Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

lol jaka wojna m$ vs mac... reszta się już nie liczy ? :) w moim odczuciu linux oba systemy potrafi przegonić w przeważającej ilości zastosowań a to dlatego że jest darmowy i nie trzeba płacić kupe kasy jaką płacą zwolennicy ms i apple za swoje "zabaweczki", masa darmowego oprogramowania które odpowiada na obie strony sporu i na ten temat wszystko.... B-)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest taki macbook pro tylko w innym opakowaniu ;)

 

gdyby apple uwzglednilo, ze jestesmy krajem 3 swiata i ustalilo ceny na poziomie 1000$usd -> 2,4k zl za macbooka i 2kusd-> <5k zl za macbooka pro, ich sprzet bylby duuuzo bardziej popularny (sam bym macbooka pro wzial;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie mac`i to dobre rozwiązanie, bo nawet jeśli ktoś nie chce się przenosic na inny system to moze tam zainstalowac i linuxa i windowsa..... za to Mac OS x niestety juz na PC nie da się zainstalować (oficjalnie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj czegoś nie rozumiem.

Prawdę powiedziawszy WCALE nie znam się na Mac ale co tu się znać skoro potrafię czytać i mam oczy.

Widzę przepięknego Mac 24" - to prawda wygląda zabójczo ale to co ma w środku to sprzęt warty może z 1500zł + wypasiony ekran.

No chwileczkę ale ktoś tutaj narzeka na strasznego Billa Gatesa, który sobie za system XP chce 400zł a kasę wykłada na biały/srebrny design + mac osX i to nie 400zł dopłacając a 4000zł.

Nikt mi nie wmówi, że ma problemy z PC do oglądania filmów.

W końcu nie tylko w domu mam PC, który de facto nie sprawia problemów do póki go nie sprowokuje umyślnie. W pracy nie widziałem w życiu zawieszającego się PC, a działają na nich programy DOSowe (tak stare DOSowe programy), zewnętrzne programy do których są potrzebne osobne biblioteki firebird musi to oczywiście pracować dobrze z całą resztą oprogramowania popularnego typu winamp, kodeki z odtwarzaczami, programy do nagrywania i inne pier.doły.

Oczywiście przeglądarek mam na swoim stanowisku 3 (IE7, FF i Opera) i każda chodzi jak złoto (nawet biedny IE7).

Sprzęt jest cichy, że go w ogóle nie słychać bo był składany na zwykłych podzespołach a nie wichrach, które muszą schłodzić podkręcony sprzęt. W biosie jest ustawione, że do póki temp nie przekroczy 30'C na procku to wiatrak się kręci po to aby smar w nim nie zastygnął.

Średniej urody buda jest pod biurkiem więc jej nawet nie widać, a na biurku sterczy 20" panorama Samsunga.

PROSZĘ mi więc nie wmawiać, że płacicie za iMac dla wyglądu i bezproblemowej pracy.

iMac jest na razie dla Polaka oznaką zamożności i chęci wyróżnienia się. Jest tzw. gadżetem ale ja to rozumiem i nie potępiam tylko proszę mi nie wciskać, że macie iMac`i tylko z tych powodów o których wspominałem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to marka, tak samo jakby porównać np. WV i Skode. Co do samego systemu, na MacOS pracuje się szybko, skutecznie i bezproblemów, a na windzie niekiedy przyjemność zamienia się w udręke. Kupując Maca kupujesz go w sumie dla OS. Z 2 strony ceny Appla mnie zadawala ponieważ gdyby każdy mógłby sobie pozwolić na Mac i jego system, obawiam się, że z naprawdę dopracowanego OS stałby się krap i przeciętniak.

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to niezly jestes. Trzeba miec wybitnego "farta" w zyciu, by nie zobaczyc zwisu xp'eka (albo korzystac/ posiadac 1 pc, ewentualnie 2. w pracy).

ja używam Xp od czterech lat i jeszcze ani razu nie musialem go restartować z powodu zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, mac się nie wiesza wszystko inne jest be!

Zrozumcie, że każdy system jest dobry, ale i każdy się da powiesić.

XP powiesić jest ciężko, jednak jeśli ktoś nie umie o niego zadbać, to lepiej żeby wywalił kasę na maca* i się nie męczył.

 

 

*Nie mówię o wszystkich i nie mam zamiaru obrazić kogoś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same podzespoły, a ceny inny tak samo jak PC i Apple. W środku to samo, a płacimy za markę.

SGJ Mac się powiesi ? :D

VW jest dla ciebie marka... nc ;)

 

Ja nie pamietam kiedy mi zwisl XP :lol: :lol: No moze pol roku temu, ale to zwalil sie dysk.

Mi sie powiesił niedawno z mojej winy, nie jest w idealnmej kondycji bo przezyl 4 mobasy na roznych chipsetach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Xp od czterech lat i jeszcze ani razu nie musialem go restartować z powodu zwisu

 

Ja nie pamietam kiedy mi zwisl XP :lol: :lol: No moze pol roku temu, ale to zwalil sie dysk.

Wasze kochane XPeki, 4letni windows musi być naprawdę szybki.... XP zawiesza się tylko wtedy kiedy pada dysk! :lol: takie wnioski można wyciągnąć po waszych wypowiedziach które chyba jednak nie s ą realne :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ale zadbany XP też mi się nie wywalił itp przez ponad 6 miesięcy. Vista 4 miechy i także dbana potrafiła się wykrzaczyć ni z tego ni z owego. MacOS mam bardzo krótko ale z tego co mi wiadomo to na domowy system on jest stabilny jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw ja porównuje Leoparda do Visty, bo czas XP się kończy.

Tego Leoparda, w którym znaleziono wiecej błedów i dziur zaraz po premierze niz w Viscie? :wink:

 

 

 

Wasze kochane XPeki, 4letni windows musi być naprawdę szybki.... XP zawiesza się tylko wtedy kiedy pada dysk! :lol: takie wnioski można wyciągnąć po waszych wypowiedziach które chyba jednak nie s ą realne :kijem:

Nie wiem jak po 4 latach ale ponad roczny XP potrafi byc bardzo szybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Leoparda, w którym znaleziono wiecej błedów i dziur zaraz po premierze niz w Viscie? :wink:

Nie wiem ile dziur znaleziono, nie wiem jakich dziur, czy byly to powazne kwestie pozwalajace na atak z zewnatrz (watpie), ale wersja 10.5.2 ktora ukaze sie na dniach zalata pozostalosci ktorych nie zalatala 10.5.1, Leopard ma 2,5 miesiaca ile ma twoj ulubiony system, ile czasu uplynie do wydania sp1 :>

 

Nie uwazam, aby Mac OSa nie dalo sie zawiesic, sam to zrobilem z dwa razy (wlasciwie zawiesilem findera, ale powodem byly aplikacje 3rd party), tak samo sie dzieje w przypadku windowsa, dobrze postawiony system na sprawnym sprzecie nie bedzie sie wieszal sam z siebie, choc trzeba przyznac, ze temu drugiemu zdarzalo sie to czesciej, najprawdopodobniej dzieki wspanialym programistom nie potrafiacych pisac niezawdonego oprogramowania

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dziur znaleziono, nie wiem jakich dziur, czy byly to powazne kwestie pozwalajace na atak z zewnatrz (watpie)

A jednak... Przed aktualizacją nowy kotek :) miał ułomnego firewala z bugami który nawet po włączeniu nie chronił go praktycznie przed niczym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...