Skocz do zawartości
lukecz

[gsm]kara Za Niepłacenie Rachunków (op. Era)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcialbym spytac, czy jest mozliwe unikniecie (np. poprzez porozumienie z operatorem Ery, czyli firma PTC), kary umownej, jaka jest udzielana za nieplacenie rachunkow (abonamentow)? Kara ta to kwota az 900zl. Kara ta jest wypisana na "Zawiadomieniu przedsądowym" ktore wyslalo PTC, a w ktorym straszy Policją oraz komornikiem.

 

Powiecie: nie placiles - dobrze Ci tak!!

 

Ale...

 

Kara ta nie jest dla mnie (gdybym wzial abonament to oczywiscie placilbym naleznosc w terminie, wole jednak pre-paid). Kare te dostal moj brat (starszy ode mnie, zona, 2-ka dzieci). Skusil sie na abonament gdzies pol roku temu, wyglada na to ze nie placil przez caly czas rachunkow: dzisiaj jedno z jego dzieci przynioslo (ponoc znalezli przy sprzataniu ten swistek i zaczely sie martwic) mnie i moim rodzicom owe "Zawiadomienie przedsądowe", w ktorym wlacznie z tą kara umowna, zaleglymi rachunkami oraz odsetkami jest do zaplaty ponad 1000zl. Niestety jak widac moj brat zachowal sie idiotycznie nie placac rachunkow (nie wiem co on sobie myslal, musze z nim porozmawiac o tym) i kara jak najbardziej mu sie nalezy (nie zal mi go). Zal mi jest jego dzieci, na ktorych to sie raczej odbije, gdyz u nich w domu raczej sie nie przelewa...

 

I stad prosba do Was forumowicze: czy kiedykolwiek slyszeliscie/mieliscie stycznosc z ową "Karą umowną" oraz czy jest sposob na jej kasacje/zmniejszenie ze wzgledu na trudna sytuacje materialna? Najlepszym rozwiazaniem byloby oplacenie tylko zaleglych rachunkow (wraz z odsetkami), w ktorych moi rodzice pewnie pomoga, ale z tą karą będzie ciezko... Prosze o odpowiedz, za ktora z gory dziekuje

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno da sie rozlozyc na raty caly dlug, najlepiej wystosowac pismo do ery i zaproponowac jakas forme splaty, olewanie nie oplaca sie bo leca odsetki, dodatkowo era skieruje sprawe do jakiejs firmy windykacyjnej, z sama era mozna sporo zalatwic w kwestii takich splat (ja sam rozkladalem taka kare na raty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką nieprzyjemną sytuację... Z Erą... Zrobiłem zlecenie stałe... W swoim banku, a mianowicie BGŻ... Teraz mi przyszło pisemko, że od sierpnia nie płacę rachunków... Mogę iść do pierwszego lepszego germanosa i poprosić o przesłanie faktury zbiorczej? Albo tych wszystkich faktur? Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach).

 

I stad prosba do Was forumowicze: czy kiedykolwiek slyszeliscie/mieliscie stycznosc z ową "Karą umowną" oraz czy jest sposob na jej kasacje/zmniejszenie ze wzgledu na trudna sytuacje materialna? Najlepszym rozwiazaniem byloby oplacenie tylko zaleglych rachunkow (wraz z odsetkami), w ktorych moi rodzice pewnie pomoga, ale z tą karą będzie ciezko... Prosze o odpowiedz, za ktora z gory dziekuje

 

Pozdrawiam

Witam! Jesli zlikwidowali numer pozostaje jedynie zaplata. W innym wypadku mozna sie spokojnie dogadac (przez okres 2 lat "korzystania" z uslug ery dogadywalem sie w ten sposob chyba z 10 razy) Tak jak wspomniano wczesnie, mozna rozlozyc zalegla kwote na raty (najpierw jednak trzeba wplacic 30 % zaleglej kwoty. Aby uniknac zaplaty trzeba przedstawic akt zgonu dluznika.. raczej odpada bo o ile sam papier to nie taki wielki problem to fakt, iz bedzie to sprawdzane "utrudnia" znacznie sprawe. Mi nazbieralo sie 1300 zl splacilem w dwoch ratach i mam swiety spokoj. Watpie zeby plaszczenie sie i tlumaczenie sytuacja materialna cos dalo aczkolwiek zaznaczam, ze nigdy nie probowalem tej metody. Zycze powodzenia.

 

Moja byla kobieta ma zaleglosci w Erze na 2k zl - jej rodzice (z ktorymi mieszka i gdzie jest zameldowana) odsylaja pisma z firmy windykacyjnej piszac na kopercie "adresat nie mieszka pod podanym adresem" - jednak nie uwazam, iz jest to dobra metoda - ktoregos dnia fakt nie figurowania w krajowym rejestrze dluznikow moze sie przydac przy ubieganiu o kredyt itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

Moj znajomy tez nie placil w idei i podpisal niedawno anex do poprzedniej umowy dotyczacy rozlozenia platnosci na raty, jednak w przeliczeniu wychodzi wtedy odrobina wiecej do oddania co chyba i tak jest ugoda z ich strony... a i dali jemu kolejna umowe na telefon ;/ dziwne :| dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką nieprzyjemną sytuację... Z Erą... Zrobiłem zlecenie stałe... W swoim banku, a mianowicie BGŻ... Teraz mi przyszło pisemko, że od sierpnia nie płacę rachunków... Mogę iść do pierwszego lepszego germanosa i poprosić o przesłanie faktury zbiorczej? Albo tych wszystkich faktur? Dzięki z góry za pomoc!

Nie idz z tym do Germanosa, a do sklepu/salonu firmowego. Wiecej moga i latwiej sie z nimi dogadac.

 

Mozliwe, ze chodzi tylko o sierpniowy rachunek - miedzy zlozeniem dyspozycji zlecenia stalego a jego faktycznym wprowadzeniem do systemu i zatwierdzeniem przez bank mija 2-3 tygodnie. Z reguly zdazy jeszcze w tym czasie wyjsc faktura, ktora trzeba normalnie oplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... Pan z banku zawalil temat... Od sierpnia moje rachunki sa nieplacone... Moge isc do salonu i poprosic o przeslanie faktur z zaleglego okresu? Chodzi mi o wszystkie faktury osobno, lub razem w jednej zbiorczej... Chce to jak najszybciej zaplacic, bo mi dowala te 900 i nie bedzie zbyt milo :? Dzięki costi za wazne informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...