Skocz do zawartości
Nicko13

Pierwsze Wc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !! :-) tak sobie pomyslalem ze sprzedam starą grafę ktorej juz nie uzywam i kupię sobie W/C ,watercooling,chlodzenie wodne :-) moim najlepszym coolerem jak do tej pory byl box a mhz narobiłem bardzo dużo ze wzgledu na doswiadczenie :-) 1200 np na pentiumie :-D

a wiec nie owijając w bawełne powiem na jaki temat są potrzebne mi rady :

Blok wodny : mam na oku Prisona od Kyńka jak myslicie dobry wybor??

Jako chłodnicy będe uzywal skraplacza LINK ,bynajmniej nie bede musial sie babrac w rozlutowywanie czyszczenie itp.

Pozostaje jeszcze kwestia pompki myslalem nad Atmanem 304,myslicie ze bedzie wystarczajacą pompką??

jak na razie planuje tylko jeden blok,pozniej rozbudowa o nastepne NB,GPU

chcialbym zaznaczyc iz interesuje mnie jak najwyzsza wydajnosc wiem ze wiele zalezy od chlodnicy dlatego pozniej pewnie ją zmienie,ale jakby co to co sądzicie o tej co kupiłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli chodzi o bloki, to lepie nei pytaj ba zaraz tutaj wojne wzbudzisz. Jest to tutaj ostatnio bardzo delikatny temat i lepiej nie zaczynac dyskusji na tene temat.

Pompka jak narazie wystarczy, ale na trzy bloki to juz moze miec problemy. NA trzy bloki to polecam mocniejszy model At-305.

Radze takze zainwestowac w lepsza chlodnice, bo skraplacz sobie raczej nie poradzi; temperatury beda nieciekawe. Jednak najwazniejszym elementem jest chlodnica a nie bloki. Lepiej tanszy i gorszy blok niz lipna nagrzewnica.

 

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha czekajcie niech kyniek zweszy temat i zacznie znowu od swojego "(...)najlepszy blok w polsce(...)"...

co do ukladu to miazga ma racje, pompka IMHO ciut za slaba na 3 bloczki. Za to podoba mi sie skraplacz, z dobrym shroudem i konkretnym nawiewem powinien starczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice zdan o skraplaczu są ciekawe :-) jak bedzie w rzeczywistosci to sie okaże,co do wojny o te bloki to raczej są podobne wydajnosciowo,cenowo i wygladają spoko i te do Kynka i te Misia15go.Weze u mnie sa dostepne cellefasty czy dobre??I co ma byc w ukladzie oprocz demineralki i odglaniacza?? Jaki plyn reagujacy w uv polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże Cellfast moim zdaniem najlepsze. Sam takie mam.

A do układu dolewasz sobie mieszanke boryga z wodą demineralizowaną (w proporcjach jakie tobie odpowiadają)

Barwniki UV do układu to polecam z realitynet. Mam żółty ... on nawet w świetle niebieskiej katody daje fajny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atman 305 wystarcza na 7 blokow, sprawdzone przez misia, to tak na rozwianie wszelkich watpliwosci. Tobie at304 w zupelnosci wystarczy, a bedzie mysle troszke ciszej.

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zwrocić uwage na to, że autor chce mieć w układzie trzy bloki. A to, że Misiu podpiął pod tą pompke 7 bloków to nic nie znaczy. Jasne, że woda płynęła przez węże, ale z jakimi oporami musiała sie namęczyć. Poza tym był to test jednorazowy, ta pompeczka by nie wytrzymała takiego obciążenia na dłuższą mete, pracując 24/7.

 

Thats my opinion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o aquael-u 650l/h u mnie ciagnal X3M-a bloczek na NB i przez jakis czas blok na GPU oraz kadeta. tak dzialal ponad pol roku dopoki go nie sprzedalem, dzialal bez zarzutu i sadze ze nadal nie ma z nim problemow. reasumujac do tego sadze ze at304 bez problemu pociagnie trzy bloki i duuza chlodnice, za to rowniez da sie go przerobic na in-line (gdyby autor topicu planowal kiedys cos takiego), jest tanszy i cichszy w porownaniu do at305. na dodatek atman 304 ma 10W a aquael 6W, pozdro

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy... Jeśli masz duży budżet to naprawdę polecam pompy CWU np. Grundfos, Laing, Leszno... ich zalety to CISZA i WYDAJNOŚĆ, a wady - podgrzewają wodę - dlatego temperatura na moim GPU ma ciągle tyle samo stopni (+-10 w zależności od stresu) Jak wyłączam kompa to woda grzeje się od pompy i bez wentyli nagrzewnice robią się cieplutkie (koło 38-40C) i ta temperatura się utrzymuje dopuki nie włączę kompa i wentylki nie schłodzą nagrzewnic (kilka minut i proc nie zdąży nagrzać wody).

 

Co do taniej metody ja miałem 2 AQUASZUTY 600l połączone równolegle. Działały super, dobra wydajność, względna cisza (duża jak na akwariówki), ale układ był otwarty... mała mobiność... zdecydowałem się na CWU, nie żałuję ;-) (żadnej z decyzji ani tych aquaszutów, ani pompy CWU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozę pomysl nad prisonem v2 non pro od kynka - w testach wypadł lepiej od cuba non pro non lite (takiej różnicy juz chyba na błędy pomiarowe nie można zwalić :P):

 

Tutaj masz linka do testu na jet-pc - chyba najświeższy

 

http://www.jet-pc.com/images/stories/01-12-2005/mis/mis.jpg

 

 

Ni sugeruj sie podświetleniem bo znowu wojna będzie

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na teście cube non pro miał ktroćce nie po skosie co mocno odbiło sie na wydajnosci. w kroccami po skosie jest na pewno w okolicach prisonav2 czy innych tej klasy. Jak masz mozliwosć za atrakcyjną cene to nie wahał bym sie długo. to dobre bloki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedl skraplaczyk :) a wlasciwie SKRAPLACZOPOTWÓR !! jakie to jest wielkie :P miesci sie 4x120 lub 9x80 !!super duze ;P i pewnie wydajne,to skraplacz wiec czysty w srodku,finy tez ma czyste tylko boki i rurki musze wyczyscic i wypolerowac,rurki poleruje papierem i automaxem a te boki ze tak powiem (nie ma zbiorniczkow)nie idzie bo nie ma dostepu za bardzo...:(chyba bede musial pomalowac.Ale to jest fajne monstrum devil.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten skraplacz to dobry pomysl. wg mnie lepiej bylo kupic jakas chlodniczke od fury. nawet uzywana i przeczyscic porzadnie. no zobaczymy jak bedzie sie sprawowac. mam nadzieje ze pochwalisz sie temperarturami z tym chlodzonkiem. pozdrawiam a jeszcze jedno, nie wiem czy zauwazyles ale ten skraplacz jest miedziano-aluminiowy ;) musisz zadbac o odpowiedni "plyn"

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, z tego co widze to miedziane sa tylko kolanka ktore lacza aluminiowe rurki i finy. albo mi sie zdaje. nie wiem. to Ty masz przed oczami ten skraplacz. nie wiem moze mam przewidzenia ale te rurki "za finami" na screenach wygladaja na srebrne/szare wiec to chyba alu. sorry, jak sie blizej przyjrzalem to jednak ujrzalem Cu ;)

pozdrawiam

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze jakas fotke z kroccami po skosie??

Tutaj masz foto bloku CuBe z Kroccami po skosie

 

Dołączona grafika

 

 

Jak juz mowil Tomcat.... ta wersja pewnie ma podobna wydajnosc do Prisona Non Pro wlasnie dzieki ulozeniu kroccow... wiec jesli mozesz dostac taniej to bierz :), a jesli nie wezniesz to daj mi namiary na osobe ktora sprzedaje to ja sam kupie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...