Skocz do zawartości
Turicum

Podział Łącza - Nietypowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Stanąłem (znaczy stanę) przed zadaniem podziału Internetu na dwa komputery:

- desktop, do niego dostarczany jest net za pośrednictwem sieci LAN, karta sieciowa REALTEK RTL8139, ma przydzielony stały IP przez ISP, provider w umowie, (ani regulaminie nie mówi o zakazie dzielenia łącza, jednak w cenniku jest pozycja opłata za drugie IP), w kompie mam tez na mobo wbudowana druga sieciowke

- laptop, tu nic nie powiem, bo zakup planowany dopiero

 

No więc myślałem nad tym zeby normalnie podzielic do drugiej sieciowki w desktopie podpiac skretke i do karty sieciowej w lapie, ale z laptopa korzystaloby sie w roznych czesciach domu co nie byloby wygodne, zeby ciagnac za soba kabel, wiec pomyslalem nad WiFi'em, jednak nie wiem czy trzeba byloby kupowac router z AP, do routera wtyczke od LANu, a w kompach po dwie bezprzewodowe sieciowki, czy moze tylko te sieciowki i polaczenie ad-hoc, z tym ze ja sie na tym niezbyt znam wiec czy to da sie zrobic.

 

Z gory dzieki za pomoc

 

PS a propos tego ISP, myslicie ze moze sie doczepic, czy jednak mozna bezproblemow dzielic. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz na kompie kupic sieciówke WiFi i udostępniać łącze za pomocą tego komputera.

 

2. Możesz kupić router do tego swojego połączenia z WiFi. Jakis tani kosztuje koło 200 PLN, skoro mówisz, że masz z kablówki.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepiej kupic niedrogi router z AP.

Kompa stacjonarnego podpial bym na kabel, a dla laptopa

polaczenie bezprzewodowe.

Jak udostepnisz net z stacjonarnego to zawsze kiedy bedziesz chcial miec

w laptopie bedzie musial pracowac stac.

Na dluzsza mete to troche niewygodne.

 

 

zavader---> koledze chyba modem adsl nie bedzie potrzebny bo jak pisze ma net z kablowki.

Wiec spokojnie zmiesci sie ponizej 200zl.

Edytowane przez Gorgus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepiej kupic niedrogi router z AP.

Kompa stacjonarnego podpial bym na kabel, a dla laptopa

polaczenie bezprzewodowe.

Jak udostepnisz net z stacjonarnego to zawsze kiedy bedziesz chcial miec

w laptopie bedzie musial pracowac stac.

Na dluzsza mete to troche niewygodne.

No dzięki za pomoc :)

 

Ale mam pytanie jednak do tego co powiedział Gorgus, o ile dobrze rozumiem wynika z tego, że jeżeli włożył bym w stacjonarnego bezprzewodowa sieciówkę i za jej pomoc udostępniłbym na laptopa net, to aby korzystac z lapa musialbym stac :? :?:

 

Faktycznie troche nie wygodnie, no to wezmy na to ze kupuje router z AP, tylko wtedy co, bo z tego co czytałem ludzie polecają D-Linki, czy może coś innego

 

Dzięki

Edytowane przez Turicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za pomoc :)

 

Ale mam pytanie jednak do tego co powiedział Gorgus, o ile dobrze rozumiem wynika z tego, że jeżeli włożył bym w stacjonarnego bezprzewodowa sieciówkę i za jej pomoc udostępniłbym na laptopa net, to aby korzystac z lapa musialbym stac :? :?:

Ty stac nie bedziesz musial ale twoj komputer stacjonarny bedzie musial byc wlaczony :D

 

Faktycznie troche nie wygodnie, no to wezmy na to ze kupuje router z AP, tylko wtedy co, bo z tego co czytałem ludzie polecają D-Linki, czy może coś innego

 

Dzięki

Ostatnio znajomej zalozylem siec 2 komputery stac plus laptop na WIFI uzywajac D-Link DI-524. Chodzi wszystko

bardzo ladnie i stabilnie. Kupilem na allegro za mniej niz 200zl. nowy z faktura i gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...