla się komunikat żebym włożył dysk bootujacy, ma jeszcze jeden dysk 80gb i na nim wszystko smiga. Ale systemu nie można na dysku 160gb postawić. Dodam ze próby z odłączaniem urządzeń różnymi konfiguracjami zworek zawodzą, bios normalnie wykrywa dysk, ale mnie zastanawia że win xp sp2 podczas instalacji na tej płycie i usunięciu partycji pokazuje dysk jako 130 pare gb. Jeżeli utworze partyjce w win w menadzerze to mam pełne 160gb. Dysk sprawny bo na moim sprzęcie instaluje się bez problemu partycje tez się normalne tworzą ale na NF7 cos się kaszani. Proszę o pomoc. Problem opisalem w temacie o NF7 ale bez odzewu. moze ktos z was pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

A ma ktoś pomysł co zrobić, jak z dysu (160gb) nie botuje system można na niego skopiować tylko pliki instalatora po ponownym uruchmieniu lipa, a na innym kompie instalacja przechodzi normalnie i jest spoko. Głównie chodzi o to żeby system postawić na 160gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...