Skocz do zawartości
metal

Monitor... ?

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO wszystkie monitory CRT sux ! Niema to jak LCD 18godzin przed kompem i zero bólu głowy czy oczów a jak miałem CRT była tragedia po 8h już mnie oczy bolały a po 12 bez kilku tabletek przeciw bólowych to nie wyrabiałem . Szkoda tylko że musze pracować cały czas w 1248x1024 bo w innej rozdzielczości jest kiła nie obraz , a niektóre gry tej rozdzielczosci nie obsługują np. Morrowind :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: witam

 

moje odczucie na temat monitorow LG jest mieszane. mam model Flatron 775FT, ktory psoje sie mi sie (ale to juz inna historia). przymierzam sie wlasnie do iiyama vision master pro 413. wydaje mi sie bys odpowiednim nastepca mojego LG.

 

metal - nie wiesz gdzie w naszej okolicy mozna kupic iiyame? w gliwicach w zadnym komp. takich nie ma (profesjonalnego sprzetu nigdy nie ma :)), na ulicy dworcowej w gliwicach jest firma ktora handluje nimi, ale na dzien dzisiejczy nie maja tego modelu. powiedzieli, zeby pytac jeszcze pod koniec roku. moze wiesz gdzie sa dostepe w zabrzu?? prosze o info na priv'a. dzieki.

 

--

pozdrawiam

un_ix/tomek

Nigdzie w Zabrzu czy Gliwicach nie widziałem żadnej iiyamy, tak samo Mitsubishi czy nawet lepszych modeli NECa. Nawet jak ktoś ma je w ofercie to tylko na zamówienie, więc zapomnij o obejrzeniu monitora przed zakupem. Właściwie nie wiem dlaczego nie mają tych monitorów, bo w wielu sklepach mają Samsungi 757 za ok. 1000 zł, a ta iiyama, o której piszesz jest minimalnie droższa, a wydaje mi sie, że lepsza.

Tak nawiasem mówiąc teraz pod koniec roku już praktycznie niczego nie dostaniesz, wszyscy świętują, nowych dostaw nie ma, klientów mają gdzieś - za dobrze się handlowcom powodzi :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO wszystkie monitory CRT sux ! Niema to jak LCD 18godzin przed kompem i zero bólu głowy czy oczów a jak miałem CRT była tragedia po 8h już mnie oczy bolały a po 12 bez kilku tabletek przeciw bólowych to nie wyrabiałem . Szkoda tylko że musze pracować cały czas w 1248x1024 bo w innej rozdzielczości jest kiła nie obraz , a niektóre gry tej rozdzielczosci nie obsługują np. Morrowind :(

A jakiego LCD masz? I za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego Goldstarka od 96 roku :D troche stary i czeka na wymiane, ale powiem wam ten monitorek jak na swoje lata jest i tak zajebisty. Zero awarii i takich tam a jest to (suxowaty :) jak to inni mówią) LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Panasonic PanaSync/pro P50i (taki sam wzór obódowy miał NEO w Matrixie tylko on miał chyba p70) Monit mam już chyba ze 4 lata i jest wporz(ż)o. Tylko kiedyś przechodziłem z głośnikiem 110w i się takie kolorki ciekawe pojawiły :evil: . Przez co do tej pory mam delikatne plamy (takie zacienienie). Cięzko go strasznie ustawić (OSD)

 

Pozdrawaim

Punek

 

P.S. Odświeżanie mam 60Hz przy 1280*1024. NIe wiem czy to full tego monitora bo mam zainstalowany jako domyślny (padła mi dyskietka ze sterami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeez guys.... jesli ktos mieszka w Wawie i musi kupic porzadny monitorek... a do tego potrzebuje fachowej porady. To ja nie wiem czy mozna trafic lepiej niz do :

http://monitor.pl/

Rok temu zepsula mi sie 11-letnia SVGA, poszedlem kupic jakiegos flatrona i wyszedlem z LCD Samsunga 171s (produktu zachwalac nie bede....)

 

Do kogos tam kto pisal wczesniej:

Sa istotne roznice miedzy monitorami LCD, a CRT... nie zawsze LCD musi byc najlepszy we wszystkim.

 

Ale naprawde, jesli ktos potrzebuje fachowca badz ma nastepujace wymagania : konkurencyjne ceny i niesamowity wybor - to wlasnie tam.....

 

gmb

 

Ps. To nie miala byc zadna reklama, a obiektywna opinia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...