Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamietam to ma 16 lub 18 i to na 1-dnej linii sprytnie podzielonej na niby dwie.

m40 daj sobie spokuj ,po paru tyg. zaobserwujesz jak ładnie spada nap. na linii 12Vol.

-zasiłka za słaba(stanowczo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecydowanie bardziej prądożerny niż ten GT ;) eot, jeżeli chief jest z serii tych dobrych chiefów (czyli starszych), to z 1900GT sobie powinien poradzić.

Tak to jest ten ze starszej serii, jeszcze z fabryk Sirteca czy jak im tam było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tagan 480U01 ma na +12V "jedynie" 28A i jakoś sobie z Opkiem@ 3 GHz i XT daje rade, bez fluktuacji.... Co z tego , że dana zasiłka ma jakies tam kosmiczne wartości "amperażu" na linii +12V. Tu liczy się jeszcze jakość wykonania zasilacza, użyte podzespoły...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Mój Tagan 480U01 ma na +12V "jedynie" 28A i jakoś sobie z Opkiem@ 3 GHz i XT daje rade, bez fluktuacji.... Co z tego , że dana zasiłka ma jakies tam kosmiczne wartości "amperażu" na linii +12V. Tu liczy się jeszcze jakość wykonania zasilacza, użyte podzespoły...

święte słowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo, opisalem moj problemz radkiem X1900XT w osobnym temacie, ale poradzono mi aby spytac ponownie tutaj... no wiec... :)

 

hej

zakupilem w/w kartę firmy Gigabyte i mam z nią specyfoczny problem dotyczacy konkretnej aplikacji/temperatury. chłodzenie karty jest standardowe, komp dzial przy otwartej budzie. konfig : Pentium D 920, Asus P5L2D Deluve, 2 GB Dual DDR-2 Geil, zasilacz Chieftec 450 W. wszelkie sterowniki są najnowsze jakie są. nic nie kręcone.

 

w grze ( bo w grze pojawia sie problem ) FAR CRY moja karta przy ustawieniu shaderów 2.0 albo sie... blyskawicznie przegrzewa i komp mi gasnie! (, naprawde, srednio 10 sek albo mniej i system sie wyłącza, w logu gry jest napisane ze uzyto shaderów dla R300, moze ma to jakis zwiazek ), zas w wersji gry 1.3 lub wyższej - przy probie zaladowania gry na shaderach 2.0 widze tylko poczatkowy splash screen i gra sie nie laduje dalej ( w logu jest podane ze uzyto sahaderów dla R420 ). na shaderach 1.1 obie wersje gry dzialaja prawidlowo.

nie wiem gdzie powinienem byl umiescic ten problem ale mysle ze w kategorii "sprzęt" bardziej on pasuje. przeciez karta nie powinna wykrecac takich numerów. czy mozliwe jest ze Far Cry w nieznany sposób podkręca rdzen R580 na maksa i dlatego sie tak grzeje? R580 w kartach XT ma dwa taktowania, jedno dla pulpitu, czyli takie jakby "idle" 500/600 i drugie dla swodowiska 3D , to właściwe 625/720. w kazdej innej grze wykorzystujacej shadery ( Doom 3, Quake 4, Fear , wszelkie 3D marki ) karta dziala bez problemu, a tutaj taki zonk.

prosilbym posiadaczy karty takiej jak moja o wypowiedzenie się jak im dzialaja ich karty w tej grze, za co z góry wielkie dzieki!

wydałem na mojego radka troche kasy i teraz nie wiem czy kartę reklamować.

 

i które shadery działaja wam w Far Crayu?

 

ps. tylko nie piszcie mi ze mam zmienic chlodzenie :) bo wiem ze to firmowe jest wyjatkowo kiepskie i glosne, wiec mam taki zamiar, jednak tylko ze wzgledu na halas, ale nie moze byc to sposob zeby zapobiec temu dziwnemu problemowi, bo przeciez nie podkręcam i nie zamierzam podkręcać mojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Far Cry w wersji 1.33 (catalysty 6.6) i wszystko działa.

Z tego co wyczytałem w logu to uruchomił się chyba z shaderami 3.0, log wygląda tak:

 

****** D3D9 CryRender Stats ******

Driver description: Radeon X1900 Series

Full stats: HAL (pure hw vp): Radeon X1900 Series

Hardware acceleration: Yes

Full scene AA: Enabled: 6x Samples (0 Quality)

Projective EMBM: Enabled

Detail textures: Enabled

Z Buffer Locking: Enabled

Multitexturing: Supported (8 textures)

Use bumpmapping : Enabled (DOT3)

Use paletted textures : Disabled

Current Resolution: 1600x1200x32 Full Screen

Maximum Resolution: 1800x1440

Maximum Texture size: 4096x4096 (Max Aspect: 2048)

Texture filtering type: TRILINEAR

HDR Rendering: Disabled

MRT Rendering: Enabled

Occlusion queries: Supported

Geometry instancing: Supported

NormalMaps compression: 3Dc

Gamma control: Hardware

Vertex Shaders version 3.0

Pixel Shaders version 3.0

Use Hardware Shaders for ATI R420 GPU

Pixel shaders usage: PS.3.0, PS.2.0 and PS.1.1

Vertex shaders usage: VS.3.0, VS.2.0 and VS.1.1

Shadow maps type: Mixed Depth/2D maps

Stencil shadows type: Two sided

Lighting quality: Highest

*****************************************

 

Nie wiem gdzie ty zmieniasz te rodzaje shaderów, ale jak użyłem FarCryConfigurator.exe i ustawiłem wszystko na max to chodzi bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Far Cry w wersji 1.33 (catalysty 6.6) i wszystko działa.

 

Nie wiem gdzie ty zmieniasz te rodzaje shaderów, ale jak użyłem FarCryConfigurator.exe i ustawiłem wszystko na max to chodzi bez problemów.

mowisz o catalystach 6.6 beta?

 

zas shadera ustawiam parametrem "quality bump mapping" w konfigu gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o catalystach 6.6 beta?

Nie, wczoraj wyszły oficjalne 6.6 na stronie www.ati.com .

 

zas shadera ustawiam parametrem "quality bump mapping" w konfigu gry...

To u mnie jest tam wstawiona "3" - i tak jak wspominałem na shaderach 3.0 chodzi wszystko bez problemu.

Tak jak wspominał kolega draak, nie widzę sensu używać starszych shaderów na tak szybkiej karcie.

Edytowane przez RomF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie upały,choć nie tylko, warto dac karcie nawiew w okolice sekcji zasilajacych. U mnie wieje sobie zgrabna "osiemdziesiątka" i w stress nie widzialem temperatury dla wszystkich trzech czujników karty wyższej niż 62 C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak jesli ktos ma niska temp na karcie ja w IDle ja nie wiedziec czemu mam juz ok 60C. i narazie nie mam pomyslu jak ja schlodzic nie ruszajac narazie stockowego chlodzenia. A w sekcji zasilajacej mam miedziane radiatorki i mimo wszystko te tempy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to coś dziwnego? lato mamy B)

narazie nie mam pomyslu jak ja schlodzic nie ruszajac narazie stockowego chlodzenia

to proste - wystarczy ustawic suszarę na 100% i już masz 10* mniej w idle ;) Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowal juz ktos Caty 6.6? Zainstalowalem je i nie moge ustawic max wartosci po wcisnieiu akceptuj zmniejsza je deczko automatycznie =/

No właśnie dziwna z tym sprawa :-| co ATi tu wykombinowało i po co te kilka MHz w dół :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowal juz ktos Caty 6.6? Zainstalowalem je i nie moge ustawic max wartosci po wcisnieiu akceptuj zmniejsza je deczko automatycznie =/

fakt, ale imho na 6.5 tez nie ustawial zegarkow na max.

na mem pokazywal niby 800, ale RivaTuner hardware monitor mi pokazywal wlasnie 792MHz w 3D (dla core 689). wychodzi na to ze po prostu dopracowali odczytywanie realnie ustawionej wartosci, a max mozliwa wartosc to 792 dla mem.

 

bez sensu, a moge gdzies ktos moze to obszedl? 'skrakowal' ccc? :D (wiem, ati tool, ale jeszcze nie dalem mu rady ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Das ie jakims programem sprawdzic napiecia przy max ustawieniach w CCC? poniewaz jakie napiecia bym nie dal w ATi Tool nie osiagam nawet tych z CCC... z tego co widze to GPU za bardzo sie grzeje i przy 80C pada...a to dziwne skoro w CCC nie am z tym problemu.

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, jak myslicie ile moge miec w 3DMarku 2003 na X1900XT 512 mb ASUS EXTREME ???

pytam poniewaz po zainstalowaniu nowej płyty dfi nf4 ultra i powyzszej karty uzyskałem jedynie około 15000 punktow

 

a na starej 6800GT Leadteka + DFI NF3 miałem prawie 13000 WIEC CO SIE DZIEJE !!!!

ratujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez o/c vga powinno być ok 18.000pkt na tak taktowanym cpu.

Draak,

Jakiego masz producenta swojej x1900xt???

 

mam nadzieje ze to tylko kwestia tego że jeszce windy nie przeinstalowałem i stare stery gdzies sobie siedza.. Czy jest mozliwość sterowania obrotami wiatraka w karcie ??? Cholernie jest głosna i przejście z minimalnych na wyzsze jest denerwujące Ju zlepiej nich na stałe pracuje na wyższych bo przynajmniej sie mozna przyzwyczaić :blink:

 

Które stery do x1900xt beda najlepsze ???

 

Czy to mozliwe aby grafa wydawała z siebie od czasu do czasu dziwne dzwięki (cos jakby pykanie) ???

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...