Skocz do zawartości
Gość dwaIP

Aibench Dyskusj

Rekomendowane odpowiedzi

co ma dual do sempronów s754? ale to prawda ze na tych sa,mych mhz venice939 jest tylko minimanie szybszy ale wydaje mi sie ze w wiekszym stopniu spowodowane jest to 4x wiekszym cache L2 niz dualem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma dual do sempronów s754? ale to prawda ze na tych sa,mych mhz venice939 jest tylko minimanie szybszy ale wydaje mi sie ze w wiekszym stopniu spowodowane jest to 4x wiekszym cache L2 niz dualem.

W moim komputerze dual ma wiekszy wplyw na wydajnosc niz rozmiar L2. (XP-M KT880 1024 MB RAM)

Co prawda L2 i dual sluza do zwiekszenia predkosci operacji na pamieci ale windows nie umie

efektywnie wykorzystac L2, stosuje zabytkowy algorytm z czasow gdy L2 mialo 512KB a caly RAM 32MB.

Dual nie zalezy od windy i to jest jego niepodwazalna zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nic nie benchował to dorzuce poprawiony wynik

 

Dołączona grafika

 

40s

395404169ns

1593354385check

 

@dwaIP

Jak niechce Ci sie to nie dodawaj tego do tabelek. Bo troche roboty byś miał z tym.

Pozdrawiam.

 

Edit: nie przełączyłem na pamięci, ale były na div 150 czyli na 246mhz

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich, po testach mojego Venica, czas na wynik. Bardzo zimne borygo + destylka dały ładny efekt, cała ciecz miała temp ok 2/3 stopni.

Procek @ 3006Mhz Venice

 

http://i15.photobucket.com/albums/a397/piwczan/39AI.jpg

39 seconds

709833194 nanoseconds

check 1049255251

 

Myślę, że wynik jest jeszcze do poprawienia, więcej nie testowałem bo czasu nie było na więcej :) Windows XP full optimalisation :) Proszę o dodanie tego wyniku, i wypowiedzenie się co i jak :D

Edytowane przez piwczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 seconds

709833194 nanoseconds

check 1049255251

Myślę, że wynik jest jeszcze do poprawienia, więcej nie testowałem bo czasu nie było na więcej :) Windows XP full optimalisation :) Proszę o dodanie tego wyniku, i wypowiedzenie się co i jak :D

Wynik bardzo ladny.

 

Brakuje wynikow z procesorami : pentium II, pentium III i odpowiednimi celeronami dla lepszego rozeznania w rozwoju architektury CPU 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wynikow z procesorami : pentium II, pentium III i odpowiednimi celeronami dla lepszego rozeznania w rozwoju architektury CPU 86

w szkole mam chyba celki 700..... jezeli sie wyrobie to w czwartek na informiew dam jakis scorek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wynikow z procesorami : pentium II, pentium III i odpowiednimi celeronami dla lepszego rozeznania w rozwoju architektury CPU 86

Mówisz i masz :D :

 

P2 233mhz@400mhz (3.5x66@3x133) unlock multi - i po co komu AMD :P

Abit BE6

128MB+64MB @133MHz 3-3-3

Ledwo zipiący Caviar 1.6GB (non stop wszystko doczytuje :-| )

Pół martwy, skatowany 98SE

 

W najbliższym czasie postaram sie dac wyniki na jakimś lepszym systemie (np 2kpro) - będzie można porównać. Mam jeszcze jakieś celki 300 - moge też dać wyniki. Jakbyś chciał jeszcze inne porównania, to nie ma sprawy - tylko nie za dużo bo dość długo się czeka

 

Dołączona grafika

 

440s 910397345ns

check 1372007429

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :D :

 

P2 233mhz@400mhz (3.5x66@3x133) unlock multi - i po co komu AMD :P

Abit BE6

128MB+64MB @133MHz 3-3-3

Ledwo zipiący Caviar 1.6GB (non stop wszystko doczytuje :-| )

Pół martwy, skatowany 98SE

Cos jeszcze musi byc pol martwe w tym kompie bo wynik gry jest nieprawidlowy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwaIP @ pare postów wcześniej dałem ciut poprawiony wynik. Jakby Ci nie sprawiło problemów wstawienie go do tabelki to prosiłbym o to.

edit: Daje jeszcze raz screena: http://img490.imageshack.us/img490/2134/celm1cj.jpg

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z P3 to chcialbym zobaczyc tualatina co pokaze

Z P3 tualatin bedzie ciezko, czasami mam dostep do komputera z celeron tualatin na DDR i jak nie zapomne plytki z AiBench ze soba

to wrzuce wynik.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celina 1,7GHz (czy jest gorszy proc ?)

108,449709777

http://img478.imageshack.us/img478/4825/aibenchcel8pu.jpg[/img]

Yoto, nie chwal sie wszedzie tym procem :P juz wszsycy wiedza ze go masz i jak ijest szybki :] a tak na serio to poprostu sraszne jest :D ale posc go troche wezej, bo stock to wiesz.....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto, nie chwal sie wszedzie tym procem :P juz wszsycy wiedza ze go masz i jak ijest szybki :] a tak na serio to poprostu sraszne jest :D ale posc go troche wezej, bo stock to wiesz.....

Akurat chwalić się to nie ma czym.

Jestem po prostu "wstrząśnięty" tą wydajnością

A kręcić go nie zamierzam - z def Vcore 1,75V i tak niema co się silić na cokolwiek, nawet na LN2 to będzie źółw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat chwalić się to nie ma czym.

Jestem po prostu "wstrząśnięty" tą wydajnością

A kręcić go nie zamierzam - z def Vcore 1,75V i tak niema co się silić na cokolwiek, nawet na LN2 to będzie źółw...

os kurde 1,75 :blink: :blink: :blink: :blink: jaki złom... skad żes go wytrzasnął ?! ale podkrec go troszeczku zobaczymy jaki bedzie skok wydajnosci :D :D :D no i na ile pojdzie...

 

i dlaczego nie ma sie czym chwalic? :D ja bym sie pochwalił jakbym takiego miał :lol2:

 

swoją droga to zastepca willego był northwood? :blink:

 

http://img404.imageshack.us/img404/2331/19uu.jpg

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

willi był przed northwoodem, btw yotomeczek, ten celeron jest na s478 tyle że nie normalne s478 tylko wersja laptopowa? moj ojciec kiedyś laptopie takiego celerona miał, syf jakich mało, lepiej już celerona-m na dothanie poszukać ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

willi był przed northwoodem, btw yotomeczek, ten celeron jest na s478 tyle że nie normalne s478 tylko wersja laptopowa? moj ojciec kiedyś laptopie takiego celerona miał, syf jakich mało, lepiej już celerona-m na dothanie poszukać ;p

celek yoto jest chyba desktopem, a co do tego ze nastepca wiiliego był northwood: to raczej duzo w nim nie poprwaili, bo ten skrecony na 1,7 ma taki sam czas...

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i w aibench tak ale porównaj chociażby cache, różnica między nimi jest ogromna

no niby dwa razy wiecej (tutaj celek vs pentium wiec 4razy), ale co to daje? nic... nawet amiana w rejestrze na 512 nie poprowiła nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

os kurde 1,75 :blink: :blink: :blink: :blink: jaki złom... skad żes go wytrzasnął ?! ale podkrec go troszeczku zobaczymy jaki bedzie skok wydajnosci :D :D :D no i na ile pojdzie...

i dlaczego nie ma sie czym chwalic? :D ja bym sie pochwalił jakbym takiego miał :lol2:

swoją droga to zastepca willego był northwood? :blink:

Ten złom pożyczyłem Yoto co by sobie spokojnie inną maszynkę z boku przygotowywał :lol: Procek pochodzi z biurowego kompa , co pewnego dnia stwierdził, ze działac więcej nie będzie :lol: . Niestety jest to badziew nad badziewie i radzę omijać te Willametki szerokim łukiem.

 

A tak na marginesie. Wiecie ile taki shit stoi na allegro? Ok. 160 zł :mur: Komedia w biały dzień.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj na takim celku a potem na northwoodzie, zauważysz że northwood jest szybszy na 100%. Miałem styczność z obydwoma wiec wiem...

No niestety HT robi swoje w pracy w systemie, ale architektura procka się nie zmieniła za bardzo skoro wynik taki sam. Po prostu dodali HT, nie zmieniając wiele, na pewno większa wydajność na godzien nie jest spowodowana większym cachem tylko ht

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...