Skocz do zawartości
Worms_14

Czy To Duża Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mój Radek 9600 XT 550/730 GPU/MEM ma temperatury ( w dużym stresie ) odpowiednie 57-58 GPU i 47 Mem i nie wiem czy warto zainwestowa w jakieś chłodzenie chodzi mi o nawiew na karte bo moje miedziane radiatory są gorące :) Opłaca się zainnwestowac w jakiś cooler ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Mam grafike ATI Radeon 9600 256MB. Od zawsze gralem na starej obudowie w ktorej nie znalazloby sie miejsca na nic (czyt. ciasno jak cholera) a co za tym idzie temperatura panowala wysoka. Od jakiegos czasu zauwazylem spadek fpsow (jestem maniakiem CS 1.6) na poczatku bylo lux 100fps teraz spada do 60. Robilem wszystko: formaty antyviry stery itp. Szukalem ....

 

Z dniem wczorajszym kupilem sobie nowa obudowe "Mercury KM86" za 169 zl ktora ma przedni wyswietlacz. Na nim pokazane sa temperatury. Grajac dzisiaj patrze a tu temperatura radiatora na procku karty 65* :blink:

Czy tak wysoka temperatura ma wplyw na obnizenie wydajnosci karty jesli prawdopodobnie chulal on godzinami przez 8 miechow?? Na stale ?? Pomozcie :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Heh 105 stopni?? A długo już ma taką temperature?? Bo na dłuższą mete może sie to odbić na żywotności karty, lub poprostu ci sie zjara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Możliwe że nie styka radiator, ale możliwe jest też że taktowania 550 mhz to juz za duże dla twojej karty,a tymczasem, sprawdz dokładnie ten radiator :D bo to własnie on najwyrażniej jest przyczyna takiej wysokiej temperatury :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh 105 stopni?? A długo już ma taką temperature?? Bo na dłuższą mete może sie to odbić na żywotności karty, lub poprostu ci sie zjara :D

Do tylu dochodzi podczas grania np. w FEARa grafa jest bez wentylatora (HP) obudowa otwarta. W sumie jest na gwarancji ale troche tez mnie niepokoja te temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tylu dochodzi podczas grania np. w FEARa grafa jest bez wentylatora (HP) obudowa otwarta. W sumie jest na gwarancji ale troche tez mnie niepokoja te temp.

No to trzeba zapewnić jej jakiś nawiew i będzie chłodniej, duzo chłodniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

koniecznie zrób nawiew, powinien wystarczyc nawet jakis wentylek na 5v :D

@marek.t widze ze zmieniłes avatara :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Dokładnie 5v to tak niskie napięcie że wentylek będzie niesłyszalny a chodzi oto żeby coś dmuchało zawsze te pare stopni mniej :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...