Skocz do zawartości
jony0008

Jak Podłączyć Keyboard Do Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak podpiąć klawiaturę muzyczną (keyboard) do komputera? Jaki kabel muszę kupić? Czy trzeba potem jakieś sterowniki lub program żeby nagrywać to co zagram? I czy wogóle jest taka możliwość? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Edit: Znalazłem na allegro interfejs Midi. Czy to wystarczy czy trzeba coś jeszcze dokupić?

Edytowane przez jony0008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak podpiąć klawiaturę muzyczną (keyboard) do komputera? Jaki kabel muszę kupić? Czy trzeba potem jakieś sterowniki lub program żeby nagrywać to co zagram? I czy wogóle jest taka możliwość? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Edit: Znalazłem na allegro interfejs Midi. Czy to wystarczy czy trzeba coś jeszcze dokupić?

Ja mam połączony zwykłym kablem mini jack 3,5` pod line-in w karcie muzycznej

Nie wiem jakim dysponujesz sprzętem, jakie ma wyjścia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W popularnych kartach dzwiękowych wyjście MIDI jest na złączu joysticka (takie 15-pinowe złącze podobne do portu COM). Żeby to podłączyć do klawiatury potrzebny jest specjalny kabel z elektroniką (optoizolacją). To nie jest drogie, pewnie kosztuje kilkadziesiąt złotych. Lepsze karty dzwiękowe mogą mieć kompletny interfejs MIDI z gniazdem DIN. Prawdopodobnie można też kupić interfejs MIDI na USB.

 

Sterowniki powinny być z kartą dzwiękową. W Windows MIDI objawia się jako syntezator w panelu sterowania w "dzwięku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem,

jestem całkiem zielony więc proszę o wyrozumiałość :rolleyes:

otóż posiadam keyboard casio ctk 810 taki jak w linku i chciałem podłączyć go do kompa przez usb

http://obrazki.elektroda.pl/7682064000_1312208112.jpg

ale wyskakuje mi taki dymek

http://obrazki.elektroda.pl/5232664800_1312208979.jpg

chciałem także jeszcze później podłączyć go do FL studio 10

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno załatwić sprawę:

Download - USB-MIDI Driver - CASIO Music Site -

Ściągasz, uruchamiasz (rozpakuje do folderu) Potem w menadżerze urządzeń przy tym elemencie, który ma wykrzyknik (jakieś urządzenie usb) dajesz aktualizacje sterownika i wskazujesz folder. Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nagrać dźwięki sprzętu to musisz podłączyć klawisze pod wejście audio karty dźwiękowej (możesz sprawdzić czy to działa np podłączając na próbę słuchawki) Wtedy odtwarzając midi w kompie powinien wysyłać do klawiszy po USB, a na wyjściu audio będziesz miał po przeróbce w sprzęcie - jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie... zassałem Manuala do tych klawiszy i tam wszystko jest opisane jak krowie na rowie.

Pamięć jest taka a nie inna, bo zanim coś wgrasz na te 5 pozycji to trzeba skorzystać z programu, który przekonwertuje na format CASIO-owy i służy do tego SMF Converter.

Ogarnij się trochę... odrobinę własnej inwencji nie zaszkodzi... znalezienie tego to 30s roboty. Poza tym, to tak się zastanawiam komu bardziej zależy na graniu na tym instrumencie LOL.

SMF Converter :rolleyes:

Manual Casio CTK-810 Portable Keyboard User Manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...