Skocz do zawartości
qbaneoplus

Zatkane Uszy :(

Rekomendowane odpowiedzi

hej jestem po grypie i jedyne co mi po niej zostało to własnie zatkane uszy nei wiem jak je odetkac kurde a strasznie to uciązliwe poniewaz o wiele mniej słysze np w szkole bardzo mi to przeszkadza i jest dla mnie irytujące tak wiec prosze moze ma ktos na to złote lekarstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem po grypie i jedyne co mi po niej zostało to własnie zatkane uszy nei wiem jak je odetkac kurde a strasznie to uciązliwe poniewaz o wiele mniej słysze np w szkole bardzo mi to przeszkadza i jest dla mnie irytujące tak wiec prosze moze ma ktos na to złote lekarstwo

czy jest na sali lekarz?

 

OMFG

 

czekam tylko na topic na tweaku "Cos mi sie zrobilo na penisie" .. ludzie od tego jest lekarz !!!!

anie ziomkowie na forum siedzacy przed pc-tami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jak uszy sie zatkają, to to strasznie denerwuje.

Na ogół przechodzi po tym jak sie prześpisz.

Możesż kombinować też z zatykaniem nosa, ale może zaboleć [;

Dokladnie, nabierz powietrza do ust az Ci poliki wydmie, zatkaj nos i sie pompuj to ci na 100% odetka, moze zabolec, ale bedziesz znowu slyszal. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po grypie usuwanie zgromadzonej w kanale słuchowym woskowiny poprzez sztuczne wytwarzanie podciśnienia - pomysły 'tweakowych speców' może (aczkolwiek nie musi, ale ryzyko jest) uszkodzić po prostu błonę bębenkową ucha środkowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchaj właśnie takich tweakowych speców. :?

 

Idź do placówki służby zdrowia, a jakaś pielęgniarka Ci pomoże. Nawet miłe wrażenie takie czyszczenie. ;)

 

Chodzilo mi oto ze to dosc czesto sie zdarza np. po grypie i nie ma sensu zaraz sie pchac z tym do lekarza ,tylko cierpliwie poczekac.Samo powinno przejsc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak z tym płukaniem to kuz probowałem szczykaweczkom bo tak mi dzis lekaz doradził ale to nie pomogło chyba ze mam to płukac i płukac do bulu nie wiem ale te zatkane uszy to juz mam z tydzien leciałem samolotem i mi sie zatkała a przy okazji grype miałem no i tak zostało jezu jak mnie denerwuje ten szum w uszach grrrrrrrrrr ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są dwa rozwiązania: woskowina zakrzepła i płukanie wodą nic nie da - trzeba to potraktować odpowiednio spreparowaną wodą utlenioną (nie jest to woda utleniona taka typowa z apteczki tylko robiona w aptece, czy w szpitalu na zamówienie), lub woskowina dostała się do ucha środkowego wówczas trzeba to zassać z wykorzystaniem ssaka próżniowego, lub gruszki laryngologicznej za pomocą odpowiedniej końcówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada ---> idż do laryngologa.

 

Pani (pan) doktor zajrzy w uszy, zobaczy czy są zatkane czy nie. Jeśli wystarczy płukanko to raz dwa i po sprawie. Jeśli zrobił Ci się korek to procedura potrwa... 30 sekund dłużej :)

 

Pani Ci drucikiem odkorkuje uszy i autentycznie odżyjesz!!! Wiem coś o tym.

 

PS: Zatkane ucho zazwyczaj świadczy o "zbytnim" dbaniu o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do.....dentysty :lol: :lol: :lol:

 

moze ktos napisze zaraz ze sie nabijam, ale ostatnio mialem taka jazdę..nagle zatkało mi sie lewe ucho..no nic..poczekalem dzien..nic (btw. w nocy jest najgorzej..wszedzie cisza a Ty slyszysz jak cos ci szumi...brrrrrrr)..kolejny dzien..nic...i nazajutrz wypadla wizyta u dentysty..ide (z zatkanym uchem) siadam na fotel, dentysta robi plombe, schodze a tu eureka!!!! ucho odetkane :lol: :lol: heheheeheheh..nie wiem czy ze strachu czy co?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do.....dentysty :lol: :lol: :lol:

 

moze ktos napisze zaraz ze sie nabijam, ale ostatnio mialem taka jazdę..nagle zatkało mi sie lewe ucho..no nic..poczekalem dzien..nic (btw. w nocy jest najgorzej..wszedzie cisza a Ty slyszysz jak cos ci szumi...brrrrrrr)..kolejny dzien..nic...i nazajutrz wypadla wizyta u dentysty..ide (z zatkanym uchem) siadam na fotel, dentysta robi plombe, schodze a tu eureka!!!! ucho odetkane :lol: :lol: heheheeheheh..nie wiem czy ze strachu czy co?? :blink:

Moze zab Ci wrosl do ucha ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do.....dentysty :lol: :lol: :lol:

 

moze ktos napisze zaraz ze sie nabijam, ale ostatnio mialem taka jazdę..nagle zatkało mi sie lewe ucho..no nic..poczekalem dzien..nic (btw. w nocy jest najgorzej..wszedzie cisza a Ty slyszysz jak cos ci szumi...brrrrrrr)..kolejny dzien..nic...i nazajutrz wypadla wizyta u dentysty..ide (z zatkanym uchem) siadam na fotel, dentysta robi plombe, schodze a tu eureka!!!! ucho odetkane :lol: :lol: heheheeheheh..nie wiem czy ze strachu czy co?? :blink:

czesto zatkane uszy mozna odetkac wyrównujac cisnienie w czaszce..

jak? ano proste .. zatykasz uszy i otwierasz szeroko buzie ... to pomaga.. rozniez jak piszczy w uszach

 

siedziales u dentysty z rozdziawiona buzia to ci przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto zatkane uszy mozna odetkac wyrównujac cisnienie w czaszce..

jak? ano proste .. zatykasz uszy i otwierasz szeroko buzie ... to pomaga.. rozniez jak piszczy w uszach

 

siedziales u dentysty z rozdziawiona buzia to ci przeszło

ale uszu nie miałem zatkanych w czasie borowania..wiec cos tu nie do konca teges Twoja teoria :) choc nie powiem ciekawa :) i prawdopodobna w sumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale uszu nie miałem zatkanych w czasie borowania..wiec cos tu nie do konca teges Twoja teoria :) choc nie powiem ciekawa :) i prawdopodobna w sumie

nie musza byc zatkane ... ale to pomaga..

i to nie jest teoria .. doradzila mi to mama kolegi która jest lekarzem.. odwiedzalem go keidys i mowie tak ot sobie ... ze mi w uchu cos piszczy .. a ona powiedziala zebym zrobil to co ci napisalem .. przeszlo odrazu..

do tej pory stosuje to jak mi sie ucho zatka albo piszczy i sprawdza sie ..

to samo trzeba zrobic przy jakims urazie akustycznym (wychodzisz z pokoju w któym byla glosna muza czy tez z glosnej dyski) jak piszczy w uszach albo szumi ...

prostota zwykle jest najskuteczniejsza .. tlyko trzeba wiedziec co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to mialem ostatnio z tym ze nie po grypie, od tak sie ucho zatkalo

 

kup sobie krople do uszu o nazwie Otinum, zapodaj kilka kropli na noc do zatkanego ucha, oczywiscie nie lez na tym boku co zatkane ucho, rano przeplucz letnia woda za pomoca strzykawki :) (zobaczysz ile tego syfu tam jest gdy bedziesz plukal mimo codziennej hiegieny uszu)

mnie pomoglo

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym myciem to dziwne troche , mowie tu o paleczkach hignienicznych a nie standardowym myciu :), bo kiedys slyszalem w radio byl wywiad z jakas laryngolog i mowila ze nie powinno sie nic tam pakowac (co nistety raz poznalem na sobie jak mi troche krwia zaczelo ucho plynac jak take gowno wpakowalem do srodka) i ucho samopowinno jakos tam sobie radzic z usuwaniem woskowiny. A druga rzecz to ponoc noszenie sluchawek zwieksza ilosc bakteri kilkunasto-dziesiecio krotnie. Wec jak sie juz zapchalo to wal do lekarza , pani pielegniarka ci pusci troche cieplej wody pod katem odpowiednim i bedzie jak nowe , potem pan/i doktor sprawdzi czy nie doszlo do jakiegos mechanicznego uszkodzenia i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...