Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej klawiaturze od appla pisze sie zupełnie inaczej niż na dotychczasowej dinovo edge której używam w pracy i w domu do Vaio, na dinovo bezproblemu pisze się bezwzrokowo i jakoś tak mięciutko i sprawnie :) , to na tej z Maca standardowej pisze sie mi twardo, wolno i co chwile musze gapić sie w klawisze. Narazie kupiłem logitecha coś na wzór dinovo który działa z MacOS i jak narazie jestem zadowolony chociaż do dinovo troche jej brakuje to i tak pisze sie duuużo lepiej niż na applowej.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam tutaj do tematu . Nadal uważam, że za 2-3 lata nie bedzie sensu kupować stacjonarnych komputerów. Era mobilności: Już dziś laptopy są częściej kupowane od komputerów stacjonarnych i się nie dziwię bo laptop to kompfort pracy :) Gry: Mimo, że twórcy kart graficzny prześcigają się w możliwościach swoich kart to tak ludzie będa kupować konsole. Mało tego konsole będa zastępowac stacjonerne komputery nie tylko w grach (Jak dziś do PS3 można instalować Windowsa czy Linuxa :) ) A Maci to jeszcze nadal przyszłość ale Mac Air robi wrażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam tutaj do tematu . Nadal uważam, że za 2-3 lata nie bedzie sensu kupować stacjonarnych komputerów.

Po kiego mi mobilny komputer w domu? Nawet nie mógł bym podłączyc do lapka sprzętu, który posiadam...

Komfortu pracy na lapku z pełnym okablowaniem nie ma zadnego....

Lapek normalnego komputera nie zastapi jeszcze przez conajmniej kilkanascie lat. Przykładem jest tu jeszcze własnie nowy macbook gdzie miniaturyzacja i mobilnosc = jeszcze mniejsza funkcjonalnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego mi mobilny komputer w domu? Nawet nie mógł bym podłączyc do lapka sprzętu, który posiadam...

Komfortu pracy na lapku z pełnym okablowaniem nie ma zadnego....

Lapek normalnego komputera nie zastapi jeszcze przez conajmniej kilkanascie lat. Przykładem jest tu jeszcze własnie nowy macbook gdzie miniaturyzacja i mobilnosc = jeszcze mniejsza funkcjonalnosc.

Już nie przesadzajmy. Laptop nie potrzebuje aż tyle kabli co stacjonarka ;) jak ktoś chce moze wszystko podłączyc pod WiFi lub bluetooth ale kwestia bezpieczeństwa to już druga sprawa

 

Ps: Nie chce się z nikim kłócić bo każdy ma swoje zdanie i kupuje rzeczy wg. swego uznania ale jak zostałem szczęśliwym posiadaczem HP Paviliona 6640ew to teraz stwierdzam czemu wcześniej nie kupowałem laptopa a chciałem bawic sie w upgrady stacjonarki ;)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zgrywanie filmy i następnie jego kompresję z analoga do DivX na lapku w mniej niż 2 godziny to pogadamy o wygodzie stosowania lapka i jego kluczowej funkcji w likwidacji klasycznego PC'ta :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy. Laptop nie potrzebuje aż tyle kabli co stacjonarka ;) jak ktoś chce moze wszystko podłączyc pod WiFi lub bluetooth ale kwestia bezpieczeństwa to już druga sprawa

Skanerów z wifii nie ma. Z drukarek wybór tez jest niewielki, najłatwiej dostac go***go lexmarka którego nie wziął bym nawet za darmo...

Nie wspominając juz o normalnej karcie dzwiekowej i głosnikach 5.1 a nie czyms co tylko brzeczy, czy monitorze normalnych wielkości, bo to co jest w lapkach to się do pracy nei nadaje...

 

Tweirdzisz tez ze konsole będą zastepowac PC. Mi PC zastępuje telewizor i radio. Jak bym kupił konsole musiał bym ją podłączyc do ..... komputera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tech.wp.pl/kat,39516,title,Pecet-to...=1203619522.925

 

chyba tyle w temacie grania :twisted:

 

edit: nie strasz mnie czymś

PC_Speaker - myslisz, ze np ktorys z tej serii nie dal by rady?

co prawda z mobilnoscia to on nie ma za wiele wspolnego, ale to ciagle laptop

co jeno przypomina lapka a nie ma z nim niczego wspólnego. Ciekawe ile to minut może pociągnąć na dzisiejszych (nawet najlepszych) akumulatorkach.

 

Mind blowing graphics powered by twin NVIDIA 8800M GTX running SLi and Quad core Intel processor. The Xtreme SL8 offers unsurpassed performance for professionals and enthusiasts in a mobile

i minielektrownia w plecaku, żeby to chciało być mobilne. Przecież to mini stacjonarka a nie lapek. Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tech.wp.pl/kat,39516,title,Pecet-to...=1203619522.925

 

chyba tyle w temacie grania :twisted:

 

edit: nie strasz mnie czymś co jeno przypomina lapka a nie ma z nim niczego wspólnego. Ciekawe ile to minut może pociągnąć na dzisiejszych (nawet najlepszych) akumulatorkach.

 

i minielektrownia w plecaku, żeby to chciało być mobilne. Przecież to mini stacjonarka a nie lapek.

A dziś trafiłem na taki tekst http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39594 :-P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś trafiłem na taki tekst http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39594 :-P

Molyneux poki co to wiecej gada, niz robi :P

 

Poza tym teksty o koncu PC jako platformy do gier wracaja z uporem bumerangu przy premierze kazdej kolejnej konsoli od czasow N64 albo wczesniejszych. I co? I jajco, PC nadal trzymaja sie swietnie :)

 

Już nie przesadzajmy. Laptop nie potrzebuje aż tyle kabli co stacjonarka

Rozumiem, ze oderwiesz kable od wszystkich urzadzen peryferyjnych i zmusisz je do komunikacji z kompem za pomoca... no wlasnie, czego? ;)

Besides, w laptopie wszystkie kable masz, doslownie i w przenosni, pod reka - nie ma mowy o upchaniu ich pod biurkiem. A walajace sie po stole kable od skanera, drukarki, sieci, glosnikow 5.1, myszy i czegos jeszcze (np. klawiatury numerycznej na USB) nie sa moim idealem porzadku ;)

 

laptop ma swoje zalety i wady (jak wszystko na swiecie), ale IMHO stacjonarek nie wyprze nigdy. Chocby dlatego, ze nadal sa zauwazalnie drozsze od komputerow stacjonarnych, ale bardziej dlatego, ze wielu ludzoim nie widzi sie wymiana calego kompa przy potrzebie zmiany np. karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, ze chyba nic nie wyprze.... serwerów :razz: Oczywiście chodzi mi o architeORT: ORT: ORT: ktury. No fakt wszystko ma swoje wady i zalety. Ja powoli jednak przechodzę na mobilność :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli jednak przechodzę na mobilność :)

Ja też. Do przeglądania netu i sprawdzania poczty wystarcza mi komórka...

 

Idziemy dalej. Czy komórka moze zastapic notebooka? :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. Niedługo Pendrive z odpowiednim softem i wyswietlaczem LCD z modułami oraz WiFi może zastąpić komórkę zastępującą notebooka, zastępującego PC'ta, który jak powiszechnie wiadomo zastępuje wszystko i nic. Czyli PC nie padnie. Ta gadka zaczyna być coraz bardziej abstrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nigdy nie słyszeliście o USB na wi-fi. No i po co te wszystkie kable do laptopa itp, po co tyle USB w lapciakach :)

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ale niedługo się taki sprzęt pojawi no i na co komu będą kable podpięte do np. lapka ? :) Te laptopy pokazane powyżej fakt, długo na baterii nie uciągną ale w nich nie o to chodzi. Ważne, że wszystko jest zamknięte w jednym opakowaniu, bez kabli itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Do przeglądania netu i sprawdzania poczty wystarcza mi komórka...

 

Idziemy dalej. Czy komórka moze zastapic notebooka? :blurp:

Ale komórką nie da rady programować :P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wireless USB? Tego praktycznie jeszcze nie ma nigdzie w sprzedazy.

Czy mówimy o takim czyms?

http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/175850

 

Bo jeśli tak to jest. BTW. musze chyba taki zakupić do Wardrivingu. A konkretnie do pracy inżynierskiej o bezpieczeństwie sieci właśnie na tym przykładzie. Ponoc te Edimaxy są bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Jakbym miał wydać kasę na drukarkę, skaner i inne pier....oły na BT lub IRDa albo WiFi to bym się zastanawiał ostro czy mi potrzebna tak droga mobilność. Wystarczy że lapka za 2K plnów każdy PC w tej cenie robi bez wazeliny.

 

Lapek jest dobry - jako przenośna lekka maszyna do pisania, centrum rozrywki w długiej trasie czy jako małe biuro rachunkowe gdy księgowa musi latać od klienta do klienta. Ale na własne potrzeby? Wolę zawalić biurko i miejsce pod biurkiem niż szarpać się z ładowarką i akumulatorami. W końcu do parku idę sobie połazić a nie popierdzielać w excelu czy C++.

 

Pozdrawiam.

 

Abstrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lapka w pełni mobilnego - jedyne urządzenie podłączone do niego kabelkiem to zasilacz i czasami mysz - reszta czyli drukarka skaner itd mam podłączone pod stacjonarke i udostępnione :P I takie rozwiązanie polecam wszystkim.

Lapek w plecak i do pracy, a w domu do wypoczynku stacjonarka z duzym lcd, dobrym systemem audio i wygodnym fotelem + zimny browar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...