Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Nie wiem jak MacBooki, ale widzialem intensywnie uzytkowanego iBooka (intensywnie = dziennikarka z radia, montujaca materialy w podrozy itp.) i wygladal po prostu tragicznie - ten applowski bialy plastik sie strasznie rysuje. Zreszta podobny problem, ale ze srebrnymi pleckami, maja ipody.

Ja wiem jak w macbooku, dopuki go intensywnie nie nosisz to jest zajebiście. A jak zaczniesz go pakować do tandetnej torby to masz lipe.

Ten biały plastik to zwykły poliwęglan.

Jedyne co można sie przyczepić to macbook sie grzeje. Często pracowałem na temperaturze ~84*C (dane z iStat PRO)

Wysokie temp nie wychodzą mu na dobre, gorące powietrze dmucha na matryce i ramka z czasem może minimalnie sie odkleić na środku. Nie jest to zauważalne ale jak sie dotknie to czuć, że nie dociska.

 

Co do roznicy w systemach.. Mi na OSX niczego nie brakuje. Mania OC mi przeszła, z czego niezmiernie się ciesze. Ogólnie po zakupie maca zmieniło się w moim życiu wszystko. Już mnie nie kręci notoryczne grzebanie w bebechach. To ma działać i mnie nie wku* denerwować, porządeczek na dysku zawsze jest, raz na dwa-trzy miesiące naprawa przywilejów i pracuje się naprawde dobrze.

Teraz mam więcej czasu spotykać się z ludzmi i imprezować :lol:

 

To, że mak jest lepszy do grafiki to jest stereotyp w tej chwili. Kiedyś tak było... zza czasów P3. Wtedy maczki miały procesory PowerPC, które się w tym lepiej sprawdzały w grafie.

Po wyjściu leoparda się bardzo dużo zmieni. Prawdopodobnie "kopa" dostaną maczki z Intelami, w szczególności Core 2 Duo i inne 64bitowe. Bo tiger początkowo wyszedł na PowerPC. Potem doszły intele i system "przerobiono" pod nie. Leopard będzie pisany właśnie z myślą o intelach, dlatego powinien działać lepiej i szybciej. Chociaż nie narzekam na tigera. Działa bdb.

 

Jestem zdania, że na dzień dzisiejszy cena komputerów apple nie jest przesadzona. Policz iMac'a po podzespołach mobilnych a nie desktopowych. Dodaj obudowe, napęd slot IN, airport, bluetooth.. tam jest wszystko.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a ja mam ibm t23 który jest resetowany raz na 2 tygodnie jak już windows bardzo muli.Nic się nie wiesza wszystko fajnie pracuje.Kosztuje obecnie grosze.Może nie wygląda równie ładnie jak mac ale nie takie jest jego zadanie.Stacjonarka także jest bezgłośna i na pewno dużo wydajniejsza niż dowolny mac oczywiście pomijając qadro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Stacjonarka także jest bezgłośna i na pewno dużo wydajniejsza niż dowolny mac oczywiście pomijając qadro

Twoja stacjonarka?

 

Co do budowy modułowej PC... spora ilość osób uznaje za zalete, że maki nie są budowane modułowo. System jest dostosowany z góry na wybrane konfiguracje. Nie wychodzą codziennie nowe sterowniki, które zapewniają różne osiągi lub czasem mącą w systemie.

 

 

Nie wiem czemu ludzie twierdzą, że macOS jest łatwo zepsuć... Co tam można zepsuć? To nie linux. Chociaż bazuje na BSD.

 

Czekam na leoparda. Posiadacze wersji beta mówią, że śmiga grubo szybciej na intelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ten temat jak dla mnie jest bez sensu. Każdy ma inne upodobania, każdy robi co chce ze swoją flotą i jeden kupuje maczka a jeden komp pod win.

Jedyne argumenty jakie tu padły co jest lepsze to:

Windows jest lepszy BO TAK.

MAC jest lepszy BO TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja osobiście nie uważam ceny mojego macbooka za wygórowaną... oczywiście patrzę na ceny allegro, bo w SAD i cortland to masakra.

Nowy macbook w configu C2D T5600, 512ram, 60hdd. Kosztował mnie 2900zl

W sadzie 4400zł. Dlatego opłacało mi się go kupić. Rozmyślałem nad kadłubem albo HP i postawić na nim OSX modyfikowany, ale za tą samą cenę postanowiłem kupić coś "ciekawszego?"

 

Na allegro nowe maczki można kupić za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to allegro i nigdzie nie widzę tych mac bookow za grosze ;) ceny od 4 tyś w górę.

 

A wracając do dyskusji na temat macków i ich ceny to sorry ale co mnie obchodzi że w stacjonarny komputer mi ktos ładuje części od laptopa. Co mi to da że mam za to dopłacać ?

Zrozumiem wszystko - ze macki są ładne, można zaszpanować przed koleżankami i pokazać jakim się jest elo i pro ;], ciche i zajmują mało miejsca, ale wmawiać ludziom że są tanie i że brak możliwości rozbudowy jest zaletą to juz jest przegięcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

brak rozbudowy?

W mabcooku mogę wymienić proca, ram, dysk.. co więcej można wymieniać w lapku?

Wymieniłem sobie ram i dysk, procek jest wystarczająco szybki więc po co mi lepszy.

 

Ja nikomu nie wmawiam, że są tanie. Jak dla mnie poprostu nie są drogie, patrząc na laptopy np. sony.

 

Mac to jest troszke inaczej przemyślana platforma. Tutaj system i konfiq tworzy jedną całość. Nie potrzeba tu biosa i innych zbędnych bajerów.

Do macbooka dodaj jeszcze baterię... Mało jest laptopów w których bateria potrafi wytrzymać nawet 8h.

 

Imac ma mobilne częsci, dlatego zajmuje mało miejsca. I za to sie płaci. Jak dla ciebie imac nie musi mieć mobilnych części. Ale oblicz ile miejsca zajmują radiatory, dysk 3,5" Karty rozszerzeń itp?

 

Ja nie obstaje specjalnie za makami, bo równie dobrze mogę pracować na standardowym lapku i też będe zadowolony.. Kupiłem bo miałem taki wybryk i chciałem pobawić się czymś "innym".

 

Niektórym z was jest trudno zrozumieć idee mackintoshy. Jesteście maniakami OC i nieustannej rozbudowy ;) mac jest dla ludzi, których średnio interesuje to co jest w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no np ja :D

Nie mam czasu dłubać i modlić się do blaszaka żeby działał, nie mam czasu na ciągłe modyfikacje. Kiedy do maczka nie podejdę to on zawsze trybi.

Myślę, że wysokie ceny maców są spowodowane wyjsciem starej platformy PPC.

PPC było drogie, bo było robione konkretnie dla apple. Wlazł intel.. maczki odrobine staniały i będa tanieć nadal. Producent nie pozwoliłby se na to, że PPC kosztowało 6k a wchodzą intele i odrazu połowa ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu dłubać i modlić się do blaszaka żeby działał, nie mam czasu na ciągłe modyfikacje. Kiedy do maczka nie podejdę to on zawsze trybi.

No popatrz mam okna zainstalowane w zeszlym roku i działają. Przeinstalowal bym je sobie juz nawet zeby przeczyscic troche dysk, ale system chodzi tak dobrze ze nie chce mi się marnowac czasu na instalację wszystkiego jak nie musze. Obok stoi Linux, zainstalowany w zeszłym roku, 2 razy aktualizowany działa. Kiedy nie podejdę, nacisnę spacje, zawsze się uruchomi...

Modyfiikacje? Praktycznie brak od 3 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np ja :D

Nie mam czasu dłubać i modlić się do blaszaka żeby działał, nie mam czasu na ciągłe modyfikacje. Kiedy do maczka nie podejdę to on zawsze trybi.

Myślę, że wysokie ceny maców są spowodowane wyjsciem starej platformy PPC.

PPC było drogie, bo było robione konkretnie dla apple. Wlazł intel.. maczki odrobine staniały i będa tanieć nadal. Producent nie pozwoliłby se na to, że PPC kosztowało 6k a wchodzą intele i odrazu połowa ceny.

 

No popatrz mam okna zainstalowane w zeszlym roku i działają. Przeinstalowal bym je sobie juz nawet zeby przeczyscic troche dysk, ale system chodzi tak dobrze ze nie chce mi się marnowac czasu na instalację wszystkiego jak nie musze. Obok stoi Linux, zainstalowany w zeszłym roku, 2 razy aktualizowany działa. Kiedy nie podejdę, nacisnę spacje, zawsze się uruchomi...

Modyfiikacje? Praktycznie brak od 3 lat...

ojjjojjj jakie wy macie nudne żywoty :P ;)

 

A tak na poważnie, u mnie też bez większych zabiegów stoi Winda na Duronie 950, restartowana średnio co 2 tygodnie i to właśnie z powodu że chce sobie chwilę w blaszaku pogrzebać.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mi windy na chodzie nigdy nie udało się utrzymać dłużej niż dwa miesiące. zazwyczaj ten sam problem> brak pliku NTDLR czy jakoś podobnie, albo bluescreeny albo jeszcze coś innego.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, te objawy to raczej "sprzetowe" ja tam do windy nic nie mam, no moze vista troche mieszala, ale xp byl raczej stabilny u mnie

na razie bawie sie maczkiem i co raz bardziej mi sie podoba, na poczatku wszystko bylo strasznie zamotane, ale z dnia na dzien co raz lepiej mi sie na nim siedzi, jak sie nie spodoba to sie sprzeda i juz, cyrografu na cale zycie nie podpisalem, nie widze problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

albo jak sie nie spodoba to sie stawia winde i ma się fajny komputerek do windy, który się świetnie prezentuje na biurku.

 

Do maczka się podchodzi inaczej. Tak jak by się pierwszy raz usiadło do kompa, bo dopuki się nie skasuje nawyków z windy to mżna się pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi windy na chodzie nigdy nie udało się utrzymać dłużej niż dwa miesiące. zazwyczaj ten sam problem> brak pliku NTDLR czy jakoś podobnie, albo bluescreeny albo jeszcze coś innego.

To sa tylko i wylacznie problemy z hardware, jak sie nie potrafi zlozyc komputera czy ustawic wszystkiego w biosie, to maczki sa fajne, bo nic nie trzeba przy nim samemu zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

to była obelga?

Zdziwiłbyś się, że winda potrafi się wyłożyć z powodu sterowników i innych powodów, bluescreen to jest żecz naturalna w windzie, gnojku. A co do biosu to chyba każdy potrafi zrobić reset do def.. settings i już gra wszystko. A co do składania kompa to też nie wiem co można tam s[ciach!]lić.

ha! dostane bana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była obelga?

Zdziwiłbyś się, że winda potrafi się wyłożyć z powodu sterowników i innych powodów, bluescreen to jest żecz naturalna w windzie, gnojku. A co do biosu to chyba każdy potrafi zrobić reset do def.. settings i już gra wszystko. A co do składania kompa to też nie wiem co można tam s[ciach!]lić.

ha! dostane bana :D

Typowy posiadacz macka ...

Niestety ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była obelga?

Zdziwiłbyś się, że winda potrafi się wyłożyć z powodu sterowników i innych powodów, bluescreen to jest żecz naturalna w windzie, gnojku. A co do biosu to chyba każdy potrafi zrobić reset do def.. settings i już gra wszystko. A co do składania kompa to też nie wiem co można tam s[ciach!]lić.

ha! dostane bana :D

Wlasnie o to chodzi. Skoro tylko potrafisz ustawic tylko na def i zapisac, to moze i dobrze, ze masz maczka :D . No i poprawne zainstalowanie sterownikow to rzecz ciezka, oj ciezka ;) . Bsoda z winy windy nie pamietam kiedy ostatnio widzialem... moze w tym roku az raz. Pamietaj, ze PC jak sama nazwa wskazuje to komputer osobisty i trzeba go skonfigurowac pod WŁASNE potrzeby, a nie zostawic wszystko na def, tak jak to sobie Bill czy inny pajac wymyslil. Ale jak ktos woli wydac 2x tyle, bo mu sie nie chce tego zrobic to bardzo mi przykro :D

 

BTW Proponuje sprzedac maczka, kupic kalkulator prosty, a reszte przeznaczyc na szkole i slownik :D . Az mnie dziw bierze, ze Twoj wspanialy mak nie ma slownika wbudowanego. Moj pc potrafi wskazac i poprawic moje ewentualne bledy :D

 

Jak juz nie ma argumentow, to czas na obrazanie innych :) .

 

BTW To nie byla obelga tylko fakt :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell - widziales kiedys ten system i probowales cos z nim zrobic? Zapewniam sie, ze wylozylbys sie na pierwszej lepszej operacji, a personalizacja wygladu jest jak najbardziej mozliwa i to raczej windowsowcy maja lopatologiczne programy typu windows blinds ...

Z tym brakiem slownika pojechales po calosci, na prawde staraj sie bardziej, bo twoje "argumenty" stanowia nie wiem o czym, a moze zaraz mi podasz ze nie potrafie zlozyc komputera?

Wyzywasz Billa od pajacow, a siedzisz na jego systemie i korzystasz z jego pomyslow i rozwiazan, personalizacja windowsa nizczym nie rozni sie od personalizacji mac os'a, tak jak napisano wczesniej - mac to tez pc.

Co do wydawania pieniedzy - moge wydac nawet 5 razy tyle, nie powinno cie to obchodzic chyba, ze leczysz kompleksy...

Chcesz jeszcze?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk mi się wydaje że MaSell odpowiadał do mariush190'a, który zresztą zaczął kłótnie i napisał "żecz". A co do maków, mojemu koledze się bardzo podobają, mnie jakoś do nich nie ciągnie :P (nie widziałem tego systemu na oczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco stary post, ale jednak mnie ciekawi ocb.

Poczekamy na opinie, az Ci sie cos wysra w systemie. Wtedy "przyjaznosc" maca wychodzi bokiem.

Na czym polegają te problemy o których piszesz? Mowa o serwisie, czy naprawie systemu?

Jestem nieco zielony w tym temacie, ale lekko mnie do tego ciągnie więc chciałbym wiedzieć. Czy to nie jest tak, że "jakiś tam ejplowski kabel" wystarczy do zrobienia kopii na drugim komputerze, a potem instalujemy system na nowo?

 

Pozdrowienia dla wyznawców Apple ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była obelga?

Zdziwiłbyś się, że winda potrafi się wyłożyć z powodu sterowników i innych powodów, bluescreen to jest żecz naturalna w windzie, gnojku.

Chyba u Ciebie :lol: W ostatnich 2 latach uzywania xp bluescreena widzialem moze z 2 razy (i to z winy sterow) Wiec za przeproszeniem nie pier*** glupot. Xp jest bardzo stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...