Skocz do zawartości
FFK

..::!ważne!::.. Multiboot Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest mozliwosc zeby program (easyboot; diskemu<chyba>; magic ISO<polecam>) czytal obrazy dyskow CD/DVD (głownie ISO/BIN) a nie tylko dyskietek?? (IMA/IMG) rozrysuje o co mi chodzi :D

I mam jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwosc w multi bocie ze z menu startowego np wybieram jakis system ktory jest na wielu dyskietkach i zeby mi czytal program startujacy po kolei np 3 obrazy dyskietek :D

DVD

|_1.iso(multi)

|........|_1 system

|........|_2 system

|........|_3 system

|........|_4 system

|_2.iso(multi)

|........|_1 system

|........|_2 system

|........|_3 system

|........|_4 system

|........|_5 system

|_3.iso(multi? nie wiem<hiren`s bootCD>)

|

|_4.iso(multi? nie wiem<free dos>)

|

|_5.iso(multi? nie wiem<gnu/dos 2005>)

|

|_inne systemy operacyjne (np BEOS)

|

|_programy na IMG i IMA

|........|_dos 6.22

|........|_Seal (taki programik malo znany ale jest boska nakladka na dosa ma tylko 2 mb a obsluguje 24bit)

|........|_Dosstart (inna nakladka na dosa)

|........|_Dosnavigator (mam po polsku :D)

|

|_KONIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce sie do pytania. Czy mozna zrobic multi bootowalna plyte np. ze jest menu do wyboru i mamy np startowke win98(dyskietka) cichy boot , ale tez jakies inne programy typu norton czy norton antyivurs(na jednej plycie dvd mozna zmiescic przeciez kilka pelnych plyt cd z roznym oprogramowaniem) chodzi mi o to zeby mial na jednej plycie pelny pakiet roznych programow do odzyskiwania danych odwirusowywania tworzenia partycji itd. Jest to w ogole mozliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe. Jezeli chodzi ci oczywiscie o to ze chcesz po wybraniu opcji win 98 odrazu zaczyna sie instalowac taksamo z innymi rzeczami (jesli chodzi ci o anti, partinion(y), i inne polecam Hiren`s BootCD 7.4) ale jezeli sam chcesz to zrobic sa 2 sposoby :D

1) zrobic tyle kopii obrazow dyskietek i w nich pododawac w autoexec linijke %CDROM%:\adres programu <max o znakow(a jezeli jest powyzej 8-u to szesc liter~1)>

2) bardzo trudny ale malo miejsca zajmuje (ale sam nie jestem pewien co do tego sposobu mbo sam narazie go testuje :D)

w configu dodajesz kilka opcji do wyboru (mam nadzieje ze wiesz jak edytowac config)

i kopiujesz wszystko co jest z cdromem albo i bez

 

w autoexecu poszukac linijki gdzie jest napisane

 

IF %CONFIG%=="HELP" goto i cos tu bylo ale nie pietam

to drabiasz kilka lub jedno zalezy ile masz w config.sys dorobionych opcji w menu

IF %COFIG%=="tu to cos z config.sys" goto tutaj jest tekst ktory potem jest wpisany tak <np tu mamy przejsc do x:

if %CONGIG%=="x" goto x

:x

%CDROM%:\adres do np setup.exe od windowsa

---------------------------------------------------------

wszystkie litery w %% musza byc wielkie a w opcji %CDROM% musi byc jeszcze : i \ %CDROM% jest traktowane jako litera %CDROM% uzywa sie poto zeby moc uzywac tej plyty na wielu komputerach bo jezeli %CDROM% zastapimy litera D lub E to moze nie dzialac na wszystkich komputerach tylko na tych gdzie D lub E jest cdromem w zaleznosci jak jest ustawione a teraz jeszcze oznaczenia:

%CDROM%:\ cd-rom

%RAMD%:\ ram dysk

to co napisalem nie jestem do tego tak na 100% pewien ale mysle ze powinno dzialac ;)

zapraszam TUTAJ strona pewnego czlowieka wszystko jest opisane jak zrobic multiboot CD (jednak to co jest tam napisane nie rozwiazuje mojego problemu :()

Edytowane przez FFK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...