Skocz do zawartości
grosikboss

Przeglądarki Internetowe I Zużycie Procesora ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To ja założyłem ten temat ale w momencie gdy go pisałem został mi odcięty internet. Jednak przed jego wyłaczeniem serwer tweak'a miał chyba jakieś problemy, bo nie mogłem nic napisać i cały czas jakiś bład wywalał. Dziwny zbieg okoliczności.

Żeby już nie poświęcać miejsca na tłumaczenia opisuję swój problem:

 

Jakiś czas temu zauważyłem, że w pewnych sytuacjach przy przeglądaniu stron internetowcyh, zużycie procesora sięga 90% i więcej. Np. ta stronka www.allekarta.pl gdy na nią wejdę i uruchomię menedżera zadań windows to zauważam, że klient zużywa prawie całą dostępną moc procesora. Rzecz dzieje się na każdej przeglądarce internetowej zarówno na moim komputerze jak i moich znajomych. Dlaczego tak się dzieje. Myślę, że ma to związek z animacjami na stronach, tylko co jest przyczyną :mur: ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyną jest flash.. mi ta strona zżera akurat 70%... Flash jest bardzo fajny.. dopóki jakiś cieć nie zechce animować obrazków wielkości połowy ekranu.. silnik renderujący flasha jest po prostu nieoptymalny...

 

zawsze mnie to dziwi.. jaki poważni panowie developerzy robiący reklamy na strony mają spzret.. że NIE WIDZĄ że po wejsciu na neiktóre storny komputer ledwie zaczyna zipieć... Bez jaj.. ja mam AMD64 i mi komputer potrafi zaklacić, a dla wsystkich ludzi posiadających słabszy sprzęt to jest masakra po prostu...

 

dlatego słowa do panów , którzy robią reklamy na www.. PUKNIJCIE się 3 razy w czoło zanim zrobicie animacje na pół strony i 18fpsów... żeby było ładnie.. Jak może być ładna płynn aanimacja skoro kompy nie wyrabiają i tak.. czy nie lepiej zrobić prostą animację MAŁA,, ze zmniejszonym frejmrejtem..? heh...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...