Skocz do zawartości
Kaeres

Podsumowanie Kart Graf Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie to optymalna i naj bardziej oplacalna karta na AGP jest Radeon9600Pro!!! Ale to moje skromne zdanie! Pci express Nadchodzi i niema co inwestowac w AGP nie jest przyszlosciowe!!! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to optymalna i naj bardziej oplacalna karta na AGP jest Radeon9600Pro!!! Ale to moje skromne zdanie! Pci express Nadchodzi i niema co inwestowac w AGP nie jest przyszlosciowe!!! Pozdro

R9600Pro ?

Przeciez to cholerstwo jest drogie jak na swoje mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9800 Pro oferuje wydajność porównywalną z GeForce 6600 o podstawowym taktowaniu (300/275 MHz). Pamiętajcie jednak, że Radeona już za bardzo nie podkręcicie.

troche mnie to smieszy ale moze po prostu na taki egzemplarz trafili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sens zakupu karty na AGP teraz to widze tylko wtedy o ile ta karta ma TUNER.

Sam kupie pewnie jeszcze jedną karte na AGP i będzie to pewnie jakiś 9800 All-in-wonder dla mojej Pani bo czasami lubi pograć w jakiegoś cs'ka albo simsy i nic lepszego niż jej XP 2400+ i płyta na AGP nie jest potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu wg was w agp juz nie ma sie sensu pakowac? nie wytrzyma roku z jakas dobra grafa? bo imho wytrzyma ;-) sam na agp mam x850xt pe i roznica w porownaniu do 9800pro jest kolosalna. Ciekawy jestem kiedy wyjda jakies gry w ktorych procesor kolo 3 ghz bedzie ograniczal reszte... Oczywiscie mowie o grach... ale do czego innego wiekszosc ludzi ulepsza kompy ;-) (oczywiscie nie radze nikomu w tym momencie kupowania starej platformy, ale jak ktos juz takowa ma, to nowa grafa da jej gigantycznego kopa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100%. Rok temu, kiedy zmieniałem platformę (już nie dawałem rady na duronie 700) PCI dostępny był jedynie na platformę Intela, a karty, których było jak na lekarstwo kosmicznie drogie. Głupotą byłoby teraz zmieniać platformę, skoro można kupić naprawdę mocną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4ever_anarchy_soldier popieram!

Pewnie że da kopa współczesne gry jadą głównie na grafice i zapychają gigabajty RAM'u, 64bit czy wielojajowość nie są im jeszcze niezbędne, a różnica wydajności nowych procków np. A64 w porównaniu do XP a wszczególności bartonów o tym samym zegarze nie jest na tyle wielka by sens było wydawać furę kasy na zmianę platformy. Złącze PCIE wydajnościowo dało bardzo mało, nawet prądu wystarczającego do zasilania lepszych grafik nie jest w stanie zapewnić, jedyne co umożliwiło to wątpliwe technologie: SLI i współdzielenie pamięci RAM przez kartę, obie mają na celu maxymalizację nie tyle co osiągów tylko zysków producenta :?

 

Natomiast co do testu to zabrakło porównań w grach, piła poszedł wg. mnie trochę na ilość nie na jakość.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4ever_anarchy_soldier popieram!

A64 w porównaniu do XP a wszczególności bartonów o tym samym zegarze nie jest na tyle wielka by sens było wydawać furę kasy na zmianę platformy

Zaraz przyjdzie draak i Ci cos powie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie draak i Ci cos powie :rolleyes:

No cuż draak w stosunku do mojego złoma ma w końcu 500MHz więcej na procku o znacznie poprawionej architekturze, dwa razy szybciej taktowane pamięci, płytę lepszą od pięcioletniego ECSa... :wacko:

Nie mówię że AGP i stare athlony są the best, tylko że można tanim kosztem podreperować ich wydajność wymieniając grafikę, w końcu 550zł za samego gf6600GT (300zł po sprzedaży starej grafy), a 1300 przy zmianie platformy to jakaś różnica jest, a pograć też można :D

 

Pamiętam jak ponad cztery lata temu zmieniałem dwu letniego PIII450MHz na athlona 1700+, to dopiero był szok, różnica porażająca, teraz pewnie dostał bym przy odrobinie szczęścia i umiejętności oc. dwukrotną różnicę, ale lepiej poczekać na trzy-czterokrotną (być może dwa jajka to załatwią) tymbardziej że gry mi w tej chwili chodzą nieporównanie lepiej niż na PIII w 2001r. mimo że pod maską siedział GF2TI poza min. detale ciężko było wyjść :(

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ponad cztery lata temu zmieniałem dwu letniego PIII450MHz na athlona 1700+, to dopiero był szok, różnica porażająca, teraz pewnie dostał bym przy odrobinie szczęścia i umiejętności oc. dwukrotną różnicę, ale lepiej poczekać na trzy-czterokrotną (być może dwa jajka to załatwią) tymbardziej że gry mi w tej chwili chodzą nieporównanie lepiej niż na PIII w 2001r. mimo że pod maską siedział GF2TI poza min. detale ciężko było wyjść

ja jeszcze mam takiego sprzeta z PIII500 na bx, riva 16MB i 256 ramu - heroes3 i cmr2 smigaja ladnie (colin nawet na srednich detalach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie draak i Ci cos powie :rolleyes:

To kolejny post z okresu twojego "niedowładu"?

 

Mogę się jedynie zgodzić z Mateuszem, a twoją prowokację puścić bokiem co też czynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastala jasnosc

Nie ruscy a polacy

Wiarygodne testy

Dobry serwis

I cała prawda o NV i Ati wyszla na wierzch

Jedynym oplacalnym mid-endem jest x800 gto a cena niespelna 800 zł czyni z niego naprawde b.ciekawy zakup na ktorym mozna pochulac przez kilka najblizszych miesiecy w dobre gry z dobra jakoscia grafiki na wysokim poziomie detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole mojego galaxy 6600gt pamieci 1.6ns ! za 579zl (9k w 2003 3dmarku) ;] z 525/1100 zrobilem 625/1250 bez zmiany boxowego coolera :D a dzieki temu testowi wybralem wlasnie 6600gt a nie x800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 6600gt tez jest bardzo dobra konstrukcja ale do x800 przekonuej mnie jeden czynnik

brak jakiegolwiek mostka (dla nv hsi dla ati jakos inaczej sie zwie) zmieniajacego uklad rodem z pci-e na agp

x800 referencyjnie obsluguje agp i to jest w nim to cos co mnie przekonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jedynym oplacalnym mid-endem jest x800 gto a cena niespelna 800 zł czyni z niego naprawde b.ciekawy zakup na ktorym mozna pochulac przez kilka najblizszych miesiecy w dobre gry z dobra jakoscia grafiki na wysokim poziomie detali.

Zapomiales dodac ze na agp <_< Bo do osmiu stow na pci-e jest 6800GS i to jest jedyny sluszny wybor :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiales dodac ze na agp <_< Bo do osmiu stow na pci-e jest 6800GS i to jest jedyny sluszny wybor :wink: pozdrawiam

mam nadzieję że już w styczniu modowalny 6800GS, o ile dystrybutorzy nie zaszaleją z ceną, będzie także jedynie słusznym wyborem na AGP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...