Skocz do zawartości
daniel11111

Czy Ta Nagrzewnica Nadaje Sie Do Wc ?

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/show_item.php?item=76583559

 

 

da sie jakos zamontowac w takim chlodzeniu wodnym http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5837 i o ile spadla by temperatura jak teraz mam 2500+@2530 mhz 2 V w stresie 51 stopni. o ile by spadla temperatura z sama taka nagrzewnica a jaka jak by byl na niej mocny wiatrak 12 cm x 12 cm ? z gory thx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie pakuj sie przypadkiem w CCCP....lepiej doloz grosza i poskladaj sam jakis zestaw na bloczkach ktoregos z forumowiczow...

Ale przy tym bardzo dużo czytaj i przygotuj sie na nieoczekiwane wydatki :)

 

a co do chłodniczki to aluminiowe mimo że fajnie wyglądaja i kuszą to zapamiętaj aluminium ma 2x słabszą termoprzewodliwość od miedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno aluminium lepiej oddaje ciepło pasywnie... Jeśli zdecydujesz się na aluminiową chłodnicę/nagrzewnicę to musisz użyć czegoś na korozję np. COPAL i już (podobno działa znakomicie, nic nie koroduje i spokojnie można wtedy mieć w układzie miedź i aluminium). W każdym razie ja mam w układzie 100% miedź i mosiądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium lepiej oddaje ciepło bez nawiewu..

Ale już przy dmuchaniu wygrywaja miedziano-mosiężne konstukcje..

 

Poza tym - alu maja trudną do schłodzenia konstukcje - ktoś juz to gdzie poruszał, wentylator nie przedmucha powietrza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...