Skocz do zawartości
scibi

DYSK DO KOSZA?? - HELP!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. :(:(:(:(:( co się stało?? dlaczego mam błedy na dysku??. Zacznę od początku. Miałem sobie ładny dysk Baqrracuda IV 60GB. Podzieliłem na partycje z czego jedną na linuxa przeznaczyłem. Linuxa wywalilem i sformatowalem partition magic 7.0 na FAT32. OKI. Teraz mam kurcze z 6 partycji, i chce tew malutkie od linuxa polaczyc w jedna?? CZYM MOgE TO ZROBIĆ?? Partition magic nie chce tego zrobić, gdyż pry właczeniu partitiona wyskoczył jakiś bład ...chyba 103 pisało coś chyba o letter disk czy cuś taskiego. fakt faktem zę 7.0 poradził soie gdy wziolemn FIX ERRORS, i włacza się normalnie , 8.0 wcale się nie chciał włączyć. w 7.0 jest partycja oznaczona cały dysk jako jedna partycja na zółto jako BAD. Co się stało?? jak to naprawić?? POMOCY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie należy odpalić normalnego formata , usunąc partycje i wszystko wgrać od nowa. Mój IBMie raz zaczął chodzić w pętle podczas ładowania windy i na całe szczęście właśnie format pomógł. Na particion Magicach się nie znam więc w tej materi ci nie pomoge. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - sciagni ten programik Ranish Partition Manager 1000x lepszy niz te "magiki" o kant [gluteus maximus] potluc

secundo - zlikwiduj partycje ktorych nie chcesz lub wszystkie jak innaczej nie da rady

tertio - zakladaj nowe jakie chcesz (tym progsem mozesz ustawic nawet 4 podstawowe) czego nie zrobisz zwyklym fdiskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze czy pomoze. ale chodzi o to ze dopiero (wczoraj) wide instalowalem, i nie chce znowu wszystkiego od nowa. mozna jakos zrobic bez formatowania partucji w windowsem?? i takiej jeszcze jednej na ktorej mam wanze pliki?? chcialbym tylko sformatowac te po linuxie, ktore zpaenwe sprawiaja problemy ;(;(;:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mozna jakos zrobic bez formatowania partucji w windowsem?? i takiej jeszcze jednej na ktorej mam wanze pliki?? ...

najpierw odpal tego Ranisha - potem zrob test i weryfikacje kazdej partycji, potem mozesz zrobisz szybki format wybranych partycji albo zlikwidowac te wybrane i zalozyc 1 duza itd, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. :(:(:(:(:( co się stało?? dlaczego mam błedy na dysku??. Zacznę od początku. Miałem sobie ładny dysk Baqrracuda IV 60GB. Podzieliłem na partycje z czego jedną na linuxa przeznaczyłem. Linuxa wywalilem i sformatowalem partition magic 7.0 na FAT32.  OKI. Teraz mam kurcze z 6 partycji, i chce tew malutkie od linuxa polaczyc w jedna?? CZYM MOgE TO ZROBIĆ?? Partition magic nie chce tego zrobić, gdyż pry właczeniu partitiona wyskoczył jakiś bład ...chyba 103 pisało coś chyba o letter disk czy cuś taskiego. fakt faktem zę 7.0 poradził soie gdy wziolemn FIX ERRORS, i włacza się normalnie , 8.0 wcale się nie chciał włączyć. w 7.0 jest partycja oznaczona cały dysk jako jedna partycja na zółto jako BAD. Co się stało?? jak to naprawić?? POMOCY!!!!!

Już nie raz miałem syuację analogiczną do Twojej. Magic sie wysypywał, norton disk doctor znajdował błędy których nie naprawiał... Ranish podobnie też raz miałem wałki przez ten progs. Powiej tak, najlepiej bedzie nagrać te dane na inny dysk ew. CD, usunać wszystkie partycje, uruchomic FDISKA i jeszzce raz ustawić te partycje tak jak powinny byc...

To moje zdanie na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki: czy ten ranish zrobi partycje bez usuwania danych podobnie jak partition magic

podobno tak - chyba ta nowsza wersja niz 2.40

sam nie sprawdzalem :!: wazne dane przerzucam badz na partycje ktorej nie ruszam badz na innego HDD

cos na ten temat bylo w FAQ - na stronie Ranisha

 

jak wogule można używać tego ranisha?? gdy go wlacam on cos na dyskietke zgrywa, a gdy uruchamiam kompa z tej sykietki to jest "error!" ???

w Windowsie to ja to robie pod DOS'em - ostatni system Bila G ktory mi sie nie wiesza wiec z nowszymi wole nie ryzykowac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. :(:(:(:(:( co się stało?? dlaczego mam błedy na dysku??. Zacznę od początku. Miałem sobie ładny dysk Baqrracuda IV 60GB. Podzieliłem na partycje z czego jedną na linuxa przeznaczyłem. Linuxa wywalilem i sformatowalem partition magic 7.0 na FAT32.  OKI. Teraz mam kurcze z 6 partycji, i chce tew malutkie od linuxa polaczyc w jedna?? CZYM MOgE TO ZROBIĆ?? Partition magic nie chce tego zrobić, gdyż pry właczeniu partitiona wyskoczył jakiś bład ...chyba 103 pisało coś chyba o letter disk czy cuś taskiego. fakt faktem zę 7.0 poradził soie gdy wziolemn FIX ERRORS, i włacza się normalnie , 8.0 wcale się nie chciał włączyć. w 7.0 jest partycja oznaczona cały dysk jako jedna partycja na zółto jako BAD. Co się stało?? jak to naprawić?? POMOCY!!!!!

Już nie raz miałem syuację analogiczną do Twojej. Magic sie wysypywał, norton disk doctor znajdował błędy których nie naprawiał... Ranish podobnie też raz miałem wałki przez ten progs. Powiej tak, najlepiej bedzie nagrać te dane na inny dysk ew. CD, usunać wszystkie partycje, uruchomic FDISKA i jeszzce raz ustawić te partycje tak jak powinny byc...

To moje zdanie na ten temat...

 

Zgadzam sie z toba najlepiej fdiskiem , bo jak bedziesz uzywał progzow patricon magic itp to po:

1. Szybkosc dysku ci spadnie (wiem bo sam sprawdzałem)

2.Twoja barracuda moze byc troszke głosniejsza.

No ale wybur nalezy do ciebie, sam mam BI 80 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...