Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

"Nawet jakby byla siec to nie miało to by na nic wpływu. XP chodzi dobrze na procesorach 2xx czy 3xx MHz. Aby tylko mial odpowiednią ilosc ramu."

 

Już poprzednicy mówili że przy odrobinie chęci i mózgu (google czytaj)

mozna podrasować xp a nawet sciągnąć odpowiednio już przerobioną wersje która bedzie płynie działała prawie na wszystkim.

 

Mac co za problem wpisuje w emule "mac for pc" <lol> i mam już OS X wielka mi rzecz. Obecnie macki w budowie technicznej nie róznią się zasadniczo od PC.

 

Wiecie dlaczego PC wygrał konkurencje z tymi wszytkim atari,mac,pegasus itp. bo dzięki budowie modułowej i stadardyzacji interfejsów i w pewnym zakresie open source powstawało wiele firm takich jak ATi,AMD,nvida, Microsoft a konkurencja uczyniła tę platforme najbardziej rozwojową. Podniecasz się PowerPc ale intel i amd wciągu roku zrobią coś szybszego i oszczędniejszego to jest tylko chwilowy przebłysk.

 

A co do poboru prądu to juz w 2012-16 możliwe że przestanie mieć to znaczenie projekt ITER trzymajcie kciuki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Mac co za problem wpisuje w emule "mac for pc" <lol> i mam już OS X wielka mi rzecz. Obecnie macki w budowie technicznej nie róznią się zasadniczo od PC.

Masz? Powiedz na jakim sprzęcie i jak długo działa bez zwisu, kernel panic itp.

 

A co do PC... jest on poprostu tani. Chociaz mój macbook w porownaniu z parametrami innych PC notebooków wcale nie jest drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od prądożerności.

 

PC, w sensie komputer x86 wcale nie musi być prądożerny - Zawsze można zlożyć komputer z części "ekonomicznych" - tyle, że nie w sensie 3-letniej karty grafiki, niegdyś zwyciężczyni testów, która dziś jest warta grosze, lecz nowoczesnej, ale za to energooszczędnej. Tak samo procesor, nowy, ale "ekonomiczny", płyta do takiej układanki nie musi być top-endowa, zamiast kilku starych, malych dysków jeden większy (dyski zazwyczaj pobierają podobną ilość pradu, więc więcej dysków - więcej watów), tak samo jeden napęd combo, jedna kość RAMu... Do tego monitor LCD i jest zestaw. Podejżewam, że taki komputer zużywałby około 100 watów (plus wyświetlacz), a wydajnością przewyższyłby top-endowe, zużywające 300-400W maszyny sprzed 3-ch lat.

 

No i mamy i energooszczędność i ciszę i wystarczającą do wielu zastosowań wydajność.

 

No właśnie wydajność - Ta w momencie składania komputera zapewne będzie wystarczająca - XP pójdzie bez zająknięć, w Viście może skórka Aero by trochę zamulała... Tyle, że jest jeden detal - przez całkowitą dowolność w konfiguracji komputerów x86 producenci oprogramowania mogą dostosowywać je do aktualnie najwydajniejszych konstrukcji "no bo takie komputery już są, a za parę lat będzie to zupełny standard" - tym samym uniemożliwiając pełne jego wykorzystanie w slabszych komputerach.

 

W komputerach Apple tego nie ma - z góry wiadomo co w takim komputerze może siedzieć, zakres jest bardzo ograniczony - dlatego producenci silą rzeczy nie mogą wyprodukować czegoś na "top endowego" MACa, gdyż takiego po prostu nie ma - różnice w wydajności nie są aż tak porażające jak w popularnych w naszych domach PC-tach...

 

Jeszcze odnośnie cen - w tym roku odwiedził nas mój starszy brat - mieszka w stanach - tam Maci są całkiem popularne - sam przywiózł ze sobą Ibooka, czy jak się tam teraz zwą Applowskie laptopy - zapłacił za niego okolo 3000zł (po przeliczeniu na złotówki). Wszystkie aplikacje chodziły jak marzenie, cały komputer sprawiał wrażenie "dobrze zgranego"... Czyli wcale nie musi być drogo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw ;)

 

Kompatybilność wsteczna z x86 to nie jest wymysł inżynierów z intela czy amd, a po prostu nacisk microsoftu, bo tak naprawdę tylko soft pod platformy m$ musi utrzymywać zgodność z x86. Pod linuxem tego problemu nie ma gdyż jest wieloplatformowy.

 

Po drugie mac to taki sam pc jak każdy inny tym bardziej teraz gdy są trzaskane na procesorach intela i tu zresztą widać jak na dłoni że kompatybilność wsteczna nie wymaga utrzymywania tej samej linii procesorów - wystarczy odpowiedni os (os X jest oparty o bsd).

 

Kolejna sprawa to mit że apple jest idealny do obróbki grafiki ... Ludzie ... Słyszę to wszędzie, wielu powiela tą bzdurę... Tylko teraz co jest w nim takiego niezwykłego że jest lepszy do grafiki niż np c2d z 4 gb pamięci i bdb monitorem pod kontrola win xp ?

Czy ma lepszą kartę graf ? lepszy procesor ? szybszą pamięć ? a może lepsze monitory produkują dla maca ? A może pod maca są lepsze programy ? ...

 

 

Prądożerność myślę że nie ma się na ten temat co wypowiadać - inni już napisali że to tylko kwestia dobrej chęci producentów żeby zrobić sprzęt energooszczędny i wydajny jednocześnie. Myślę, że gdy w końcu przyjdzie moda na komputery energooszczędne (której oznaki już powoli widac) producenci będą się prześcigać w coraz oszczędniejszych rozwiązaniach bo tego będzie wymagał od nich rynek.

 

Na razie jednak rynek wymaga przede wszystkim wydajności - nawet kosztem potężnego poboru prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność wsteczna z x86 to nie jest wymysł inżynierów z intela czy amd, a po prostu nacisk microsoftu, bo tak naprawdę tylko soft pod platformy m$ musi utrzymywać zgodność z x86. Pod linuxem tego problemu nie ma gdyż jest wieloplatformowy.

Co do tej wstecznej zgodnosci. 16 bitowe aplikacje w windows NT chodza na emlatorze i nie wszystkie, które działały w dos/win 3x chodzą w NT. W windows x64 16 bit w ogóle nie jest obslugiwane za to 32 bit tez uzywają emulatora działającego jako dodatkowy podsystem. Jesli tylko MS przepisal by okna na inny CPU, wystarczyloby zeby napisal odpowiedni podsystem do obslugi starszych programów.

 

 

Kolejna sprawa to mit że apple jest idealny do obróbki grafiki

Kiedys był, a jak coś bylo kilka lat temu to pózniej się to powtarza przez kolejne kilka, nawet gdy juz nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy kumpla który ma imac'a, ipod'a i w ogóle jest "i", trochę z niego beki miałem na początku, ale niechcący zainteresowałem się tymi zabawkami, a przyznam, że moja wiedza na temat tego sprzętu była uboga i na zasadzie - imac, a co to za syf, błeee... trzymać się z daleka...

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć - nie bójcie się, to nic innego jak pc, a właściwie laptop spakowany w monitor lcd - ale jaki MONITOR!

Nadszedł czas modernizacji kompa, właściwie przesiadki z laptopa na pc. Granica cenowa ~ 2000euro. W życiu nie przypuszczałem, że pod uwagę wezmę nowego imac'a... Poskładałem sobie już właściwie wszystkie podzespoły w koszyku w sklepie wysyłkowym, ale cały czas jako opcję brałem pod uwagę kupno imac'a, no i dzisiaj nadszedł ten dzień, klamka zapadła! Byłem w centrum Dublina obejrzeć go i po prostu opad szczeny, ekran mnie po prostu poskładał po całości, za tydzień - dwa kupuję to cacko bo po prostu się zakochałem proszę państwa.

24 calowy ekran zrobił mi z głowy jesień średniowiecza :D , to był mój pierwszy kontakt z imac i mac os x, powiem szczerze, że tak cudnie to wszystko jest zrobione, że nie mogłem się oderwać od ekranu. Jak to się szybko otwiera, jak to wszystko jest dopracowane, każda ikonka, każde okienko, no i ta rozdziałka

A w skrócie co siedzi w środku:

 

Dołączona grafika

 

24" calowy ekran oparty na tej matrycy (PVA // 1920 x 1200)

2.4GHz Intel Core 2 Duo a dokładnie mobilny T7700

2GB DDR2 667

ATI Radeon HD 2600 PRO 256MB GDDR3

HDD 320 SATA 3,5

Bluetooth

Wifi b/g/n

Lan 10/100/1000

FW 400

FW 800

Optyczne wyjście audio

Nagrywarka DVD

Kamerka

Wbudowane głośniczki

Pilocik!

 

 

Więc jak widać kompletny laptop, uważam, że cena 1850e za takie parametry z taką matryca nie jest wygórowana, w tym momencie mit o drogich zabawkach od apple można obalić, zgadzam się, że za lapy mbp krzyczą sobie z deka za dużo, ale w imacu cena jest adekwatna do tego co otrzymujemy

mam nadzieje, że będzie mi służył, decyzji już raczej nie zmienię, nie spotkałem nikogo na forach kto po przesiadce z pc na mac'a żałował by, mam nadzieję, że nie zaliczę się do tej grupy [;

 

Gorąco polecam osobiście wybrać się do sklepu apple i zobaczyć to na własne oczy, bo tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk wg. mnie będziesz żałował :] co jak co, ale taka zabawka nie da Ci więcej zabawy niż grzebanie w blaszaku :D Taki mac jest dobry na kilka godzin później czar pryska i zostaje "tylko" bardzo dobra maszynka do neta i filmów, która ładnie prezentuje się na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny - ale ja nie grzebie od 1,5 roku, jeszcze nie kupiłem kompa, a już się przeraziłem z powodu nadchodzącego x38, pci-e2, ddr3, g92 i nowego intela w procesie 45, a wymieniłem tylko nowości tego roku!, nie będę tego nakręcał, nie chcę brać w tym udziału, grać też nie będę, nawet na konsoli nie mam czasu popykać, imac do moich zastosowań (film, net, adobe) będzie idealny!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy są imaczki ale mniejsze - na 17 calowej matrycy i core duo.

Co do głośności to są bezszelestne - sam się dziwiłem jak to może działać i obejrzałem go od góry do dołu i coś tam dmucha z od spodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lubi co innego :] ciekawe jak z głośnością tego cudeńka.

 

ps. mnie dziwi dlaczego producenci monitorów nie integrują kamery w monitor. super sprawa jak dla mnie.

podobno są bezgłośne

ciężko było to stwierdzić w tym sklepie, ale nie widziałem jakiś negatywnych opinii na temat głośności

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak widać kompletny laptop, uważam, że cena 1850e za takie parametry z taką matryca nie jest wygórowana, w tym momencie mit o drogich zabawkach od apple można obalić,

Tyle ze to nie jest laptop i za tą cenę mozna złozyc 2 takie komputery. W tym momencie wracamy do "mitu" o drogich zabawkach od apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się do końca, to nie jest laptop w sensie mobilności, ale jednak jeżeli chodzi o podzespoły (właściwie tylko dysk jest nie latpopowy 3,5) cisze/wydzielanie ciepła i zajmowane miejsce to jednak bliżej mu do laptopa niż do pc, po za tym złóż mi dwa takie komputery z taką matrycą to je kupię, zobacz sobie ile kosztuje sam T7700 i panel na tej matrycy - rozebrane i potwierdzone, a zresztą, nie widzę sensu nikogo przekonywać, sam byłem tak samo zacofany w tym temacie jak 99% userów w tej chwili, w polskim necie nie ma nawet ani jednej recki na ten temat, a jeżeli ludzie czegoś nie znają to się tego boją i ja sam na to byłem przykładem jeszcze kilka tygodni temu, więc ta reakcja mnie naprawdę nie dziwi :)

Idź do apple, zobacz na własne oczy, pogadamy, bo już mi się nie chcę słuchać, zabawki, ble ble, drogie, ble ble ...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lubi co innego :] ciekawe jak z głośnością tego cudeńka.

 

ps. mnie dziwi dlaczego producenci monitorów nie integrują kamery w monitor. super sprawa jak dla mnie.

Mam praktycznie na co dzień styczność to odpowiem. Niesłyszalny! Coś naprawdę niesamowitego, nawet nie liczę że kiedyś uda mi się wyciszyć komputer do podobnego poziomu;]

Kamerka w monitorze sprawdza się nieźle, ale jak dla mnie to tylko bajer z którego korzysta się niewiele.

 

Zamiana kompa na imaca? Może jakbym był milionerem...;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do apple, zobacz na własne oczy, pogadamy, bo już mi się nie chcę słuchać, zabawki, ble ble, drogie, ble ble ...

Po co mam isc do appla i oglądac? Akurat maców miałem okazję uzywac i to nawet dosc długo i ładne to to jest... z wyglądu tylko.

 

Zresztą z ludzmi z tej firmy nie chce miec zadnego kontaktu. Takiej niekompetencji jak u przedstawicieli apple w polsce jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ - możesz rozwinąć myśl, że fajny jest tylko z wyglądu? Nie rozumiem co jest nie tak z parametrami które podałem, a co do przedstawicielstwa apple w PL to wierze Ci, ten cały reseller w Polsce to w ogóle do bani z tego co czytam, najlepsze jest to, że pakują do zestawu stare klawy ze starego imac'a, masakra :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na opinie, az Ci sie cos wysra w systemie. Wtedy "przyjaznosc" maca wychodzi bokiem.

 

Mam praktycznie na co dzień styczność to odpowiem. Niesłyszalny! Coś naprawdę niesamowitego, nawet nie liczę że kiedyś uda mi się wyciszyć komputer do podobnego poziomu;]

W pracy mamy jakies biurkowe Delle na C2D i tez sa nieslyszalne.

Rzecz po prostu w tym, ze taki biurowy PC ma malutki pobor mocy (zintegrowana grafika, procek przez wiekszosc czasu chodzacy na nizszych taktach), wiec mozna go chlodzic polpasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

"Niedługo Koniec Pc`ta ?" - mega ROTFL. Rownie dobrze mozemy zalozyc watek "Koniec konsol?" albo "Koniec swiata?" I sens bedzie podobny.

 

Nierealny - ale ja nie grzebie od 1,5 roku, jeszcze nie kupiłem kompa, a już się przeraziłem z powodu nadchodzącego x38, pci-e2, ddr3, g92 i nowego intela w procesie 45, a wymieniłem tylko nowości tego roku!, nie będę tego nakręcał, nie chcę brać w tym udziału, grać też nie będę, nawet na konsoli nie mam czasu popykać, imac do moich zastosowań (film, net, adobe) będzie idealny!

Nie kumam kucyk. To co - to ze intel ma wypuscic procka w 45nm czy z powodu nowej serji kart nV nie oplaca sie kupic PC? Przeciez jak kupisz macka to tez bedziesz w plecy. To ze w twoim pokoju stanie imack nie spowoduje ze intel zaprzestanie rozwijania swojej lini procesorow czy nV poprzestanie na serji 8. Kup sobie kompa na zwyklej plycie z p35, jakiegos core duo ktorego podkrecisz bez problemu na ~3,5ghz i do tego radeona x1950pro za 500zl (tak tak) a nie jakies geforcy 8800 bo dx10 to fikcja.

I bedziesz mial kompa do gier w zupelnosci wystarczajacego a za rok zmienisz grafe na inna, tez za nie wiecej niz 500zl i dalej bedziesz ciupal. Z pci-e bedzie tak jak z agp. Zobacz, komputery z agp wyposazone w radki x1950 sa w stanie z palcem w ...... podolac kazdej grze.

Kup sobie lepiej ladna obudowe do PC zamiast kombinowac. :-)

 

Zreszta z komputerami jest tak ze sie ich nie kupuje jak mebli ze stoja pozniej az korniki zjedza. Takie zeczy sie zmienia jak filtry w samochodach...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra prawda jest taka że pomimo całego tego mitu jaki to apple nie jest dopracowany trendy i wogóle cool, Apple po 20 latach w branży i ma na świecie ok 3% rynku. I nikt nie może powiedzieć że to wina złego microsoftu czy innego dell'a bo w dziedzinie np oprogramowania apple mógł wiele zdziałać np. w trakcie 6 letniej kadencji XP, czy też mógł ugryść kawał rynku podczas marnej premiery Visty.

Zintegrowanie systemów Apple jest fajne przyznam, choć design mnie nie do końca przekonuje (byłem widziałem, w łapskach trzymałem). Takie "laptopowe" desktopy to apple nie jako pierwszy produkuje bo takie same systemy robi Sony w serii Vaio.

A co do ceny systemów? Apple jest w tej dziedzinie ewenementem w branży bo jako JEDYNA firma jest w stanie utrzymywać dla swoich produktów marże na poziomie 30-50%, nie jednokrotnie dochodząc nawet do 100% (iPhone), porównując to z marżą innych producentów na będącą na poziomie 5-10% łatwo podtrzymać mit o drożyźnie appla.

A odnośnie głośności... ilu forumowiczów miało kiedykolwiek system jakiegoś wielkiego "producenta" a nie poskładanego własnoręcznie tudzież w osiedlowym sklepie blaszaka? W tej kwestii każdy liczący się producent zrobił postęp więc i w przypadku apple nie ma się czym podniecać.

Żeby mnie ktoś nie zrozumiał źle... nie jestem na nie ale cała ta moda na nadgryzione jabłko występująca mnie nie przekonuje...tak samo jak brak elastyczności tych systemów. Apple robi dobre produkty, ale napewno nie najlepsze, i napewno nie w cenie adekwatnej do wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kucyk

 

C2D E6550 2.33 GHz - 560zl

2GB RAM - 210zł

Płyta głowna (kilka sie znajdzie w podobnej cenie) - 340zł

Karta graficzna - GF 8600 GT - 340zł

Zasilacz - Chieftec 400W - 160zł

DVD-RW - 100zł

Dysk 320GB - 250zł

Obudowa - 100zł

Mysz i klawiatura - 100zł

Windows - 290zł

Monitor 24" - Acer 2416 (matryca xVA) - 1430 zł

 

Ceny brane ze skapiec.pl

 

Mozna tez oszczedzic na procu i podkrecic.

 

W sumie 3880zł

Imac - 7030zł

 

Zdecyduj sam!

 

Co do sprzetu Apple, to jak sie dorwałem do iPoda, to nie chciałem oddac, ma cos w sobie.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie głośności... ilu forumowiczów miało kiedykolwiek system jakiegoś wielkiego "producenta" a nie poskładanego własnoręcznie tudzież w osiedlowym sklepie blaszaka? W tej kwestii każdy liczący się producent zrobił postęp więc i w przypadku apple nie ma się czym podniecać.

Ja miałem i jest się czym podniecać ;]

I nie mówię tutaj o jakichś vobisach i optimusach które spotyka się na co dzień a np o fujitsu siemens z serii scaleo i dellami gx.

Z tym mogę śmiało porównać i wiem że mac jest cichszy. Zresztą zazwyczaj najbardziej irytującym elementem "cichej" skrzynki jest hdd, gdzie w macu go w ogóle nie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mogę śmiało porównać i wiem że mac jest cichszy. Zresztą zazwyczaj najbardziej irytującym elementem "cichej" skrzynki jest hdd, gdzie w macu go w ogóle nie słychać :)

Tak samo jak wiekszosc nowszych dyskow 2.5. Mam pc i latwiej jest ropoznac czy pracuje po fanderze 120 @400rpm niz po dysku. Wcale nie trzeba miec imaca, zeby bylo cicho :D

 

Znajomy kupil mac booka i byl wrecz oczarowany... przez pierwszy miesiac, jak mu cos zaczelo nie trybic w systemie ;) .

 

BTW Tak, uzywalem imaca, niczym mnie nie zachwycil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... choć design mnie nie do końca przekonuje (byłem widziałem, w łapskach trzymałem). Takie "laptopowe" desktopy to apple nie jako pierwszy produkuje bo takie same systemy robi Sony w serii Vaio...

LOL! :blink:

 

Człowieku! iMac to klasyka! Ten komputer zrobił furrorę bo był to komp JESZCZE W CRT. W tedy szczytem były żółte/szare PC, a on był kolorowy, pół przeźroczysty i w dodatku dwa w jednym! Sony seria Vaio to nic innego jak próba podróby Apple'a! Byłem w saturnie, obok MacBook Pro był laptop Sony Vaio i ten drugi wyglądał jak brzydka zabawka w dodatku z Vistą na pokładzie! NIe wmawiaj mi, że iMac to podróbka, że Apple to szajs bo to jest nic innego, jak strasz przed nowym! Apple od lat wyznacza trendy w designie komputerów, posiada najlepszy system operacyjny jaki znam, nastawiony na prostote. W przeciwieństwie do Windows, jak paprzesz w Windows, to naprawisz, jak paprzesz w Mac OS X to popsujesz! Jak wyjmiesz Maca z pudełka to ON PO PROSTU DZIALA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

LOL! :blink:

W przeciwieństwie do Windows, jak paprzesz w Windows, to naprawisz, jak paprzesz w Mac OS X to popsujesz! Jak wyjmiesz Maca z pudełka to ON PO PROSTU DZIALA!

ale LOL - wlanie dlatego wole windowsa :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tez lubilem Windowsa za to, ze trzeba bylo przy nim grzebac, problem w tym, ze na dzien dzisiejszy nie posiadam za duzo wolnego czasu, to nie czasy szkoly gdzie o 15 bylo sie w domu i mozna bylo sobie system instalowac codziennie ...

 

Dla mnie wybor imac'a to chec sprobowania czegos nowego w moim zyciu, czegos z czym nie mialem nigdy stycznosci, nie zapominajac o; prostocie, zajmowanym miejscu - komforcie pracy, parametrach i nowy imac spelnia te zalozenia w 100%

 

Co z tego, ze za te pieniadze moglbym sobie zlozyc super pc, skoro bylby to tylko kolejny pc w moim zyciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze za te pieniadze moglbym sobie zlozyc super pc, skoro bylby to tylko kolejny pc w moim zyciu...

To chyba dokonałes złego wyboru bo kupując maca kupiłes kolejny PC.

 

Mac zawsze był i cały czas jest komputerem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga, naprawde tam siedzi w srodku pc? nie wiedzialem, myslalem, ze technologia rodem z kosmosu...

 

moze powinienem dodac - kolejny nudny PeCet, nic nowego nie wnoszacy po za cyferkami w 3dmarkach i zuzyciem pradu w moim mieszkaniu?

 

nie podpisuje cyrografu na cale zycie, jak mi sie nie spodoba to sie sprzeda, nie widze problemu, licze na to, ze dzieki niemu naucze sie cos nowegom, a poprzednim postem mialem raczej na mysli kolejny kawal buczacej blachy zajmujacej miejsce na podlodze z super podzespolami konsumujacymi setki watow, dzialajacymi na zasadzie - cos nie dziala pol roku -> sciagnij sterowniki ktore po pol roku zdarzylismy ogarnac (8800) -> zainstaluj -> a najlepiej modernizuj co 2 miesiace...

odpoczalem od tego, bo mialem laptopa i mam to zamiar dalej kontynuowac, nie chce mi sie w to bawic i nie bedzie pokusy w postaci skrzynki na podlodze, tylko czekajacej na to, az wloze w nia pieniadze, a ze mobilnosc nie jest mi na dzien dzisiejszy potrzebna do niczego, wybor jest prosty...

 

ja rozumiem co masz/macie do przekazania, ze za te pieniadze ble ble ble, ale zrozum tez mnie - ja po prostu chce sprobowac czegos nowego...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga, naprawde tam siedzi w srodku pc?

Hmmm...to nie tak.

PC nie oznacza ze to jest komputer nazywany przez 99% ludzi "PeCetem" z x86 w środku.

PC - to skrót Personal Computer czyli - Komputer Osobisty.

Mianem PC mozna nazwac nawet Commodore C64, Atari, Spectrum ZX i inne ....to poprostu komputer uzywany w domu do róznych zastasowań a nie jakaś szafa "licząca" bo np polską "Odre" to raczej nie nazwałbys PC - Komputer Osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powinienem dodac - kolejny nudny PeCet, nic nowego nie wnoszacy po za cyferkami w 3dmarkach i zuzyciem pradu w moim mieszkaniu?

To moze napisz wprost, ze chodzi o marketing i ladny wyglad, a nie o parametry? ;)

 

Wiesz, ja tez lubilem Windowsa za to, ze trzeba bylo przy nim grzebac, problem w tym, ze na dzien dzisiejszy nie posiadam za duzo wolnego czasu, to nie czasy szkoly gdzie o 15 bylo sie w domu i mozna bylo sobie system instalowac codziennie ...

Nie wiem, co wyprawiasz z kompem, ale u mnie system jest przeinstalowywany dopiero wtedy, gdy robie powazny upgrade lub cos sie mocno wywali. Ostatnio stal poltora roku, w laptopie ma 2 lata.

 

Byłem w saturnie, obok MacBook Pro był laptop Sony Vaio i ten drugi wyglądał jak brzydka zabawka

Nie wiem jak MacBooki, ale widzialem intensywnie uzytkowanego iBooka (intensywnie = dziennikarka z radia, montujaca materialy w podrozy itp.) i wygladal po prostu tragicznie - ten applowski bialy plastik sie strasznie rysuje. Zreszta podobny problem, ale ze srebrnymi pleckami, maja ipody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...