Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszem i wobec gdyż na ppa.pl ukazał się news dotyczący umieszczenia szczegółowych planów konstrukcyjnych Pegasosa przez Genesi. Przypominam niewiedzącym ze Pegasos to nie pegazus i jest zbudowany na podstawie proca PowerPC Motoroli i IBM. Może skończy się w końcu era prądożernych bydlaków które są zgodne wstecz z kalkulatorem jakim był 8086.

Szczegóły na portalu ppa.pl

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=3735&c=1

Edytowane przez Walonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavarr doskonale to podsumowal.

 

Milosnikow "konca ery pradozernych bydlakow" poprosze o liste oprogramowania, ktore mozna odplaic na tym wynalazku... ;)

Dla mnie tam bzdura...

 

Prądożerne to kompy są, ale jak chce sie grać i to np w SLI i tak dalej.

 

Do aplikacji, netu itd... to przecież nie jest potrzebny zasilacz 400-500 W itd? Prawda?

 

Notebooki też mało prądu jedzą...

 

Czyli koniec PC = bzdura

 

Chyba ze coś pomieszałem, ale w temacie troche nie jestem :) Fakt jest tylko dla mnie taki, ze komp nie do grania, wcale prądu jeść dużo nie musi :)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to ze konsole wypchną PC`ta(ten topic z gier), ale moze nowa platforma, a jeśli producenci zauważą że jest jakaś nowa pięknie zapowiadająca sie platforma to i soft sie pojawi i ja nie mówie ze szybko bo intel i amd troche pociągną ten cały marketing. A PowerPC na pewno powinno znaleźć ogromne zastosowanie w serwerach bo jaka tam różnica w cenie prądu jeśli serwer żre 3kW prądu czy 200 W no nie ? No ja ciekaw jestem jakby ci taki serwer chodził non stop to czy byś był zadowolony z rachunku. To jest krytyka po prostu złej ideologi intela i amd które zostawiają stare rozwiązanie i dokładają nowe i mamy "nowy" procesor. PowerPC jest robiony od początku za każdym razem tak zeby był jak najmniejszy i najwydajniejszy, podobnymi mu są chyba tylko ARM`y co prawda virtualne ale są podobnie robione zawsze od początku a nie na doklejanie. A notki notkami dla grafika to takie sobie rozwiązanie. I apropo prądożerności jak ci dadzą Viste to ciekaw jestem czy pójdzie w miare szybko na celku 600, jak XP się ścina na pentium III 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walonek - nie rozumiesz jednej rzeczy. PCty sa takei a nie inne i maja taka architekture a nie inna, bo musza zapewniac:

a. kompatybilnosc wsteczna, zebys kupujac nowy sprzet nie musial kompletowac oprogramowania od zera

b. kompatybilnosc "miedzy soba", tzn. zeby ten sam program uruchamiany na roznych konfiguracjach i podzespolach roznych producentow zachowywal sie w miare tak samo.

 

To, o czym piszesz to jest mrzonka IMHO - serwery juz maja swoje dedykowane procesory i platformy. I projektujac nowy sprzet musisz brac pod uwage te istniejace juz rozwiazania - jesli nie zapewnisz komaptybilnosci z nimi, to nikt Twojego produktu nie kupi.

 

A teksty o 200W zamiast 3kW moga mnie tylko smieszyc - poucz sie troche elektroniki a zobaczysz, ze redukcja pobieranej mocy wcale nie jest taka prosta - jakby byla, to na pewno obecny sprzet by nie ciagnal tyle pradu.

 

Co do scinajacego sie XP na PIII 500 MHz - na zle forum trafiles z tym tekstem, bo tutaj ludzie tak konfiguruja XP, ze chodzi spoko na procku 300MHz i 64MB RAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność wsetczna ok ale nie do pozimu procesora wykorzystyanego w kalkulatorach. A kompatybilność między sobą chyba będzie istnieć jak się zaczną pojawiać klony tego PPC, tak jak ma to miejsce w x86, choć tu z kompatybilnościa między sobą można polemizować bo składaki nie zawsze działają jak trzeba. A co do prądożerności to rozchodzi się o politykę aby nowe, szybsze i na doklejke i tu należy doceniać PPC za małą prądożerność i większą wydajność. Może intel i amd w końcu zauważy ze należy coś zrobić ze 100W pożeranego prądu, przecież da się lepiej, a jak nie to wkońcu się wyczerpią możliwości doklejania nowych "umiejętności". Przecież każdy Athlon i Pentiawka są zgodne z 16 bitowym 386, a powiem dosadnie na [ciach!] ? Po to by sobie Mario odpalić ?

A pozatym miało być nie o prądożerności, ale miała być dyskusja na temat wypuszczenia przez Genesi planów konstrukcyjnych komputera na PPC, na który jest mnóstwo oprogramowania, ot chociażby linux, a jak jest linux to tylko portować na inną architekture i wsio i oprogramowanie jest. Może była by to odpowiednia platforma dla buntowników, którzy nie nawidzą windowsa ? Tak, tak można powiedzieć ze taki jestem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombatybilnosc w dol to najgorsza cecha peceta.. Irytuja te fdd, comy, lpt, isa i cale to 20 letnie gowno.

Wiele osob nie potrzebuje jakiejkolwiek zgodnosci x86. Wystarczy dobry system operacyjny + pare programow i bedzie to lepsze, wydajniejsze i tansze od x86. Linux sprawdzi sie doskonale w wiekszosci zastosowan. (nie kazdy traktuje komputer jako konsole do gier)

costi windows xp na celeronie 300 i 64 ramu? przy tej ilosci to nie bedzie funkcjonalny system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność w dół jest potrzebna.

 

Przykładowo stacja dyskietek 3,5": Może i wy jej nie używanie, ja potrzebuję ten wynalazek, na uczelni niektóre komputery mają zainstalowany Win98, brak nagrywarki, brak internetu. W takim wypadku USB bez sterowników nie wykrywa PenDrive'a, nagrywarki nie ma, FDD 3,5 jest jedynym rozwiązaniem do przeniesienia danych na domowy komputer i dokończenie jakiegoś projektu.

 

Tak samo obsługa 16 bitów: używa sie jeszcze programy dosowe, np. do wyrównania sieci GPS, a nawet taki GoldMemory.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo jakby x86 mialo mocnego konkurenta. MAC umarl, albo umiera. firma zajela sie softem i ipodami. przechodza na intela wiec porazka. taki power pc musi byc tani zeby zdobyl popularnosc i wydajny, cichy itd. potem dopiero bedzie soft. i za 20 lat wszyscy beda zlorzeczyc na power pc bo jest zgodny wstecz. a i jeszcze jedno 386 byl 32bit ,a 386sx mial 16 bitowa szyne danych. szkoda ze teraz jest tak malo platform- kiedys bylo atari, amiga, pc, mac i bylo ostro bo karzdy producent bil sie o swoj kawalek tortu. a teraz grafy 3d wielki wal ati z x1000, o walku nvidia ze swoja poprzednia seria nie wspominam. intel z p4 pomylka (okazuje sie ze centrino jest lepsze i szybsze) technologia amd 64bit pozostaje nadal na papierze - bo ile jest softu 64 bit. jednym slowem kiszka. zreszta faktem jest ze x86 nie powinno byc zgodne z softem 286. porty com, lpt itp powinny odejsc do lamusa. kable eide tez powinny byc juz nie matowane, a jednak.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmieńcie temat mi to nie robi różnicy :), coś trzeba było wpisać no nie?. Co do staroci w postaci isy i innych pierdół to większość z nich można by zaemulować, przecież jak na najnowszych amigach stare są tylko emulowane, to i tu by szło, a wydajnościowo by starczyło. A co do ceny proca to nie jest chyba aż tak strasznie, a tym bardziej jeśli np. na planach Genesi jakaś tajwańska firma zacznie produkcje płyt głównych to może i ceny spadną. I wtedy jeśli za jakieś załóżmy 5-10 lat bedzie konkurencja platform to może i jedne i drugie będą dobrze rozwinięte tylko nie chciałbym żeby załóżmy Intel kupił dział Motoroli freescale i zaczął produkować proce bo jak do tego dojdzie to będzie piździec.

 

Ps. Zobaczyłoby się jak to będzie. Fajnie tak pomarzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do scinajacego sie XP na PIII 500 MHz - na zle forum trafiles z tym tekstem, bo tutaj ludzie tak konfiguruja XP, ze chodzi spoko na procku 300MHz i 64MB RAM ;)

Po odpowiedniej optymalizacji (wyłączenie zbędnych usług i innych śmieci) Win2k3 bez problemu latał mi na Celku 300 Covingtonie (tym bez l2 cacheu) i 128MB 66MHz SDRAMU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo jakby x86 mialo mocnego konkurenta. MAC umarl, albo umiera. firma zajela sie softem i ipodami. przechodza na intela wiec porazka. taki power pc musi byc tani zeby zdobyl popularnosc i wydajny, cichy itd. potem dopiero bedzie soft. i za 20 lat wszyscy beda zlorzeczyc na power pc bo jest zgodny wstecz. a i jeszcze jedno 386 byl 32bit ,a 386sx mial 16 bitowa szyne danych. szkoda ze teraz jest tak malo platform- kiedys bylo atari, amiga, pc, mac i bylo ostro bo karzdy producent bil sie o swoj kawalek tortu. a teraz grafy 3d wielki wal ati z x1000, o walku nvidia ze swoja poprzednia seria nie wspominam. intel z p4 pomylka (okazuje sie ze centrino jest lepsze i szybsze) technologia amd 64bit pozostaje nadal na papierze - bo ile jest softu 64 bit. jednym slowem kiszka. zreszta faktem jest ze x86 nie powinno byc zgodne z softem 286. porty com, lpt itp powinny odejsc do lamusa. kable eide tez powinny byc juz nie matowane, a jednak.......

Power Pc nie popularny a co jest w nowym xboxie :>? Mac umarł nowy system nowa płyta nowy sprzęt ? Poczytaj o beos i innych systemach aros. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macintosh już dycha według mnie... w moim gimnazjum mamy makówki, ale tylko raz mieliśmy je na kawałku lekcji

Pecety to są i będą bardzo prądożerne im lepszy sprzęt tym większe wymagania stawiane zasilaczom i tym większy pobór energii.

PC będzie dominował i to przez parę ładnych lat a nie wierzę by tak nagle wybuchł boom na maki i że ludzie będą się od razu przesiadać na makówy ot poprostu i tyle

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

zdziwcie się. nie macie pojęcia jaki teraz jest popyt na maki.

Sprzedawałem mojego mini na allegro. Dostawałem kilkanaście maili dziennie z propozycjami sprzedaży poza aukcją, po 4 dniach aukcję obserwowało 47 osób!

 

Stare powerbooki G3 lombard, pismo jeszcze rok temu były po 200zł, teraz ich ceny sięgają nawet 700-800zł, a to przecież wiekowy sprzęt z 99/00 roku.

 

Czytałem newsy o połączeniu apple z MS, albo że google chce kupić apple. Jakoś narazie nic się nie sprawdza.

 

Ja jestem zadowolonym posiadaczem maka, nie wciskam i nie polecam go nikomu na siłę. Niektórzy na widok białego macbooka ściągają majtki przez głowę.

 

Apple będzie poważną konkurencją dla blaszaków nie wcześniej niż za 3-4 lata. Chodzi mi tu o polskę bo w USA apple ma już silną pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Może skończy się w końcu era prądożernych bydlaków które są zgodne wstecz z kalkulatorem jakim był 8086.

Już padło powyżej- przychylę się do tych opinii. Tendencja jest teraz właśnie ku temu aby ograniczać zużycie energii (paliw kopalnych coraz mniej). Kompatybilność w dół jest nieunikniona i konieczna, nie tyle dla nas co dla otoczenia (choćby CD, FDD). Nie da się z dnia na dzień wprowadzić BlueRay i reszta niech spada.

 

Także slogan "koniec ery PC" możesz śmiało schować do szafy i położyć tam obok sloganu "PC do pracy, konsola do gier".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

MAC ma inne zastosowanie niż PC, grafika, obróbka video itp to jego żywioł. Sam pewnie kiedyś na maka się pzesiądę (do grafiki) chociaż teraz już coraz taniej można mieć dobrego PC

mhm. na maku nie ma internetu, komunikatorów, benchmarków, odtwarzaczy video, programow p2p i torrent, gier i tysięcy innych aplikacji różnych zastosowań?

Ja nie widze szczególnie nadzwyczajnych możliwości obróbki grafiki. Zrobisz to tak jak na PC. Chyba, że kupisz maca PRO z 16GB ramu i 2x quad core xeon, co daje 8 rdzeni, super szybkimi dyskami o łącznej pojemności do 3tb.

Taki zestawik dla grafika chyba około 16000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba ktoś zapomniał że PC to bardzo szerokie pojęcie, odnosi się zarówno do komputera wyposażonego w quada intela plus 2x GF8800GTX w SLI który faktycznie potrzebuje masę prądu, jak i do wynalazków VIA, na które nie potrzeba nawet radiatora, a do ich zasilania wystarczy zasilacz o mocy ładowarki do komórki. To trochę tak jakby powiedzieć że wszystkie samochody osobowe są bardzo głośne, koszmarnie paliwożerne, niebezpieczne i kompletnie niepraktyczne bo koenigseg CCX (czy jak to się tam pisze ;) który ciągnie 400km/h taki jest. PCta jako jedno z nielicznych chyba urządzeń można dopasować idealnie do swoich potrzeb. Jak ktoś musi koniecznie grać w 1600x1200 z aa16x w najnowsze gry to dostanie odpowiednie rachunki za prąd i jego sprzęt będzie kosztował małą fortunę, natomiast do klepania w wordzie i buszowania po sieci wystarczy dziś naprawdę byle co, nawet wspomniane wynalazki VIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany tysiące razy ;) [może nie tu ale na innych stronach, forach spotykany] Moje zdanie w tym temacie wygląda tak: jeżeli już dojdzie do końca PieCów - to na pewno będzie to proces powolny, ciągnący się jakiś dłuuuższy czas [lata ?] ...na bank nie będzie to hop z roku na rok... osobiście wątpię aby 'nowa era' nadeszła w najbliższym czasie, zresztą - pożyjemy zobaczymy ;)

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi windows xp na celeronie 300 i 64 ramu? przy tej ilosci to nie bedzie funkcjonalny system operacyjny.

bardzo dawno temu około 5lat- pamiętam jak znajomy miał XPka na PentiumMMX 200mhz!!!! 192MB sdr ram. oboje są z wykształcenia informatykami(tzn jego starszy brat, młodszy idzie w ślady starszego :] ), sam nie dowierzałem jak mi o tym opowiadał(ten młodszy :]), kolesie tak bardzo system zoptymalizowali ze działał jak win98 pod ta konfiguracja ... jednak nie mieli podł internetu wiec usługi svchost nie były aktywne co tez znacznie odciąża zasoby PCta Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...