Skocz do zawartości
maSTHa212

[recenzja] Sager 5720 / ChilliGreen M570A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na prośbę kilku osób, postanowiłem napisać recenzję sprzętu, który aktualnie posiadam. Szczerze mówiąc jest to moja pierwsza recenzja czegokolwiek ale postaram się zrobić ją jak najlepiej. Życzę miłej leORT: ORT: ORT: ktury.

 

Na początek parę słów wstępu. Opisywany laptop to Sager model 5720. Pewnie sporo osób słyszy tą nazwę pierwszy raz. Krótko : Sager, Alienware, Hypersonic, Clevo i jeszcze parę innych firm specjalizuje się w sprzedaży laptopów dla segmentu niszowego jakim są laptopy przeznaczone do grania. Od razu ktoś powie że do grania to tylko desktop bo...itd. No więc nie koniecznie tak musi być, szczególnie że opisany przeze mnie sprzęt wciąga nosem 90% stacjonarek. Ale o tym później. Generalnie notebooki wspomnianych firm są praktycznie niedostępne w Polsce, raczej należy poszukać w UK czy Niemczech a najlepiej w USA gdyż tam wybór jest zdecydowanie największy.

 

Sager 5720 jest laptopem z kategorii tzw. DTR (desktop replacement). Jak sama nazwa wskazuje ma on być zamiennikiem dla tradycyjnego desktopa a co za tym idzie musi dorównywać mu osiągami. I musze powiedzieć że udaje mu się to w 100%.

 

Mój egzemplarz ma następujące parametry :

 

procesor : Intel Pentium M 1,86 Ghz ( odpowiada on mniej wiecej tradycyjnemu P4 3,4-3,6 a warto też wspomnieć że w BIOSie Sager udostępnił możliwość podkręcenia procesora o 15% co w przypadku 1,86 daje 2,13 Ghz – naprawdę potężny CPU!!)

 

RAM : 1024 (ja mam w jednej kości bo z czasem chciałbym dokupić drugą do duala, jest jednak możliwość kupienia od nowosci 2x512, pamięć DDR2)

 

Dysk : 80 GB 7200 (powiem tak : miałem kiedyś dyski 5400 i skok w wydajności i komforcie pracy jest widoczny od razu)

 

GPU : GeForce Go 7800 GTX 256 MB DDR3 ( to jest główny czynnik dla którego postanowiłem kupić tego laptopa, najszybszy obecnie procesor graficzny przeznaczony do laptopów)

 

Karta muzyczna : zintegrowana Intel HD Audio Azalia Interface

 

Ekran : panoramiczna matryca 1680x1050

 

Do tego Intel PRO Wireless 2915, Bluetooth, 24X CDRW/DVD, zintegrowana kamera, czytnik kart pamięci (SD, MMC, MS, MS Pro), FireWire, wyjście DVI, wyjście S/PDIF, wyjście na słuchawki, wbudowany mikrofon, IrDA, karta sieciowa, modem, USB 2.0 x 4.

 

Tak mniej więcej przedstawia się specyfikacja. Czas na opis. Jako że przesiadłem się z Della Inspirona 9300, w paru miejscach będę się do niego odwoływać, szczególnie że na forum jest już jego recenzja.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu dość sceptyczne. Niby na stronie producenta podają wagę 3,4 kg. Dell ma niby 3,5 kg ale to właśnie on wydawał mi się lżejszy. Ale jest to pewnie złudne wrażenie, miesiąc bez noszenia kompa musiało mnie odzwyczaić od jego wagi. Tak czy inaczej lekki nie jest, chociaż patrząc na jego wymiary spokojnie da się przeżyć. Ale nie należy się tym zrażać – kupując taki komputer nie zamierzamy chyba chodzić z nim na uczelnie czy do biblioteki na długie posiadówki. Od razu w oczy rzuca się jakość i solidność omawianego sprzętu. Nic nie trzeszczy, nie ma luzów, wszystko dopięte na ostatni guzik. Dosłownie czuć klasę sprzętu. Uroku dodaje także czarny kolor pokrywy wyświetlacza a także chromowane akcenty w paru miejscach (touchpad czy obwoluta kamerki). No zaczyna sie robić coraz ciekawiej. Otwieram pokrywę i włączam. Komputer sie uruchamia a na panelu przednim zaczynają sie świecić różne ikonki. Wyświetlacz pokazuje wszystko co w innych komputerach jest w postaci diodek w różnych miejscach, tu mamy całość elegancko obok siebie. Panel zawiera informacje o : włączonej sieci bezprzewodowej, bluetooth, pracy dysku, sygnalizuje nadejście nowej poczty, godzinę, stan naładowania baterii, źródła zasilania i paru innych rzeczach. Warto też wspomnieć że na laptopie możemy słuchać płyt CD bez potrzeby uruchamiania systemu, do obsługi mamy wtedy przyciski jak w normalnym odtwarzaczu stacjonarnym.

 

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict01074sy.jpg

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict01102kc.jpg

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict00835qn.jpg

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict01033sp.jpg

 

Teraz może po kolei będę omawiać wszystkie elementy składowe komputera.

 

EKRAN :

panorama o rozdzielczości 1680x1050. Szczerze mówiąc to najlepsza matryca jaką widziałem a miałem okazje trochę ich widzieć. Bardzo jasna, ostra, kolory piękne. Zero smużen i nawet rozjaśnianie nie następuje schodkowo tylko pełna płynność. Super wrażenie. Kąty widzenia bardzo dobre, nie można sie do nich przyczepić. Oczywiście przy tak wysokiej rozdziałce konieczne jest powiększenie w systemie czcionki i rozmiaru ikon – chyba że macie wzrok porównywalny do sokoła który z 3 kilometrów czyta gazetę ;) . Przy ekranie może wspomnę także o kamerze, pracuje bezproblemowo, chociaż czasami ma trochę kłopotów z kolorami. Jak pojawi się Skype 2.0 z obsługą video rozmów to myślę, że będzie można w pełni wykorzystać potencjał tego dodatku. Na zdjęciach poniżej widać porównanie gabarytów jak i jasności wyświetlacz, komputer obok to IBM T23.

 

http://img429.imageshack.us/my.php?image=pict01060fx.jpg

http://img429.imageshack.us/my.php?image=pict01076wl.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01065bn.jpg

 

KARTA DŹWIĘKOWA+GŁOŚNIKI

wbudowana w laptopa karta to Intel High Definition Audio Azalia Interface. Pomimo tego że mam Audigy2 ZS Notebook to musze stwierdzić jedno : jak na zintegrowaną muzykę ta karta rządzi. Wbudowane oprogramowanie Realteka daje naprawdę duże możliwości. Warto tu wspomnieć też o bardzo nietypowej rzeczy a mianowicie o technologii SRS WOW, która generuje wirtualny dźwięk przestrzenny. I naprawdę, możecie wierzyć lub nie, to działa!! Sam byłem zawsze sceptycznie nastawiony do takich rozwiązań, ale gdy usłyszałem demo to mnie zamurowało!! Trzeba to po prostu usłyszeć!! Wiadomo, że nie jest to tradycyjne 5.1 ale jak na laptopa to przeżyłem autentyczny szok. Jakość dźwięku zadowalająca, chociaż w porównaniu z Dellem 9300 gdzie jest jeszcze „subwoofer” od spodu, to grają chyba ciut gorzej. Jeśli jednak i tak macie podłączone głośniki zewnętrzne to nie ma w ogóle o czym mówić. Poza tym laptop posiada wbudowany mikrofon, którego jednak nie miałem okazji jeszcze przetestować. Na koniec tej części zostawiłem sobie rodzynek a mianowicie wyjście S/PDIF. Po prostu – podłączamy odpowiednim kablem laptopa do kina domowego i wbudowana karta elegancko raczy nas dźwiękiem w standardzie 7.1 !! Komentarz chyba zbędny.

 

PROCESOR+RAM+DYSK

W moim egzemplarzu zamontowany jest Pentium M 1,86. Procesor bardzo wydajny a dodatkowo z możliwością podkręcenia bez obaw o 15% (opcja w BIOSie). SuperPI 8M : 7m16s. Ramu jest 1GB w jednej kości, drugie miejsce zostawiłem na drugą kość. Oczywiście DDR2. Dysk to Hitachi Travelstar 7k100 o pojemności 80GB, realna pojemność : 74,5 GB. Pracuje bardzo cicho, ciszej niż w Dellu.

 

http://img439.imageshack.us/my.php?image=beztytuu8nm.jpg

 

KARTA GRAFICZNA

Chyba na to wszyscy czekali. Ale w sumie tu nie ma co pisać, wyniki mówią wszystko. Na fabrycznych ustawieniach zegara (400/1100) z driverami ExtremeG 81.95 mam wynik 6700 marków. OC do wartości 475/1275 daje skok o równy 1000 czyli 7700!! Zrobiłem jeden test na 480/1300 i pokazalo 7914 marków!! Oczywiście mowa o 3dMark05!! Nie wiem co mam więcej tu napisać. Chyba tylko to że laptop ma wyjście DVI i S-Video. Co ciekawe może on emitować sygnał w Hi-Def przez S-Video ale potrzebny jest do tego specjalny konwerter sygnału, mimo to warto o tym wspomnieć.

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...&projectType=12

 

KLAWIATURA+TOUCHPAD

Na razie mało jej jeszcze używałem bo mam podpiętą zewnętrzną, ale bardzo przyjemna, cicha i klawisze dobrze „leżą”, nie przechylają się na boki. Wykonanie lepsze niż w I9300. Touchpad jest jednak wyraźnie lepszy od tego w Dellu. Nie jest tak głęboko osadzony dzięki czemu nie gromadzi sie tam kurz i inne drobinki, łatwiej go czyścić. Lepsza czułość i faktura. Leciutko chropowata. Przyciski touchpada chodzą lekko, mają mały skok i nie mają tak głośnego kliknięcia jak u Della.

 

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict00946bo.jpg

 

RESZTA

Tutaj napisze o wszystkim co zostało a co nie bardzo pasowało do innych kategorii.

Czytnik kart pamięci : 4 standardy (SD,MMC,MS,MS Pro), karty wchodzą mniej więcej do połowy

złącze FireWire – chyba wszystko jasne, wejście 4 pinowe

złącza USB 2.0 – dwa z prawej strony, dwa z tyłu

złącze PCMCIA po prawej.

Bluetooth

Drive CD – mam combo DVD/CDRW ale to raczej przez moje gapiostwo, przy zamawianiu nie zauważyłem że to nie jest nagrywarka DVD. Trzeba będzie dokupić. Prócz tego do wyboru była też nagrywarka DVD x8 z funkcją LightScribe.

Wejście liniowe audio

Serial Port

CATV jack – aktywne przy zakupie tunera tv

Zasilacz – spory, widać na zdjęciu i grzeje się gdy katujemy sprzęt. Normalnie ciepły ale w granicach rozsądku.

 

http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict01216vs.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01250yw.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01279ke.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01328ba.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01012mp.jpg

http://img439.imageshack.us/my.php?image=pict01024kk.jpg

 

Teraz chyba czas napisać o tym co mi się nie podoba. Po 1 : waga – niby w normie ale cały czas mam wrażenie że Dell był lżejszy pomimo że jest na odwrót. Po 2 : wiatraki. To jest chyba tak naprawdę jedyna wada tego kompa. W Inspironie 9300 wiatraki włączały się w momencie obciążenia CPU/GPU, poza tym generalnie była cisza. Sager ma o tyle gorzej że niby ma dwa wentylatory ale jeden jest od dysku a drugi większy obsługuje i procesor i kartę grafiki. Stad pewnie jego ciągła praca. O ile CPU dałby rade bez dmuchania o tyle 7800GTX to jednak zbyt duży potwór. Tylko niech nikt nie pomyśli że to hałas na miarę stacjonarki, on jest głośny ale wśród laptopów. Chociaż to pewnie też kwestia przyzwyczajenia. Poza tym to jest DTR – ma power desktopa no i niestety trzeba sie z tym pogodzić że pewien szum będzie nam towarzyszył. Na koniec wspomnę o pracy na baterii chociaż w sprzętach DTR to raczej nie najważniejszy czynnik. Producent podaję 2,5 godziny, osobiście nie sprawdzałem jeszcze ale wątpię w uzyskanie takiego czasu. Będzie to raczej przedział 1,5-2 h.

 

To tyle chyba tej recenzji. Podsumowując mogę powiedzieć że laptop jest po prostu mistrzowski, na chwile obecną do wad zaliczam wagę i szum wiatraków (obstawiam że to kwestia przyzwyczajenia). Recke uzupełnię jak sprawdzę prace na baterii, a także dokładną wagę (moja spożywcza z kuchnii odmawia współpracy przy ponad 3200 gramach ;).

 

Na koniec taka mała dygresja nie na temat bo parę osób o to pytało : mam jeszcze zdjęcia mojego Inspirona 9300, więc jak ktoś byłby zainteresowany żeby porównać oba to spokojnie mogę podesłać.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze. I Wesołych Świąt ;)

 

EDIT (czas pracy na baterii + waga) : przy WiFi włączonym, podświetlenie na maxa, w Windowsie załączony Winamp i BitComet i przy kopiowaniu plików na dysk podłączony na USB (obciążenie proca 20-25%) po 1g15m zleciało 80% baterii. Gdyby miało spaść do zera to wyszło by równo 1,5h. Wyłączając non stop pracę dysku a także zmniejszając podświetlenie matrycy można podwyższyć czas pracy, wg mnie max to tak jak wspomniałem 2h, nie więcej. Jeśli chodzi o wagę to nie mam pod ręką niczego czym można by to zmierzyć, opieram się na danych producenta ze strony - laptop z baterią - 3,4 kg.

mi nie odpowiada ten laptop.......wyglada jak odtwarzacz DVD firmy Manta......bez urazy oczywiscie..po prosru pisze to co widze.....lapek dla graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje.

nie chodzi tu o moj gust..po prostu jak patrzena twojego sagera i na odtwarzacz manty...to widze 90% podobienstwa...ale mysle ze to nie jest powod do klotni czy do rezygnacji z kupna tego sprzetu.....sprzet jak najbardziej jest wporzadku...w skrocie..przenosnie centrum rozrywki i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o moj gust..po prostu jak patrzena twojego sagera i na odtwarzacz manty...to widze 90% podobienstwa...ale mysle ze to nie jest powod do klotni czy do rezygnacji z kupna tego sprzetu.....sprzet jak najbardziej jest wporzadku...w skrocie..przenosnie centrum rozrywki i tyle :)

Dokladnie te notki zostaly stworzone w celu Wypas multimedia/Gry-zero zaciec-Takiego szukalem i znalazlem :))))

Kwestia wyboru:)))Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Czy mozesz sprawdzic na swoim sagerze czy da sie plynnie odtwarzac DVD na baterii. Oraz jaka masz szybkosc FSB rowniez na bateryjce ale przy ustawieniu Desktop w Power Management.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Czy mozesz sprawdzic na swoim sagerze czy da sie plynnie odtwarzac DVD na baterii. Oraz jaka masz szybkosc FSB rowniez na bateryjce ale przy ustawieniu Desktop w Power Management.

DVD na baterii dziala bez problemów. FSB jeszcze nie sprawdzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie porownojac model Sagera i ChiliGREEN, u Sagera jest:

 

17.0" Wide Viewing Angles WUXGA Active Matrix LCD Display with Super Clear Glossy Surface

 

natomiast ChiliGREEN:

17'' WXGA (1440x900)

 

Rozumiem ze ekran Sagera jest lepszy? Ale czy zawsze? Czy tylko do gier, programow... itd

 

I jeszcze jedno pytanie - czy ma ktos moze informacje gdzie w Niemczech mozna zakupic Sagera (tylko nie ebay), bo ChiliGREEN to wiem ze sa. Nie jestem do konca po prostu przekonany do ekrany ChiliGREEN, prosze o podpowiedz. Thx

 

PS. Moze byc oczywiscie Allegro

 

PS2. Samedi - czy moze orientujesz sie gdzie najblizej Polski mozna dostac XtremeCT? Z tego co widzialem chyba Wielka Brytania...

Edytowane przez Gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży Sagera w Niemczech to nie wiem, powinno być Clevo, być może też jakiś niemieck brand. A jeśli chodzi o matryce no to w Chilli jest chyba najmniejsza z możliwych, ja mam 1680x1050 a samedi ma 1920x1200. Różnica polega generalnei na tym że w Windowsach na WUXGA masz najwięcej powierzchni użytkowej. Ale wszystkie z nich to matryce "odblaskowe" i generalnie obraz powinien być tej samej jakości - różnica to tylko rozdziałka. Poza tym przyjmuje się że najlepszy obraz wyświetla się w natywnej rozdzielczości matrycy czyl np : dla Chilli powinieneś odpalać gry w rozdzielczości 1440x900. Wtedy obraz powinien mieć najwyższa jakość. Takie moje zdanie.

EDIT.

A Allegro moze byc?! ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutierez

Dawaj na priva to ci pomoge Rocka zalatwic jak chcesz. To jest brand brytyjski wiec nigdzie indziej go nie dostaniesz, choc z chlopakami mozna sie dogadac i pewnie by ci wyslali.

Co do Niemiec to jest kilka firm. Ja mialem Cyber Systems i ich najlepszy reseller to cyhba billiger-notebooks.de. Jeszcze jakis rok temu to oferte mieli nie do pobicia. Teraz juz tak tanio nie jest.

 

Co do ekranu to ja lubie duuuuzo widziec, szczegulnie w programahc do wideo edycji itp. Do gier moze nie jest tak dobry bo w natywnej az tyle gier ktore ruszy to nie ma, ale w COD2 bez problemu 1920x1600. Poza tym mozna sobie ustawic zeby nie rozciagaly stery obrazu i mozesz grac natywnie w 1600x1200 z czarnymi pasaki po boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem z osoba z firmy Rockdirect ktora znajduje sie w Wielkiej Brytani na polnocny zachod od Londynu, powiedzial ze jak najbardziej jest mozliwosc wysylki notebooka XtremeCT http://www.rockdirect.com/notebooks/xtremect_cons.htm z wlasna konfiguracja (jest wizard na stronce, cos w stylu polskiej stronki) do Polski, oplata za dostawe to okolo 100 funtow + VAT, dostawa do 2 tygodni, moze byc zaplata przelewem WireTransfer, to taka informacja dla tych ktorzy wymagaja ekranow WUXGA 1920x1200, w sumie jest jeszcze Dell ale bardziej za mna przemawia Clevo i wszystkie jego klony, mam zamiar sobie go zamowic jak uda mi sie szybko sprzedac obecnego hp nx6110, w pewnym sensie troche zaluje ze w Polsce nie ma takiego wyboru jak za granica... np. karta, rodzaj matrycy w jednym laptopie itd...

Edytowane przez Gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki konfig i czy to z przesyłka?

bardziej postawilem na grafike i matryce WUXGA, reszte podkrece i rozbuduje w Polsce na miejscu

 

Intel Pentium M 760 (2.0GHz)

1GB DDR2 533MHz RAM

80GB (7200rpm) SATA HDD

8 x DVD Dual Layer (-/+) Writer

nVidia 256MB GeForce Go 7800 GTX

Internal Wireless LAN

Built-in Bluetooth

17'' WUXGA+ X-Glass TFT Screen (1920x1200) - dopłata 550zł

Windows XP Home

Free Vodafone Mobile Connect (warta 1100zl), providing you with 3G, GPRS (and optional WLAN) Internet and email access

3 Years Collect & Return Warranty

Standard Carry Case

 

i chyba to wszystko, laczny koszt z przesylka z GB to 7700zl

 

dolaczam jeszcze tresc maila od firmy RockDirect.com

 

Hi,

 

Yes, we are able to deliver our notebooks directly to Warsaw, Poland (I was actually there myself a few weeks ago!) and we can accept payment by bank transfer.

 

We would need your exact address in order to get a precise delivery quotation. I would expect this to be around Ł100+Vat.

 

Please allow approximately 2 weeks for delivery.

Best Regards,

 

Ben Carless

Sales Account Manager

www.rockdirect.com

ben.carless@rock-group.plc.uk

Edytowane przez Gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co tu mozna rozbudowac?!

jak napisalem wyzej skupilem sie na grafice i matrycy, a mowiac o rozbudowaniu mowilem o pamieci, dysku, i podkreceniu procka, i chodzilo mi ze przy zamawianiu nie bralem tego pod uwage zbytnio, jest bo jest - bo musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja.Mam jednak nadzieje ze Clevo www.clevo.com poprawilo jakosc obudowy bo lubily im pekac niestety przy zawiasach(np. CaliforniaAccess 9200).

Jesli porownywac te notki robione przez clevo do samochowdow to wybralbym raczej Deawoo i Chevroleta(np lanos i aveo oczywiscie z silnikami vipera :lol: ) ;)

Jaka by naklejke na to nie nakleic to bedzie nadal Clevo.Firma raczej kiepska jesli chodzi o jakosc(jestli chodzi o wydajnosc to pelen respekt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Ty w ogole widziales na oczy ten komputer? Nie mowie o zdjeciach tylko na żywcu, macałeś? Jeśli nie to sie nie wypowiadaj bo takie gadanie że obudowa jest marna czy że jakość zbudowania jest kiepska to czystej krwi farmazon. To jest mój 4 laptop, wcześniej miałem IBM, HP i Dell i tamte nawet nie zbliżają się jakościa materiałów i zbudowania do Sagera (Clevo). A jak już porónujesz do samochodów to prędzej pasowałby tu (skoro mają być azjatyckie) Nissan Skyline albo Suppra. O configu nie pisze bo słusznie zauważyłeś że miażdzy.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kupowales low-endowe hpki ibmy i delle.Nie napisalem ze twoj laptop ma slaba obudowe i jest do [gluteus maximus].Nie napisalem tez ze Deawoo i lanos sa do kitu.Napisalem tylko o modelu Clevo firmowanym znaczkiem CA ktory mial felery.A kiedy wychodzil na rynek byl takim samym wypasem ja twoj SAGER ;) NO OFFENCE ! Nie chcialem cie urazic tylko takie mam skojarzenia z firma clevo.Czlowiek uczy sie na bledach(przynajmniej powinien) wiec mam nadzieje ze jakosc obudowy sie u nich poprawila.Zeby sie o jakosci przekonac to nie mozna jej opisywac po miesiacu czy roku.Dobra obudowa po 2-3 latach jest conajwyzej lekko poocierana(a nie peka czy sie znieksztalca).

Z wladza sie nie dyskutuje ;) Sorry za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli IBM T41, HP ZV5000 i Dell 9300 to low-end to ja już nie wiem co jest low co mid a co hi end. A co do obudowy to moze i racja ze trzeba czasu zeby sie o niej wypowiadac ale mozna tez cos powiedziec o tym jakie sprawia wrazenie jak sie ja 1 raz bierze do rak a tutaj Sager mnie zauroczył. Ja jestem przekonany że Clevo sie poprawiło mimo że nie mam porówniania, ale przykład który mam u siebie w pokoju utwierdza mnie w przekonaniu że sie nie myle. Ale słusznie zauważyłeś : z władzą sie nie dyskutuje ;)

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxxxio twoj konfig to pobozne zyczenia czy siedzidiales w zarzadzie orlenu i dostales odprawe 16mln zl?

 

Co do sagera to go nie widzialem na zwo ale nie musze - napewno nie ma startu do IBM`a.... samo to ze w sagerze cala cena to jest praktycznie cena podzespolow i nie placi sie wogole za marke cos jak u acera, wiec sory ale jakosc materialow nie moze przebijac najwekszego kolosa pod tym wzgledem na rynku - IBM`a

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wanna bet? Mialem IBM T41, teraz ojciec dopiero co dostal T43 także mam porównanie i napewno IBM nie jest lepszy od ClevoTeam, ewentualnie podobny poziom ale to też można dyskutować.

BTW. IBM juz nie robi laptopów, prawo do Thinkpadów odsprzedali Lenovo.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - czy ten laptop oferowany na polskim rynku jako chiligreen jest wart swojej ceny? jest gorsza matryca ale geforce 7800 gtx to mowi samo za siebie. Bo przyznam ze zaczalem sie zastanawiac nad sprzedaza swojego della 9300 i zakupie tego. Ale podobno jakosc wykonania nie rzuca na kolana a firma chili to napewno nie dell. Co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow nie ten topic ale niech bedzie ze odpowiem. Chilli to Sager czyli Clevo (mam nadzieje ze ogarniasz).Mialem Della 9300 i uwazam go za naprawde super sprzet. Sagera kupilem tyklo dlatego ze nadarzyla sie opcja przywiezienia go osobiscie na swieta i tyle. Bez tej szansy nadal mialbym 9300. Jakosc zbudowania oczywiscie jest nizsza ale czy na tyle zeby zmieniac na Chilli? Chyba nie. Oczywiscie zostaje kwestia grafiki i matrycy. I tutaj sam musisz sobie odpowiedziec bo ja tego nie wiem : w jakie gry grasz i czy NA PEWNO potrzebujesz 7800gtx? Bo zmieniac dla samego posiadania najszybszej karty laptopowej mija sie z celem. To samo jesli chodzi o matryce. Jesli preferujesz duzy komfort pracy w Windowsie to zostan przy WUXGA a jesli generalnie nawet na kiblu trzymasz laptopa na kolanach i lupiesz to mniejsza matryca bedzie lepsza (bo lepiej odpalac giery w natywnej rozdzialce, co nei oznacza ze odpalenie w innej bedzie szpecic gre). I to chyba tyle na ten temat.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za info. Tzn lubie pograc w gry i to na duzych rozdzielczosiach no i bardzo lubie prace w windowsie na duzych rozdzielczosciach, 1440x 900 to troche malo, a matryca w moim dellu to dla mnie sama rozkosz. Pozatym nie znam tamtej firmy i slyszalem o kilku osobach co mialy przejscia z chilligreen. Ale chyba jednak pozostane przy moim dellu.

Jak dla mnie to nie ma on zadnych wad oprocz tego ze mnie wy@#$%olą z uczelni przez niego. Pozdro

 

jakosc zbudowania jest nizsza? rozumiem ze sagera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mozna grac w duzych rozdzialkach bez AA albo w mniejszym i AA i Anizo na max. Ja generalnie preferuje ta druga opcje no ale jak kto woli. Skoro jednak nie jestes przekonany to nie ma co, WUXGA Della jest bardzo ladna i napewno lepiej Ci przypasi niz WXGA. A co do szkoly to rozwiazanie jest proste : bierz laptopa na uczelnie - przyjemne i pozyteczne ;)

pozdro

Mowiac o nizszej jakosci bynajmniej nie mialem na mysli Sagera ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...