Skocz do zawartości
aNdRe

GFTi200 vs GF4MX440 & podkręcanie !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po przeczytaniu wielu wątków na tym forum postanowiłem dokonać zakupu GF3Ti200. Wybór padł na firmę Palit/Daytona, tak wiec od kilku dni jestem posiadaczem GF3Ti200 firmy Palit.

 

Część I:

Gram głównie w MS Flight Simulator 2002 tak wiec powiem Wam o co chodzi własnie na podstawie tej gry. Mianowicie zmieniajac mojego

GF4 MX440 na GF3Ti200 liczyłem na poprawę o 2-4 klatki na sekundę, tymczasem PORAŻKA, klatkownie spadło conajmniej o 6 klatek !!!

 

Z mojego małego testu wynikało ze przy dokładnie tych samych ustawieniach i przy wykonywaniu tych samych operacji w grze klatkowani

było następujące:

 

Na GF4MX440:

Z widoku zewnętrznego - 12 - 14 klatek,

Z widoku wewnetrznego - 21 - 23 klatki

 

Na GF3Ti200:

Z widoku zewnętrznego - 9 - 11 klatek,

Z widoku wewnetrznego - 14 - 16 klatki

 

Jak widać fps osiągany przez obie karty jest całkiem inny, i właśnie ten niby gorszy GF4MX440 osiąga lepsze wyniki.

 

Czy może mi ktoś powiedzieć co zrobić aby GF3Ti200 pracował na miarę swoich możliwości ? Czy może poprostu on juz pracuje na maxa i wiecej bez overclock'ingu z niego nie wyciągne ?

 

Część II:

Sciągnałem Riva Tunner i przy GF4MX440 pokazuje, ze Core Clock pracuje na 270 Mhz, a Memory Clock na 405 Mhz. Czy przesunięcie suwaczkiem w prawo i ustawinie Core Clock na 315 Mhz, a Memory Clock na 470 Mhz wystarczy aby karta pracowała na zwiększonych parametrach ?

 

P.S. Jestem zielony jeśli chodzi o Overclock'in, wiec prosilbym o wyrozumialosc i wytlumaczenia dla osob wolno myślących :twisted:

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mx440 na tego gf3 tak jak sam widzisz niec ci nie dala tylko tyle ze mozesz teraz miec lepsza grafike bo gf3 jest bardziej zaawansowany technicznie.

GF3 jest juz dosc stara konstrukcja i taka przesiadka mozna powiedziec byla wrecz bledem. Jak bys kupil GF4Ti to juz by bylo o wiele lepiej. Seria GF4 mam poprawione zarzadzanie pamiecia stad ta roznica w fps.

Mozesz podkrecic tego gf3. Najwiecej efektowa daje podkrecanie pamieci. Rdzen podkrecaj do tad do puki nie zacznie ci sie wieszac (malymi stopniami np. co 5Mhz) a pamiec do tad az nie zaczna ci sie artefakty pojawiac (takie niewielkie sniezenia w grach i na ekrania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mx440 na tego gf3 tak jak sam widzisz niec ci nie dala tylko tyle ze mozesz teraz miec lepsza grafike bo gf3 jest bardziej zaawansowany technicznie.

GF3 jest juz dosc stara konstrukcja i taka przesiadka mozna powiedziec byla wrecz bledem. Jak bys kupil GF4Ti to juz by bylo o wiele lepiej. Seria GF4 mam poprawione zarzadzanie pamiecia stad ta roznica w fps.

Mozesz podkrecic tego gf3. Najwiecej efektowa daje podkrecanie pamieci. Rdzen podkrecaj do tad do puki nie zacznie ci sie wieszac (malymi stopniami np. co 5Mhz) a pamiec do tad az nie zaczna ci sie artefakty pojawiac (takie niewielkie sniezenia w grach i na ekrania)

A GF4MX440 to przecierz deczko poprawiony GF2MX400 :twisted:

GF3 jest 100x Lepszy niz kazdy GF4MX4XX :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra podkrecaj podkrecaj ... tylko jak ??

 

W riva tunner ustawic np. Core Clock na 240 Mhz, a Memory Clock na 480 Mhz i tyle ? Juz beda zmiany odczuwalne ?

Feluke Ci już napisał. Core możesz ustawić na 240 a MEM na 460 a następnie zwiększaj te wartości stopniowo. Core co 5 MHz, a MEM co np. 10. Jak pojawią się artefakty (paski, śnieżenie, dziwne piksele) to znaczy że przesadziłeś.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mx440 na tego gf3 tak jak sam widzisz niec ci nie dala tylko tyle ze mozesz teraz miec lepsza grafike bo gf3 jest bardziej zaawansowany technicznie.

GF3 jest juz dosc stara konstrukcja i taka przesiadka mozna powiedziec byla wrecz bledem. Jak bys kupil GF4Ti to juz by bylo o wiele lepiej. Seria GF4 mam poprawione zarzadzanie pamiecia stad ta roznica w fps.

Mozesz podkrecic tego gf3. Najwiecej efektowa daje podkrecanie pamieci. Rdzen podkrecaj do tad do puki nie zacznie ci sie wieszac (malymi stopniami np. co 5Mhz) a pamiec do tad az nie zaczna ci sie artefakty pojawiac (takie niewielkie sniezenia w grach i na ekrania)

A GF4MX440 to przecierz deczko poprawiony GF2MX400 :twisted:

GF3 jest 100x Lepszy niz kazdy GF4MX4XX :!:

Wiem o tym bardzo dobrze seria MX jest poprawiona wersja raczej GF2 Titanium niz GF2 MX. Wez pod uwage ze ta karta ma pare usprawnien (wyzsze taktowanie, poprawione zarzadzanie pamiecia, T&L itp.) przez co w normalnych grach moze on bys szybszy od GF3. Ktos kto sie przesiada z GF2 na GF3 odczuje i zauwazy roznice i to ogromna. Ta karta starczy mu na przyszlos bo ma pixel i vertex sherder przez co w grach ktore beda wychodzic ze wsparciem dla tych rzeczy bedzie wygrywac z GF4MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke Ci już napisał. Core możesz ustawić na 240 a MEM na 460 a następnie zwiększaj te wartości stopniowo. Core co 5 MHz, a MEM co np. 10. Jak pojawią się artefakty (paski, śnieżenie, dziwne piksele) to znaczy że przesadziłeś. 

Pozdr.

No tak, rozumiem...ale zmian dokonuję tylko w riva tunner ? Ustawiam kilkam na TEST a potem ZASTOSUJ ? Czy jakie zmiany w BIOSie i innych cudach ??

 

 

A moze poprostu zamiast kręcic GF3Ti200 podkręcic GF4MX440 który leży w szufladzie a tego GF3Ti200 oddac do sklepu, bo chyba Flight Simulator nie wykorzystuje pixel i vertex sherder wiec nie ma sensu go trzymac. Bo oprocz FS i NFS HP2 (w nim na obu smiga ładnie) nie gram w nic wiecej, wiec chyba GF4MX440 z wiekszoscie iloscia fps bezdzie lepszy ? Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, rozumiem...ale zmian dokonuję tylko w riva tunner ? Ustawiam kilkam na TEST a potem ZASTOSUJ ? Czy jakie zmiany w BIOSie i innych cudach ??

Tak, wystarczy tylko to zrobic

 

A moze poprostu zamiast kręcic GF3Ti200 podkręcic GF4MX440 który leży w szufladzie a tego GF3Ti200 oddac do sklepu, bo chyba Flight Simulator nie wykorzystuje pixel i vertex sherder wiec nie ma sensu go trzymac. Bo oprocz FS i NFS HP2 (w nim na obu smiga ładnie) nie gram w nic wiecej, wiec chyba GF4MX440 z wiekszoscie iloscia fps bezdzie lepszy ? Co Wy na to ?

Ja bym ci radzil zostawic tego GF3 i go podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andre a przeinstalowałeś system po włożeniu gf3??Format to podstawa.ILe masz w 3dmarku 2001 se??Ja też miałem gf3 128 mb i też daytona.najlepiej odrazu core zawal na 205 a pamięci na 460.A potem stopniowo do góry.Mój palid na 22 core już nie wyrabiał a pamięci właśnie na 470 i dalej to już artefakty.widocznie miałem jakąś dziwną wersje gf3 bo niektórży palita kręcą na 250 ! i pamięci na ponad 500!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu zamiast kręcic GF3Ti200 podkręcic GF4MX440 który leży w szufladzie a tego GF3Ti200 oddac do sklepu (..)Co Wy na to ?

A moze oddac do sklepu tego gf3 nastepnie sprzedac gf4mx i kupic gf4 4200 lub jakis rodeon 9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke Ci już napisał. Core możesz ustawić na 240 a MEM na 460 a następnie zwiększaj te wartości stopniowo. Core co 5 MHz, a MEM co np. 10. Jak pojawią się artefakty (paski, śnieżenie, dziwne piksele) to znaczy że przesadziłeś. 

Pozdr.

No tak, rozumiem...ale zmian dokonuję tylko w riva tunner ? Ustawiam kilkam na TEST a potem ZASTOSUJ ? Czy jakie zmiany w BIOSie i innych cudach ??

 

 

A moze poprostu zamiast kręcic GF3Ti200 podkręcic GF4MX440 który leży w szufladzie a tego GF3Ti200 oddac do sklepu, bo chyba Flight Simulator nie wykorzystuje pixel i vertex sherder wiec nie ma sensu go trzymac. Bo oprocz FS i NFS HP2 (w nim na obu smiga ładnie) nie gram w nic wiecej, wiec chyba GF4MX440 z wiekszoscie iloscia fps bezdzie lepszy ? Co Wy na to ?

Sprzedaj obie karty i kup Sobie Radeona 8500 od Herculesa i bedziesz mial git. Po kiego grzyba ma lezec karta odlogiem, a jesli je sprzedasz to raczej Ci starczy na Herca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj obie karty i kup Sobie Radeona 8500 od Herculesa i bedziesz mial git. Po kiego grzyba ma lezec karta odlogiem, a jesli je sprzedasz to raczej Ci starczy na Herca :)

Albo tak jak juz bylo powiedziane GF4Ti4200. To bdzie chyba njlepsze wyjscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, ze ja poszedlem z gosciem na cos takiego ze oddaje GF4MX440 doplacam 100 zeta i biore GF3Ti200...

 

3Ti200 Wziałem na próbe i mogę go albo oddac albo dopłacić i zostawić, oddać obu raczje sie chyba nie bedzie dalo.

 

P.S Tak dla pewności... ustaiwnie w riva tunner odpowienich wartości + test + zastosuj i to wszytsko jesli chodzi o podkrecanie tak ?Tak tylko, ze ja poszedlem z gosciem na cos takiego ze oddaje GF4MX440 doplacam 100 zeta i biore GF3Ti200...

 

3Ti200 Wziałem na próbe i mogę go albo oddac albo dopłacić i zostawić, oddać obu raczje sie chyba nie bedzie dalo.

 

P.S Tak dla pewności... ustaiwnie w riva tunner odpowienich wartości + test + zastosuj i to wszytsko jesli chodzi o podkrecanie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce 3 ti 200 sie bardzo dobrze kreca nie wiem ile ma geforce4 mx w 3d marku 2001 se ale ja na swoim sprzecie bez krecenia go mialem ok 5700 a po podkreceniu mam ponad 7500 :). takze moze warto sprobowac go krecic i zobaczyc wynik w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce 3 ti 200 sie bardzo dobrze kreca nie wiem ile ma geforce4 mx w 3d marku 2001 se ale ja na swoim sprzecie bez krecenia go mialem ok 5700 a po podkreceniu mam ponad 7500 :). takze moze warto sprobowac go krecic i zobaczyc wynik w grze :)

5700 bez krecenia to troche mało, to ja mam na sprzecie ponizej (nic nie kręcone ~6150 3dmarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...