Skocz do zawartości
Kochin

Karta Graficzna Zamiast Starego Geforce'a Mx 440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Celerona 2 GHz i 512 DDR2 Ramu.

Do tego dochodzi stary GF MX 440 MX, którego chciałbym wymienić.

Po lekturze forum doszłem do takiego wniosku.

Zasoby portfela mam do 300 zł a tą kartę znalazłem za 250 zł nowa, dokładnie taką samą.

Myslicie, że to dobry wybór w moim przypadku, czy proponujecie coś innego. Karta oczywiście musi byc na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych juz nie robia a na allegro zbyt dużego wyboru nie ma 9500pro. A co myślicie o tym co napisałem ?? Dałoby sie akurat ten model ładnie wykręcić ? I czy wymiana zasilacza byłaby konieczna w przypadku o/c ? Bardzo zależy mi na kasie ( jak każdemu ;) ) i 300 zł za używanego 9500pro to troche duzo. Boje się trafić na jakiehoś felernego :/

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie między 128 MB a 256 MB wynosi 30 zł jeśli chodzi o nowe karty. Jestem w stanie wytrzymać to 30 zł ale znacznie gorzej się podkręca ?? Te dodatkowe 128 MB nie jest warte 30 zł ????

Co do zasilacza to nie wiem dokładnie ( nie chce teraz sprawdzać, napisze póxniej) ale pewnie jakiś No-NAME 350W. Z tego co czytałem to takie coś nie nadaje sie do podkręcania karty. Taki by wystarczył ?? Widziałem na forum sporo przychylnych opinii o nim.

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Za 300zł mozna wyrwac spokojnie R9700 tylko trzeba dobrze poszukac :)

 

Ja jakis miesciac temu kupywałem R9700 nowego z 1 rok gwary za 310zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Radka 9550 to nie bierz 256Mb bo to się nie opłaca weź z 128Mb pamięci praktycznie nie ma różnicy oprócz ceny między nimi a nawet czasami te 256 Mb się gorzej podkręcają

co do o/c to ten Sapphire kreci się gorzej od Gigabyte więc Gigabyte lepszy :lol2:

 

Sapphire natomiast ma wiatraczek co dla niektórych jest zaletą a dla innych wadą :lol:

 

nie będę ci mówił "dozbieraj trochę kasy i kup coś lepszego" bo sam wiem jak to jest :angry:

więc co do nowych będzie to pewnie najlepszy wybór + zasilacz = o/c chyba że chcesz używaną to wtedy można by było czegoś poszukać innego B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pasywne chłodzenie wystarczy na podkręcanie w Gigabyte ?? Bo zdecydowałem się na Sapphire dlatego, ze ma wiatraczek. Niby w dziale o 9550 zero obie te karty dostały 5/6 ...

EDIT:

Mówisz o czymś takim ??

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za problem zrobić cos takiego

Toteż miałem wiatrak 80mm na radiatorze, trzeba po prostu doliczyć jakieś 20zł na wentylator

 

->Kochin

Akurat do Dooma 3 lepsze jest GF4 TI4600, tyle że nie kupuje sie karty do jednej gry.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem u kumpla i grałem w NFS:MW. Prześlicznie mu chodziła więc spytałem jaką ma karte :) Wyciągnął pudełko Gigabyte Radeon 9550 (nie była podkręcana) :) Nie mam pytań :)

 

Co do Dooma 3 to podałem go dla przykładu bo jest to jedyna gra do tej pory w która poprostu nie dało się grać na moim kompie ( pewnie są też inne ale w nie nie grałem ;) ).Zdecydowałem się na zmiane z powodu NFS:MW gdyz średnio to u mnie wygląda. Dooma 3 nie znoszę :) O co chodzi z tym MSI Radeon 9550. W temacie o 9550 na forum znalazłem tylko HSI Radeon 9550 który wypadł gorzej w tescie od modeli Gigabyte i Sapphire.

 

EDIT:

Znalazłem na allegro ten MSI RADEON 9550. Sa tylko 2 sztuki w tym jedna uszkodzona więc raczej ciężko bedzie to dostać :/

 

EDIT2:

A jednak wystarczy poszukać : MSI RADEON 9550

Z przesyłką będzie mnie to kosztować prawie 250 zł.

Za Gigabyte Radeona z odbiorem osobistym w Krakowie zapłace 217 zł.

 

Co wybrać ??

Do Gigabyte jakieś chłodzenie trzeba będzie więc dorobic. Do MSI też czy poradzi sobie ze standardowym ??

I jeszcze jedno pytanko. Czy fakt, ze moja płyta główna obsługuje AGPx4 a nie AGPx8 zmniejsza jakoś możliwości tych 2 kart ??

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz ostro podkręcł to nie trzeba wentyatorka :-P chyba że zamierzasz cisnąć z niej ostatnie poty to pewnie sie wtedy przyda:P

co do MSI to poszukaj u siebie w mieście napewno jest (troche droższa od Gigabyta) chodzby w Apollo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą sytaułacje co ty!Też mam gf 4 440mx i też do 3 baniek:).9550 podobno szybko gry ci się zaczną ciąć;/.Szukałem 9600XT a;e on ma 8 AGP a ja mam 4;(.Teraz poczekam do nowego roku jak 9700 spadnie do 300 i do ataku;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 9600XT to juz wydatek minimum 100 zł wiecej a narazie nie posiadam takich pieniedzy. Moze przez świeta cos wpadnie do kieszeni albo jakas promocja sie pojawi... Popytam w tym Apollo na temat tego MSI :) Może jakiś rabat 10% dla studentów jak ostatnio sie uda wykombinowac :) A co do agpx8 i agpx4 to podobno nie warto się tym przejmowac bo to sie różni nazwą tylko :D

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego RADEON 9600Pro Wartod dopłacić 20 zł do tego MSI i brać tego ??

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2:

A jednak wystarczy poszukać : MSI RADEON 9550

Z przesyłką będzie mnie to kosztować prawie 250 zł.

Za Gigabyte Radeona z odbiorem osobistym w Krakowie zapłace 217 zł.

 

Co wybrać ??

Do Gigabyte jakieś chłodzenie trzeba będzie więc dorobic. Do MSI też czy poradzi sobie ze standardowym ??

I jeszcze jedno pytanko. Czy fakt, ze moja płyta główna obsługuje AGPx4 a nie AGPx8 zmniejsza jakoś możliwości tych 2 kart ??

zalezy jaki to MSI ten super krecacy sie na 500/700 jest na czerwonym laminacie i ma miedziany radiator + wentylatorek ale w sprzedaży są tez na zielonym i z pasywnym chłodzeniem które nie kreca sie juz tak super ;)

 

EDIT

ja bym próbował wyrwac tą http://allegro.pl/show_item.php?item=76907936 lub http://allegro.pl/show_item.php?item=76490731

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia watpliwość :D Chyba zdecyduje się na MSI Radeona 9550 za 250 zł ale jeszcze zobaczcie to:

His Radeon 9600Pro tylko 20 zł droższy a ma taktowanie 400/600. Nie byłby lepszym rozwiązaniem ??

Tylko, ze tego MSI podkrecisz spokojnie na 500/700, a ten HIS raczej tyle nie pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze tego MSI podkrecisz spokojnie na 500/700, a ten HIS raczej tyle nie pojdzie.

ja bym nie był aż takim optymistą :P wystarczy popatrzeć w opisach o tutaj ile goście podkręcają te MSI ja tam nie widze żeby ktoś miał 500/700 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge cos tera znalezc takiego tesciku tego MSI. Chyba na boardpc, czy na frazpc na dzien dobry puscili ja na chyba 540/740 jesli dobrze pamietam. Tak swietnie sie kreci wersja z miedzianym wiatraczkiem. Ona ma pamieci 3,3ns, przemianowane na 5ns, czyli nic dodac, nic ujac :) Kilka osob na forum wzielo ta karte i osiagneli 500/700, ale jak widze nie wszyscy sobie dobrze radza :)

 

EDIT:

 

Ten HIS 9600PRO podany wyzej tez jest niezly. Ma pamieci BGA, wiec pewnie tez sie moga niezle krecic. Tylko, ze przy cienie 270, to ja bym sie zaczal zastanawiac nad Radkiem 9700, ktory mozna dorwac juz za 290zl. Jest duzo lepszy od tego 9600PRO. Ale z drugiej strony tak dodawac po 20zl to mozna i do 1000zl :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apollo czyli tam gdzie chce kupić mają tą wersje MSI na czerwonym luminacie z radiatorem i wentylatorem! Na stronie internetowej jest błędne zdjęcie i tam jest tylko radiator na czerwonym luminacie. Ech :/ Ciężka decyzja ale chyba najbardziej jest skłonny do zakupu tego MSI. A własnie. Sprawdziłem nazwe zasilacza i jest to : Link World PLG6 - 350W. Czyli zmieniać na Fortrona ?? Jeszcze poszukam w sieci coś o tym radku 9600Pro. Podoba mi sie w nim to ,że jest taktowany 400/600 bo nikt mi nie zagwarantuje dokładnie do ilu mi sie ten MSI podkręci. 9700 może i jest od 290 ale używany a taki raczej mnie nie interesuje :/ Raczej rozglądam się za nową kartą. Niby nowe 9700Pro chodza po 335 w KUP TERAZ. Ale to juz stanowczo za duży wydatek jak dla mnie.

 

PS. Takie lamerskie pytanie. Radiatory na pamieci daje się z 2 stron karty ??

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apollo czyli tam gdzie chce kupić mają tą wersje MSI na czerwonym luminacie z radiatorem i wentylatorem! Na stronie internetowej jest błędne zdjęcie i tam jest tylko radiator na czerwonym luminacie. Ech :/ Ciężka decyzja ale chyba najbardziej jest skłonny do zakupu tego MSI. A własnie. Sprawdziłem nazwe zasilacza i jest to : Link World PLG6 - 350W. Czyli zmieniać na Fortrona ?? Jeszcze poszukam w sieci coś o tym radku 9600Pro. Podoba mi sie w nim to ,że jest taktowany 400/600 bo nikt mi nie zagwarantuje dokładnie do ilu mi sie ten MSI podkręci. 9700 może i jest od 290 ale używany a taki raczej mnie nie interesuje :/ Raczej rozglądam się za nową kartą. Niby nowe 9700Pro chodza po 335 w KUP TERAZ. Ale to juz stanowczo za duży wydatek jak dla mnie.

 

PS. Takie lamerskie pytanie. Radiatory na pamieci daje się z 2 stron karty ??

400/600 to to MSI osiagnie z palcem w... :) Moim zdaniem zmien zasilke na Fortrona, nie bedziesz zalowal, a napewno bedzie to duzo bezpieczniejsze dla Twojego sprzetu. Co do pytania na koncu to riadiatory sie nakleja na kazda kostke ramu. Jesli sa po obu stronach (a w 9550 sa) to naklejamy po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...