Skocz do zawartości
jooseph

Jakie Macie Napiecia Na A64 Venice?

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj prosze wpisywac voltaz na waszych CPU. Najbardziej interesuja mnie wartosci pod OC.

Najlepiej tak CZESTOTLIWOSC W Hz, TEMP., PRAD, INFO:

 

NP.

 

2200@2500 Hz, 45*C, 1.55 V, INFO: Chlodze Thermalthake BigTyphoon

 

 

Mile widziane wpisy czasow "chodzenia" Athlonikow na aktualnym napieciu. :wink:

M. in. i ja skorzystam i moze zdecyduje sie podniesc na np. 1.55@1.65-V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie (jestem świerzym posiadaczem płyty i procka zmieniłem z socket A) .... jak jest najlepiej zmienić taktowania procka ? normalnie z biosu ,czy lepiej jakimś programem ?

mam chłodzenie standart i nie chciał bym przesadzić :)

myślałem, aby zrobić 10x240, ale nie jestem pewny czy prąd też podwyższyć.

sorki za tak głupie pytanie , ale jestem jeszcze początkującym -o/c

ogólnie ram też bym chciał, ale to już dla mnie czarna magia, no i wiem ,że to nie ten dział

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie (jestem świerzym posiadaczem płyty i procka zmieniłem z socket A) .... jak jest najlepiej zmienić taktowania procka ? normalnie z biosu ,czy lepiej jakimś programem ?

mam chłodzenie standart i nie chciał bym przesadzić :)

myślałem, aby zrobić 10x240, ale nie jestem pewny czy prąd też podwyższyć.

sorki za tak głupie pytanie , ale jestem jeszcze początkującym -o/c

ogólnie ram też bym chciał, ale to już dla mnie czarna magia, no i wiem ,że to nie ten dział

 

Są tematy o podkrecaniu ... :angry: :angry: kurde no...wystarczy poszukac :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Wszyscy pracuja na wyzsze MHZ na CPU. Natomiast czasem potrzebuje mniejszej wydajnosci (mieszkam jeszcze z mama ktora wali mi z **** ze rachunki za prad mamy na poziomie domow jednorodzinnych. Mowi ze PC jest wlaczony 24h i pradu duzo zre) Zmienial bym w biosie opcje ale niestety czasem poprostu nie moge wylaczyc win. Uzywam ClockGen4 z pod win. I moje pytanie.

 

Do jakich bezpiecznych parametrow (HTT, V cpu i mnoznik) moge sobie zmnijeszyc parametry :?:

Mam A 64 3200 Venice E6 i Abita AN8 Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Ja mam takie pytanie. Wszyscy pracuja na wyzsze MHZ na CPU. Natomiast czasem potrzebuje mniejszej wydajnosci (mieszkam jeszcze z mama ktora wali mi z **** ze rachunki za prad mamy na poziomie domow jednorodzinnych. Mowi ze PC jest wlaczony 24h i pradu duzo zre) Zmienial bym w biosie opcje ale niestety czasem poprostu nie moge wylaczyc win. Uzywam ClockGen4 z pod win. I moje pytanie.

 

Do jakich bezpiecznych parametrow (HTT, V cpu i mnoznik) moge sobie zmnijeszyc parametry :?:

Mam A 64 3200 Venice E6 i Abita AN8 Ultra.

sciagnij programik crystalcpuid i uzywaj opcji mutliper management

abity nie dadza mniejszego napiecia niz 1.1v

tak wiec mnoznik 5x=1000mhz to min i v 1.1v takie cos idle moze z 5-10w ciagnie

 

pomysl pokombinuj te 2000mhz bedzie ci proc napewno chodzil na napieci nizszym niz 1.4

w biosie wlacz cool and quiet

 

niektorzy dyletanci musza miec caly czas kreconego procka na 2700mhz albo wiecej na 1.5v albo i wiecej

nawet zeby napisac posta na tweaku :)

 

ltd ustaw na 4x aby uguru krecic z windozy w razie potrzeby po wylaczeniu multiper management

 

a mama ma racje zamiast zerowac na mamie jak zwykly darmozjad moze pomoz

zarobic na ten rachunek za prad, jakbys samemu placil rachunki moze mialbys inne

podejscie

pasozytow jest wiele ktorzy kryja sie za niby nauka a jak wiadomo szkola studia to leserka

i jakies platne zajecie w weekendy mozna znalezc o ile jest motywacja i jakakolwiek chec ktorej najwyrazniej ci brakuje

uwazaj jak mama sie zdenerwoje potnie ci kabel od zasilacza albo pradozerec poleci lotem swobodnym przez okno

 

troche dyscypliny by sie przydalo !! inaczej jest samowolka i lenistwo

mam tez jedno pytanie

komputer jest twoj czy mamy lub taty dla scislosci kto finansowal zakup bo moze mama powinna byc zla sama na siebie

a komputera tez trzeba uzywac z umiarem a jak ma sie kaprys robienia serwerowni to sie powinno za nia placic swoimi pieniedzmi

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wiedze ze troche odbieglo od glwonego tematu :P

 

Q'n'Q nie chce uzywac ze wzgledu na to ze wole sam monualnie ustawiac wartosci...A przy O/C czasem powoduje bledy...

 

Mnoznik na 4x nei da rady bo win sie zawisza...

 

Uguru uzywalem ale po zmianie np na QUIET HTT sie nie zmniejszalo...mnoznika nie da rady w nim zmniejszyc...

 

Pc caly jest refundowany przezmnie...Mama kiedys kupila uzuwanego P100,32ramu etc...Ale po jakims czasie wiadomo apetyt rosnie...I powiedziala ze jak chce to mam sobie sam zbirac...No i pracowalem na swoj nowy komuter...Niedawono kupilem kolejna platforme 64-bitowa (4 moja refundowana przezmnie platforma)...

 

Co do rachunkow to zgadzam sie z toba...Jak bym mial wiecej pieniedzy to bym na pewno dolacal mamie...Ale niestey jeszcze mam dlugi ktore trza splacic...:(

 

Kurcze a przydal by sie jeszcze soft do zmiany ustawien PRM na wantylatorze od CPU...Jakies prpozycje :?:

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...