Skocz do zawartości
bogie

X800gto 256mb Czy 6800gs 256mb

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie też jestem ciekaw bo tą kartę chcię sobie kupić w następnym miesiącu. Ewentualnie się zastanawiałem nad 6800XT@16p,6v, tamta kosztuje w tej samej firmie 660 zl, ale ma tylko 128 MB pamieci. Ta ma DDR3 i do tego 256.

ATI już sobie podatowałem, bo na AGP nic ciekawego z ATI nie ma w tej cenie. Potrzebuję grafy do Obliviona a na x800GTO bez HDRa bym grać nie chciał jednak nawet jakby była duzo szybsza.

Warto to brać ?

AHA...i czy przy zestawie jak w opisie ten Chieftek 360W nie będzie mało dla tej grafy?. Ten Radeon9800PRO też w sumie należy do bardzo prądożernych kart

Czy 6800GS na AGP można zmodować odblokowywując dodatkowe 4 potoki?

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem conieco o tym ostatnio. Modują się, ale podobno nie daje to dużego wzrostu wydajności. Oczywiście zależy też jaka gra, ale generalnie jeśli miałoby to obniżyć max częstotliwość rdzenia o 40 MHz to się nie opłaci.

x800 GTO bym nie brał. Szybka jest, ale coraz więcej gier ma możliwość włączenia P.S.3.0, a brak HDRa całkowicie ją dla mnie zdyskwalifikował.

No ale co myślicie o tej grafie?, bo zwyklego 6800GS mozna za 740 zl kupic

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie ma, ale tu np jest za 769zl

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3717

byl ostatnio XFX Pine, ale chyba wszystkie poszly i wrzucili PALITA...

lub jescze warto spojrzec na

http://www.allegro.pl/item96681000_geforce..._1400_agp_.html

Ulepszona wersja?

I teraz ja sie spytam:

co o niej myslicie... jesli za ta sama cene jest PoV 6800GS to co brac???

Niby PALIT gorsza firma ale lepsze takty, wiec....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tescik sweet.

Jesli chodzi o 6800GS, to w Action mozna kupić za 740 brutto Palita, ale to wersja 350/850 o ile dobrze pamiętam, więc ostatecznie pod koniec miesiąca chyba się skuszę na to :

http://www.allegro.pl/item97700411_palit_d...4ns_256bit.html

To chyba to samo co ta wersja z EXTREME w opisie. Ktoś sobie taką wersję wymyslił :) Pamiątki 1,4 więc kręcić się będzie do ok 1400 MHz pamięć.

Nie spodziewalem się,ze ta karta tak bardzo kopie w zadek 6800GT. Tym lepiej.

:>

Oblivion czeka...

No a potem trzeba bedzie sprzedac stare dobre 9800PRO :D

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki teścik. Coś zawsze można się z niego wyznać ;). Ja brałbym 6800GS. Aha, i jeszcze sorki za to, że wcześniej napisałem 7600GT :oops:. Nie doczytałem, że chodzi o AGP.

tak tylko to jest test kart na pci-express a nie agp , ten z linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pci-express , pkt i tak mało na marku po procek nisko taktowany(przy szybszym procku murowane 7.5k) , poza tym vmod jest opisany w temacie 6800gs , z karty można wyciągnąć 8k , ale jakoś nie mam ochoty kupować nowy zasilacz , bez vmodów robie 6.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako,ze jestem zwolennikiem radkow powinienem wyraznie polecic x800gto,ale niestety,jest wolniejsze od 6800gs i nie ma sm3.0.Jednak zdecydowanie wole x800xt od 6800gs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Jako,ze jestem zwolennikiem radkow powinienem wyraznie polecic x800gto,ale niestety,jest wolniejsze od 6800gs i nie ma sm3.0.Jednak zdecydowanie wole x800xt od 6800gs :)

A kiedyśchłop miał NV ale źle trafił na karte NV ;/ I teraz ma uraz :P

 

Jeżeli nie zależy Ci na patrzeniu na loga a graniu w gry to polecam 6800GSa a jakiego to już poczytaj w teamcie o GSach w dziale NV :wink: A no i pamiętaj w porządnych sklepach można wyrwać taniej niż na allegro.

 

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400681

http://www.mojepc.pl/index.php?DepartmentI...&ProductID=7427

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna rewelacja, bo można to miec jeszcze 20 zł taniej, (z Action), ale ceny nie są złe. Zwykłe GS są jednak na allegro dość drogo. Te karty są na częstotliwościach 500/850 (ta pierwsza chyba też). Na allegro polujemy na te 1.4 ns, 450/1200. Są już za 800 zł.

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy jest sens kupować taką kartę na 1,4 , bo skoro na rdzeniu kręcą się tak samo (tak zakładam), a na pamięciach może z 200 MHz różnicy, to czy te 200MHz warte jest 60 zł ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprini - ja bym się zastanowił poważnie nad GF6800 do Obliviona . GS jest kartą ogólnie lepszą od X800GTO ale w oblivionie to porażka, zobaczysz HDR - to prawda ale będziesz mial srednoi 15fps mniej...

Piszę bo akurat przypomniała mi się dyskusja na forum obl. gdzie kolo co zmienił z x800 na 6800GS czy 7800 (juz nie pamiętam) zanotował takie spadki fpsów...

 

"6800GS is a better card than X800GTO but NOT in this game" :)

 

Lepiej rzucic jeszcze okiem na testy. Z tego co patrzylem to ATI wyraźnie bije NV w tej grze.

 

a X800GTO obsługuje HDR - ale realizowany za pomocą SM.2.0 a oblivion wymusza tu instrukcje SM 3.0.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli w Oblivionie HDRa nie uświadczę na GTO.

Z tych testów co przeglądalem przez te 3 tygodnie to GTO (testy z gier) nie miały zazwyczaj szans z 6800GS. (pomijając nieliczne wyjątki)

Z tą kartą i HDRem z powodzeniem zagram w 1024x768, a różnica w wyglądzie tej gry z HDR i bez jest KOLOSALNA. Wystarczy wyłączyć pare zbędnych detali jak cienie traw itp.

Teraz gram na 800x600,AAx2 na moim 9800PRO i gra chodzi fajnie pomijajac momeny, gdy na horyzoncie pojawią się wrota Oblivionu, wtedy 1-2 klatki.

Nawet jeśli spadnie do 15 FPS to żadna tragedia nie będzie.

Pomysl kupna GTO juz dawno odrzuciłem.

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja gram na swoim X700 PRO 440gpu i 1100ghz mem ,oczywiście HDR nie mam, ale z bloomem lekko zmodyfikowanym w stronę HDR (taka namiastka) i bez AA w 1152x864 wyciąga 35-50 w srodku i 25-40 na open na lekko stuningowanym ini. Jestem w pełni ukontentowany (jak mnie leje 3 gosci to potrafi spaść do 14). Jednak chętnie zmieniłbym na x800gto lub xl jednak wolę ATi - bardzo przyjemne w oblsudze karty - z Nvidią zawsze miałem problemy... Czaję się na jakieś x800gto lub xl w dobrej cenie bo to już byłby max co włożę w AGP. :)

 

Zresztą może wyjdzie kiedyś patch który zrobi HDR na SM 2.0? Był swego czasu Morrowind Optimizer który włączał na radkach TruForm.Pamiętacie?

 

Sorki za maly offtopic, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...