Skocz do zawartości
NikonBDG

K7 Triton Ga-7n400s(-l)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj tą płytkę i mam zonka. Jak ktoś jest w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny. Sprawa wygląda następująco.

Po złożeniu wszystkiego i wciśnięciu magicznego przycisku Power nie ma wogóle jakby napięcia na płycie.

Wrzuciłem na nią procka(ani Dureń 800 ani athlon xp 2200+ nie chodziły) Radek 9550Xt rowniez sprawdziałem na 9550, 512Ramu 333Mhz działające w dualu, sieciówka, wyprowadzenie USB, wiatrak do procka i do obudowy, jeden dysk ani 80gb ani 20gb nie ruszyły, Flopa i CD/RW. Mam zasilacz CODEGENA 300Watt(może za słaby??). Nie wiem naprawdę czy to wada płyty czy czegoś innego i błagam o pomoc.

 

BTW Na płycie ECSa wszystko działało.

BTW2. Widziałem opinie że ludzie na bardziej wymagających komponentach odpalali tą płyte na zasilaczach 300. Także nie wiem co.

Edytowane przez NikonBDG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie podłączłeś kabelka od napięcia 12V, a nie podłączyłeś go bo masz starą zasiłkę i nie posiada ona takiej koncówki.

Dołączona grafika

W czerwonej ramce jest zaznaczone miejsce gdzie znajduje się gniazdko do podłaczenia tego kabelka.

Wiec musisz pomaszerować teraz do sklepu i kupić nową zasiłke która będzie posiadałą taką koncówkę. B)

 

A i na przyszłośc radze zajrzeć czasem do instrukcji :wink:

Edytowane przez SeN81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jak masz zamiar wymieniać zasilacz to kup Delte lub Forotna 350W na allegro, a raczej koniecznością będzie jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie podłączłeś kabelka od napięcia 12V, a nie podłączyłeś go bo masz starą zasiłkę i nie posiada ona takiej koncówki.

Dołączona grafika

W czerwonej ramce jest zaznaczone miejsce gdzie znajduje się gniazdko do podłaczenia tego kabelka.

Wiec musisz pomaszerować teraz do sklepu i kupić nową zasiłke która będzie posiadałą taką koncówkę. B)

 

A i na przyszłośc radze zajrzeć czasem do instrukcji :wink:

No własnie w tym rzecz że mój zasilacz posiada taką końcówkę i ją podłączałem i nic żadnych oznak zycia. jakby co to do płyty dostałem równiez przelotkę z molexa na ATX12V równiez podłączałem i też nic. Nie wiem już co robić. A może płyta jest jakoś fabrycznie zabezpieczona, może trzeba ustawić jakoś zworki albo coś. Naprawdę nie wiem, bo chyba musiałoby już być szczytem pecha żeby była fabrycznie nowa płyta uszkodzona. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Zasilacz mam dokładnie taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76841167

Jak już bym był zmuszony do wymiany wziąłbym coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77489030

albo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75860514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege wyrzej.... ale sprawdz jeszcze czy nie masz ustawionej zworki na resetowanie biosu.. ja tak kiedys kupilem plytke dla kumpla.. i przez godzine dochodzilem czemu nie startuje :) ustawienie zworki sprawilo ze problem zniknal :)

 

edit: jak na zlosc taki codegen tyle ze 350W spalil mi sie wczoraj :) dzisiaj kupilem za 90 zeta FSP Group Fortron/Source z duzym wentylatorem... i powiem ze ladnie napiecia trzyma :) http://forum.hardtech.pl/Fortron_FSP350_60MDN-t649.html

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...