Skocz do zawartości
bachus_anonym

Krotka Przygoda Z Bfg 7800gtx 512mb Oc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Tydzien temu zostalem poproszony przez kumpla o wykonanie "volt modow" do jego dwoch kart graficznych. Po kilku samodzielnych probach, poddal sie i tak oto obie grafy wyladowaly na mojej wycieraczce :)

Dołączona grafika

 

Aaaahaaaa, nic innego jak XFX 7800GTX 512MB i BFG 7800GTX 512MB OC :blink: Dularow 1500 w sprzecie do zmodowania. Cisnienie mi deczko skoczylo, jak pewnie i wielu innym by zrobilo, gdyby byli na moim miejscu :lol:

 

Rozpakowalem i pierwszy szok :( Jedna z kart (BFG) ulegla uszkodzeniu podczas przesylki!!! Zalamka! Dwa komponenty (kondensator i cewka) wypadly z opakowania!!!

Dołączona grafika

 

Kilka dni pozniej (czekanie na potencjometry) lutownica poszla w ruch! "Luzne" komponenty spowrotem znalazly swoje miejsce na plytce + mody na rdzen i pamieci na obu grafach zrobione :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Po skonczonej robocie, musialem oczywiscie skorzystac z okazji i wykrecic pare fajnych wynikow na jednej z kart ;) Czyli, to co chcialem wlasciwie Wam pokazac. Nie jest to SLi (moja Ultra-D nie jest zmodowana i do tego mialem jedynie jedna przejsciowke molex-pcie do zasilki), ale zawsze cos, nie? :)

 

42286 w 3DMark2001, 670Mhz/2050MHz

Dołączona grafika

 

24230 w 3DMark03, 670MHz / 2040MHz

Dołączona grafika

 

11580 w 3DMark05, 670MHz / 2050MHz

Dołączona grafika

 

 

Nie mam Win2k, wiec moze wynik w 3DMark2001 moglby byc nieco wyzszy niz to co oiagnalem. Poza tym, minelo sporo czasu kiedy ostatnio robilem benche 3D, wiec troszke wyszedlem z wprawy :lol: Aha, "Multiprocessor tweak" zostal uzyty... Moim zdanie, calkiem nie kiepski wynik jak na krecenie na firmowym chlodzeniu. Z ciut lepszym chlodzeniem, pewnie 2100Mhz na memkach pekloby...

 

Niestety, dzis obie grafy wracaja do wlasciciela :( Szkoda sie rozstawac, bo to prawidziwe monstra! Ale przynajmniej moglem sie pobawic ;)

 

Pozdrawiam,

 

M :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnieeeee :)

 

Co do ciśnenia to wcale się nie dziwie ale sie ciesze ze wszystko poszło po twojej myśli :) a z drugiej strony łącze z tobą w bólu ze musisz je oddac :P

 

Pozdrawiam,

Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus, każda DFi się moduje, nawet te nowe wersje z zalakowanymi lutami - wiem z autopsji :D

No a co do kabelka SLI to chyba w USA nie ciężko o to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt super jak i wyniczki ;) Kurde, że u nas nie ma takich kolegów :huh:

 

Gdyby to wpadło w moje łapki i miałbym DFI nie zmodowaną to chyba od razu bym moda na szybko robił.

 

 

ps. ponad 24k na jednej grafie, a ja się cieszyłem jak zrobiłem 25k na 6800GS SLI.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

bachus nie denerwuj tak :P

 

boze zeby tak dostac jedna chociaz, a o dwovh to nie mowie juz nawet :P ehhhh

 

szkoda ze bez sle, trzeba bylo zamowic przez naetaDFI lp SLI i oddac po tygodniu :D chyba ze "u was" tak nie mozna ;)

 

Sprzęt super jak i wyniczki ;) Kurde, że u nas nie ma takich kolegów :huh:

 

Gdyby to wpadło w moje łapki i miałbym DFI nie zmodowaną to chyba od razu bym moda na szybko robił.

ps. ponad 24k na jednej grafie, a ja się cieszyłem jak zrobiłem 25k na 6800GS SLI.

 

ile miales w 2k5 :>

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus a gdzie tryb sli :>

Bachus, każda DFi się moduje, nawet te nowe wersje z zalakowanymi lutami - wiem z autopsji :D

No a co do kabelka SLI to chyba w USA nie ciężko o to :P

Nie, nie o to chodzi ;) Mostek SLi mam. Po prostu nigdy specjalnie sie nie wzialem za zmodowanie swojej Ultra-D, poniewaz nie sadzilem ze kiedykolwiek bede bawil sie SLi. Do tego, mialem na reku jedynie jedna przejsciowke 4-pin MOLEX ---> PCI-E do zasilacza, wiec i tak nie moglem podpiac drugiej grafy. Poza tym ramy czasowe mialem dosc ograniczone, a byly wazniejsze testy do zrobienia ;) Nadal nie mam specjalnie zadnej wlasnej karty PCI-E :lol:, a priorytetem bylo przetestowanie moich dwoch zestawow 2x1GB pod katem stabilnosci w 3D.

Zatem, jedno do drugiego dodajac, po prostu nie mialem w tym momencie ani mozliwosci, ani specjalnie czasu. Ale i tak jestem zadowolony z wynikow przy uzyciu jednej karty. Jestem mocno pod wrazeniem, szczegolnie ze wyniki sa na fabrycznym chlodzeniu, ktore notabene powoduje ze grafa jest zajeb..... ciezka :lol:

 

Karty juz sa zapakowane i gotowe do drogi :(

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem, ale z lekkimi artami, więc ten wyniki się nie liczy i pozostałem na 11906 ;)

Ja też, Devil kiedyś też, ale coś mu sie odmieniło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, Devil kiedyś też, ale coś mu sie odmieniło :P

ja jak "robie wynik" to jade z zegarmi nie patrzac na arty dopuki nie bedzie zciny.... proste ;)

 

To nie jest sprawiedliwe, w stosunku do innych użytkowników z którymi się scigamy. ;)

Bachus może za jakiś czas kto Ci przyśle X1800XT :)

 

do mnie jest sprawiedliwe.... ale gdzie ja tam do was :P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak "robie wynik" to jade z zegarmi nie patrzac na arty dopuki nie bedzie zciny.... proste ;)

do mnie jest sprawiedliwe.... ale gdzie ja tam do was :P

 

Dokladnie

wynik to wynik - i tak nikt nie lata 24/7 z takimi nastawami jak max wynik - choćby z powodu głoścności/chłodzenia/ustawien w sterach ... itd

Bachus - ładnie

Obie grafy się tak samo kręciły ??

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile tych voltow?

Podane w opisie do linkow ORB, ale rozwine tutaj:

Stock ---> 1.43vgpu 3D (1.18vcore 2D) / 2.19vdd

Do tych wynikow ---> 1.60vcore 3D (1.33vcore 2D) / 2.50vdd

Wiatrak ---> Zawsze 100%

Temp. otoczenia ---> 22C

Max Temp. podczas 3D ---> 57C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dzwonić do mnie. Mam blisko lotnisko prywatne :]

 

Zabrałbym potrzebne kable i wio ;]

//

nie doczytalem... zabrałbym DFI ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że nie powinieneś się wypowiadać w tym dziale... :wink:

no wiesz jak ekstremalnie podkreci bez artow to pogadamy ;)

 

@cassius777

z takim podejściem to np. raniking w spi to tez bezsens skoro kompy nie sa stabilne (znaczy sa tyko na czas spi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak ekstremalnie podkreci bez artow to pogadamy ;)

 

@cassius777

z takim podejściem to np. raniking w spi to tez bezsens skoro kompy nie sa stabilne (znaczy sa tyko na czas spi).

napenwo nie jest to bez sensu do super pi nie trzeba full stable maszyny porpostu zylujesz setup tyle ile sie da a to ze np. nie przejdzie juz prime to juz nieco inna bajka, ranking spi polega na tym by w jak najkrotszym czasie przewalkowac odpowiednia probke wiec co tutaj jest nei tak??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napenwo nie jest to bez sensu do super pi nie trzeba full stable maszyny porpostu zylujesz setup tyle ile sie da a to ze np. nie przejdzie juz prime to juz nieco inna bajka, ranking spi polega na tym by w jak najkrotszym czasie przewalkowac odpowiednia probke wiec co tutaj jest nei tak??????

ale co Ci przeszkadzają arty :lol: ? to że "troche" cienie świrują i się czasmi troche zieleni pojawi? :lol: w spi tez jest tak ze komp moze byc niestabilny, a w koncu tu chodzi o wynik w obu przypadkach, wiec.........

 

 

co do spi jeszcze sie zgodze.. jesli przejdzie test..

ale arty to wg mnie co innego i uwazam to juz za "wywalenie".. to taka sztuka dla sztuki.. :wink:

arty to nie wywalenie. Arty to z reguły jeszcze jakies 30 mhz na rdzeniu (powedzmny) wiecej az sie nie przytnie/wywali czy co jeszcze innego, a jest to spora roznica w wyniku. Ogolnie to uwazam ze w rankingach i robieniu wynikow wszystkie chwyty dozwolone, oprocz manipulowania kodem programu (pache itd) o raz oczywiscie fabrykowania screenow. Jakby kazdy robił wynik na "normlanej" windzie i na full stabilnych ustawieniach to by zabawy nie było. Wkoncu niektorrzy (np ja) robia kompletna kastracje wszsytkiego zeby dostac 1 pkt ( no moze >1 ) ekstra, czy zejść o 0,1 sekundy, ale na tym to polega i uwazam ze tak jest sprawiedliwe bo dochofzi jeszcze pomysłowosc i widac czy ktos jest zaangarowany w to co robi, a teksty jak ktos pisze, ze po wyłaczeniu usług w systemie jest wynik nie wazny 9gdzies tak słyszałem) to od razu widac ze komus nie chce sie poswiecic czasu na instalowanie osobnej windy, robieniu optymalizacji itd. No to sie napisałem.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że do przeliczenia Super Pi 16MB trzeba mieć też już dosyć mocno stabilną maszynkę, to nie jest już tak łatwo, a tak wogóle to z reguły wyniki na nvidi z artami są mniej wydajne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...