Skocz do zawartości
schakal

Zfajczyła Mi Się Płyta ... Co Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano, chyba tak na święta w prezencie, wywaliły mi kondensatory na płycie.

Sprzętem nie interesuję się już od dawna i nie mam pojęcia co teraz kupić. Więc zwracam się do was o pomoc :oops: poradźcie mi co kupić.

Czy kupować coś pod mojego procka (za jakieś ~350pln)

Czy też może mój sprzęt jest jeszcze na tyle wydajny, że opłacałoby się raczej kupić jakiegoś nowego Athlona64 ? A tego co mam sprzedać ?

 

Jeżeli będziecie zamieszczać jakieś rady to proszę od razu o jakieś szacunkowe ceny :) Thx!

 

Moja konfiguracja.

Procek: AthlonXP 2000+ (chyba Palomino)

Płyta: (była) Soltek SL-75FRN2-L

Ram: 512 nołnejm

Grafa: Saphire Radeon 9800 Pro

Dyskacz: WD 80GB

Zasilacz: 300W nołnejm

 

 

 

PS: Czy jest możliwość że płyta działa z wywalonymi 3 kondensatorami ale to zasilacz się sfajczył ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy. Jezeli wystarczylo ci dotychczasowo to co masz to IMO nie ma sensu przesiadki "bo chce byc na topie". No chyba ze brakuje ci tych fps'ow czy markow to jak najbardziej.

 

Jezeli jednak szukasz plytki na s.A to bierz Abita NF7-S(L). Swietna plytka do OC. Swietny dziewk. W dziale o s.A poczytasz o niej wiecej.

 

No i warto by zmienić zasilacz... Bo ja osobiscie bym sie bal na nim wlaczac cokolwiek.

 

Co do PS -> wszystko mozliwe. Sprobuj odpalic zasilacz ( oczywiscie niepodlaczony do komputera ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi to co mam do tej pory, raczej kwestią było to czy jeżeli mam wydać już powiedzmy 350pln to czy nie lepiej opchnąć procka i kupić od razu za 800 A64 (ale jak się okazuje z tego 800 robi się 1100 bo jeszcze zasilacz ;))

Więc chyba zostanę sobie narazie na Soc.A

 

 

 

Jak ja mam ten zasilacz odpalić ? :mur:

 

Nie ma na nim przełączników, pstryczków ani zworek. HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niektóre zasilacze potrzebują mieć podpięty "odbiornik prądu" w momencie rozruchu, inaczej nie ruszą. W tym celu pod napięcie 5V można np. wpiąć jakąś żarówkę 20W. Należy także we wtyczce ATX spiąć zielony kabelek do czarnego (masa) wtedy zasilacz ruszy i można testować.

Tylko obciaz go przy starcie. Jakis naped czy cos :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...