Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

hehe podoba mi się ta dyskusja - miło patrzeć jak ludzie w dwa dni po zakupie swojego ukochanego macka zaczynają bronić go wszelkimi możliwymi sposobami, nawet obrażając innych użytkowników a zapominają że jeszcze 2 dni wcześniej sami używali windowsa ;], pomijam fakt że przez 2 dni to można sobie zdanie wyrobić na temat piernika a nie systemu operacyjnego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe podoba mi się ta dyskusja - miło patrzeć jak ludzie w dwa dni po zakupie swojego ukochanego macka zaczynają bronić go wszelkimi możliwymi sposobami, nawet obrażając innych użytkowników a zapominają że jeszcze 2 dni wcześniej sami używali windowsa ;], pomijam fakt że przez 2 dni to można sobie zdanie wyrobić na temat piernika a nie systemu operacyjnego ;]

Ukochanego maca? Dlaczego uwazasz, ze kazdy musi sie modlic do kawalka aluminium, bo ty tak robisz?

Blad, XP zainstalowany jako drugi system caly czas, uzywam do gierek, a mac os'a nie bronie, bo nie mam w tym zadnego interesu (jezeli uwazasz, ze bronie to pokaz mi gdzie, powodzenia).

Zalosna natomiast jest postawa ludzi ktorzy mimo tego, ze nie widzieli nigdy na oczy nic po za dzielem jak to nazwal masell "pajaca", zgrywaja alfe i omege w tym temacie, standardowo wszyscy sie na wszystkim znaja mimo tego, ze na oczy tego nie widzieli, jakie to polskie :-| . Ja nigdy nie powiedzial bym, ze linux jest zly, be, a jego userzy to idioci z tylko jednego powodu - twierdza, ze jest lepszy od windows, z prostego powodu - nigdy nie mialem z nim stycznosci, ale niektorzy nie potrafia tego zrozumiec...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak to sobie Bill czy inny pajac wymyslil.

 

Zalosna natomiast jest postawa ludzi ktorzy mimo tego, ze nie widzieli nigdy na oczy nic po za dzielem jak to nazwal masell "pajaca", zgrywaja alfe i omege w tym temacie, standardowo wszyscy sie na wszystkim znaja mimo tego, ze na oczy tego nie widzieli, jakie to polskie :-| . Ja nigdy nie powiedzial bym, ze linux jest zly, be, a jego userzy to idioci z tylko jednego powodu - twierdza, ze jest lepszy od windows, z prostego powodu - nigdy nie mialem z nim stycznosci, ale niektorzy nie potrafia tego zrozumiec...

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Bill nie zostal nazwany pajacem (tego człowieka podziwiam za to co osiagnal), tylko "ktos inny". Nie wiem kto w M$ sie zajmuje konfigurowaniem systemu pod ostatecznego odbiorce, wiec napisalem tak a nie inaczej. Ciezko zrozumiec.

 

Po drugie mialem stycznosc z makiem jak i z niejednym linuxem. Nigdzie stwierdzilem ze sie znam na innym os niz windows. No ale ty wiesz lepiej co ja widzialem, sory nie bede sie wtracal. No i masz maka :D, a ja nie :( .

 

 

Troche poza tematem. Spotkalem kilka osob ktore bardzo chwala (tzn mak rzadzi, reszta syf) maki za rozne rzeczy. Zawsze probuje od nich wyciagnac, co jest w nich takiego rewelacyjnego, ze windows przy nich to nic. Swietnie rozwiazanie kopiowania tekstu, czy przycisk sluzacy do wysuwania tacki napedu mnie normalnie rozwalily ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jak to sobie Bill czy inny pajac wymyslil...

sry masell :D

redaktor i problemy z "pisaniem ze zrozumieniem"?

[przyklad]czyli jak powiem masell czy inny debil to nie poczujesz sie obrazony?[/przyklad] ;)

 

Zakonczmy ten temat bo do niczego nie prowadzi, zrobila sie wojenka, bo ktos wyjechal z bsod'ami, ja tam juz mac os'a dwa razy powiesilem :lol2: i halo z tego nie robie :)

Po za tym mial to byc temat o rozwiazaniach sprzetowych, a nie oprogramowaniu :-|

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry masell :D

redaktor i problemy z "pisaniem ze zrozumieniem"?

[przyklad]czyli jak powiem masell czy inny debil to nie poczujesz sie obrazony?[/przyklad] ;)

 

Zakonczmy ten temat bo do niczego nie prowadzi, zrobila sie wojenka, bo ktos wyjechal z bsod'ami, ja tam juz mac os'a dwa razy powiesilem :lol2: i halo z tego nie robie :)

Po za tym mial to byc temat o rozwiazaniach sprzetowych, a nie oprogramowaniu :-|

Czy redaktor to polonista? Tak czy inaczej, moim zamierzeniem nie bylo obrazenie Billa, a ze post pisany o 1 w nocy to moglo to tak wyjsc.

 

A co do zawieszania maka - gdzie teraz sa jego zwolennicy ;) ? W jaki sposob to zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy redaktor to polonista? Tak czy inaczej, moim zamierzeniem nie bylo obrazenie Billa, a ze post pisany o 1 w nocy to moglo to tak wyjsc.

 

A co do zawieszania maka - gdzie teraz sa jego zwolennicy ;) ? W jaki sposob to zrobiles?

Pokoj :)

A co do pytania to chcialem zobaczyc ile ramku zajmie jak pootwieram wszystkie aplikacje na raz i bylem pod wrazeniem, ze zjadl tylko 16%, ale zaraz potem zaliczyl zwieche :lol2:

Pierwszy raz nie pamietam, tez cos mieszalem :)

Ogolnie system jest dosc fajny, te skroty o ktorych pisales na prawde sa pomocne (no moze po za tym z wyciaganiem plyty: D), choc na poczatku bardziej przeszkadzaja niz pomagaja kilkuletniemu userowi windowsow, fajnie jest popatrzec na cos innego, ale ogolnie system bez rewelacji moim zdaniem...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukochanego maca? Dlaczego uwazasz, ze kazdy musi sie modlic do kawalka aluminium, bo ty tak robisz?

Blad, XP zainstalowany jako drugi system caly czas, uzywam do gierek, a mac os'a nie bronie, bo nie mam w tym zadnego interesu (jezeli uwazasz, ze bronie to pokaz mi gdzie, powodzenia).

Zalosna natomiast jest postawa ludzi ktorzy mimo tego, ze nie widzieli nigdy na oczy nic po za dzielem jak to nazwal masell "pajaca", zgrywaja alfe i omege w tym temacie, standardowo wszyscy sie na wszystkim znaja mimo tego, ze na oczy tego nie widzieli, jakie to polskie :-| . Ja nigdy nie powiedzial bym, ze linux jest zly, be, a jego userzy to idioci z tylko jednego powodu - twierdza, ze jest lepszy od windows, z prostego powodu - nigdy nie mialem z nim stycznosci, ale niektorzy nie potrafia tego zrozumiec...

Do mnie to było ? :P

To nie trafiłeś tak się składa że w mojej pracy jest około 30 maczków + 2 mackbooki + 2 mocne serwery mackintosha ;] i ja nadal twierdzę że nic kompletnie nic mnie nie zachwyciło w mackintoshu - no może aluminiowa obudowa serwerka i fajny program do zabawy kamerką internetową ...

Ale może ja za młody jeszcze jestem, a może za mało snobistyczny ...

I teraz przeczytaj swoje słowa które zacytowałem i powiedz czy nie są agresywne ? czy nie bronisz w nicvh swojego maczka ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to było ? :P

To nie trafiłeś tak się składa że w mojej pracy jest około 30 maczków + 2 mackbooki + 2 mocne serwery mackintosha ;] i ja nadal twierdzę że nic kompletnie nic mnie nie zachwyciło w mackintoshu - no może aluminiowa obudowa serwerka i fajny program do zabawy kamerką internetową ...

Ale może ja za młody jeszcze jestem, a może za mało snobistyczny ...

I teraz przeczytaj swoje słowa które zacytowałem i powiedz czy nie są agresywne ? czy nie bronisz w nicvh swojego maczka ? :rolleyes:

juz sie wypowiedzialem, nie bede sie powtarzal

"po za tym nie ma takiego miasta jak" mackintosh, jest macintosh, apple macintosh, mackbookow tez nie ma, sa za to macbooki, ale rozumiem, ze jestes mlody, malo snobistyczny i dopiero sie uczysz w tej firmie ;)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje czasem z maczkami i powiem ze nie podobaja mi sie. Jakies takie dziwne. Moze i sa ladne , ale na pewno go nie kupie - po 1. Ze wzgledu na cene, po 2. Ze wzgledu na to, ze lubie ciagle cos zmieniac w kompie, po 3. Mac to nie to co zwykly blaszak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie wypowiedzialem, nie bede sie powtarzal

"po za tym nie ma takiego miasta jak" mackintosh, jest macintosh, apple macintosh, mackbookow tez nie ma, sa za to macbooki, ale rozumiem, ze jestes mlody, malo snobistyczny i dopiero sie uczysz w tej firmie ;)

Młody to zalezy jak patrzeć (27) w firmie pracuję ponad 7 lat, a mało snobistyczny jestem o czym świadczy mój konf ;) nie znajdziesz w nim "wynalazków" - tylko sprzęt najlepszy pod względem power/econo - i może własnie dlatego macIntoshe mi się nie podobają bo w tej kategorii po prostu nie mają szans a ja jakoś nie lubię bezsensownie wydawać pieniędzy.

 

Ale żeby nie było - rozumiem że są ludzie którzy mają kasę i lubią się wyróżniać.

Mam nawet takiego kolegę na uczelni który wszędzie biega z swoim macbookiem i na każdych zajęciach gdy któryś z wykładowców zaczyna mówić o jakimś programie to on wstaje i się pyta czy program ten zadziała "NA MOIM MACBOOKU bo ja nie używam zwykłego peceta"

 

Oczywiście szanuję go :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dość Windowsa.. poważnie.. Linux'a nie lubie:)

i chyba będzie trzeba zmienić coś.

Mam pytanie, czy na komputerku od Apple mozna profesjonalnie tworzyć muzykę? Jestem zielony w tym systemie.

Ktoś się orientuje, czy da rade podłączyć tam jakąś pro karte muzyczną lub nie wiem, zainstalować programy typu Sound Forge, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to bzdura o koncu PC, dlatego ze sama idea komputera PC na wzor koncepcji von Neumanna juz wiele razy miala byc niby obalona i jakos nigdy nikomu sie nie udalo....

 

Aha, bo az zal w [gluteus maximus] sciska, Bill Gates wcale nie napisal DOSa, ani zadnego systemu operacyjnego ani wogole nic nie wymyslil.... Koles jak dla mnie jest tylko zgrabnym biznesmen (czytaj rownez oszustem i naciagaczem). Prawda jest taka, ze system zostal napisany przez zupelnie kogos innego. A Bill wiedzac, ze IBM poszukuje nowego systemu, wrecz im sie narzucil. Kupil szybko system od tamtego goscia i odsprzedal na zasadach licencji firmie IBM (ktora poczatkowo wogole nie chciala od Gates'a niczego). Później Bill wyplacil temu Panu po procesie sadowym ok. 300tys $ sami ocencie czy to malo czy duzo. A gdzieniegdzie na necie mozna znalesc delikatne zmianki o tym szulerstwie stulecia :P

 

Tim Paterson tak nazywal sie koles ktory napisal slawnego DOSa, a tak na marginesie to tez go skopiowal po czesci z CP/M :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tim_Paterson

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO koniec PC to rzecz niemożliwa...

 

PC jest za mocno rozpowszechniony.

 

Ważne jest też to, że jest platformą uniwersalną, która dla przeciętnego użytkownika starczy do prawie wszystkiego.

 

Inną sprawą jest to, że PC jest zdominowany przez Gates`a

 

Nie przepadam za gościem, ale trzeba przyznać, że właśnie Windows tak spopularyzował platformę PC.

 

Co do systemów, wolę Linuxa, bo ma takie same możliwości jak Windows (a w niektórych aspektach nawet większe), i jest darmowy.

 

Ale sam używam okienek ze względu na mnogość dostępnego oprogramowania...

 

PS. Wyobraźcie sobie jeden dzień, w którym nie działają wszystkie komputery... Masakra by była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powoli staje się opłacalne kupowanie laptopa niż zwykłego PC-eta stacjonarnego. Na rynek wchodzą różne palmtopy gdzie komputer możemy mieć wszędzie trzymając go w kieszeni :] W sumie mojego PC-et astacjonarnego już raczej nie będę upgradował bardziej realne, że przerzucę się na laptopa. A co do gier również PC-et stał się co raz bardziej nie opłacalny. Kiedyś jak się miało kompa to dla gracza wystarczał na dwa-trzy lata a teraz nawet po pół roku może nie wystarczyć dlatego konsole zaczynają co raz bardziej podbijać rynek z grami niż zwykłe PC-ety. Podsumowując za parę lat będzie duży spadek popytu na PC-ty stacjonarne a ciągle tendecję zwyżkową będą miały laptopy, palmtopy oraz konsole i temu podobne urządzenia

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że laptopy nie wyprą stacjonarek.

Jest wiele osób które wolą mieć mocnego peceta w domu i ultra mobilnego lapa do noszenia do pracy.

Dodatkowym atutem dla stacjonarek jest to że powoli stają się centrum multimedialnym w domu wypierając tv, dvd czy odtwarzacze audio.

A laptop z monitorkiem 15 cali nigdy nie będzie w stanie zastąpić pc z 22 calową panoramą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba to co narcyz napisał. Z kontaktów z użytkownikami maca i naprawdę można wyciągnąć wniosek że oni go wyznają, a nie użytkują. Nawet w tym wątku można to odczuć. Sprzęt jest drogi i chyba największą jego zaleta są małe gabaryty. Ja wole sam składać pc niż kupować gotowy zestaw albo nie daj boże maca bo wybieram takie komponenty jakich potrzebuję i nie płacę niepotrzebnie za super "rozpowszechnione" firewire lub ciągle drogie bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Co do firewire to faktycznie jest montowane nawet na najtańszych płytach głównych ale powiedzcie szczerze ile macie urządzeń korzystających z tego standardu? A bluetooth? Nadajniki są tanie ale urządzenia odbierające które były by praktyczne zarazem? Np. słuchawki stereo? Oj drogie. No i bt tez jest mało rozpowszechnione. Wiec znaczek na pewno kosztuje ale też windują ceny w inny sposób.

 

P.S. Ale offtop się zrobił. Może wycinka i nowy topic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Bluetooth to w czasach gdy prawie kazda osoba ma komórkę akurat ta funkcja jest dość potrzebna. Ot aktywujesz BT w fonie i zgrywasz cos z innego zrodla.

Wracajac jednak do Maców. Kuzyn ostatnio kupił MacBook'a z drugiej reki. Laptopik wykonany starannie, MacOS czy jak ten system sie nazywa posiada szereg fajnych funkcji, np nie zamyka od razu programow tylko minimalizuje je i dzieki temu ponowne odpalenie danej aplikacji trwa krócej. Posiada szybka przegladarke Safari, ladnie wyglada i jest intuicyjny. Dla mnie jednak dalej jest to platforma do pracy z aplikacjami, laptopik dla osób pracujących. A za cene takiego cuda mozna miec w pelni sprawnego Laptopa z szybszym prockiem itp i nawet dlugo nie trzeba szukac.

Wszystko jest dla ludzi jednak jak dla mnie Apple'a produkty są za drogie, choć przyznam że wykonanie mają dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bluetooth? Nadajniki są tanie ale urządzenia odbierające które były by praktyczne zarazem?

O telefonach było juz wyzej. Dodam do tego drukarke....

 

 

Haze, mozna tez to zrobić z klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem macbooka i czekam. Pobawilem sie ostatnio nimi i nie chce juz windowsa i calego tego pecetowego zlomu. Czas uzywac komputera jak pralki czy telewizora. Zestarzalem sie:>

W przyszlym do tego iMac 24" i dla mnie to koniec peceta.

Co do BT to jest przydatne jak ktos lubi grzebac w telefonie, ja czesto synchronizowalem sobie PDA poprzez BT ale teraz robie to na kablu bo przy okazji sie podladowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...